ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
24 квітня 2017 року Справа № 808/1025/17 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Садовий Ігор Вікторович, перевіривши матеріали адміністративного позову
за позовною заявою: Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про: стягнення 21 695,05 грн.
та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,
ВСТАНОВИВ:
21.04.2017 Запорізьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі позивач) звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення з відповідача суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2016 році у розмірі 21 695,05 грн.
Відповідно до ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 КАС України.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За визначенням ст. 1 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI (далі Закон № 3674-VI), судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Одночасно цей Закон визначає випадки, коли судовий збір не підлягає сплаті шляхом виключення відповідних заяв із числа об'єктів справляння та судового збору та встановлення пільг щодо слати судового збору. Так, вичерпний перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір, наведено у ч.2 ст. 3 Закону України Про судовий збір, а пільги щодо сплати судового збору встановлені у статті 5 цього Закону. Суддя звертає увагу позивача на те, що він не має пільг щодо сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону України Про судовий збір. З таких підстав позивач зобовязаний додати до позову документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому цим Законом.
Частиною 1 ст. 4 Закону України № 3674-VI визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України № 3674-VI встановлено, що за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру субєкт владних повноважень сплачує 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних громадян.
Згідно зі ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік №1801-VIII від 21.12.2016 прожитковий мінімум для працездатної особи з січня 2017 року складає 1600 грн.
В поданій заяві позивач просить стягнути з відповідача суму адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2016 році у розмірі 21 695,05 грн.
Вимоги, викладені в позовній заяві носять характер майнових.
Судовий збір розраховується наступним чином: ціна позову (21695,05 грн) * 1,5 %, але не менше 1600 грн.
Позивачем до матеріалів справи не надано доказів сплати судового збору в розмірі, визначеному Законом України Про судовий збір.
Отже, з урахуванням викладеного позивачу необхідно надати докази сплати судового збору за звернення з позовом майнового характеру до суду у розмірі 1600 грн. або надати обґрунтоване пояснення відсутності підстав для його сплати.
Також, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Так, позивачем не додано до позовної заяви документів, що посвідчують правовий статус позивача як юридичної особи (свідоцтво про державну реєстрацію, положення).
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід залишити без руху.
Згідно ч.2 ст.108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 21 695,05 грн., - залишити без руху.
Запорізькому обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів у строк до 31 травня 2017 року (з урахуванням поштового перебігу) усунути недоліки позовної заяви, а саме надати: докази сплати судового збору у розмірі 1600 грн.; документи, що посвідчують правовий статус позивача як юридичної особи. Зазначені документи надіслати до суду супровідним листом з посиланням на номер справи.
Розяснити Запорізькому обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів, що у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В. Садовий