У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
Справа № 822/179/17
27 квітня 2017 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1, перевіривши матеріали апеляційної скарги уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банку" ОСОБА_2 на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 27 лютого 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банку" ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 27 лютого 2017 року позов задоволено.
Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
Встановивши невідповідність апеляційної скарги вимогам частини 6 статті 187 КАС України, Вінницьким апеляційним адміністративним судом відповідно до ухвали від 21 березня 2017 року залишено апеляційну скаргу уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банку" ОСОБА_2 без руху. При цьому особі, яка подала апеляційну скаргу, запропоновано в строк до 14 квітня 2017 року усунути недоліки апеляційної скарги.
В матеріалах справи містяться докази отримання апелянтом вищезазначеної ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду 30 березня 2017 року (рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення).
Проте, апелянтом вимоги ухвали суду від 21 березня 2017 року станом на 27 квітня 2017 року не виконані, натомість надіслано на адресу суду клопотання про звільнення від сплати судового збору, з посиланням на відсутність коштів на сплату судового збору.
Окрім того, відповідач вказує на те, що Законом України "Про судовий збір" (в редакції чинній до 01.09.2015 року) уповноважені особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у справах, пов'язаних із здійсненням тимчасової адміністрації та ліквідації банку відносились до кола осіб, звільних від від сплати судового збору.
Розглянувши клопотання вважаю, що воно не підлягає до задоволення з огляду на таке.
Згідно з приписами частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" від 23.01.2015 року № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
Вказана правова позиція також висловлена в ухвалі Верховного Суду України від 28.09.2015 року у справі №21-549а15, ухвалах Вищого адміністративного суду України від 13.10.2015 року у справі № К/800/43388/15 та від 05.10.2015 року у справі № К/800/42297/15.
Відносно посилань апелянта на те, що згідно законодавства, яке діяло до 01.09.2015 року він відносився до осіб на які розповсюджувалися пільги щодо звільнення від сплати судового збору, звертаю увагу останнього на те, що відповідно до ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Оскільки законодавча норма, на яку посилається ОСОБА_2, на момент розгляду цієї справи в суді втратила чинність то підстави для застосування її до даних правовідносин, відсутні.
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
З урахуванням вказаного, керуючись ч. 1, 3 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. В задоволенні клопотання уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банку" ОСОБА_2 про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, відмовити.
2. Апеляційну скаргу уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банку" ОСОБА_2 на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 27 лютого 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банку" ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії повернути особі, яка її подала.
3. Копію ухвали про повернення апеляційної скарги із доданими до скарги матеріалами (крім апеляційної скарги) направити особі, яка подала апеляційну скаргу. Іншим особам, які беруть участь у справі, надіслати копію ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідачОСОБА_1