Ухвала суду № 66220920, 19.04.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.04.2017
Номер справи
441/1625/15-а
Номер документу
66220920
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2017 рокуЛьвів№ 876/2016/16

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді Судової-Хомюк Н.М.,

суддів Гудима Л.Я., Коваля Р.Й.

за участі секретаря судового засіданняРумянцевої О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу Городоцької міської ради Львівської області на постанову Городоцького районного суду Львівської області від 25.02.2016 року у справі №и 441/1625/15-а за позовом Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України до виконавчого комітету Городоцької міської ради Львівської області про зобовязання вчинити дію, -

В С Т А Н О В И В :

Яворівська квартирно-експлуатаційна частина району Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України звернулась до суду з адміністративним позовом про поновлення пропущеного строку та зобовязання виконком міської ради м.Городок Львівської області вчинити дії щодо присвоєння поштових адрес військовим містечкам №1,№2,№3 та №6 що перебувають в користуванні Яворівської квартирно - експлуатаційної частини району та розташовані в м.Городок Львівської області.

В позові посилаються на те, що Яворівська квартирно-експлуатаційна частина району (далі - Яворівська КЕЧ району) є структурним підрозділом Міністерства оборони України, яке, як центральний орган управління ЗСУ, здійснює управління військовим майном. Яворівська КЕЧ району є юридичною особою і здійснює свою діяльність на підставі Положення «Про Яворівську квартирно-експлуатаційну частину району» від 01.02.2006р... Городок Львівської області, серед яких військове містечко № 1 , № 2, № 3 та №6.

Постановою Городоцького районного суду Львівської області від 25.02.2016 року адміністративний позов задоволено частково. Зобовязано виконавчий комітет Городоцької міської ради Львівської області присвоїти поштову адресу містечкам № 1, № 2, №3 та № 6, що розташовані на території м. Городок Львівської області та перебувають в користуванні Яворівської КЕЧ.

Відмовлено у задоволенні позовних вимог щодо поновлення строку за відсутністю факту пропуску. Стягнуто з виконавчого комітету Городоцької міської ради Львівської області (81500, Львівська область м. Городок, Майдан Гайдамаків, 6 в користь Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району (81000, Львівська область, м. Яворів, вул. Львівська, 19) 1218 (одну тисячу двісті вісімнадцять) гривень сплаченого судового збору, які перерахувати на р/р 31251201205510 у ГУДКСУ у Львівській області, код ЄДРПОУ 07930854, МФО 825014.

З висновками суду першої інстанції не погоджується апелянт Городоцька міська рада Львівської області. Апелянт вважає оскаржувану постанову такою, що підлягає скасуванню з огляду на неповне зясування обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, о призвело до неправильного вирішення справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що 20.12.2012р. згідно актів приймання-передачі будівель, споруд і території військового містечка, інженерних споруд на підставі Директиви МОУ № 322/1/12 від 23.08.2012р. вказані військові містечка були передані Яворівській КЕЧ району на відповідальне збереження та охорону. Також, згідно Витягу з Єдиного реєстру обєктів державної власності щодо державного майна, балансоутримувачем державного майна, а саме будівель військового містечка є позивач.

Також, судом першої інстанції встановлено, що постановою № 1 Городоцької ради депутатів трудящих м. Городок від 07.01.1952р. «Про передачу КЕЧ Городоцького району в тимчасове користування будівель місцевих рад, що займають військові частини ВПС, і земельних ділянок, на яких розміщені будівлі», КЕЧ Городоцького району було передано у тимчасову експлуатацію будівлі та земельні ділянки, на яких розміщені ці будівлі ,а саме,так звані військові містечка в м. Городок Львівської області, серед яких військове містечко №1,№2,№3 та №6.

Яворівська квартирно-експлуатаційна частина району згідно затвердженого начальником Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління від 01.02.2006р. Положення про Яворівську КЕЧ району є державною установою, яка створена Міністерством оборони України і підпорядкована Західному територіальному квартирно-експлуатаційному управлінню. Яворівська КЕЧ району є органом військового управління і призначена для реалізації у військових частинах та установах, дислокованих у межах відповідальності Яворівської КЕЧ району, державної військово-технічної політики з питань квартирно-експлуатаційного забезпечення з метою підтримання військ (сил) у стані бойової та мобілізаційної готовності (а.с.24-26).

На думку суду першої інстанції, вказані документи підтверджують експлуатацію будівель та земельних ділянок КЕЧ Городоцького, в подальшому, Яворівського району та право квартирно-експлуатаційної частини району Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України здійснити оформлення правовстановлюючих документів на вказані обєкти шляхом присвоєння поштової адреси та подальшого виготовлення документів з віднесенням будівель та споруд до державної форми власності.

З врахуванням вказаних обставин, суд першої інстанції вважає дії виконавчого комітету Городоцької міської ради Львівської області щодо відмови у присвоєнні поштової адреси на вказані обєкти безпідставними, оскільки факт розташування цих обєктів на землях міської ради не надає право міській раді, за відсутності будь-яких правовстановлюючих документів, не вчиняти дії у відповідності до вимог статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Колегія суддів вважає висновок суду першої інстанції обєктивним, таким , що відповідає змісту предмету позову та обставинам справи.

Колегія суддів доповнює висновки суду першої інстанції наступним.

На підставі Директиви Міністра Оборони України від 23.08.2012р. № 322/1/12, військові містечка № 1 № 2 №3 №6 були передані Яворівській КЕЧ району на відповідальне збереження та охорону. Єдиним балансоутримувачем будівель військових містечок № 1 № 2 №3 №6 є Яворівська КЕЧ району. За даними довідки Яворівської КЕЧ району № 2265 від 18.09.2015р. будівлі та споруди в/м № 1, 2 №3 №6 (м. Городок) Львівської області перебувають на балансі Яворівської КЕЧ району відповідно до актів прийняття-передачі основних засобів (ф.ОЗ-1) від 03.04.2007р. (а.с.13-15).

Матеріали справи містять докази звернення позивача до Городоцької міської ради з вимогами про видачу довідки про присвоєння поштової адреси на будівлі військових містечок, розташованих у м. Городку Львівської області. Відмова у видачі довідки пояснюється відсутністю правовстановлюючих документів на землю.

Право користування земельними ділянками на яких розташовані військові містечка, регулюються Розпорядженням Представника Президента України «Про інвентаризацію земель, що знаходяться в користуванні Міністерства оборони України» за №49 від 02.02.1993 року. У відповідності до положень вказаного Розпорядження, у постійному користуванні будинкоуправління №2 Яворівської КЕЧ залишаються земельні ділянки площею 2,99 га з подальшим виготовленням Державного акту на землю.

Відповідно до п.10 ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень виконавчого органу сільської ради в галузі житлово-комунального господарства віднесено облік та реєстрацію відповідно до закону обєктів нерухомого майна незалежно від форми власності.

Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері регулювання земельних відносин встановлені ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» де, зокрема, у підп.8 п. «б» ч.1 передбачено право виконавчого органу сільської, селищної, міської рад лише здійснювати підготовку висновків щодо надання або вилучення в установленому законом порядку земельних ділянок, що проводиться органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

З урахуванням вищевказаного законодавчого визначення земельна ділянка має певне місце розташування. Відомості про місце розташування земельної ділянки, відповідно до ч.1 ст.15 Закону України «Про Державний земельний кадастр», вносяться до Державного земельного кадастру.

Місцем розташування земельної ділянки є певне місце її знаходження, яке визначається за її координатами в привязці до поворотних точок існуючої геодезичної мережі та певного регіону (області, району), населеного пункту, вулиці (проспекту, площі, провулку, бульвару тощо), номера. При цьому, адреса місця розташування земельної ділянки визначається з метою її формування та ідентифікації; присвоєння земельній ділянці поштової адреси законодавством не передбачено. Поштові адреси присвоюються розташованим на земельних ділянках обєктам нерухомості (будинкам, будівлям, спорудам тощо) або територіям, які використовуються для розміщення обєктів благоустрою (парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних обєктів, обєктів промисловості, комунально-складських та інших обєктів). Органи місцевого самоврядування повноважень щодо присвоєння поштової адреси земельній ділянці не мають.

Відповідно п.п.10 п.б ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема: облік та реєстрація відповідно до закону обєктів нерухомого майна незалежно від форм власності.

Порядок присвоєння поштових адрес обєктам нерухомого майна регламентується Інструкцією щодо проведення поділу, виділу та розрахунку часток обєктів нерухомого майна, затвердженою Наказом Міністерства з питань житлово - комунальної сфери України від 18 червня 2007 року за №55, та зареєстрованою в Міністерстві Юстиції України від 06.07.2007 року за № 774/14041, яка визначає порядок проведення робіт з поділу, виділу розрахунку часток житлових будинків, будівель споруд, іншого нерухомого майна, окрім земельних ділянок.

Частиною 2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі аналізу викладених правових норм суд приходить висновку, що вирішення питання про надання поштової адреси вказаним обєктам належать до компетенції відповідача.

З врахуванням викладеного, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.

Керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, ст. 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Городоцької міської ради Львівської області залишити без задоволення, а постанову Городоцького районного суду Львівської області від 01.12.2016 року у справі № 176/874/15-а без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.

Головуючий суддя ОСОБА_1 судді ОСОБА_2 ОСОБА_3 Повний текст

виготовлено 24.04.2017 року.