Справа № 592/4367/17
Провадження № 3/592/976/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2017 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Бичков І. Г. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні суду в м. Суми справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП, щодо:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, пенсіонера, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія БР № 144974 18.04.2017 року о 9 годині 25 хвилин в м. Суми по вул. Лермонтова, буд. 1-А водій ОСОБА_1 керував CHEVROLET LACETTI, реєстраційний номер НОМЕР_1, рухаючись заднім ходом, не впевнився в безпечності та скоїв наїзд на припаркований автомобіль OPEL ASTRA, реєстраційний номер НОМЕР_2. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальним збитком та скрився з місця ДТП. В ході розшукових дій громадянина було знайдено.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, пояснила про те, що він не залишав місця дорожньо-транспортної пригоди, тобто він не вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП. Він просив провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити за відсутністю події адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши та перевіривши письмові докази справи, прихожу до наступного висновку.
Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Ст. 122-4 КУпАП передбачено, що залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі пятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до пятнадцяти діб.
Вважаю, що в протоколі про адміністративне правопорушення не міститься переконливих доказів винуватості особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП. Проаналізувавши надані докази, вважаю, що з матеріалів справи вбачається, що відсутня адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, а відтак справа підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП, ст. 62 Конституції України вважаю такими, що не можуть бути визнані належними та допустимими доказами відомості, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, у звязку з їх невідповідністю нормам ст. 256 КУпАП, положенням Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, виходячи з того, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діяння, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування поза розумним сумнівом (Рішення ЄСПЛ від 18 січня 1978 року у справі Ірландія проти Сполученого Королівства (Ireland v. the United Kingdom) , п. 161, Series A заява № 25) , який застосовується при оцінці доказів, а такі докази можуть випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, з урахуванням положень ст. 251 КУпАП та вимог Інструкції, вважаю, що відсутня подія адміністративного правопорушення, передбачений ст. 122-4 КупАП. Тобто водій ОСОБА_1 не порушив вимоги п. 2.10. Правил дорожнього руху, а відтак він не підлягає адміністративній відповідальності, передбаченій ст. 122-4 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, прихожу до висновку про те, що провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП, щодо ОСОБА_1 слід закрити за відсутністю події адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 130, 247, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП, щодо ОСОБА_1 закрити за відсутністю події адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми.
Суддя І.Г. Бичков