Постанова № 66301925, 04.05.2017, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
04.05.2017
Номер справи
344/4802/17
Номер документу
66301925
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 344/4802/17

Провадження № 3/344/2596/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 травня 2017 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи які надійшли з Управління Держпраці в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жительки м. Івано-Франківськ, вул. Симоненка,9/56, головного спеціаліста-бухгалтера Департаменту охорони здоровя Івано-Франківської ОДА, за ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И Л А:

Як вбачається з протоколу №09-01-0100/170 від 24.03.2017, ОСОБА_1, будучи головним спеціалістом-бухгалтером Департаменту охорони здоровя Івано-Франківської ОДА вчинила триваюче адміністративне правопорушення вимог законодавства про працю, встановлене при плановій перевірці Департаменту охорони здоровя Івано-Франківської ОДА 24.03.2017, а саме: пункту 1 постанови КМУ № 1078 « Порядок проведення індексації грошових доходів населення» , згідно п. 1 Порядку проведення індексації, підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. В порушення п. 1 Порядку, Департамент охорони здоровя нарахував та виплатив 23 березня 2017 року індексацію доходів працівників за грудень 2016 року; ч.1,2 ст. 115 Кодексу законів про працю, ч.1 ст.24 Закону України «Про оплату праці», у 2016 р. Департаментом охорони здоровя були порушені терміни виплати заробітної плати, так заробітна та за травень 2016 року була виплачена 16 червня 2016 року (платіжна відомість№ 01.165 від 13.06.2016 р.), заробітна плата за червень 2016 р. була виплачена 11.07.2016 р.(платіжна відомість № 01.195 від 13.07.2016 р.), тобто заробітна плата була виплачена пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Аналогічне порушення відбулося при виплаті заробітної плати за серпень та вересень 2016 року; ч.4 ст.115 Кодексу законів про працю та ст. 21 Закону України «Про відпустки», заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачувалась пізніше ніж за три дні до її початку. Зокрема, згідно наказу від 30.01.2016 року № 17-0 директору Департаменту охорони здоровя ОСОБА_2 надано частину щорічної відпустки терміном на 9 календарних днів з 30.01.2017 р., а заробітну плату за час цієї відпустки виплачено пізніше ніж за три дні до її початку, а саме 15.02.2016 р. ( платіжна відомість № 01.046 від 15.02.2017 р.); ст. 34 Закону України «Про оплату праці», працівникам Департаменту охорони здоровя не проводилось нарахування і виплата компенсація частини втрати заробітної плати у зв'язку із порушенням строків її виплати, відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку встановленому чинним законодавством. Так працівникам установи 03.10.2016 р. було виплачено частину заробітної за серпень місяць 2016 р. в сумі 49206,27 грн., але компенсацію втрати частини заробітної плати у звязку з порушенням строків її виплати, яка становить 1,8% від виплаченої суми заробітної плати, не виплачено; ч.1 ст. 116 Кодексу законів про працю, у Департаменті охорони здоровя має місце не проведення при звільненні працівників виплати всіх сум, що належать їм від установи в день звільнення. Так, начальника управління ресурсного і правового забезпечення ОСОБА_3 звільнено з роботи з 29.08.16р. ( наказ №305-к від 29.08.2016 р.) за угодою сторін, однак виплату всіх сум, що належали йому від підприємства, проведено не в день звільнення, а 04.09.2016 р. ( платіжна відомість №02.248 від 04.09.2016 р.). Начальника відділу технічного нагляду ОСОБА_4 звільнено 04.01.2016 р. ( наказ від 29.12.2015 р. № 418-к) у порядку переведення в обласний фтизіопульмонологічний центр. Виплату всіх сум, що належали йому від установи, проведено не в день звільнення, а 14.01.2016 р . (відомість на зарахування зарплати за січень №1); ч. 1 ст.117 Кодексу законів про працю, у разі невиплати належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 КЗпП України, середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку не виплачувався. Так, начальника управління ресурсного і правового забезпечення ОСОБА_3 звільнено з роботи з 29.08.16р. ( наказ №305-к від 29.08.2016 р.) за згодою сторін, однак виплату всіх сум, що належали йому від підприємства, "доведено не в день звільнення, а 04.09.2016 р. ( платіжна відомість №02.248 від .'9.2016 р.). Начальника відділу технічного нагляду ОСОБА_4 звільнено 04.01.2016 р. ( наказ від 29.12.2015 р. № 418-к у порядку переведення в обласний ітпзюпульмонологічний центр. Виплату всіх сум, що належали йому від установи, проведено не в день звільнення, а 14.01.2016 р . (відомість на зарахування зарплати за січень №1). При цьому середній заробіток з дня звільнення по день фактичного розрахунку їм не виплачено. Таким чином, ОСОБА_5 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.41 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання зявилася, вказала, що порушення усунуто. Зазначила, що нарахування і виплата здійснювались тоді, коли надходили кошти.

Розяснивши ОСОБА_1 вимоги ст. 268 КУпАП, заслухавши її пояснення, дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 дійсно вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 КУпАП.

Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Вина ОСОБА_1Я у вчиненому доводиться даними з протоколу №09-01-0100/170 від 24.03.2017 про адміністративне правопорушення, актом перевірки додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування №09-01-0100/186 та іншими матеріалами справи.

Таким чином, дії ОСОБА_1Я слід кваліфікувати за ч.1 ст.41 КУпАП як порушення вимог законодавства про працю та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 41 КУпАП.

За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Керуючись ст. ст. 9, 33, 41, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жительку м. Івано-Франківськ, вул. Симоненка,9/56, головного спеціаліста-бухгалтера Департаменту охорони здоровя Івано-Франківської ОДА, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 (пятсот десять ) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жительки м. Івано-Франківськ, вул. Симоненка,9/56, головного спеціаліста-бухгалтера Департаменту охорони здоровя Івано-Франківської ОДА, на користь стягувача Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795, з зарахуванням на рахунок 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача ГУДКС України в м.Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 320 грн. 00 коп. судового збору.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.Зеленко