Ухвала суду № 66158348, 25.04.2017, Токмацький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
25.04.2017
Номер справи
328/1089/17
Номер документу
66158348
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

328/1089/17

25.04.2017

2-а/328/54/17

УХВАЛА

про залишення адміністративного позову без руху

25 квітня 2017 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В.,

розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про оскарження повідомлення про повернення документів та визнання дій протиправними, -

встановила:

21 квітня 2017 року представник ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до УДВС ГТУЮ у Запорізькій області про оскарження повідомлення про повернення документів та визнання дій протиправними. В адміністративному позові позивач просить: 1) встановити порушення відповідачем прав стягувача, яке полягає в порушенні пунктів 1-5 ч.1 ст.2, ч.1 ст.12, ст.22, ч.1 і 3 ст.24 Закону України «Про виконавче провадження»; 2) встановити, що дія постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 МУ №440 поширюється на судові рішення у даній категорії справ і твердження відповідача про її не поширення є нікчемним; 3) встановити, що протиправні дії відповідача призвели до порушення прав стягувача і підлягають компенсації.

Вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до УДВС ГТУЮ у Запорізькій області про оскарження повідомлення про повернення документів та визнання дій протиправними, приходжу до наступного висновку.

На стадії відкриття провадження суд має з'ясувати, в якому провадженні має розглядатися справа виходячи з характеру спірних правовідносин, прав, свобод та інтересів, за захистом яких звернувся позивач.

Згідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви зясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

В частині 2 ст.106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Згідно з ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Проте, позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам, визначеним ст.106 КАС України.

Відповідно до положень ч.4 ст.105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

В адміністративному позові позивач просить: 1) встановити порушення відповідачем прав стягувача, яке полягає в порушенні пунктів 1-5 ч.1 ст.2, ч.1 ст.12, ст.22, ч.1 і 3 ст.24 Закону України «Про виконавче провадження»; 2) встановити, що дія постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 МУ №440 поширюється на судові рішення у даній категорії справ і твердження відповідача про її не поширення є нікчемним; 3) встановити, що протиправні дії відповідача призвели до порушення прав стягувача і підлягають компенсації.

Відповідно до ч.2 ст.162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про: 1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; 2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача коштів; 5) тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 6) примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 7) примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України; 8) визнання наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Таким чином, позовні вимоги позивача не відповідають вимогам, встановленим ч.4 ст.105 КАС України, адже зі змісту позовної заяви не вбачається яким саме способом підлягає захисту порушене право позивача, що унеможливлює прийняття судом постанови, у разі задоволення адміністративного позову, відповідно до ч.2 ст.162 КАС України.

Приходжу до висновку, що в даному випадку позивачу необхідно уточнити позовні вимоги, які повинні відповідати вимогам, визначеним ч.4 ст.105 КАС України.

До позовної заяви позивачем не доданий документ про сплату судового збору, що є вимогою, визначеною ч.3 ст.106 КАС України. До неї не додане клопотання про звільнення від сплати судового збору, відповідно до п.5 ч.1 ст.106 КАС України.

Згідно п. 14. постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України N 3 від 13.12.2010 року «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» позовні заяви про оскарження рішень, дій або бездіяльності посадових осіб державної виконавчої служби оплачуються судовим збором відповідно до Закону України «Про судовий збір». За подання таких позовних заяв судовий збір сплачується на загальних підставах.

В даному випадку позивачем не додано до заяви документ, що підтверджує сплату судового збору.

Частиною 1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Частиною 1 ст. 2 Закону України «Про судовий збір» (далі Закону), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2017 року становить 1600,00 грн.

Пунктом 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначена ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою, яка становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в теперішній час становить 640,00 грн.

Згідно ст. 6 ч.3 цього ж Закону у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

В даному випадку позивачем судовий збір не сплачено. Доказів про звільнення від сплати судового збору позивачем не надано.

Враховуючи те, що в позові обєднано три вимоги немайнового характеру позивачу необхідно сплатити судовий збір за кожну вимогу, тобто 1920,00 грн., надавши суду відповідний підтверджуючий платіжний документ.

З урахуванням наведених норм заявнику необхідно сплатити судовий збір на наступні реквізити: отримувач коштів Токмацьке УДКСУ (м. Токмак, Токмацький район), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37942194, банк отримувача - ГУДКC України у Запорізькій області, код банку отримувача (МФО) 813015, рахунок отримувача 31214206700014, код класифікації доходів бюджету - 22030001 «Судовий збір».

Відповідно до вимог ст.108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.

Таким чином, суд вважає за необхідне залишити заяву без руху, надавши заявнику строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст.106, 108 КАС України, суддя-

ухвалила:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про оскарження повідомлення про повернення документів та визнання дій протиправними залишити без руху.

Надати заявнику строк, який не може перевищувати пяти днів з дня отримання копії ухвали для усунення вказаних недоліків.

У разі невиконання ухвали в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявнику.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, за правилами, встановленими ст.ст.185-187 КАС України.

Суддя: