ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_____________
УХВАЛА
"28" квітня 2017 р.Справа № 922/4515/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Яризька В.О.
розглянувши справу
за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Тирол плюс", м. Харків, до товариства з обмеженою відповідальністю "Тирол плюс", м. Харків, про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 01.02.2017 товариство з обмеженою відповідальністю "Тирол плюс" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1,
На офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України 02.02.2017 року було оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури № 39928, в якому зазначено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника - один місяць з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, зазначено відомості про ліквідатора.
У зв'язку з виправленням описок, що були допущені в повідомленні, на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України 03.02.2017 року було оприлюднено додаткове повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури за № 40023.
02.03.2017р. на адресу суду надійшла заява Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області з кредиторськими вимогами до товариства з обмеженою відповідальністю "Тирол плюс" на суму 14831017,00 грн.
Ухвалою суду від 03.03.2017р. відкладено вирішення питання щодо прийняття до розгляду заяви Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області з кредиторськими вимогами до банкрута до повернення матеріалів справи № 922/4515/16 до господарського суду Харківської області.
26.04.2017р. матеріали справи № 922/4515/16 повернуті до господарського суду Харківської області.
Постановою Харківського апеляційного господарського суду від припинено апеляційне провадження за апеляційною скаргою Лівобережної обєднаної державної податкової інспекції м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову господарського суду Харківської області від 01.02.2017р. у справі 922/4515/16.
Розглянувши надану суду заяву та перевіривши її відповідність вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство), суд встановив наступне.
Згідно положень ч. 3 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заява кредитора має містити, зокрема, розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування.
В поданій заяві заявником взагалі не вказано обставин виникнення заборгованості, а також не наданий розрахунок заборгованості, а лише міститься прохання визнати вимоги в сумі 14831017, 00 грн. та включити їх до реєстру вимог кредиторів до відповідної черги.
Крім того, судом встановлено, що до заяви кредитора не додано докази сплати судового збору.
В прохальній частині заяви заявник просить звільнити його від сплати судового збору.
Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає, що згідно ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно положень, що викладені в п. 3.1 Постанови Пленуму ВГСУ № 7 від 21.02.2013р. єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
В заяві взагалі не вказано обставин, існування яких перешкоджає Лівобережній ОДМІ м. Дніпра сплатити судовий збір.
В заяві на другому аркуші міститься фраза : "м. Дніпра, вважає за необхідне звернутись до суду із клопотанням про звільнення від сплати судового збору", що не є належним обґрунтуванням.
Суд звертає увагу на те, що статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
За таких обставин суд відмовляє в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Згідно ч. 3 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви в обовязковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Згідно ч. 1 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Враховуючи вищевикладені обставини, а також те, що судом відмовлено в задоволенні клопотання Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області про звільнення від сплати судового збору, суд вважає за необхідне надати Лівобережній ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області строк для усунення виявлених судом недоліків, допущених при подачі заяви з грошовими вимогами до банкрута.
Керуючись ч. 3 ст. 23, ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Надати Лівобережній ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області строк для усунення виявлених судом недоліків, допущених при подачі заяви з грошовими вимогами до банкрута, а саме недоліки мають бути усунені протягом 7 днів з дня отримання ухвали суду.
Суддя ОСОБА_2