Постанова № 66197136, 24.04.2017, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
24.04.2017
Номер справи
522/20851/16-к
Номер документу
66197136
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

24.04.2017

522/20851/16-к

1-«кс»/522/6823/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2017 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Кушніренко Ю.С.

при секретарі - Радецькій Г.Д.

розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_2, про відсторонення від посади відносно:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, одруженого, маючого на утриманні двох дітей ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, головний державний інспектор відділу митного оформлення №2 митного посту «Ізмаїл» Одеської митниці ДФС, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6, фактично проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_7, раніше не судимого,

підозрюваного в кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016160000000042 від 27.01.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч. 2 ст.367, ч. 2 ст. 364, ч.1, 2 ст.366, ч. 4 ст. 190, ч.3 ст.212 КК України,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора - Стоянова Р.В.

захисника - ОСОБА_4

підозрюваного - ОСОБА_3

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання, слідчим управлінням ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12016160000000042 від 27.01.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч. 2 ст.367, ч. 2 ст. 364, ч.1, 2 ст.366, ч. 4 ст. 190, ч.3 ст.212 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_3, будучи співробітником Південної митниці, маючи умисел на скоєння ряду умисних злочинів, у 2012 році був залучений невстановленими слідством особами до участі у злочинній схемі, повязаній з незаконною реалізації на території України не розмитнених нафтопродуктів, без сплати до державного бюджету обовязкових податків, зборів та платежів та з фіктивним оформленням вивозу зазначених нафтопродуктів за межі митної території України.

З метою реалізації вказаної злочинної схеми, невстановлені особи на підставі нотаріально посвідчених договорів купівлі-продажу корпоративних прав в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Лагуна-Рені» від 22.11.2011, придбали зазначене підприємство та ввели до складу його засновників компанію-нерезидента «Бівен Інвестментс Лтд», зареєстровану за законодавством Британських Віргінських Островів за номером 1470081, за адресою: 33 Портер ОСОБА_5ОСОБА_6 3169 103, ОСОБА_7, Тортола, Британські Віргінські Острови. 24.01.2012, згідно протоколу № 6 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Лагуна-Рені», у звязку з купівлею корпоративних прав ТОВ «Лагуна-Рені» у розмірі 100%, затверджено зміни до Статуту товариства, згідно з якими компанія «Бівен Інвестменс Лтд» стала єдиним учасником та, відповідно, одноособовим власником ТОВ «Лагуна-Рені» (код ЄДРПОУ 31180219) - спеціалізованого підприємства з перевалки зріджених вуглеводородних газів, що розташоване на території Ренійського морського торгівельного порту, за адресою: Одеська обл., м. Рені, вул. Дунайська, 188б.

Від імені директора компанії «Бівен Інвестментс Лтд» ОСОБА_8 на імя ОСОБА_9 31.10.2012 видано довіреність №0007 для виконання представницьких функцій відносно ТОВ «Лагуна-Рені» (код ЄДРПОУ 31180219).

Таким чином, не будучи документально посадовою особою ТОВ «Лагуна-Рені», ОСОБА_9, на підставі зазначеної довіреності, фактично отримав всі повноваження щодо управління підприємством та організації його діяльності через призначених за його узгодженням посадових осіб товариства.

Так, для формального управління ТОВ «Лагуна-Рені» в якості директора підприємства ОСОБА_9 обрав ОСОБА_10 Рішення про призначення останнього на посаду директора було оформлено протоколом №7 Загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю «Лагуна-Рені» від 09.11.2012 за підписом уповноваженої особи - ОСОБА_9 Потім, на підставі наказу від 12.11.2012 № 105-К, ОСОБА_10 призначений на посаду директора ТОВ «Лагуна-Рені» з 12.11.2012.

Після цього ОСОБА_9 повідомив ОСОБА_10 про те, що термінал ТОВ «Лагуна-Рені», розташований на території ДП «Ренійський морський торгівельний порт», буде використовуватись для фіктивного перевантаження на річкові судна та фіктивного вивезення за кордон нафтопродуктів. В подальшому ОСОБА_9 фактично усунув ОСОБА_10 від управління ТОВ«Лагуна-Рені», взявши на себе зазначені функції та довів до відома членів трудового колективу інформацію про те, що він є уповноваженим представником власника на підприємстві та створив умови, за яких працівники ТОВ «Лагуна-Рені» сприймали його, як єдиного керівника підприємства.

Схема незаконної діяльності щодо фіктивного перевантаження через термінал ТОВ «Лагуна-Рені» нафтопродуктів була організована невстановленими особами за співучасті ОСОБА_9 наступним чином.

Так, діючи за попередньою змовою з невстановленими слідством особами, ОСОБА_9 наказав ОСОБА_10 організувати на території підприємства, за адресою: Одеська обл., м. Рені, вул. Дунайська, 188б, будівництво системи, призначеної для здійснення перевантаження нафтопродуктів прямим способом, зі спеціалізованого автотранспорту на наливні річкові судна. При цьому використовувати зазначену систему за її прямим призначенням невстановлені особи, спільно з якими діяв ОСОБА_9, наміру не мали, а її будівництво здійснювалось виключно з метою прикриття незаконної діяльності з фіктивного вивезення за кордон нафтопродуктів через термінал ТОВ «Лагуна-Рені».

Окрім того, ОСОБА_9 надав вказівку номінальному керівнику ТОВ «Лагуна-Рені» ОСОБА_10 та головному диспетчеру ТОВ «Лагуна-Рені» ОСОБА_11 щодо фіктивного оформлення документів, що стосуються перевантаження нафтопродуктів через термінал ТОВ «Лагуна-Рені», а саме: приймальних актів та розхідних відомостей по приймальним актам, які разом з іншими документами надавались до митних органів та відповідних портових служб для оформлення документального випуску нафтопродуктів за межі митної території України.

У подальшому невстановлені досудовим розслідування особи, спільно з фактичним керівником ТОВ «Лагуна-Рені» ОСОБА_9, з метою реалізації своїх злочинних намірів, задіяли у злочинній схемі співробітників Південної митниці ОСОБА_3, ОСОБА_12, ОСОБА_13, та невстановлених керівників вказаного органу, яким було відведено роль як представників єдиного органу на території України, уповноваженого здійснювати контроль митного оформлення вивезення товарів за межі митної території України, оформлювати документальне підтвердження фіктивної (неіснуючої) перевалки нафтопродуктів з метою прикриття незаконно перерваного транзиту, а також не здійснення реекспорту ввезеного для переробки товару.

Зазначені особи, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, всупереч вимогам діючих на той час законодавчих та інших нормативних актів, що регламентували їх діяльність, здійснювали митне оформлення та випуск за межі митної території України нафтопродуктів, поміщених в режим прохідного транзиту та реекспорту, що в дійсності до ТОВ «Лагуна-Рені» не надходили.

Окрім того, відповідно до вказаної злочинної схеми, невстановлені особи за співучасті ОСОБА_9 організували судозаходи на причал ТОВ «Лагуна-Рені», розташований на території Ренійського морського торгівельного порту за адресою: Одеська обл., м. Рені, вул. Дунайська, 188, річкових суден «Atlantic Carrier», «Bianka-K», «Maria-K», «Brigitte К», «Ingul», а також несамохідних барж «Tank-57», «Tank-58», «Eiltank-547», начебто для вивезення нафтопродуктів. Фактично ж, на вказані плавзасоби не здійснювалось завантаження нафтопродуктів, а їх судозаходи на причал ТОВ «Лагуна-Рені» відбувались виключно з метою конспірації незаконної діяльності з фіктивного перевантаження нафтопродуктів та надання цій діяльності вигляду законної.

Організувавши спільно з невстановленими особами зазначену злочинну схему, ОСОБА_9 з метою створення у посадових осіб ТОВ «Лагуна-Рені» впевненості у безкарності їх незаконних дій, повідомив останнім, що зазначені дій вчиняються з відома та за згодою посадових осіб Південної митниці та інших державних контролюючих органів.

У подальшому ОСОБА_10, діючи за вказівкою ОСОБА_9, уклав від імені ТОВ «Лагуна-Рені» («Виконавець») з компанією-нерезидентом «ZEVIDON TRADING LIMITED» (ОСОБА_14) від імені якої діяла довірена особа ОСОБА_6 («Замовник») 07.12.2012 договір № 02-LOP про надання послуг з перевантаження, а також Додаток до нього від 07.12.2012 № 1, зміни від 01.01.2013 № 1 до Додатку № 1 і зміни від 01.01.2013 № 2 до Додатку №1.

Згідно підписаних документів, ТОВ «Лагуна-Рені» прийняло на себе зобовязання надавати компанії «ZEVIDON TRADING LIMITED» за її дорученням послуги з перевалки нафтопродуктів, які, переміщуючись прохідним транзитом, надійдуть автомобільним або залізничним транспортом, шляхом завантаження на танкер по прямому варіанту. «Замовник» зобовязується оплатити послуги «Виконавця» по перевалці нафтопродуктів, які повинні бути підтверджені актами приймання нафтопродуктів та іншими необхідними Договору для забезпечення документами.

На підставі зазначеного договору, в період з 07.12.2012 по 01.08.2013, працівниками ТОВ «Лагуна-Рені» документально оформлювалась неіснуюча доставка автомобільним автотранспортом до ТОВ «Лагуна-Рені», за адресою: Одеська область, м. Рені, вул. Дунайська, 188б, нафтопродуктів, які начебто перевантажувались прямим способом у судна «Atlantic Carrier», «Bianka-K», «Maria-K», «Brigitte К», «Ingul», а також несамохідні баржі «Tank-57», «Tank-58», «Eiltank-547», для відправки вантажоодержувачу за межі митної території України.

При цьому, головний диспетчер ТОВ «Лагуна-Рені» ОСОБА_11, заходячись на своєму робочому місці за місцем розташування підприємства, за адресою: Одеська область, м. Рені, вул.Дунайська, 188-б, отримувала на електронну пошту від невстановленої особи списки автотранспорту, яким начебто доставлено нафтопродукти на «Лагуна-Рені» для перевантаження на танкера, а також електронні копії міжнародних товарно-транспортних накладних (CMR) на вантаж.

У період часу з 21.12.2012 до 01.08.2013, ОСОБА_11, складала фіктивні документи щодо перевантаження нафтопродуктів через термінал ТОВ«Лагуна-Рені», розташований на території ДП «Ренійський морський торгівельний порт» за адресою: Одеська обл., м. Рені, вул. Дунайська, 188 та вул. Дунайська, 188 б, а саме: приймальні акти та розхідні відомості по приймальним актам. Зазначені документи ОСОБА_11 особисто надавала до митних органів, або ж передавала їх експедитору ТОВ «Лагуна-Рені» ОСОБА_14 для подальшого оформлення переміщення через митну територію України нафтопродуктів, на адресу підприємств-нерезидентів.

Задіяний у вказаній злочинній схемі співробітник митних органів ОСОБА_3, на підставі наказу Південної митниці ДФС №123-к від 02.02.2012 переведений з 02.02.2012 на посаду головного інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Рені» Південної митниці та, відповідно до наказу Південної митниці №1510-к від 09.11.2012, у звязку з проведеною реорганізацією структури та штатної чисельності Південної митниці, переведений з 09.11.2012 на посаду головного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Ізмаїл» Південної митниці.

З 01.06.2013, у звязку із створенням Південної митниці Міндоходів, на підставі наказу №25-о від 31.06.2013, ОСОБА_3 переведено на посаду головного інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Ізмаїл» Південної митниці Міндоходів, а з 14.11.2013, на підставі наказу Південної митниці Міндоходів №538-о від 14.11.2013, у звязку з реорганізацією Південної митниці Міндоходів, ОСОБА_3 переведено на посаду головного державного інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Ізмаїл» Південної митниці Міндоходів.

Згідно посадовій інструкції, у своїй діяльності головний інспектор керується Митним кодексом України та іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами з питань митної справи, наказами Міндоходів, дорученнями Міністра Міністерства доходів і зборів України, його першого заступника та заступників, а також наказами митниці, Положенням про митний пост, положенням про Відділ та посадовою інструкцією.

Завданнями та обовязками головного інспектора, відповідно до посадової інструкції, є забезпечення правильного застосування, неухильного дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства України з питань державної митної справи (п.2.1 Інструкції).

Головний інспектор відповідно до покладених на нього завдань:

- здійснює в зоні діяльності Відділу, яка розповсюджується на територію Ренійського району Одеської області, у міжнародному пункті пропуску для морського сполучення «Ренійський морський торгівельний порт» митний контроль та виконання митних формальностей щодо товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, у тому числі на підставі електронних документів (електронне декларування), за допомогою технічних засобів контролю тощо (пункт 2.9.1 Інструкції);

- здійснює в межах повноважень, визначених Митним кодексом України, контроль за діяльністю підприємств, які надають послуги з декларування товарів, перевезення та зберігання товарів, що переміщуються через митний кордон України чи перебувають під митним контролем, та здійснюють інші операції з такими товарами: за переміщенням товару через митний кордон України трубопровідним транспортом в зоні діяльності Відділу з відповідними наказами Південної митниці Міндоходів (пункт 2.9.5 Інструкції);

- здійснює проведення заходів щодо митного контролю за доставкою товарів і транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, у митні органи призначення (пункт 2.9.6 Інструкції);

- здійснює заходи щодо запобігання та протидії контрабанді та порушенням митних правил; заводить справи про порушення митних правил (пункт 2.9.7. Інструкції);

- вживає заходи для забезпечення справляння в повному обсязі митних платежів в установленому законодавством порядку (пункт 2.9.13 Інструкції);

- здійснює контроль за ваговими та кількісними показниками товарів при здійсненні їх митного оформлення (пункт 2.9.24 Інструкції).

Згідно статті 102 МК України, митний режим транзиту завершується вивезенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення, поміщених у цей митний режим, за межі митної території України. Таке вивезення здійснюється під контролем органу доходів і зборів призначення.

Для завершення митного режиму транзиту особою, відповідальною за дотримання вимог митного режиму, до закінчення строку, визначеного статтею 95 цього Кодексу, органу доходів і зборів призначення повинні бути представлені товари, поміщені у митний режим транзиту, та митна декларація або інший документ, визначений статтею 94 цього Кодексу.

Орган доходів і зборів призначення після представлення товарів, поміщених у митний режим транзиту, та митної декларації або іншого документа, визначеного статтею 94 цього Кодексу, перевіряє дотримання вимог, встановлених законодавством України з питань державної митної справи до переміщення товарів у митному режимі транзиту, та виконує митні формальності, необхідні для завершення митного режиму транзиту.

Статтею 191 МК України визначено, що перевізники зобовязані не розпочинати вивантаження чи перевантаження товарів без дозволу органу доходів і зборів, у разі прибуття до органу доходів і зборів призначення у неробочий час забезпечувати схоронність товарів і вживати визначених органом доходів і зборів заходів для недопущення їх несанкціонованого вилучення з-під митного контролю.

Згідно статті 200 МК України, після надання органом доходів і зборів дозволу на пропуск товарів через митний кордон України власник товарів або уповноважена ним особа зобовязані доставити товари та документи на них без будь-якої зміни їх стану у визначене органом доходів і зборів місце і забезпечити перебування їх у цьому місці до прибуття посадових осіб органу доходів і зборів, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Товари і транспортні засоби, якими вони перевозяться, після прибуття у місце доставки розміщуються у зонах митного контролю.

У місці доставки товари і транспортні засоби предявляються, а документи на них передаються органу доходів і зборів у мінімально можливий строк після їх прибуття, а в разі прибуття поза робочим часом, встановленим для органу доходів і зборів, - у мінімально можливий строк після початку роботи цього органу.

Відповідно до ст. 210 МК України, вивантаження товарів із суден закордонного плавання та навантаження товарів на зазначені судна здійснюються з дозволу органу доходів і зборів та під його контролем згідно з документами, передбаченими статтею 335 цього Кодексу. Дозвіл надається невідкладно після перевірки поданих документів та встановлення їх відповідності вимогам цього Кодексу.

Пунктами 2, 11 21 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю водних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого Постановою КМУ від 21.05.2012 № 451, митний контроль водних транспортних засобів і товарів (вантажів) здійснюється виключно митним органом відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками.

Митний контроль суден закордонного плавання здійснюється комісією, що складається з представників органів охорони державного кордону, митних органів, адміністрації порту та агентської організації (морського агента).

Навантаження та розвантаження суден закордонного плавання, а також проведення допоміжних операцій з товарами (кріплення, розкріплення, переміщення по судну) допускається без участі комісії у разі застосування для судна вільної практики.

Крім того, відповідно п. 3.18 Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 № 1066, підставою для пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України є товаросупровідні (товаротранспортні) документи на товари, транспортні засоби комерційного призначення та примірник витягу з електронної копії ПД або ЕПД митниці призначення, засвідчені ОНП посадової особи митниці призначення.

Дата фактичного вивезення товарів та фактична кількість вивезених товарів, стан недоторканності накладеного митного забезпечення (пломб), інші примітки і результати митного контролю зазначаються посадовою особою митниці призначення на звороті примірника витягу з електронної копії ПД або ЕПД митниці призначення.

Відповідно до п. 4.5. вказаного порядку, при надходженні у митницю призначення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які переміщувалися прохідним транзитом, посадова особа цієї митниці:

- перевіряє відповідність відомостей, зазначених у товаросупровідних (товаротранспортних) документах, відомостям, зазначеним в електронній копії МД або ЕМД, фактичну кількість товарів, яка надійшла, в основних одиницях виміру;

- фактичну дату та час надходження товарів, транспортних засобів комерційного призначення та за рішенням митниці призначення фактичну наявність товарів (кількість, номенклатуру і стан).

Згідно п. 2.3.3 Інструкції про організацію митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються ними, яка затверджена наказом ДМС України від 17.09.2004 № 678, посадова особа митного органу, відповідальна за оформлення документів, здійснює перевірку їх комплектності.

Відповідно до п. 2.3.4 вказаної Інструкції, при проведенні митного огляду судна посадова особа митного органу перевіряє, у тому числі наявність та цілість митного забезпечення, накладеного на суднових приміщеннях або в інших, спеціально обладнаних для цього місцях, використання валюти із суднової каси судна, яке плаває під іноземним прапором, відповідність відомостей, заявлених у декларації про суднові припаси, фактичній їх наявності на борту судна тощо.

В порушення вказаних норм права, які регулювали митне оформлення транзитних товарів, а також товарів в режимі реекспорт, ОСОБА_3, працюючи на посаді головного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Ізмаїл» Південної митниці, діючи за попередньою змовою з невстановленим керівниками митних підрозділів та іншими невстановленими особами, в період часу з 07.12.2012 до 01.08.2013 здійснював митне оформлення вантажів (нафтопродуктів), які мали бути транспортовані за межі митної території України через термінал ТОВ «Лагуна- Рені», розташований на території Ренійського морського торгівельного порту, за адресою: Одеська обл., м. Рені, вул. Дунайська, 188.

При цьому, ОСОБА_3, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, під час оформлення вантажних митних декларацій (ВМД), завідомо знаючи про те, що в дійсності вантаж (нафтопродукти), зазначені у вказаних документах, до ТОВ «Лагуна-Рені» не надходив та, відповідно, не перевантажувався на річкові судна для вивезення їх за кордон, умисно проставляв у вантажних митних деклараціях відбиток особистого митного забезпечення (номерної печатки) №938, чим посвідчував проведення митних формальностей щодо вказаного вантажу та, відповідно, здійснював фіктивний випуск нафтопродуктів за межі митної території України.

Окрім того, являючись членом комісій, створених для здійснення комісійного контролю у пунктах пропуску на прихід та відхід суден, ОСОБА_3 підписував зазначені комісійні акти, тим самим засвідчуючи своїм підписом факти прибуття річкових суден «Atlantic Carrier», «Bianka-K», «Maria-K», «Brigitte К», «Ingul», а також несамохідних барж «Tank-57», «Tank-58», «Eiltank-547» до терміналу ТОВ «Лагуна- Рені» та їх відправлення з порту з вантажем (нафтопродуктами).

В дійсності перевантаження нафтопродуктів через термінал ТОВ «Лагуна-Рені» не відбувалось, а нафтопродукти, які мали бути вивезені за митний кордон України у митному режимі транзит та реекспорт, випускалися невстановленими досудовим розслідуванням особами у вільний обіг на територію України без сплати обовязкових податків, зборів та платежів.

В результаті вказаних злочинних дій ОСОБА_3, які виразились у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, іншому підробленні офіційних документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб; зловживанні владою або службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної або юридичної особи, використанні службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчиненому за попередньою змовою групою осіб; посібництві в умисному ухиленні від сплати податків, зборів (обовязкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчиненому службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, за попередньою змовою групою осіб, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів коштів в особливо великих розмірах, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету держави коштів у великих розмірах, за період з 07.12.2012 по 01.08.2013, невстановленими досудовим розслідуванням особами спричинено Державі України збитки у сумі 443547611 грн. у вигляді несплати податку на додану вартість.

Розглянувши клопотання, та вивчивши матеріали які обґрунтовують доводи клопотання, заслухав думку прокурора, який вважав необхідним клопотання задовольнити, підозрюваного та його захисника, які заперечували проти задоволення клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

02.02.2017 ОСОБА_3 повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 212 КК України.

З наданих до суду матеріалів вбачається, що ОСОБА_3 обґрунтовано підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 212 КК України.

03.02.2017 Приморським районним судом м.Одеси підозрюваному ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в Одеському слідчому ізоляторі Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області.

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором, про відсторонення від посади відносно ОСОБА_3, мотивуючи клопотання тим, що вина ОСОБА_3 у скоєнні інкримінованих йому кримінальних правопорушень у повному обсязі доведена і підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: показами свідків ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_15; показами підозрюваних ОСОБА_10 та ОСОБА_11; довіреністю №0031 від.10.2012 від імені компанії «Бівен Інвестментс Лтд» на імя ОСОБА_9 на виконання представницьких функцій відносно ТОВ «Лагуна- Рені» (код ЄДРПОУ 31180219); договором № 2-LOP про надання послуг з перевантаження зі змінами та додатками, укладеним між ТОВ «Лагуна-Рені» та компанією-нерезидентом «ZEVIDON TRADING LIMITED»; листом ГУДФС в Одеській області №277/9/15-32-16-02-07 від 23.01.2017, відповідно до якого встановлено втрати бюджету у вигляді несплати відповідних податків, що підлягають сплаті у випадку реалізації нафтопродуктів на території України; актами здійснення комісійного контролю суден «Atlantic Carrier», «Bianka-K», «Maria-K», «Brigitte К», «Ingul», «Tank-57», «Tank-58», «Eiltank-547» при їх приходах та відходах у пункті пропуску на території Ренійського морського торгівельного порту; приймальними актами та розхідними відомостями по приймальним актам, складеними посадовими особами ТОВ «Лагуна- Рені», відповідно до яких оформлювалось перевантаження нафтопродуктів з автотранспортних засобів на річкові судна; листами підприємств- авто перевізників ТОВ «Олія- Транс» від 18.01.2017 №1801-2017/1 та ТОВ «Укррос-Транс» від 12.01.2017 №0017/01-01/17, чий автотранспорт вказаний у приймальних актах та розхідних відомостях ТОВ «Лагуна-Рені», відповідно до яких, зазначений автотранспорт ніколи не здійснював перевезення нафтопродуктів; іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

Надані матеріали свідчать про те, що підозрюваний ОСОБА_3 перебуваючи на посаді головного державного інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Ізмаїл» Одеської митниці ДФС, з метою уникнення відповідальності, може незаконно впливати на свідків чи інших осіб, причетних до скоєних кримінальних правопорушень, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, зокрема шляхом знищення речей та документів митних органів, які на даний час не встановлені слідством, однак мають суттєве значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та свідчать про злочинну діяльність ОСОБА_3 та інших невстановлених осіб.

Таким чином тимчасове відсторонення від займаної посади підозрюваного ОСОБА_3 необхідно з метою встановлення істини по кримінальному провадженню, та застосовується з метою запобігання спробам останнього впливати та перешкоджати розслідуванню у цьому кримінальному провадженні.

Таким чином, на підставі наданих матеріалів, оцінюючи всі встановлені під час розгляду клопотання обставини, приходжу до висновку, що підозрюваного ОСОБА_3, необхідно відсторонити від займаної ним посади.

Керуючись ст. ст. 154-157 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_2, про відсторонення від посади відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, - задовольнити.

Тимчасово відсторонити підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, від посади головного державного інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Ізмаїл» Одеської митниці ДФС.

Ухвала слідчого судді припиняє свою дію 22.06.2017 року.

Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя: