Справа № 161/5627/17
Провадження № 1-кс/161/2710/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Луцьк 25 квітня 2017 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Ковальчук В.О., при секретарі Камінському Ю.В., за участю слідчого Сабані А.П., розглянувши клопотання слідчого слідчої групи СУ ГУНП у Волинській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 у кримінальному провадженні №42017030000000030 від 08.02.2017 року про надання дозволу на проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльностіщодо проведення будівельних робіт підрядником ПАТ «Сантехмонтаж 536» (код ЄДРПОУ 30248307) по реконструкції котельні зі встановленням котла на твердому паливі ОСОБА_2 ступенів с. Велимче,-
В С Т А Н О В И В :
Слідчий слідчої групи СУ ГУНП у Волинській області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльностіщодо проведення будівельних робіт підрядником ПАТ «Сантехмонтаж 536» (код ЄДРПОУ 30248307) по реконструкції котельні зі встановленням котла на твердому паливі ОСОБА_2 ступенів с. Велимче.
Клопотання мотивує тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Волинській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.07.2015 під №42017030000000030 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Також, слідчий зазначив, що упродовж листопада-грудня 2016 року службовими особами ТОВ «Житлобуд 2», ТОВ «Горохівагробуд» та ПАТ «Луцьксавнтехмонтаж536», шляхом складання завідомо неправдивих документів про виконання робіт за формою КБ-2, КБ-3 за укладеними договорами, відповідно, №362-р/4.1 від 27.12.2016 щодо капітального ремонту дитячого садка на вул. Л.Українки, 11 с. Колодяжне, Ковельського р-ну, №362-р/9.1 від 09.12.2016 щодо будівництва ДНЗ в с. Муравище, Ківерцівського району; №11від 22.12.2016 щодо капітального району даху харчоблоку закладу Волинського обласного ДТМО, №213/1121 від 23.12.2016 щодо реконструкції котельні ОСОБА_2 ступенів с. Велемче, Ратнівського р-ну та №362-р/5.1 від 14.11.2016 щодо реконструкції ДНЗ с. Старосілля, Іваничівського р-ну, здійснено заволодіння бюджетними коштами на суму понад 2 млн. гривень.
Окрім того, слідчий зазначив, що згідно рапорту, 27.12.2016 між УКБ ВОДА та ТОВ «Житлобуд-2» укладено договір підряду №362-р/4.1 на суму 1476670 грн. по предмету «Капітальний ремонт дитячого садка на вул. Л.Українки, 11, с. Колодяжне, Ковельського р-ну (коригування)». Водночас, в ході опрацювання інформації http://spending.gov.ua/web/guest/transaction щодо оплати УКБ ВОДА виконаних ТОВ «Житлобуд-2» робіт за вказаним договором, останньому 28.12.2016 згідно форми КБ-3 від 27.12.2016 перераховано кошти в сумі 1126699, 20 грн., тобто виконання робіт за даним договором та оплата їх вартості проведено упродовж доби.
Також,слідчий зазначив, що УКБ Волинської ОДА та ТОВ «Олицький агробуд» (кінцевий бенефіціар ОСОБА_3С.) укладено договір підряду 362-р/9 по предмету: «Будівництво дошкільного навчального закладу в с. Мураіище, Ківерцівськогго р-ну (коригування)» на суму 8621512, 96 грн., за яким у період з 09.12.2016 по 31.12.2016 здійснено оплату робіт на суму 1080808 грн. Одночасно, щодо даного обєкту між вищевказаними особами укладено договір підряду №362-р/9.1 від 09.12.2016 на суму 996088, 80 грн., за якими вже 20.12.2016 на підставі актів КБ-3 здійснено оплату робіт на суму 925000 грн.
Окрім того, слідчий зазначив, що тендерним комітетом УКБ Волинської ОДА в червні 2016 року проведено відкриті торги щодо закупівлі по предмету: «Реконструкції приміщення дошкільного навчального закладу в с. Старосілля, Іваничівського району» під час проведення яких наявні ознаки безпідставного відхилення найвигіднішої пропозиції на користь ТОВ «Горохівагробуд». В результаті було укладено договір підряду №362-р/5.1 від 14.11.2016. За результатами процедури закупівлі укладено договір від 19.07.2016 №362-р/5 на суму 2623197,66 грн. зі строком дії до 31.12.2016, однак 30.12.2016 продовження строку дії договору.
В свою чергу, слідчий зазначив, що УКБ Волинської ОДА опубліковано звіт про укладений договір підряду із ТОВ «Горохівагробуд» від 14.11.2016 №362-р/5.1 на суму 1485853,78 грн. по аналогічному предмету: «Реконструкції приміщення дошкільного навчального закладу в с. Старосілля, Іваничівського району».
Також, слідчий зазначив, що 22.12.2016 між Волинським обласним дитячим територіальним медичним обєднанням та ПАТ «Луцьксантехмонтаж 536» укладено договір №11 щодо виконання робіт по капітальному ремонту даху харчоблоку, по якому того ж дня 22.12.2016 складено акти про вартість виконаних робіт ф.КБ-3, оплату по яким здійснено 27.12.2016 в розмірі 449087,50 грн. Аналогічний факт виявлено щодо виконання укладеного між відділом освіти, молоді і спорту Ратнівської РДА та ПАТ «Луцьксантехмонтаж 536» договору «№ 213/1121 від 23.12.2016 щодо проведення робіт по реконструкції котельні зі встановленням котла на твердому паливі ОСОБА_2 ступенів с. Велимче, за яким 23.12.2016 укладено акти №1,2,3 про виконані роботи за якими здійснено оплату в розмірі 389231 грн.
З врахуванням зазначеного, слідчий Сабаня А.П., посилаючись на ст. ст. 40, 93 КПК України, ч.1ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.5, п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553«Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, просив суд:
1. Задовольнити дане клопотання та призначити позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльностіщодо будівельних робіт по реконструкції котельні зі встановленням котла на твердому паливі ОСОБА_2 ступенів с. Велимче, які здійснював забудовник ПАТ «Сантехмонтаж 536» (код ЄДРПОУ 30248307), проведення якої доручити спеціалістам Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області (адреса: 43010, м. Луцьк, вул. Кременецька, 38).
2. В ході перевірки необхідно відповісти на наступні запитання:
- чи дотримані вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності під час проведення по реконструкції котельні зі встановленням котла на твердому паливі ОСОБА_2 ступенів с. Велимче?
- чи відповідають фактично виконаний обсяг робіт затвердженому проекту по проведенню по реконструкції котельні зі встановленням котла на твердому паливі ОСОБА_2 ступенів с. Велимче?
- чи відповідає будівельний проект по реконструкції котельні зі встановленням котла на твердому паливі ОСОБА_2 ступенів с. Велимче вимогам законодавства у сфері містобудівної діяльності?
3. Ухвалу про проведення перевірки для організації її виконання направити до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області (адреса: 43010, м. Луцьк, вул. Кременецька, 38.
В судовому засіданні слідчий Сабаня А.П. клопотання підтримав та в обґрунтування навів доводи, аналогічно тим, що зазначені в клопотанні.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, заслухавши пояснення слідчого Сабані А.П., який підтримав клопотання, приходжу до висновку, що в задоволенні клопотання слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч.1ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінет Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553затверджений Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі Порядок № 553), який визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Відповідно до п.5 Порядку № 553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.
Згідно п.7 Порядку № 553 позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставою для проведення позапланової перевірки є, зокрема, вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.
Зважаючи, що стороною кримінального провадження не доведено наявність достатніх підстав для надання дозволу на проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльностіщодо проведення будівельних робіт підрядником ТзОВ «Житлобуд-2» (код ЄДРПОУ 01274350), оскільки аргументація наведена в тексті клопотання не підтверджена належними доказами, а посилання на рапорт заступника прокурора області старшого радника юстиції ОСОБА_4 для суду є недостатньою, тому клопотання не підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40, 93 КПК України, ч.1ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.5, п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553«Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання слідчого слідчої групи СУ ГУНП у Волинській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 у кримінальному провадженні №42017030000000030 від 08.02.2017 року про надання дозволу на проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльностіщодо проведення будівельних робіт підрядником ПАТ «Сантехмонтаж 536» (код ЄДРПОУ 30248307) по реконструкції котельні зі встановленням котла на твердому паливі ОСОБА_2 ступенів с. Велимче відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду В.О. Ковальчук