Рішення № 66165840, 19.04.2017, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
19.04.2017
Номер справи
922/608/17
Номер документу
66165840
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" квітня 2017 р.Справа № 922/608/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Кухар Н.М.

при секретарі судового засідання Руденко О.О.

розглянувши справу

за позовом Комунального підприємства "Харківські теплові мережі", м.Харків, до Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз", м.Харків, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - - Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (01001, м.Київ, про припинення дій за участю представників:

позивача -

20.03.2017р., 11.04.2017р., 19.04.2017р. - ОСОБА_1 (довіреність № 38-4055/391 від 27.10.2010р.);

відповідача -

20.03.2017р., 11.04.2017р., 19.04.2017р. - ОСОБА_2 (довіреність № 007Др-48-1216 від 29.12.2016р.);

третьої особи -

20.03.2017р. - ОСОБА_3 (довіреність № 14-137 від 13.05.2014р.);

11.04.2017р. - ОСОБА_4 (довіреність № 14-88 від 18.04.2014р.);

19.04.2017р. - ОСОБА_5 (довіреність № 14-68 від 14.04.2017р.);

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" звернулось до господарського суду з позовною заявою про зобов'язання Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз" припинити дії з ініціювання припинення (обмеження) газопостачання на об'єкти позивача, які порушують та створюють загрозу виникнення техногенної катастрофи. Витрати по сплаті судового збору позивач просив покласти на відповідача.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 23.02.2017р. за вищевказаним позовом було порушено провадження у справі № 922/608/17 та до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача залучено Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", м.Київ.

У відзиві на позовну заяву, який надійшов до суду 20.03.2017р., відповідач проти позову заперечував, посилаючись на приписи ст. 19 Закону України "Про теплопостачання", згідно якої газопостачання об'єктів у сфері теплопостачання припиняється у разі порушення теплогенеруючими, теплопостачальними організаціями строку розрахунків за фактично спожитий природний газ та/або у разі відбору природного газу за відсутності у таких організацій планового обсягу поставки природного газу на поточний місяць, що виділяється постачальником згідно з договором на постачання природного газу, та/або в разі невиконання вимог статті 19-1 цього Закону.

У судовому засіданні, яке було розпочато 20.03.2017р., була оголошена перерва до 11.04.2017р. до 12:30 год.

Після перерви, 11.04.2017р., представник позивача підтримала заявлені позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував на підставах, викладених у відзиві на позовну заяву.

Представник третьої особи підтримав позицію відповідача та на вимогу суду надав письмові пояснення щодо заявленого позову, в яких, зокрема, зазначив, що, у зв'язку з невиконанням позивачем п. 17 Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу (відносин у перехідний період), йому не виділяються номінації щодо обсягів природного газу, які використовуються для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню, релігійним організаціям, бюджетним установам та організаціям. Станом на 01.01.2017р. загальна заборгованість КП "Харківські теплові мережі" за природний газ за договорами, укладеними з НАК "Нафтогаз України", становила 1,8 млрд.грн.

У судовому засіданні була оголошена перерва до 19.04.2017р. до 14:30 год.

Після перерви, 19.04.2017р., учасники судового процесу своїх позицій у справі не змінили.

Представник позивача надала письмові заперечення на відзиви відповідача та третьої особи, які були долучені судом до матеріалів справи.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників позивача, відповідача та третьої особи на стороні відповідача, суд встановив наступне.

Відповідно до п. 1 розділу 3 глави VI Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. № 2494, споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов'язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об'єкт.

Згідно п. 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633,634, 641, 642 Цивільного Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу.

Пунктом 4 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору.

01.01.2016р. згідно заяви-приєднання № 09420VFH3BAT016 Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" (позивач) приєднанось до умов Типового договору розподілу природного газу, відповідно до якого Публічне акціонерне товариство "Харківміськгаз" (відповідач) надає послугу з розподілу природного газу, який ПАК "Нафтогаз України" (третя особа на стороні відповідача) постачає КП "Харківські теплові мережі" на підставі укладених Договорів постачання природного газу № 2351/1617-ТЕ-32 від 08.09.2016р. (для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню); № 2579/1617-БО-32 від 31.10.2016р. (для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями); № 2552/1617-РО-32 від 08.09.2016р. (для виробництва теплової енергії для релігійних організацій).

Вищевказані Договори були укладені з ПАК "Нафтогаз України" відповідно до вимог пункту 15 Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2015р. № 758, яким передбачено, що виробник теплової енергії до 01.04.2017р. має право придбати природний газ у HAK "Нафтогаз України" для виробництва теплової енергії та/або надання послуг з опалення та постачанні гарячої води населенню, релігійним організаціям та установам, що фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів, за умови, що такий виробник, на якого станом на 30.09.2015р. поширювалася дія статті 19-1 Закону України "Про теплопостачання", виконав обов'язок щодо відкриття рахунків зі спеціальним режимом використання." (у редакції постанови КМУ від 05.10.2016р. № 704).

Відповідно до умов зазначених вище договорів, HAК "Нафтогаз України" зобов'язався здійснювати постачання природного газу протягом жовтня 2016 - квітня 2017 років у обсягах, визначених пунктами 2.1. договорів.

13.02.2017р. від відповідача на адресу КП "Харківські теплові мережі" надійшло повідомлення про припинення (обмеження) газопостачання № 18/55 від 10.02.2017р., яким підприємству, у зв'язку з відсутністю підтверджених обсягів природного газу на лютий 2017 року, було запропоновано самостійно припинити споживання природного газу з 07.00 години 14.02.2017р., та попереджено, що у разі невиконання цієї вимоги відповідачем буде вжито заходи щодо припинення транспортування газу з 9.00 години 14.02.2017р. в примусовому порядку.

Посилаючись на порушення прав суб'єктів господарювання та споживачів, а також на загрозу виникнення техногенної катастрофи у разі реалізації відповідачем права на обмеження/припинення газопостачання об'єктів КП "Харківські теплові мережі" в опалювальний сезон, позивач звернувся до суду з позовом про зобов'язання Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз" припинити дії з ініціювання припинення (обмеження) газопостачання на об'єкти КП "Харківські теплові мережі".

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що обсяги газу, які підлягають постачанню за вищевказаними договорами, та як наслідок, подальшому транспортуванню та розподілу, зазначені у пункті 2.1. договорів, є узгодженими та підтвердженими постачальником природного газу, - HAК '"Нафтогаз України", який підписав договори постачання природного газу. Зазначеними договорами сторони передбачили, що постачальник (HAК "Нафтогаз України") зобов'язаний підтвердити оператору газотранспортної системи номінацію обсягів на відповідний місяць постачання (розрахунковий період) в установленому законодавством порядку. Разом з тим, укладені договори жодним чином не передбачають умови, за яких HAК "Нафтогаз України" не подає номінацію планових обсягів постачання природного газу для потреб КП "Харківські теплові мережі".

Згідно п. 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.10.2016р. № 742-р "Про деякі питання опалювального сезону 2016/17 року", для забезпечення безперебійного постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії для бюджетних установ, релігійних та інших організацій, надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та постачальників природного газу до початку опалювального сезону 2016/17р. зобов'язано видати номінації теплогенеруючим і теплопостачальним організаціям відповідно до договорів, які укладені з ними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2016р. № 357 "Про затвердження Примірного договору про постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії"', та з дотриманням принципу недискримінації.

Тобто на підтвердження обсягів природного газу (видати номінації), зазначених у договорах постачання природного газу № 2351/1617-ТЕ-32 від 08.09.2016р. (для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню), № 2579/1617-БО-32 від 31.10.2016р. (для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями), № 2552/1617-РО-32 від 08.09.2016р. (для виробництва теплової енергії для релігійних організацій) HAК "Нафтогаз України" на підставі спеціального нормативного акту щодо опалювального сезону 2016/2017 року, яким є розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.10.2016р. № 742-р "Про деякі питання опалювального сезону 2016/17 року", зобов'язаний був здійснити ще до початку опалювального сезону 2016/2017 року.

Позивач вказує, що протягом строку дії зазначених вище договорів постачання природного газу з жовтня 2016 року по лютий 2017 року щоденно на поточні рахунки із спеціальним режимом використання HAК "Нафтогаз України" з поточних рахунків зі спеціальним режимом використання КП "Харківські теплові мережі" надходять кошти за використаний природний газ відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.06.2014р. № 217. Крім того, за період жовтень 2016р. - січень 2017р. були оформлені та надані до HAК "Нафтогаз України" спільні протокольні рішення на суму 390 млн. грн., які повністю профінансовані.

На підставі зазначених вище нормативних актів позивач вважає, що обсяги постачання КП "Харківські теплові мережі" є підтвердженими та не потребують додаткового підтвердження постачальником природного газу HAK "Нафтогаз України" протягом опалювального сезону 2016/2017 року, тому повідомлення ПАТ "Харківміськгаз" про припинення (обмеження) газопостачання № 18/55 від 10.02.2017р. "у зв'язку з відсутністю підтверджених обсягів природного газу на лютий 2017 року" є безпідставним.

При цьому, позивач не заперечує проти того, що КП "Харківські теплові мережі" станом на 01.02.2017р. має заборгованість перед HAК "Нафтогаз України". Однак, зазначає, що з метою врегулювання питання розрахунків Верховною Радою України 03.11.2016р. прийнято Закон України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії" № I730-VIII, яким передбачається здійснення комплексу організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування теплопостачальних та теплогенеруючих підприємств. Тому врегулювання заборгованості КП "Харківські теплові мережі" перед постачальником природного газу - HAК "Нафтогаз України" підлягає на умовах Закону № 1730-VIII.

Заперечуючи проти позову, відповідач посилається на те, що ПАТ "Харківміськгаз" є газорозподільним підприємством та не є власником природного газу, який знаходиться в газорозподільній системі України.

Відповідно до п. 1 глави 7 розділ 5 Кодексу газорозподільних систем, оператор ГРМ в установленому законодавством порядку має право припинити/обмежити газопостачання (розподіл природного газу) на об'єкт споживача (у тому числі побутового споживача) з дотриманням Правил безпеки системи газопостачання та нормативних документів, що визначають порядок обмеження/припинення природного газу, у таких випадках:

1) несвоєчасна та/або неповна оплата послуг згідно з умовами договору розподілу природного газу;

2) відсутність підтвердженого обсягу природного газу по об'єкту споживача та/або його постачальнику;

3) подання споживачем або його постачальником (який уклав з Оператором ГРМ договір на виконання робіт, пов'язаних з припиненням/обмеженням газопостачання споживачам) письмової заяви про припинення газопостачання;

4) відмова споживача від встановлення лічильника газу, що здійснюється за ініціативи та за кошти Оператора ГРМ, з урахуванням Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу";

5) неповернення Оператору ГРМ заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу чи розірвання договору розподілу природного газу;

6) несанкціонований відбір природного газу або втручання в роботу ЗВТ чи ГРМ;

7) несанкціоноване відновлення газоспоживання;

8) визнання в установленому порядку аварійним станом газорозподільної системи та/або ліквідація наслідків аварій, спричинених надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, та проведення ремонтно-відновлювальних робіт;

9) наявність заборгованості за несанкціонований відбір природного газу з ГРМ;

10) необґрунтована відмова від підписання акта наданих послуг та/або акта приймання-передачі природного газу (норма застосовується по об'єкту споживача, що не є побутовим);

11) в інших випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про теплопостачання", газопостачання об'єктів у сфері теплопостачання припиняється у разі порушення теплогенеруючими, теплопостачальними організаціями строку розрахунків за фактично спожитий природний газ та/або у разі відбору природного газу за відсутності у таких організацій планового обсягу поставки природного газу на поточний місяць, що виділяється постачальником згідно з договором на постачання природного газу, та/або в разі невиконання вимог статті 19-1 цього Закону.

Як встановлено судом, станом на даний час газопостачання позивачу не припинено та відповідач продовжує здійснювати відбір газу.

Третя особа на стороні відповідача (ПАТ "НАК "Нафтогаз України"), підтримуючи позицію відповідача щодо безпідставності позовних вимог, в свою чергу, посилається на приписи п. 17 Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносин у перехідний період), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2015 № 758, згідно якого, обов'язок постачати природний газ виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії (на період до 01.04.2017р.) може бути виконано лише за певних умов, а саме:

- укладення виробником теплової енергії з ПАК "Нафтогаз України" договору постачання природного газу відповідно до законодавства;

- відсутність у виробника теплової енергії заборгованості перед ПАК "Нафтогаз України" за використаний природний газ, або:

- відсутність у виробника теплової енергії заборгованості (без урахування штрафних санкцій) перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий до 01.01.2016р. природний газ за всіма укладеними з НАК "Нафтогаз України" договорами постачання природного газу, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ, або

- рівень розрахунків виробника теплової енергії станом на 25 число місяця, що передує місяцю постачання природного газу (без урахування штрафних санкцій), за всіма укладеними з НАК "Нафтогаз України" договорами постачання природного газу становить не нижче 90 відсотків;

- надання НАК "Нафтогаз України" та виконання виробником теплової енергії погодженого виконавчим органом ради графіка погашення заборгованості (рівними частинами до 01.01.2021р. з розбивкою за всіма договорами з НАК "Нафтогаз України"), а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.

У зв'язку з тим, що КП "Харківські теплові мережі" не виконує приписів п.17 вищевказаного Положення, третя особа зазначає, що підприємству не виділяються номінації щодо обсягів природного газу, які використовуються для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню, релігійним організаціям, бюджетним установам та організаціям. При цьому, третя особа звертає увагу на те, що станом на 01.01.2017р. загальна заборгованість КП "Харківські теплові мережі" за природний газ, спожитий для виробництва теплової енергії, за договорами, укладеними з Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", складала 1,8 млрд. грн.

З приводу зазначених вище доводів щодо відсутності у позивача номінації на лютий 2017 року, у зв'язку із заборгованістю за природний газ, позивач зазначає наступне.

Відповідно до п. 5 гл. 1 розд. І Кодексу газотранспортної системи:

- місячна номінація - заявка замовника послуг транспортування, надана оператору газотранспортної системи стосовно обсягів природного газу, які будуть подані замовником послуг транспортування протягом місяця в розрізі кожної доби до газотранспортної системи в точках входу та відібрані з газотранспортної системи в точках виходу, у тому числі у розрізі контрагентів (споживачів) замовника та їх точок комерційного обліку (за необхідності);

- підтверджена номінація - підтверджений оператором газотранспортної системи обсяг природного газу замовника послуг транспортування, який буде прийнятий від замовника в точках входу до газотранспортної системи та переданий замовнику в точках виходу з газотранспортної системи у відповідний період, у тому числі у розрізі контрагентів (споживачів) замовника та їх точок комерційного обліку (за необхідності);

- підтверджений обсяг природного газу - обсяг (об'єм) природного газу споживача (у тому числі прямого споживача), погоджений оператором газотранспортної системи на відповідний розрахунковий період із ресурсу постачальника споживача, що включений до підтвердженої номінації цього постачальника.

Як встановлено судом, 31.03.2016р. між ПАТ "Укртрансгаз" (газотранспортне підприємство, оператор газотранспортної системи) та КП "Харківські теплові мережі" (замовник) укладено Договір на транспортування природного газу магістральними газопроводами № 636.

Відповідно до п. 1.1. вказаного Договору, газотранспортне підприємство зобов'язується надати замовнику послуги з транспортування магістральними трубопроводами природного газу замовника від пунктів приймання-передачі газу в магістральні трубопроводи до пунктів призначення - газорозподільних станцій, а замовник зобов'язується внести плату за надані послуги з транспортування природного газу магістральними трубопроводами у розмірі, у строки та порядку, передбачені умовами договору.

Пунктом 1.2. Договору визначено річний плановий обсяг транспортування природного газу в розрізі по місяцях.

Відповідно до п. 11.1. Договору, договір набирає чинності з 01.04.2016р. та укладається на строк до 31.12.2017р. Договір вважається продовженим на кожний наступний календарний рік, якщо не менше ніж за місяць до закінчення строку дії договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.

На теперішній час Договір на транспортування природного газу магістральними газопроводами № 636 від 31.03.2016р. пролонгований на 2017 рік.

Тобто, починаючи з 01.04.2016р. та дотепер замовником послуг транспортування є не постачальник природного газу HAК "Нафтогаз України", на якого згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2015р. № 758 покладені спеціальні обов'язки з постачання природного газу виробникам теплової енергії, а КП "Харківські теплові мережі".

Таким чином, виходячи з приписів п. 5 гл. 1 розд. І Кодексу газотранспортної системи та укладеного Договору на транспортування природного газу магістральними газопроводами № 636 від 31.03.2016р., надання номінації HAК "Нафтогаз України" оператору газотранспортної системи не вимагається. Обсяги транспортування погоджені між замовником транспортування - КП "Харківські теплові мережі" та оператором газотранспортної системи - ПАТ "Укртрансгаз" згідно Договору № 636 від 31.03.2016р.

Суд погоджується з вищевказаними доводами позивача.

Проте, надаючи правову оцінку заявленим позивачем вимогам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно ст. 1 Господарського процесуального кодексу України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Відповідно до ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд порушує справи за позовними заявами підприємств та організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.

Тобто, право на судовий захист у субєкта господарювання виникає у разі порушення або оспорювання його права або охоронюваного законом інтересу.

Статтею 16 Цивільного кодексу України закріплено перелік способів захисту цивільних прав та інтересів, згідно з яким кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Дана норма кореспондується з положеннями статті 20 Господарського кодексу України, якою визначено способи захисту прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів.

Перелік способів захисту прав та інтересів, зазначений у вказаних нормах, не є вичерпним; суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Позовні вимоги Комунального підприємства "Харківські теплові мережі" полягають у зобов'язанні Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз" припинити дії з ініціювання припинення (обмеження) газопостачання на об'єкти позивача.

При цьому, на підтвердження свого порушеного права позивач посилається лише на Повідомлення ПАТ "Харківміськгаз" про припинення (обмеження) газопостачання № 18/55 від 10.02.2017р., яким підприємству позивача, у зв'язку з відсутністю підтверджених обсягів природного газу на лютий 2017 року, було запропоновано самостійно припинити споживання природного газу з 14.02.2017р. та попереджено про примусове припинення транспортування газу у разі невиконання цієї вимоги.

Судом встановлено, що будь-які дії щодо припинення транспортування газу відповідачем не здійснювалися.

Таким чином, дії відповідача, які просить припинити позивач, полягають лише у одноразовому попередженні про припинення транспортування газу, викладеному в Повідомленні № 18/55 від 10.02.2017р. Інших аналогічних повідомлень відповідач на адресу позивача не направляв.

Приймаючи до уваги, що покладення обовязку припинити дії, які порушують право, як спосіб захисту цивільного права чи інтересу, можливе лише щодо триваючого правопорушення, вчиненого іншою особою, яким створюються перешкоди в здійсненні субєктивного права, суд дійшов висновку, що виконання рішення про зобов'язання відповідача припинити дії з ініціювання припинення (обмеження) газопостачання не призведе до будь-яких наслідків для позивача, оскільки позивачем (який станом на даний час безперешкодно продовжує отримувати природний газ) не визначено, які саме його законні права та інтереси було порушено шляхом здіснення відповідачем одноразового попередження.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для судового захисту законних прав і інтересів позивача, та вважає за необхідне відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідно до ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку з відмовою у позові, витрати з оплати судового збору суд покладає на позивача.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 15, 16 Цивільного кодексу України, ст. 20 Господарського кодексу України, ст.ст. 1, 2, 4, 12, 33, 34, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

У позові відмовити.

Повне рішення складено 24.04.2017 р.

Суддя ОСОБА_6