Рішення № 66205375, 24.04.2017, Білокуракинський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
24.04.2017
Номер справи
409/623/17
Номер документу
66205375
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа №409/623/17

Пров.№2/409/435/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 квітня 2017 року смт.Білокуракине

Білокуракинський районний суд Луганської області у складі:

головуючого судді: О.Г.Третяка

при секретарі: В.М.Острогляд

розглянувши в попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченої щомісячної адресної допомоги,-

В с т а н о в и в :

Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченої щомісячної адресної допомоги.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач 29 жовтня 2014 року звернувся з заявою про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи. 29 жовтня 2014 року дружина позивача, ОСОБА_2 звернулася з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасового окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на себе, ОСОБА_1 та сина ОСОБА_3 За результатами розгляду поданих матеріалів та заяви було прийнято рішення про виплату державної допомоги в період з 29.10.2014 по 28.12.2014 у сумі 1769,00 грн., з 29.12.2014 по 27.02.2015 року у розмірі 1326,00 грн., з 28.02.2015 по 28.04.2015 року у розмірі 884,00 грн. 19 травня 2015 року дружина позивача була знята з обліку як внутрішньо переміщена особа за її заявою у зв'язку з виїздом на нове місце перебування. У травні 2015 року відповідач надав довідку про своє працевлаштування з 15 січня 2015 року та написав заяву про отримання щомісячної адресної допомоги на себе та свого сина. 26 травня 2015 року на підставі наданої довідки та заяви відповідачу було призначено допомогу у сумі 1326 грн. з 29.04.2015 по 28.10.2015 року. Після закінчення шестимісячного строку 26.11.2015 року відповідачем було подано заяву на повторне призначення допомоги на себе та сина, рішенням від 28.11.2015 року допомогу було призначено з 26.11.2015 по 25.05.2016 року у сумі 1326 грн. 26 травня 2016 року позивачем було подано чергову заяву, рішенням від 01.06.2016 року допомогу призначено на період з 26.05.2016 по 25.11.2016 року у сумі 1326 грн. При перевірці достовірності наданих відомостей позивачем було виявлено недостовірність наданих відповідачем відомостей. Розпорядженням від 21.09.2016 року виплату допомоги було припинено та 30.09.2016 року направлено листа на адресу відповідача з повідомленням про припинення виплати допомоги і зобов'язання повернути виплачені кошти на рахунок позивача. Сума допомоги складає 28 080,68 грн. Відповідач кошти не повернув. У зв'язку з цим позивач просить суд стягнути з відповідача 28 080,68 гривень.

Представник позивача надала письмову заяву про підтримку позову, розгляд справи за її відсутності.

Відповідач надав заяву про визнання позову, розгляд справи за його відсутності.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (далі Порядок) грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї (далі - уповноважений представник сім'ї).

Відповідно до п. 6 Порядку грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто з членів сім'ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення.

Відповідно до п. 10, 11 Порядку уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.

Уповноважений представник сім'ї, якому призначено грошову допомогу, зобов'язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин. Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім'ї на вимогу уповноваженого органу.

Відповідно до абз. 4 п. 12 Порядку виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі: виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.

Так, з матеріалів справи вбачається, що з 29 жовтня 2014 року ОСОБА_1 став на облік управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації, як особа переміщена з тимчасово окупованої території та зони проведення антитерористичної операції, та при складанні відповідних документів ОСОБА_1 зазначив адресу постійного місця свого проживання: АДРЕСА_1. У заяві також вказав, що не має у володінні житлових приміщень.

29 жовтня 2014 року за заявою ОСОБА_2 на її сім'ю вперше була призначена щомісячна адреса допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території яка складала: за період з 29.10.2014 по 28.12.2014 у сумі 1769,00 грн., з 29.12.2014 по 27.02.2015 року у розмірі 1326,00 грн., з 28.02.2015 по 28.04.2015 року у розмірі 884,00 грн. 19 травня дружина позивача була знята з обліку як внутрішньо переміщена особа за її заявою у зв'язку з виїздом на нове місце перебування. У травні 2015 року відповідач надав довідку про своє працевлаштування з 15 січня 2015 року та написав заяву про отримання щомісячної адресної допомоги на себе та свого сина. 26 травня 2015 року на підставі наданої довідки та заяви відповідачу було призначено допомогу у сумі 1326 грн. з 29.04.2015 по 28.10.2015 року. Після закінчення шестимісячного строку 26.11.2015 року відповідачем було подано заяву на повторне призначення допомоги на себе та сина, рішенням від 28.11.2015 року допомогу було призначено з 26.11.2015 по 25.05.2016 року у сумі 1326 грн. 26 травня 2016 року позивачем було подано чергову заяву, рішенням від 01.06.2016 року допомогу призначено на період з 26.05.2016 по 25.11.2016 року у сумі 1326 грн. Під час здійснення перевірки наданих даних при зверненні за призначенням допомоги, з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно встановлено, що ОСОБА_1 на праві приватної власності належить житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_2. Інформація про наявність даного нерухомого майна не була внесена відповідачем до заяви про призначення допомоги.

Розпорядженням від 21.09.2016 року виплату допомоги було припинено та 30.09.2016 року направлено листа на адресу відповідача з повідомленням про припинення виплати допомоги і зобов'язання повернути виплачені кошти. Сума допомоги складає 28 080,68 грн. На день звернення позивача до суду відповідач в добровільному порядку виплату не відшкодував.

Аналізуючи норми чинного законодавства та встановленні по справі обставини, враховуючи, що відповідач позов визнав, крім того будучи уповноваженим представником сім'ї, яка перебувала на обліку управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації, як особа переміщена з тимчасово окупованої території та зони проведення антитерористичної операції, він не повідомив уповноважений орган про обставини, які впливають на призначення грошової допомоги, а саме, що він має у власності житлове приміщення, що призвело до безпідставного нарахування адресної грошової допомоги за період з 29 жовтня 2014 року по 21 вересня 2016 року в розмір 28 080,68 грн., яку відповідач добровільно на вимогу уповноваженого органу не повернув, тому, суд вважає за доцільне стягнути з відповідача на користь позивача суму грошової допомоги, виплачену йому надміру внаслідок подання ним документів з недостовірними відомостями, а позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1600,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», п.п. 2, 3, 7, 11, 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», ст. ст. 10-11, 60, 88, 174, 208, 215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

Позов Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченої щомісячної адресної допомоги - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1) на користь Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області (пл.. Горького 2А, смт. Білокуракине, Луганської області, 92200), р/р 35212001017349, МФО 820172, код ЄДРПОУ 03196914) кошти у розмірі 28080 (двадцять вісім тисяч вісімдесят) гривень 68 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1) на користь Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області (пл.. Горького 2А, смт. Білокуракине, Луганської області, 92200), р/р 35212001017349, МФО 820172, код ЄДРПОУ 03196914) судовий збір у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень 00 коп.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Луганської області через Білокуракинський районний суд Луганської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту отримання сторонами копії рішення.

Суддя Білокуракинського

районного суду Луганської області О.Г. Третяк