Ухвала суду № 66279775, 25.04.2017, Старобільський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
25.04.2017
Номер справи
431/521/17
Номер документу
66279775
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

25.04.17

ЄУН 431/1881/17

Провадження 1-кс/431/398/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення позапланової перевірки

25 квітня 2017 року м. Старобільськ

Слідчий суддя Старобільського районного суду Луганської області Форощук О.В.,

за участі секретаря Хорольської І.Ю.,

прокурора Вихрової Н.В.,

слідчого Старобільського ВП ГУНП

в Луганській області ОСОБА_1,

розглянувши винесене по кримінальному провадженню № 42017131580000002 від 11.01.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, слідчим Старобільського ВП ГУНП в Луганській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_1 і погоджене прокурором Старобільської місцевої прокуратури ОСОБА_2 клопотання про призначення позапланової перевірки,

та додані до клопотання матеріали,

В С Т А Н О В И В :

Слідчий Старобільського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 звернулася до суду з клопотанням, погоджене прокурором Старобільської місцевої прокуратури ОСОБА_2 про призначення позапланової перевірки.

В обґрунтування клопотання слідчий посилалася на те, що 13.01.2016 року між ДП «Старобільське ЛМГ» та ТОВ ВП «Укрліспром» було укладено договір № 4 на загальну вартість 1702800 гривен та 04.04.2016 укладено додаткову угоду № 1 до зазначеного договору на загальну вартість 760000 гривень на поставку деревини, а саме:

1. Підтоварних хвойних порід ГОСТ 9463-88 довжиною 4 м, діаметром 6-13 см, 2 гатунок 300 м3, по ціні 390, 00 гривень/м3 без ПДВ на загальну суму 117000 гривень.

2.Дровяної деревини для технологічних потреб ТУУ 56.195-94 хвойних порід діаметром 6-13 см 1000 м3 по ціні 384, 00 гривень/м3 без ПДВ на загальну суму 384000, 00 гривень.

3.Дровяної деревини для технологічних потреб ТУУ 56.195-94 хвойних порід діаметром 14-19 см 500 м3 по ціні 408, 00 гривень/м3 без ПДВ на загальну суму 204000, 00 гривень.

4.Дрова ГОСТ 3243-88 хвойних порід, довжиною 2 м, діаметром від 3 см 2000 м3 по ціні 203, 00 гривень/м3 без ПДВ на загальну суму 406000, 00 гривень.

5.Дровяної деревини для технологічних потреб ТУУ 56.195-94 хвойних порід діаметром 26 см і більше 200 м3 по ціні 455, 00 гривень/м3 без ПДВ на загальну суму 91000, 00 гривень.

6.Технічна сировина для ВТП хвойних порід довжиною 2-4 м, діаметром 14-19 см - 2000 м3 по ціна 316, 67 гривень/м3 без ПДВ на загальну суму 633340,00 гривень.

Згідно довідки спеціаліста, залученого для вивчення бухгалтерської документації з даного приводу було встановлено, що відповідно товаро-транспортних накладних ДП «Старобільське ЛМГ» протягом 11 місяців 2016 року по факту поставило ТОВ ВП «Укрліспром» дровяної деревини для технологічних потреб ТУУ 56.195-94 хв. порід діаметром 20-25 см в кількості 874, 36 м3 на загальну вартість 379472, 24 гривень без ПДВ, хоча згідно договору повинні були поставити 500 м3 на загальну вартість 217000 гривень. Таким чином, ДП «Старобільське ЛМГ» безпідставно передало ТОВ ВП «Укрліспром» 374,36 м3 деревини на загальну суму 162472, 24 гривень без ПДВ.

Також згідно даної довідки було встановлено, що ДП «Старобільське ЛМГ» протягом 11 місяців 2016 року по факту поставило ТОВ «Укрліспром» технічної сировини для ВТП хвойних порід довжиною 2-4 м, діаметром 14-19 см в кількості 2035, 49 м3 на загальну вартість 644578, 62 без ПДВ, хоча згідно договору повинні були поставити 2000 м3 на загальну вартість 633340, 00 гривень. Таким чином, ДП «Старобільське ЛМГ» безпідставно передало ТОВ ВП «Укрліспром» 35, 49 м3 деревини на загальну суму 11238, 62 гривень без ПДВ.

Довідкою спеціаліста також було встановлено, що при вивантаженні вантажу ТОВ «ВП Укрліспром», ДП «Старобільське ЛМГ» до деревини довжиною 2 та 4 метри застосовує одинакові коефіцієнти переводу, а саме 0,55. Відповідно до ДСТ України 4020-2-2001 до технічної сировини хвойної породи при довжині 2 метри застосовується коефіцієнт переводу 0, 64, тобто ДП «Старобільське ЛМГ» застосований менший за значенням коефіцієнт переводу, який призвів до заниження обєму реалізованої деревини на 9 %. Відповідно до товаро-транспортних накладних за 11 місяців 2016 року ДП «Старобільське ЛМГ» реалізувало ТОВ «ВП Укрліспром» 1111, 71 м3 технічної сировини для ВТП хвойних порід довжиною 2 метри на загальну суму без ПДВ, а фактично при застосуванні коефіцієнту переводу 0, 64 (згідно ДСТУ 4020-2-2001) було реалізовано 1211, 7 м3 . Отже, за 11 місяців 2016 року було занижено обєм реалізованої деревини , а саме технічної сировини для ВТП хвойних порід довжиною 2 м діаметром 1ё4-19 см на 100, 05 м3 на загальну вартість 31682, 83 гривень без ПДВ.

Таким чином, посадовими особами ДП «Старобільське ЛМГ» умисно було занижено обєм фактично поставленої деревини та безпідставно передано ТОВ ВП «Укрліспром» деревини на загальну вартість 246 472, 39 гривень без ПДВ.

Відповідно до ч.1 ст.107 КПК України фіксація процесуальної дії слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась, оскільки клопотань від учасників дії не надходило.

Розглянувши вказане клопотання, перевіривши надані матеріали, заслухавши думку прокурора, слідчого, які підтримали клопотання, слідчий суддя вважає, клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 499/2011 Державна фінансова інспекція України є центральним органом виконавчої влади, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобовязань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообовязкового державного соціального страхування, бюджетних установах і субєктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообовязкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю субєктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Згідно до п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» передбачено проведення позапланової виїзної ревізії у разі надходження доручення до органу Державного фінансового контролю щодо проведення ревізій, у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.

Згідно до ч. 6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 5463-VI від 16.10.2012 позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.

Згідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 5463-VI від 16.10.2012 позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Згідно до ч. 8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 5463-VI від 16.10.2012 орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Згідно до ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 5463-VI від 16.10.2012 тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Згідно вимог п. 2.4. Наказу «Про затвердження порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки України» № 346/1025/685/53 від 19.10.2006 позапланова виїзна ревізія на об'єкті контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним відповідного рішення суду, яке є дозволом для органу ДФІ на проведення ревізії, у якому зазначаються: підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення, номер, дата та підстави порушення кримінальної справи, орган, що порушив кримінальну справу.

Порядок та підстави проведення перевірок врегульовані Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 408 від 3.08.2014 року про «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» надання дозволу Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами, зокрема, Держфінінспекцією України та її територіальними підрозділами, здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження. Надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбаченихКримінальним процесуальним кодексом України.

Згідно із п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014 року, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначеніч. 1 ст. 7 КПК України.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення інформації розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.

Приймаючи до уваги наведене, з метою повноти всебічності та неупередженості дослідження усіх обставин кримінального провадження, встановлення істини у кримінальному провадженні, визначення вірної правової кваліфікації діям посадових осіб ДП «Старобільське ЛМГ» (код ЄДРПОУ 00993646 та юридична адреса: 92741, Луганська область, Старобільський район, с. Запорізьке), з приводу перевірки дотримання ними законодавства при визначенні коефіцієнту повнодеревності для визначення обсягу лісової продукції, реалізованої за договором на поставку деревини від 13.01.2016 № 4 (з урахуванням додаткових угод), укладеним між ДП «Старобільське ЛМГ» в особі директора ОСОБА_3 та ТОВ ВП «Укрліспром» в особі директора ОСОБА_4; з приводу визначення суми збитків внаслідок недоотримання доходів від реалізації лісової продукції за договором від 13.01.2016 №4 (з урахуванням додаткових угод), що був укладений між вищезазначеними підприємствами за період часу з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання та призначити позапланову виїзну перевірку господарської діяльності ДП «Старобільське ЛМГ».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 93, 163 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого Старобільського ВП ГУНП в Луганській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 і погоджене прокурором Старобільської місцевої прокуратури ОСОБА_2 про призначення позапланової перевірки задовольнити повністю.

Призначити позапланову виїзну перевірку господарської діяльності ДП «Старобільське ЛМГ» (код ЄДРПОУ 00993646), яке розташоване за адресою: 92741, Луганська область, Старобільський район, с. Запорізьке, за період часу з 01.01.2016 року по 31.12.2016 рік.

Проведення перевірки доручити спеціалістам Управління північно-східного офісу держаудитслужби в Луганській області, попередивши останніх про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

В ході перевірки вирішити питання:

-дотримання законодавства при застосуванні коефіцієнту повнодеревності для визначення обсягу лісової продукції, реалізованої за договором на поставку деревини від 13.01.2016 № 4 (з урахуванням додаткових угод), укладеним між ДП «Старобільське ЛМГ» та ТОВ ВП «Укрліспром»;

-Визначити суму збитків внаслідок недоотримання доходів від реалізації лісової продукції за договором від 13.01.2016 №4 (з урахуванням додаткових угод), що був укладений між вищезазначеними підприємствами;

-встановити посадових осіб винних в порушенні законодавства при реалізації лісової продукції за договором на поставку деревини від 13.01.2016 року №4.

Зобов'язати ДП «Старобільське ЛМГ» (код ЄДРПОУ 00993646) забезпечити допуск фахівців Управління північно-східного офісу держаудитслужби в Луганській області для проведення позапланової виїзної перевірки, а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, необхідні для проведення перевірки.

Додатково залучити для проведення виїзної позапланової документальної ревізії спеціалістів Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Термін проведення ревізії визначити - 15 робочих днів: з 04.05.2017 року по 25.05.2017 року.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя

Старобільського районного суду

Луганської області ОСОБА_5