Постанова № 6628128, 05.11.2009, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2009
Номер справи
2а-47168/09/1670
Номер документу
6628128
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У ЛОХВИЦЬКОМУ РАЙОНІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

1

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2009 р. м.Полтава Справа № 2а-47168/09/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Н.Ю. Алєксєєвої,

при секретарі Я.Г. Кусайло,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу за позовом Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

01 жовтня 2009 р. позивач Лохвицька міжрайонна державна податкова інспекція звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1765,50 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1765,50 грн., яка виникла у звязку з порушенням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Позивач в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Надіслав клопотання, в якому позов підтримав і просив його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив розглянути справу за відсутності представника Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції за наявними матеріалами.

Відповідач в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Надіслав відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції визнав. Просив розглянути справу за його відсутності.

Відповідно до статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд приходить до висновку, що дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

Як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1 зареєстрована 31.01.1996 р. Лохвицькою районною державною адміністрацією Полтавської області як фізична особа - підприємець та перебуває на обліку в Лохвицькій міжрайонній державній податковій інспекції.

Відповідно до положень пунктів 2, 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відповідно до статті 15 зазначеного закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

5 червня 2009 року позивачем було проведено перевірку діяльності господарської одиниці магазину «Стимул», що розташований за адресою: вул. Леніна, 32, м. Лохвиця, Полтавської області та належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

Перевірка проводилася на підставі направлень на перевірку від 4 червня 2009 р. №4021, №4022, в присутності відповідача. Про порушення порядку проведення і здійснення перевірки в ході проведення перевірки дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій відповідачем не зазначалося.

Проведеною перевіркою встановлено факт порушення відповідачем пунктів 1, 9, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», про що складено акт перевірки №00008353 від 05.06.2009 р.

З окрема, виявлені наступні порушення:

- не забезпечено проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на суму покупки, яка складає 25,25 грн.;

- відсутність щоденного фіскального звітного чеку за 24.03.2009 та 13.05.2009 року;

- реалізація алкогольних напоїв на суму 315,00 грн. без їх оприбуткування;

- не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій сума невідповідності склала 65,85 грн.;

Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами,

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та в порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів); застосування антидемпінгових заходів; припинення експортно-імпортних операцій; застосування індивідуального режим) ліцензування; зупинення дії ліцензії (патенту) па здійснення суб'єктом господарювання певних видів господарської діяльності; анулювання ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання окремих видів господарської діяльності; обмеження або зупинення діяльності суб'єкта господарювання; скасування державної реєстрації та ліквідації суб'єкта господарювання; інші адміністративно-господарські санкції, встановлені ним Кодексом та іншими законами.

Згідно зі статтею 241 цього Кодексу адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджет) в разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

За результатами перевірки, на підставі акту № 0008353 від 5 червня 2009 р. відповідачем було прийняте рішення від 03.07.09 р. №0000822303/0 про застосування до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1765,50 грн.

Відповідач своїм правом на оскарження рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, за незгоди із його правомірністю, не скористався. Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не скасовувалося і на даний час є чинними.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратор розрахункових операцій це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг) тощо.

Згідно пунктів 1, 9, 12, 13 статті 3 зазначеного Закону субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Пункт 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає відповідальність за непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, а саме застосування до порушника фінансових санкцій у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, що складає: 25,25 грн. х 5 = 126,25 грн.

Згідно пункту 4 статті 17 Закону у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до порушника застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає в даному випадку: 17,00 х 20 х 2 = 680,00 грн.

Стаття 20 Закону передбачає, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тому, за вказане порушення відповідач повинен сплатити фінансову санкцію в розмірі: 315,00 грн. х 2 = 630,00 грн.

Відповідно до статті 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, що складає в даному випадку 65,85 грн. х 5 = 329,25 грн.

Таким чином, загальна сума штрафних (фінансових) санкцій, що були нараховані відповідачу за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» складає: 126,25 + 680 + 630 + 329,25 = 1765,50 грн.

Згідно статті 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких санкцій.

Згідно частини 3 статті 8 Закону штрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у пятиденний термін відповідно до законодавства.

Відповідно до копії облікової картки та довідки про суми податкового боргу платника податків по приватному підприємцю ОСОБА_1 недоїмка станом на 28.09.2009 року складає 1765,50 грн.

На день розгляду справи в суді відомості щодо повної сплати відповідачем зазначеного боргу перед бюджетом відсутні.

Враховуючи викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, у зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Прийняти визнання адміністративного позову відповідачем.

Адміністративний позов Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій задовольнити.

Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 на користь держави (р/р 31117104700239 одержувач ГУДК в Полтавській області, код платежу 21081100, банк одержувача ГУДК у Полтавській області, код 34698605, МФО 831019) суму несплаченої штрафної санкції в розмірі 1765,50 грн.

Постанова, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 10 листопада 2009 року.

Суддя Н.Ю. Алєксєєва