ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Романченко Є.Ю.
Суддя-доповідач:Франовська К.С.
УХВАЛА
"25" квітня 2017 р. Справа № 806/2360/16
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Франовська К.С., розглянувши апеляційну скаргу Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації на ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від "29" березня 2017 р. про накладення штрафу за невиконання судового рішення у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко Нова" до Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації, треті особи: Баранівська районна державна адміністрація , Баранівська міська рада про визнання протиправним рішення №2471/2-4-2394 від14.09.2016, зобов'язання вчинити дії ,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 29 березня 2017 року заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко Нова" про накладення штрафу на керівника суб"єкта владних повноважень за невиконання судового рішення задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою.Одночасно, керівник Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації подав заяву про звільнення від сплати судового збору, як інваліда 2 групи відповідно до ст.5 Закону України "Про судовий збір".
Перевіривши апеляційну скаргу на предмет її відповідності приписам ст.187 КАС України, вважаю, що її не може бути прийнято до апеляційного провадження та вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам наведої норми КАС.
Відповідно до вимог ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Проте, відповідач зазначеної вимоги не виконав, а саме, не надав документу про сплату судового збору в належному розмірі.
Частиною першою статті четвертої Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп.5 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції становить 1600 грн.
Щодо клопотання ОСОБА_2 про звільнення від сплати судового збору, то задоволенню воно не підлягає з наступних підстав.
Законом України "Про судовий збір" для незахищених верств населення ( в т.ч. інвалідів 1 та 2 групи) передбачено пільгя щодо сплати судового збору.
Як вбачається з доданої до клопотання довідки МСЕК №114568, ОСОБА_2 встановлена 2 групра інвалідності.
Отже, відповідно до приписів ст.5 Закону "Про судовий збір" від сплати судового збору у всіх судових інстанціях він звільнений, але лише у випадках, коли спір стосується його особистих прав та інтересів як фізичної особи.
Поширення права на пільги, які надані фізичній особі на особу публічного права Закон України "Про судовий збір" не передбачає.
Отже,оскільки відповідачем у даній справі є юридична особа- Управління екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації, то наявність у керівника даної установи, як фізичної особи, права на звернення до суду без сплати судового збору, не є підставою для звільнення Управління екології та приородних ресурсів від сплати судового збору.
Відтак, судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами: рахунок 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Житомирський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Документ про сплату судового збору подається тільки в оригіналі.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації залишити без руху.
Надати Управлінню екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації строк до "12" травня 2017 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Управлінню екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя К.С. Франовська
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Товариство з обмеженою відповідальністю "Еко Нова" вул.І.Франка,104-А,м.Баранівка,Баранівський район, Житомирська область,12700
3- відповідачу/відповідачам: Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації вул.Театральна,17/20,м.Житомир,10014
4-третій особі: Баранівська районна державна адміністрація - вул.Соборна,12,м.Баранівка,Баранівський район, Житомирська область,12701,
Баранівська міська рада - вул.Соборна,20,м.Баранівка,Баранівський район, Житомирська область,12701,