ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
03 квітня 2017 року м. Київ К/800/10223/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А., розглянувши касаційну скаргу Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (далі - Личаківська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області)
на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 05.02.2016
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2016
у справі № 813/6602/15
за позовом ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області
про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В:
Личаківська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області 30.03.2017 (згідно зі штампом на поштовому конверті) звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 05.02.2016 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2016 у справі № 813/6602/15.
Одночасно ОДПІ подано заяву про поновлення пропущеного процесуального строку для оскарження судових рішень в касаційному порядку.
За змістом норм частин 2, 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України вирішення питання про відкриття касаційного провадження обумовлено, зокрема, відповідністю касаційної скарги вимогам статті 213 цього Кодексу та дотримання строку її подання.
Звертаючись 30.03.2017 до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою та заявою про поновлення строку на подання касаційної скарги, відповідач посилається на те, що первісно подану касаційну скаргу було повернуто ухвалою Вищого адміністративного суду України від 08.02.2017 № К/800/34687/16 на підставі пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України через невиконання вимог ухвали про залишення касаційної скарги без руху у зв'язку з несплатою судового збору. При цьому відповідач зазначає, що відсутність фінансування видатків на сплату судового збору об'єктивно виключило можливість сплатити судовий збір під час подання первісної касаційної скарги, а право на повторне звернення із касаційною скаргою було використано лише після того, як з бюджету були виділені кошти на сплату судового збору та ОДПІ сплатило судовий збір у розмірі 661,44 грн. (оригінал платіжного доручення від 16.03.2017 № 108; копія тимчасового кошторису на І квартал 2017 року; лист ГУ ДФС у Львівській області від 12.01.2017 № 230/7/13-01-09-00-41).
Перевіривши доводи вказаної заяви, суддя-доповідач дійшов висновку про його обґрунтованість.
Касаційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, перешкоди для відкриття касаційного провадження відсутні.
Керуючись статтями 210-215 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Поновити Личаківській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області строк на подання касаційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 05.02.2016 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2016 у справі № 813/6602/15.
Відкрити касаційне провадження за скаргою Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 05.02.2016 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2016 у справі № 813/6602/15.
Витребувати з Львівського окружного адміністративного суду справу № 813/6602/15.
В порядку підготовки справи до касаційного розгляду: 1) надіслати копії ухвали про відкриття касаційного провадження особам, які беруть участь у справі; 2) надіслати особам, які беруть участь у справі, копію касаційної скарги, запропонувавши у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали подати заперечення на касаційну скаргу; 3) роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що на стадії касаційного провадження вони наділені процесуальними правами та обов'язками, передбаченими статтею 49 (з врахуванням меж перегляду справи судом касаційної інстанції, встановлених статтею 220 Кодексу адміністративного судочинства України), статтями 219, 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України Є.А. Усенко