Ухвала суду № 66173091, 18.04.2017, Комунарський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
18.04.2017
Номер справи
333/8528/15-ц
Номер документу
66173091
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №333/8528/15-ц

Провадження №6/333/79/2017

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.04.2017року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Наумової І.Й., при секретарі судового засідання Кунець В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжя справу за заявою Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області про зміну способу і порядку виконання рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 30.08.2016 р. по справі № 333/8528/15-ц за позовом Запорізької місцевої прокуратури №2 в інтересах держави до Запорізької міської ради, ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа: територіальний відділ освіти, молоді та спорту Комунарського району управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради про скасування рішення Запорізької міської ради, визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування запису про державну реєстрацію державного акту та визнання права комунальної власності на земельну ділянку,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області звернулося до суду з зі вищевказаною заявою відповідно до якої, просить змінити спосіб і порядок виконання вищезазначеного рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 30.08.2016 року, в частині стягнення з них судового збору на користь Запорізької місцевої прокуратури №2, а саме: ухвалити про стягнення даного судового збору із Запорізької міської ради шляхом списання даних грошових коштів з відповідних рахунків виконавчого комітету Запорізької міської ради.

В обґрунтування заяви зазначено, що відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845 надійшла заява Запорізької місцевої прокуратури №2 Запорізької області про виконання виконавчого листа по справі № 333/8528/15-ц, виданого Комунарським районним судом м. Запоріжжя 21.12.2016 року. Розглянувши зазначений виконавчий документ. Головним управлінням виявлено обставину, що унеможливлює його виконання. Відповідно до виконавчого документа по справі № 333/8528/15-ц судом присуджено на користь прокуратури Запорізької області в особі Запорізької місцевої прокуратури №2 Запорізької області стягнення з Запорізької міської ради грошових коштів у розмірі 1837,33 грн. Управління звернулося до суду з заявою про зміну способу та порядку виконання рішення суду, оскільки боржником згідно виконавчого листа є Запорізька міська рада. Відповідно до даних Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, Запорізька міська рада не є ні розпорядником, ні одержувачем бюджетних коштів, вона взагалі відсутня в даному реєстрі та не обслуговується в управлінні Казначейства, а тому не має відкритих рахунків. Натомість, відповідно до реєстраційної картки розпорядника та довідки про включення розпорядника бюджетних коштів до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів обслуговується в управлінні Казначейства та має відкриті рахунки: виконавчий комітет Запорізької міської ради.

Представник заявника в судове засідання не з»явився про день, час та місце розгляду заяви був повідомлений своєчасно та належним чином, причини не явки суду не відомі. Заяв та клопотань не надавав.

В судовому засіданні представник заінтересованої особи Запорізької міської ради надав заяву про зміну способу і порядку виконання рішення. Та просив її задовольнити.

Суд, повно, обґрунтовано, всебічно та безпосередньо дослідивши всі наявні докази у справі, зясувавши всі обставини, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог та пояснень, вислухавши думку представника, приходить до наступного.

Рішенням Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 30.08.2016 року Позовні вимоги Запорізької місцевої прокуратури №2 в інтересах держави до Запорізької міської ради, ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа: територіальний відділ освіти, молоді та спорту Комунарського району управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради про скасування рішення Запорізької міської ради, визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування запису про державну реєстрацію та визнання права комунальної власності на земельну ділянку, - задоволено. Стягнуто із Запорізької міської ради на користь прокуратури Запорізької області в особі Запорізької місцевої прокуратури №2 (ЄДРПОУ 02909973, адреса: вул. Якова Новицького, 5 м. Запоріжжя, 69035, розрахунковий рахунок №35217095000271, відкритий в Державній казначейській службі України, м. Київ МФО 820172, отримувач: прокуратура Запорізької області, ЄДРПОУ 02909973) судовий збір в розмірі 1837,33 грн.

Судом встановлено, що Запорізька міська прокуратура №2 Запорізької області звернулося доГоловного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області з виконавчим листом Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 21.12.2016 року по справі № 333/8528/15-ц.

Згідно ч. 2 ст. 6 Закону України «Про виконавче провадження»від 02.06.2016 року № 1404-VІІІ рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до положенняст. 373 ЦПК Україниза наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім`ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Аналогічне положення міститься уст. 33 Закону України «Про виконавче провадження».

Порядок виконання рішення суду врегульовано як у відповідній главіЦПК України, так і уЗаконі України "Про виконавче провадження". Відповідно дост.1 зазначеного Законувиконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Під зміною способу виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленим.

При цьому розглядаючи заяву про зміну способу виконання рішення, суд не вправі змінювати зміст рішення або його суть.

В судовому засіданні встановлено, що Запорізька міська рада не є ні розпорядником, ні одержувачем бюджетних коштів, вона взагалі відсутня в даному реєстрі та не обслуговується в управлінні Казначейства, а тому не має відкритих рахунків. Натомість, відповідно до реєстраційної картки розпорядника та довідки про включення розпорядника бюджетних коштів до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів обслуговується в управлінні Казначейства та має відкриті рахунки: виконавчий комітет Запорізької міської ради.

Частиною 1ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування вУкраїні» (далі Закону),передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначеніКонституцією України,цим та іншими законами.

Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 11 зазначеного вище Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Відповідно до ч. 1, ч. 8 ст. 51 Закону, виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

Статтею 16 Закону передбачено, що органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Органам місцевого самоврядування законом можуть надаватися окремі повноваження органів виконавчої влади, у здійсненні яких вони є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування, зокрема є доходи місцевих бюджетів та інші кошти. Місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та інших місцевих бюджетів. Органи місцевого самоврядування з урахуванням місцевих умов і особливостей можуть перерозподіляти між собою на підставі договорів окремі повноваження та власні бюджетні кошти.

Відповідно до ч. 12 ст. 1 Бюджетного кодексу України бюджетні установи - це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету.

Таким чином, органи місцевого самоврядування відноситься до бюджетних установ, які повністю утримуються за рахунок відповідно місцевого бюджету.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Бюджетного кодексу України для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. За обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Згідно п. 3 ч. 2 ст. 22 Бюджетного кодексу України головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів можуть бути виключно місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників. Якщо згідно із законом місцевою радою не створено виконавчий орган, функцій головного розпорядника коштів відповідного місцевого бюджету виконує голова такої місцевої ради.

Таким чином при Запорізькій міській раді утворений та функціонує виконавчий комітет, на який чинним бюджетним законодавством покладено функції головного розпорядника коштів місцевого бюджету, у тому числі за зобовязаннями Запорізької міської ради.

На підставі вище викладеного, суд приходить до висновку, що заява Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області про зміну способу і порядку виконання рішення по справі № 333/8528/15-ц підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 208-210, 373 ЦПК України, ст. ст. 6, 33 Закону України «Про виконавче провадження» суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області про зміну способу і порядку виконання рішення по справі № 333/8528/15-ц - задовольнити.

Змінити спосіб виконання рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 30.08.2016 року по справі № 333/8528/15-ц, в частині стягнення з Запорізької міської ради судового збору в розмірі 1837,33 грн. на користь прокуратури Запорізької області в особі Запорізької місцевої прокуратури №2 наступним чином.

Стягнути із Запорізької міської ради на користь прокуратури Запорізької області в особі Запорізької місцевої прокуратури №2 (ЄДРПОУ 02909973, адреса: вул. Якова Новицького, 5 м. Запоріжжя, 69035, розрахунковий рахунок №35217095000271, відкритий в Державній казначейській службі України, м. Київ МФО 820172, отримувач: прокуратура Запорізької області, ЄДРПОУ 02909973) судовий збір в розмірі 1837,33 грн., шляхом списання вищевказаних грошових коштів з відповідних рахунків виконавчого комітету Запорізької міської ради (69105, Запорізька область, м. Запоріжжя, пр.. Соборний, 206, ЄДРПОУ 02140892).

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя: ОСОБА_3