ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
27 квітня 2017 року № 826/18371/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецьке регіональне виробничо-
торгівельне об'єднання "Донецькпромресурси"
до Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації,
Державного реєстратора Відділу з питань державної реєстрації юридичних
осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в місті Києві
державної адміністрації Яценко Тетяни Яківни,
Державного реєстратора Відділу з питань державної реєстрації юридичних
осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в місті Києві
державної адміністрації Шентак Людмили Віталіївни
треті особи ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ"
про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії
На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, в особі Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецьке регіональне виробничо-торгівельне об'єднання "Донецькпромресурси" (надалі - Позивач), звернувся з позовом до Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації (надалі - Відповідач 1), Державного реєстратора Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Яценко Тетяни Яківни (надалі - Відповідач 2), Державного реєстратора Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Шентак Людмили Віталіївни (надалі - Відповідач 3), третя особа ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ" (надалі - третя особа) про визнання протиправною та скасування реєстраційної дії - державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи щодо зміни складу або інформації про засновників ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 21950711), запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 30.06.2016р. № 12241050079071520, вчинену державним реєстратором Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Яценко Тетяною Яківною; визнання протиправною та скасування реєстраційної дії - державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи щодо зміни складу або інформації про засновників ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 21950711), запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 30.06.2016р. № 12241050082071520, вчинену державним реєстратором Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Яценко Тетяною Яківною; визнання протиправною та скасування реєстраційної дії - державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи щодо зміни складу або інформації про засновників ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 21950711), запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 30.06.2016р. №12241050083071520, вчинену державним реєстратором Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Шентак Людмилою Віталіївною.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що спірні записи щодо зміни відомостей про учасників у статутному капіталі ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ" та керівника були здійснені з порушенням вимог законодавства, що в свою чергу стало підставою для виключення Позивача, як одного з учасників корпоративних прав Товариства (третьої особи).
Крім того, Позивач звертає увагу, що на час вчинення спірних рішень існував арешт на корпоративні права ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ", що в свою чергу свідчить проте, що жодних дій не могло бути вчинено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Позивачем подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження та клопотання про пришвидшення розгляду справи.
Відповідачі в судове засідання не з'явилися, хоча були належним чином повідомлені про розгляд справи. Заперечення на позовну заяву суду не надали.
Для з'ясування всіх обставин справи, Судом було витребувано у Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради (49000, м. Дніпро, пр. Слобожанський, 42) належним чином засвідчену копію реєстраційної справи ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 21950711).
На адресу суду надійшло копії реєстраційних справ.
Третя особа проти позовних вимог заперечує в повному обсязі та зазначає, що станом на 09.06.2015 р., ні станом на 30.06.2016 р. у ЄДР Позивач не значився, як учасник ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ", тому в даному випадку його права жодним чином не порушені.
На адресу суду надійшло клопотання від третьої особи про розгляд справи в письмовому провадженні.
Враховуючи, що в судове засідання не прибули представники сторін, судом було прийнято рішення про розгляд справи в письмову провадженні на підставі частини шостої статті 128 КАС України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, що Державними реєстраторами 30.06.2016 р. вчинені наступні реєстраційні дії: № 12241050079071520 - державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи - зміна складу або інформації про засновників об'єднання «ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ» (вчинена державним реєстратором Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Яценко Тетяною Яківною); №12241050082071520 - державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи - зміна складу або інформації про засновників об'єднання «ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ» (вчинена державним реєстратором Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Яценко Тетяною Яківною); №12241050083071520 - державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи - зміна складу або інформації про засновників об'єднання «ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ» (вчинена державним реєстратором Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Шентак Людмилою Віталіївною).
Позивач вважає дії відповідачів протиправними щодо внесення відомостей в державний реєстр відомостей про юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та звернувся до суду з відповідним позовом.
Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також норми чинного законодавства, Суд прийшов до висновку про необґрунтування позовних вимог, виходячи з наступного.
Основним законом, що регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців є Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. №755-IV (надалі - Закон №755-IV).
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 6 Закону №755-IV (в редакції, чинній на момент спірних правовідносин) Державним реєстратором може бути громадянин України, який має вищу освіту, відповідає кваліфікаційним вимогам, визначеним Міністерством юстиції України, та перебуває у трудових відносинах з суб'єктом державної реєстрації (крім нотаріусів), та нотаріус. Державний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
У відповідності до ст. 15 Закону №755-IV, Документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати таким вимогам: 1) документи мають бути викладені державною мовою та додатково, за бажанням заявника, - іншою мовою (крім заяви про державну реєстрацію); 2) текст документів має бути написаний розбірливо (машинодруком або від руки друкованими літерами); 3) документи не повинні містити підчищення або дописки, закреслені слова та інші виправлення, не обумовлені в них, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст; 4) документи в електронній формі мають бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством; 5) заява про державну реєстрацію підписується заявником. У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена; 6) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству; 7) рішення про припинення юридичної особи має містити відомості про персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), її голову або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), про порядок та строк заявлення кредиторами своїх вимог; 8) установчий документ юридичної особи, положення, регламент, список суддів постійно діючого третейського суду, статут (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, повинен містити відомості, передбачені законодавством, та відповідати законодавству; 9) установчий документ юридичної особи викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками) або уповноваженими ними особами; 10) установчі документи банків, інших юридичних осіб, які згідно із законом підлягають погодженню (реєстрації) відповідно Національним банком України, іншими державними органами, подаються з відміткою про їх погодження відповідним органом; 11) внесення змін до установчого документа юридичної особи, положення, регламенту, списку суддів постійно діючого третейського суду, статуту (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, оформляється шляхом викладення його в новій редакції; 12) передавальний акт (у разі злиття, приєднання, перетворення) та розподільчий баланс (у разі поділу або виділу) юридичної особи повинні відповідати вимогам, встановленим законом; 13) документи, видані відповідно до законодавства іноземної держави, повинні бути легалізовані (консульська легалізація чи проставлення апостиля) в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено міжнародними договорами; 14) документ, викладений іноземною мовою, повинен бути перекладений на державну мову із засвідченням вірності перекладу з однієї мови на іншу або підпису перекладача в установленому законодавством порядку; 15) зображення та опис символіки повинні бути оформлені з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству. Форми заяв про державну реєстрацію затверджуються Міністерством юстиції України.
Згідно до ч. 1 ст. 9 Закону №755-IV Відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу - підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі: 1) відповідних заяв про державну реєстрацію; 2) документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій; 3) відомостей, отриманих у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів.
Пунктами 1, 2, 8, 10 ч. 4 ст. 17 ст. 19 Закону №755-IV визначено, для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи: 1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв'язку з юридичною особою; установчий документ юридичної особи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі; примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, та/або рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про примусове виключення із складу засновників (учасників) юридичної особи або ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі внесення змін, пов'язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи.
Відповідно до пункту 2 розділу II Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 року №359/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.02.2016 року №200/28330 (надалі - Порядок), документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати вимогам, установленим Законом. Зміни до установчого документа юридичної особи, положення, регламенту, списку суддів постійно діючого третейського суду, статуту (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, оформляються шляхом викладення його в новій редакції.
Пунктом 8 розділу II вказаного Порядку державний реєстратор у строки, визначені законом, здійснює перевірку зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі документів на наявність підстав для зупинення їх розгляду та в разі їх наявності вносить до Єдиного державного реєстру виключний перелік таких підстав, передбачених законом.
У відповідності до п. 15 розділу 2 Порядку за результатом проведеної державної реєстрації державний реєстратор за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру вносить відомості до цього реєстру та формує з нього виписку, яка за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру розміщується на порталі електронних сервісів у день проведення державної реєстрації.
Як зазначає Позивач, Відповідачем було здійснено записи щодо реєстрації змін відомостей про учасників та керівника ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ" не зважаючи на наявності судової заборони, накладеною ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 09.06.2015 року по справі № 757/19883/15-к в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за№ 12014100050011851 від 31.12.2014р., якою накладений арешт на корпоративні права об'єднання «ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ».
З Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 01.07.2016 р. №1001088161 вбачається, що з 09.06.2015 р. по станом на 30.06.2016 р. не внесена інформація про ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 09.06.2015 року по справі № 757/19883/15-к, якою заборонено вчиняти державним реєстраторам реєстраційних дій.
Крім того, як вбачається з ухвали Печерського районного суду м. Києва від 09.06.2015 року по справі № 757/19883/15-к (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/45832117), арешт накладено на корпоративні права на корпоративні права ТОВ «Амстор Трейд» (код ЄДРПОУ 39135315), ТОВ «Фудторг» (код ЄДРПОУ 37133981), Об'єднання «Донецькпродторг» (Код ЄДРПОУ 21950711), ТОВ «Торгівельний будинок «Амстор» (код ЄДРПОУ 32516492), ТОВ «Амстор» (код ЄДРПОУ 32123041), ТОВ «Транс-Буд» (код ЄДРПОУ 33524504), ТОВ «Донінвестпрод» (код ЄДРПОУ 33838245).
Зокрема, в ухвалі Печерського районного суду м. Києва від 09.06.2015 року по справі № 757/19883/15-к зазначено наступне: «Зі складу засновників ТОВ «Амстор» незаконно виключено Об'єднання «Донецькпродторг» та Приватну компанію «Lorley Investments Limited» (Кіпр), які володіли частками у статутному капіталі вказаного товариства у розмірах 22,9685% та 24,2361 % відповідно.».
У відповідності до статті 167 Господарського кодексу України, Корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами. Володіння корпоративними правами не вважається підприємництвом. Законом можуть бути встановлені обмеження певним особам щодо володіння корпоративними правами та/або їх здійснення. Під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.
З аналізу норм права та матеріалів справи вбачається, що накладено арешт на корпоративні права ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ", якому належить частки ТОВ «Амстор».
Посилання Позивача на ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 09.06.2015 року по справі № 757/19883/15-к, як підстава на існування ймовірної заборони на вчинення корпоративних прав є помилковими, оскільки дана заборона існувала, відносно частка ТОВ «Амстор».
Суд звертає увагу, що ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 09.06.2015 року по справі № 757/19883/15-к не накладено арешту на здійснення реєстраційних дій по відношенню до діяльності ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ", як окремого Товариства.
Позивач в позовній заяві зазначає, що внаслідок проведення 30.06.2016 р. державним реєстратором реєстраційних дій про внесення змін до установчих документів ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ" призвело до виключення Позивача зі складу учасників третьої особи не дивлячись на рішення прийняте по справі №805/1218/15-а.
Судом досліджено матеріали справ та встановлено, що в матеріалах реєстраційної справи міститься Протоколу №1 загальних зборів учасників ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ" від 30.06.2016 р. (надалі - Протокол №1).
В Протоколі №1 зазначено наступна Інформація: «Присутні Учасники: ТОВ «Консалтинг-ГАММА», яке володіє 24% голосів; ТОВ «МАРТ-МЕРІТАЙМ ГРУП», яке володіє 24% голосів; ТОВ «ДЕНКОРД АГ», яке володіє 21,30% голосів; Відсутні Учасники: ТОВ «ГЕЛАБРАН РЕАЛ ІСТЕЙТ», яке володіє 15% голосів та ТОВ Донецьке регіональне виробничо-торгівельне об'єднання "Донецькпромресурси", яке володіє 15% голосів.
Відповідно до ст. 60 Закону України "Про господарські товариства" Загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 50 відсотками голосів.
Як вбачається з матеріалів справи на загальних зборах учасників ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ" були присутні учасники Товариства, які у сукупності володіють 70% голосів, що в свою чергу свідчить про наявність кворуму.
Крім того, Суд звертає увагу, що в Ухвалі Донецький окружний адміністративний суд від 05 жовтня 2016 року по справі № 805/1218/15-а, зазначено, що засновниками (учасників) Об'єднання "Донецькпродторг" (код за ЄДРПОУ 21950711): "Товариство з обмеженою відповідальністю "Донецьке регіональне виробничо-торгівельне об'єднання "Донецькпромресурси", код ЄДРПОУ засновника: 20345385, Адреса засновника: 83000, місто Донецьк, Ворошиловський район, проспект Маяковського, будинок 16; Розмір внеску до статутного фонду (грн.) 3555,00; Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЕЛАБРАН РЕАЛ ІСТЕЙТ", код ЄДРПОУ засновника: 35962140, Адреса засновника: 04070, місто Київ, Подільський район, вулиця Григорія Сковороди, будинок 21/16, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 3555,00; Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТ-МЕРІТАЙМ ГРУП", код ЄДРПОУ засновника: 36336744, Адреса засновника: 04070, місто Київ, Подільський район, вулиця Ігорівська, будинок 7 літ. "А"; Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 5688,00; Товариство з обмеженою відповідальністю "КОНСАЛТИНГ-ГАММА", код ЄДРПОУ 33873426, Адреса засновника: 50002, місто Кривий Ріг, Центрально-міський район, вулиця Кобилянського, 219; Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 5688,00; Товариство з обмеженою відповідальністю "ДЕНКОРД АГ", код ЄДРПОУ засновника: 31286783, Адреса засновника: 02081, місто Київ, Дарницький район, вулиця Сортувальна, будинок 2; Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 5214,00" (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62025071).
В Протоколі №1 визначено Порядок денний: 1. Про обрання Голови та секретаря загальних зборів учасників Товариства. 2. Про відновлення реєстраційних записів у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які були раніше внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на підставі правомірних та легітимних рішень загальних зборів учасників ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ", проте скасовані судом через протиправність самих реєстраційних дій. 3. Про затвердження статуту у новій редакції та організаційні питання державної реєстрації.
Суд звертає увагу Позивача, що в матеріалах справи відсутні докази того, що в судовому порядку були визнані нелегітимними збори учасників Товариства (ОБ'ЄДНАННЯ "ДОНЕЦЬКПРОДТОРГ"), які були проведені: 30.06.2016 р., 12.05.2015 р., 02.04.2015 р., 04.03.2015 р., 05.02.2015 р., 29.12.2014 р., 25.12.2014 р.
З аналізу матеріалів справи та норм права, Суд приходить до висновку, що Позивачем не надано жодних належних підстав та доказів щодо невідповідності поданих третьою особою документів Закону №755-IV та/або фіктивності документів, на підставі яких було вчинено реєстраційні дії, що оскаржуються.
Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що позовні вимоги Позивача є необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Стаття 6 КАС України визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням викладеного, Суд приходить до висновків про відмову в задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 128, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя А.Б. Федорчук