Справа № 444/815/17
Провадження № 3/444/436/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 квітня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., суддя Жовківського районного суду Львівської областіМартинишинЯ.М., оглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Жовківського ВП Кам"янко-Бузького ВП ГУ НП у Львівській областіпро притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого , ІПН НОМЕР_1, -
- за ст. 130 ч.1 КпАП України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, 03.04.2017 року о 23 год. 15 хв. в с. Мокротин по вул.Свина Жовківського району Львівської області, керував скутером «Шторм», б/н, з явними ознаками алкогольного спяніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушена координація рухів. Від проходження медичного огляду на стан спяніння з використанням технічного засобу DragerAlkotest-6810 на місці зупинки відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КпАП України.
Правопорушник в судовому засіданні свою провину визнав частково, стверджував, що скутером не керував, а лише сидів на ньому та чекав, коли приїде колега. Від проходження огляду на стан спяніння відмовився, оскільки до того випив пиво.
Незважаючи на те, що ОСОБА_1 свою провину визнав частково , факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КпАП України підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах даної справи, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АП2 № 514517 від 03.04.2017 року
- письмовими поясненнями свідків гр.ОСОБА_2, гр.ОСОБА_3 від 03.04.2017 року, згідно з якими вбачається, що гр.ОСОБА_1 від проходження медогляду на стан алкогольного спяніння відмовився,
- довідкою виданої в.о. начальника Жовківського віділення Кам"янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області, з якої вбачається що гр.ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно бази даних НАІС ДДАІ видачі посвідчень водія МРЕР ДАІ у Львівській області , отримав посвідчення водія серії ВХХ № 073061.
Так, ч.1 ст.130 КпАП України передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції .
Згідно з п.2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Кваліфікація дійОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КпАП України є вірною .
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, його майновий стан.
Обставин, які б пом»якшували або обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 не встановлено.
Санкція ст.130 ч.1 КпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік .
З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин місця, способу вчинення правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правилспівжиття, атакож запобіганнявчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами приходжу до переконання, оскільки правопорушник вчинив правопорушення на транспорті, що за своєю природою несе високий рівень суспільної небезпеки, так як транспорт є підвищеним джерелом небезпеки, з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника ОСОБА_1 з врахуванням вищеперерахованих обставин, слід застосувати стягнення, у вигляді штрафу в розмірі 10 200 грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України ст.4 ч.2 п.5 Закону України Про судовий збір з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст.ст.30,40-1,130 ч.1,280,283-285,307, 308, 317-321 КпАП України, суддя ,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч.1 КпАП України, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп.в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на1(один) рік .
Стягнути з ОСОБА_1, (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, НОМЕР_2, ІПН НОМЕР_1) судовий збір в розмірі320грн. 00коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області: отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р 31212206700286 , МФО - 825014 , ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195 , призначення платежу: судовий збір.
Строк позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів обчислювати з дня винесення постанови про позбавлення права керування транспортними засобами .
Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців знаступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень.
Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.