ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
05 квітня 2017 року м. Київ К/800/3749/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А., розглянувши
касаційну скаргу Червоноградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (далі - ОДПІ)
на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02.04.2015
ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.02.2016
у справі № 813/690/15 Львівського окружного адміністративного суду
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Святибор"
до Державної податкової інспекції у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області
про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 14.02.2017 касаційна скарга ОДПІ була залишена без руху, як така, що подана без дотримання вимог частини 2 статті 212 та частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: касаційна скарга подана з пропуском строку на касаційне оскарження; до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору за подання касаційної скарги. Крім того, відповідачем у справі є ДПІ у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, проте касаційну скаргу було подано Червоноградською ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області.
У межах строку, встановленого ухвалою Вищого адміністративного суду України від 14.02.2017, ОДПІ до суду касаційної інстанції надіслано платіжне доручення від 23.02.2017 № 64, яким судовий збір сплачено у сумі 3 751,48 грн. та надано клопотання про заміну відповідача у справі з копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Проте, ОДПІ не надано клопотання на підтвердження існування об'єктивної перешкоди для звернення з касаційною скаргою в строк, встановлений статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено обов'язок сторін у адміністративній справі надати суду докази на підтвердження доводів і заперечень, на які вона посилається. Рівність учасників судового процесу перед законом і судом як принцип адміністративного судочинства згідно зі статтею 10 цього Кодексу означає рівність не тільки у правах, а й у обов'язках. Будь-яких виключень з цих правил законом не встановлено, в тому числі і в доведенні суду поважності причини звернення із касаційною скаргою поза межами строку, встановленого частиною 2 ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.
Керуючись частиною 4, частиною 6 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Червоноградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02.04.2015 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.02.2016 у справі № 813/690/15.
Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з доданими до скарги матеріалами направити особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційну скаргу залишити у суді касаційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення, але може бути переглянута Верховним Судом України в порядку та з підстав, визначених статтями 237-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України Є.А. Усенко