26.04.2017
провадження №3/389/102/17
ЄУН 389/242/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2017 року Суддя Знамянського міськрайонного суду Кіровоградської області Берднікова Галина Володимирівна, розглянувши матеріали, які надійшли зі Знамянського відділу поліції Головного Управління національної поліції в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не одружений, не працює, проживає ІНФОРМАЦІЯ_3, притягувався до адміністративної відповідальності 21 грудня 2016 року за ч.2 ст.187 КУпАП,
за вчинення правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Знамянського міськрайонного суду Кіровоградської області від 01 лютого 2017 року прийнятій у справі №389/242/17 (провадження №3/389/102/17), ОСОБА_1, визнано винним у вчиненні правопорушень передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, накладено адміністративне стягнення і накласти адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту строком на 7 та стягнуто судовий збір в сумі 320 грн.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення є процесуальним докуменом, який приймається за наслідками розгляду справи про притягнення особи до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення. Форму та зміст постанови визначено положеннями ст.283 КУпАП.
Разом з цим, відповідно до п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VIII від 02 червня 2016 року, постанова про адміністративне правопорушення одночасно є і виконавчим документом, який підлягає примусовому виконанню.
Вимоги до виконавчого документа визначені ст.4 Закону України «Про виконавче провадження». Так за змістом частини 1 вказаної статті у виконавчому документі зазначаються: назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, імя, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, імя та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); строк предявлення рішення до виконання. У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів звязку та адреси електронної пошти.
Відповідно до вимог ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.
За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Відповідно до п.6 ч.4 ст.4 Закону, виконавчий документ повертається стягувачу без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред'явлення, якщо виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею.
Повідомленням державного виконавця Знамянського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області ОСОБА_2 про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання від 29 березня 2017 року, постанову суду від 01 лютого 2017 року стосовно ОСОБА_1 повернуто на адресу суду без прийняття до виконання, через її невідповідність вимогам Закону України «Про виконавче провадження» внаслідок того, що у постанові не зазначено: ім'я, по батькові посадової особи, яка її видала; РНОКПП боржника.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне привести зазначену постанову як виконавчий документ у відповідність з вимогами визначеними Законом України «Про виконавче провадження» та внести відповідні виправлення.
Одночасно з приводу не зазначення у виконавчому документі реєстраційного номеру облікової картки платника податків божника суд роз'яснює наступне.
Чинним законодавством, зокрема ст.254 КУпАП не передбачено обов'язку зазначення у протоколі про адміністративне правопорушення ідентифікаційного коду особи стосовно якої складений цей протокол як і надання його органом за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.
Самим порушником під час розгляду справи ідентифікаційного номеру повідомлено не було.
За змістом ст.ст.285,291 КУпАП постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи, а набирає законної сили після закінчення строку оскарження визначеного ст.289 КУпАП.
Тобто, на момент розгляду вказаної справи про адміністративне правпорушення та ухвалення (написання) постановиу суду були відсутні дані про ідентифікаційний номер особи, на яку накладення стягнення за вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог Порядку надання судам загальної юрисдикції інформації про реєстраційні номери облікових карток платників податків боржників та стягувачів, затвердженого спільним наказом Державної судової адміністрації України та Державної податкової служби України від 26 лютого 2013 року № 30/44 контролюючі органи надають на запити судів загальної юрисдикції інформацію про реєстраційні номери облікових карток платників податків боржників та стягувачів на підставі судових рішень, що набрали законної сили.
Проте, інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податнків вказаної фізичної особи контролюючими органами на запит суду надана не було з підстави неможливості однозначно її індефікувати. Відтак дані про РНОКПП боржника у суду відсутні. Про що на адресу ВДВС разом зі вказаною постановою суду було направлено відповідну довідку.
Разом з цим, у ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» якою визначено обовязки і права виконавців, обовязковість вимог виконавців зазначено, що виконавець зобовязаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Під час здійснення виконавчого провадження поміж іншого виконавець має право з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну.
За правовою позицією ВСУ у справі № 6-62цс14 відсутність у виконавчому листі ідентифікаційного номера боржника не є підставою для відмови у відкритті державним виконавцем виконавчого провадження.
Суд нагадує, що серед основних засад судочинства в Україні, згідно з п.9 ч.3 ст.129 Конституції України, є «обовязковість рішень суду». Відповідно до ст.298 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення є обовязковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Суд також має зауважити, що відповідно до п.6 ч.4 ст.4 Закону України «Про виконавче провадження» якщо виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею, він має бути повернутий стягувачу без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його предявлення.
Разом з цим, дана постанова суду на адресу ВДВС надійшла 14 лютого 2017 року, а повернута не зважаючи на вимоги ст.12 Закорну України «Про виконавче провадження», де зазначено, що виконавчі документи, за якими стягувачем є держава або державний орган, можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох місяців, лише 04 квітня 2017 року.
Керуючись ст.ст. 283, 304, 305 КУпАП, ЗУ «Про виконавче провадження», суддя,
П О С Т А Н О В И В:
З метою приведення постанови Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25 січня 2017 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП у відповідність до вимог Закону України «Про виконавче провадження», доповнити її зміст наступними відомостями.
Прізвище, імя, по батькові судді, який видав постанову ОСОБА_3.
Реєстраційний номер облікової картки платника податків божника - відсутній.
Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору Держава в особі, Державної судової адміністрація України, місце знаходження вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ 26255795).
Реквізити для зарахування судового збору:
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
КОД за ЄДРПОУ: 37993783
ОСОБА_4: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА: 820019
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31215256700001
КОД класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяГ.В. Берднікова