Справа № 629/929/17
Номер провадження 3/629/200/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.04.2017 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Ткаченко О.А., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Північно-східного офісу Держаудитслужби Державної аудиторської служби України відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого директором Панютинського професійного аграрного ліцею, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, якому відповідно до ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП були розяснені права,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.ст.164-12 ч.3,164-14 ч.1 КУпАП,-
встановив:
01.02.2017 року при проведенні планової ревізії фінансово-господарської діяльності у Панютинському професійному аграрному ліцеї департаменту науки і освіти Харківської обласної Державної адміністрації за період з 01.04.2011 року по 01.10.2016 року, за адресою: Харківська область, м.Лозова, смт.Панютине, вул.Слобожанська, буд.42, було виявлено порушення бюджетного законодавства, а саме взяття зобовязань без відповідних бюджетних асигнувань внаслідок укладання договорів з ПОСП «Гарант» від 05.05.2016 року №9/5/16, від 05.05.2016 року №7/5/2016 на придбання, посів кукурудзи та їх виконання на загальну суму 382910,80 грн. з боку Панютинського професійного аграрного ліцею в особі директора ОСОБА_1, яким підписані вищевказані договори, акти виконаних робіт; укладання договорів з ПОСП «Гарант» від 29.11.2016 року №26/11/2016 на транспортування кукурудзи та з ТОВ «Гутянський елеватор» від 07.11.2016 року №32/Х/КР на складське зберігання кукурудзи, а також їх виконання на загальну суму 152049,46 грн. з боку Панютинського професійного аграрного ліцею в особі директора ОСОБА_1, яким підписані вищевказані договори та акти виконаних робіт.
Крім цього, 01.02.2017 року при проведенні планової ревізії фінансово-господарської діяльності у Панютинському професійному аграрному ліцеї департаменту науки і освіти Харківської обласної Державної адміністрації за період з 01.04.2011 року по 01.10.2016 року, було виявлено порушення законодавства про закупівлі в частині неоприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства по процедурі закупівлі «Паливо рідинне та газ, оливи мастильні» на 2015 рік проведеної шляхом запиту цінових пропозицій (оголошення про закупівлю №079925 від 11.03.2015 року), замовником не оприлюднена інформація про розкриття цінових пропозицій на веб-порталі Уповноваженого органу «Державні закупівлі». З переможцем торгів ТОВ «Спіка-оил» укладено договір від 02.04.2015 року на постачання паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 278975 грн., який виконано.
В судовому засіданні 11.04.2017 року під час розгляду справи по суті ОСОБА_1 заявив клопотання про надання можливості укладення угоди з адвокатом, для захисту його інтересів, однак в наступні судові засідання 19.04.2017 року, 21.04.2017 року та 28.04.2017 року ні він, ні його адвокат в судове засідання не зявилися. В подальшому від секретаря Панютинського професійного аграрного ліцею ОСОБА_2 на адресу суду перед початком кожного судового засідання надходили заяви та телефонограми про відкладення розгляду справи, то у звязку з перебуванням ОСОБА_1 у відрядженні чи на лікарняному, однак на підтвердження даних фактів жодного документу до суду надано не було. Суд вважає неявку ОСОБА_1 в судові засідання неповажними, а обставини зазначені в телефонограмах такими, що не відповідають дійсності, направлені з метою затягування процесу, понад строки розгляду встановлені КУпАП, та ухилення особи від адміністративної відповідальності встановленої законом.
Враховуючи викладене та положення ст.268 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності ОСОБА_1
Згідно ч.1 ст.4 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, зміни до нього надсилаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, річний план, кошторис (тимчасовий кошторис), фінансовий план (план асигнувань, план використання бюджетних (державних) коштів), зміни до них надсилаються Уповноваженому органу протягом 5 робочих днів з дня їх затвердження.
Згідно ст.10 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» замовник для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу (що здійснюється безоплатно) у порядку, встановленому цим Законом, надає таку інформацію про закупівлю - протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій - протягом трьох робочих днів з дня розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій.
Викладене підтверджується наявними в матеріалах справи письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 11.01.2017 року; протоколом №03/01 про адміністративне правопорушення від 13.03.2017 року; витягом з акту ревізії фінансово-господарської діяльності професійно-технічних навчальних закладів, які отримували фінансування на підготовку робітничих кадрів із державного та місцевих бюджетів в Панютинському професійному аграрному ліцеї за період з 01.04.2011 року по 01.10.2016 року №03-11/02 від 01.02.2017 року; договором №9/5/16 від 05.05.2016 року та накладною №25 на купівлю насіння кукурудзи; договором №7/5/2016 від 05.05.2016 року та актами виконаних робіт №12,21 на посів та обробку кукурудзи; довідкою зустрічної перевірки з питання документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, для зясування їх реальності та повноти відображення в обліку Панютинського професійного аграрного ліцею за період з 01.01.2013 року по 01.10.2016 року №031-11/69-з від 02.12.2016 року; реєстром №5 А документів по реалізації сільськогосподарської продукції за травень 2016 року; рахунком поставки №21 від 27.05.2016 року; накладною №25 від 27.05.2016 року; податковою накладною від 27.05.2016 року; книгою обліку реалізації продуктів. Матеріалів, робіт та послуг за 2016 рік; реєстром документів по реалізації сільськогосподарської продукції №5 за травень 2016 року; рахунком поставки №22 від 27.05.2016 року; актом виконаних робіт №12 від 27.05.2016 року; податковою накладною від 27.05.2016 року; довідками форми №67-6 сільхозобліку; реєстром документів по реалізації сільськогосподарської продукції за червень 2016 року №6; рахунком поставки №33 від 29.06.2016 року; актом виконаних робіт №21 від 29.06.2016 року; податковою накладною від 29.06.2016 року; журналом розрахунків з покупцями та замовниками ПОСП «Гарант» за 2014-2016 роки; накладними №52 від 03.12.2016 року і №55 від 07.12.2016 року; меморіальним ордером №14 за грудень 2016 року; довідкою зустрічної звірки з питання документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, для зясування їх реальності та повноти відображення в обліку Панютинського професійного аграрного ліцею №03-11/5-з від 23.01.2017 року; договором №26/11/2016 від 29.11.2016 року і реєстром подорожніх листів та товарно-транспортних накладних складених ПОСП «Гарант» та довідкою на виконання даного договору; актом виконаних робіт №56 від 04.12.2016 року; довідкою зустрічної звірки з питання документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, для зясування їх реальності та повноти відображення в обліку Панютинського професійного аграрного ліцею за період з 01.01.2013 року по 23.01.2017 року; протоколом про адміністративне правопорушення №03/01 від 13.03.2017 року; актом ревізії фінансово-господарської діяльності професійно-технічних навчальних закладів, які отримували фінансування на підготовку робітничих кадрів із державного та місцевих бюджетів в Панютинському професійному аграрному ліцеї за період з 01.04.2011 року по 01.10.2016 року №03-11/02 від 01.02.2017 року; наказом про створення комітету з конкурсних торгів щодо організації та здійснення процедур закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти №118-а від 30.09.2010 року; наказами про внесення змін до наказу №118-а від 30.09.2010 року «Про створення комітету з конкурсних торгів щодо організації та здійснення процедур закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти» №60 від 23.05.2011 року, №87 від 08.07.2011 року, №166 від 05.12.2012 року; положенням про комітет з конкурсних торгів Панютинського професійного аграрного ліцею; протоколом розкриття пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій; договором №45 від 02.04.2015 року; специфікацією №1 до договору №45 від 02.04.2015 року; платіжним дорученням №236 від 14.04.2015 року; видатковою накладною №324 від 08.04.2015 року.
Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ст.164-14 ч.1 КУпАП, а саме неоприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства та за ст.164-12 ч.3 КУпАП - взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань встановлених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Згідно ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тому на ОСОБА_1 необхідно накласти стягнення за ст.164-14 ч.1 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1, ступінь його вини, майнове положення, обставини що помякшують і обтяжують відповідальність, а тому до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, слід застосувати адміністративне стягнення - штраф на користь держави.
Керуючись ст.ст.24,36,40-1,164-12 ч.3,164-14 ч.1,247,268,283,284 КУпАП, -
постановив:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ст.164-14 ч.1 КУпАП у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (одержувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку 820019, р/р31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень.
На постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана апеляційна скарга в апеляційний суд Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.А.Ткаченко