У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 824/367/16-а
27 квітня 2017 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1, перевіривши матеріали апеляційної скарги Кіцманської районної ради на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 14 березня 2017 року у справі за адміністративним позовом Заступника військового прокурора Чернівецького гарнізону в інтересах держави в особі органів, уповноважених здійснювати функції у спірних правовідносинах: Міністерство оборони України, квартирно-експлуатаційний відділ м. Чернівці, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, до Кіцманської районної ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Білянська сільська рада, приватне підприємство "Грін Лайн" про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 14 березня 2017 року позов задоволено.
Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Як встановлено з матеріалів апеляційної скарги, апелянтом не дотримано вимог частини 6 статті 187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не надано доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у встановленому порядку та розмірі.
Водночас, разом з матеріалами апеляційної скарги відповідачем заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору в зв'язку із відсутністю бюджетних асигнувань по відповідній статті видатків до моменту проведення перерозподілу бюджетних асигнувань по районній раді між кодами економічної класифікації видатків.
Розглянувши вказане клопотання, вважаю за необхідне відмовити у його задоволенні з огляду на наступні обставини.
Згідно ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З даної норми встановлено, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору, є важкий майновий стан заявника.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" від 05 лютого 2016 року № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
Водночас, зазначаючи про відсутність бюджетних асигнувань по статті видатків, з якої має бути сплачено судовий збір, скаржником жодних належних та допустимих доказів в підтвердження вказаного до матеріалів апеляційної скарги не надано.
Отже, наведені апелянтом в апеляційній скарзі обставини не є підставою для відстрочення скаржнику законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається положеннями Закону України "Про судовий збір".
В червні 2016 року діяла редакція, відповідно до якої розміри та ставки судового збору встановлюються згідно із статтею 4 Закону України "Про судовий збір" та розраховуються відповідно до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня календарного року.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на момент подачі апеляційної скарги) передбачено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами необхідно сплатити 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на момент подачі позовної заяви) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2016 року складає 1378 грн. 00 коп.
Таким чином, апелянту необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1515,80 грн. (110%*1378, 00 грн.).
При цьому, необхідно зазначити, що судовий збір за подання апеляційної скарги сплачується за наступними реквізитами:
ОДЕРЖУВАЧ: УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030101
Код ЄДРПОУ: 38054707
Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області
МФО: 802015
Р/р: 31212206781002
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам статті 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. У задоволенні клопотання Кіцманської районної ради про відстрочення сплати судового збору відмовити.
2. Апеляційну скаргу Кіцманської районної ради на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 14 березня 2017 року у справі за адміністративним позовом Заступника військового прокурора Чернівецького гарнізону в інтересах держави в особі органів, уповноважених здійснювати функції у спірних правовідносинах: Міністерство оборони України, квартирно-експлуатаційний відділ м. Чернівці, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, до Кіцманської районної ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Білянська сільська рада, приватне підприємство "Грін Лайн" про визнання протиправним та скасування рішення залишити без руху.
2. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу, в строк до 24 травня 2017 року виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
3. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
4. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач ОСОБА_1