ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-6424/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого – судді Лунь З.І.,
при секретарі – Івашків В.І.,
за участю представників сторін:
від позивача: не з’явився
від відповідача: не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова до Закритого акціонерного товариства «Ортеп» про припинення юридичної особи,
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова звернулася до суду з позовом про припинення юридичної особи Закритого акціонерного товариства «Ортеп», обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що відповідач з моменту державної реєстрації не подає податкову звітність.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, на адресу суду подав письмове клопотання (вх. № 36407 від 06.11.2009 року) про розгляд справи без участі уповноваженого представника.
Відповідач в судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечив, письмового заперечення на позов суду не подав.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Оскільки відповідач жодних заперечень проти позову не подав, суд розглядає справу на основі наявних доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням податків, інших платежів відповідно до п.3 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» покладено на податкову інспекцію.
Органи Державної податкової служби у межах своєї компетенції та у встановленому законами порядку мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності - п.17 ст.11 цього ж Закону.
Відповідач – Закрите акціонерне товариство «Ортеп» як юридична особа зареєстроване Галицькою районною адміністрацією 15.03.1995 року.
Відповідно до Акту від 23.09.2009 року № 106 про порушення податкового законодавства, складеного позивачем, відповідач не подає податкову звітність з моменту державної реєстрації.
Відповідно до довідки ДПІ у Сихівському районі м. Львова про стан розрахунків з бюджетом, по особових картках ЗАТ «Ортеп», згідно поданих розрахунків і декларацій та наявної сплати, станом на 21.09.2009 року, заборгованість перед бюджетом відсутня.
Згідно п.2, п.3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням та сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів), а також сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно з п.3 ч.2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідачем не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової інспекції передбачених законодавством документів податкової звітності.
Згідно з ч.5 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Згідно з ч.3 ст.11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до вимог цього Кодексу і не може виходити за межі позовних вимог.
Враховуючи те, що позивач в позовній заяві не ставить вимоги про призначення ліквідаційної комісії та не представив суду кандидатур, які б входили в згадану комісію, суд, з врахуванням положень ст.19 Конституції України, позбавлений правових підстав зобов’язувати будь-яких осіб виконувати обов’язки членів ліквідаційної комісії.
Втім, як передбачено ч.6 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або особу, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено судовим рішенням.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позов задовольнити.
Припинити юридичну особу Закрите акціонерне товариство «Ортеп» (місцезнаходження: 79035, м. Львів, вул. Зелена, 149, ідентифікаційний код 23266427).
Копію постанови у день набрання постановою законної сили надіслати державному реєстратору - Управлінню державної реєстрації Львівської міської ради, м. Львів, вул. Валова, 2.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова у повному обсязі виготовлена 10.11.2009 року.
Суддя (підпис) З.І.Лунь
З оригіналом згідно
Суддя З.І.Лунь