Рішення № 66115802, 19.04.2017, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
19.04.2017
Номер справи
914/696/16
Номер документу
66115802
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.04.2017р. Справа № 914/696/16

Господарський суд Львівської області у складі

головуючої судді Галамай О.З., суддів Синчука М.М.,Березяк Н.Є.

при секретарі судового засідання Прокопів І.І.

за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів

до відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Львів

про демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми)

В судове засідання з'явились:

від позивача: Берегова Т.О. - представник, довіреність № 4-31-154 від 31.01.2017р.;

від відповідача: не з'явився.

Представнику позивача в судовому засіданні роз'яснено права та обов'язки, передбачені статями 20, 22 Господарського процесуального кодексу України.

Фіксація судового процесу технічними засобами в порядку статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України не здійснювалася через відсутність відповідного клопотання.

Суть спору: На розгляд господарського суду Львівської області подано позов Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради до відповідача Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми).

Ухвалою суду від 16.03.2016р. порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 05.14.2016р.

Розгляд справи неодноразово відкладався з підстав, викладених у відповідних ухвалах суду.

Ухвалою суду від 26.05.2016 р. призначено колегіальний розгляд справи. Внаслідок автоматизованого розподілу, проведеного у відповідності до ст.2-1 ГПК України, у склад колегії увійшли головуючий суддя Галамай О.З., судді: Запотічняк О.Д., Долінська О.З.

Ухвалою суду від 20.07.2016р. зупинено провадження у справі відповідно до ч.1 ст.79 ГПК України до вирішення і набрання рішенням Галицького районного суду м. Львова у справі № 461/4587/16-а законної сили.

Ухвалою суду від 07.03.2017р., на задоволення клопотання позивача, поновлено провадження у справі в зв'язку з усуненням обставин, що зумовили зупинення провадження у даній справі та призначено справу до розгляду на 05.04.2017р.

07.03.2017р. у зв'язку з перебуванням у відпустці судді Долінської О.З., призначено повторний автоматичний розподіл члена колегії суддів та визначено суддю Синчука М.М. для розгляду даної справи, інформацію внесено до автоматизованої системи документообігу.

04.04.2017р. у зв'язку з перебуванням у відпустці судді Запотічняк О.Д. призначено повторний автоматичний розподіл члена колегії суддів та визначено суддю Березяк Н.Є. для розгляду даної справи, інформацію внесено до автоматизованої системи документообігу.

Ухвалою суду від 05.04.2017р. розгляд справи відкладено на 19.04.2017р. з підстав, викладених в ухвалі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві, письмових поясненнях (вх.№ 14483/17 від 19.04.2017р.) та усних поясненнях, наданих в судовому засіданні.

Відповідач повторно в судове засідання не з'явився, вимог ухвал суду не виконав, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

За таких обставин суд вважає, що справа у відповідності до вимог статті 75 Господарського процесуального кодексу України може бути розглянута за відсутності відповідача, за наявними в справі матеріалами.

В судовому засіданні 19.04.2017 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:

15.01.2016 року в результаті проведеного обстеження, комісією у складі начальника відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, головним спеціалістом відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації, інженером КП «Адміністративно-технічне управління» та головним спеціалістом - районним архітектором Львівської міської ради зафіксовано розміщення тимчасової споруди суб'єктом підприємницької діяльності Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1.

Однак, відповідно до Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженого Ухвалою Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015року суб'єктом підприємницької діяльності Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 не приведено необхідну документацію на розміщення тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1 у відповідність до законодавства, а саме: відсутні паспорт прив'язки, договір оренди земельної ділянки.

19.01.2016 року головою Галицької районної адміністрації Львівської міської ради винесено розпорядження №14 «Про демонтаж тимчасової споруди СПД ФОП ОСОБА_2 на АДРЕСА_1», яким зобов'язаноСПД ФОП ОСОБА_2 в добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми) за адресою: АДРЕСА_1.

28.01.2016 року, в результаті проведеного обстеження на предмет функціонування спірної тимчасової споруди, комісією у складі начальника відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, головного спеціаліста відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації, провідним спеціалістом відділу комунального господарства зафіксовано, що вимоги розпорядження голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №14 від 19.01.2016р. вищевказаним суб'єктом не виконано.

04.04.2017р. комісією у складі начальника відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, головного спеціаліста відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації, провідним спеціалістом відділу комунального господарства проведено повторно обстеження та зафіксовано, що тимчасова споруда СПД ФОП ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1 не демонтована та продовжує функціонувати.

У зв'язку з наведеним, позивач звернувся до суду з позовом про зобов'язання демонтувати зазначену тимчасову споруду (малу архітектурну форму).

Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають до задоволення.

При прийнятті рішення, суд виходив з наступного:

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законом.

Згідно з п.10 ст.10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить надання дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.

Відповідно до ст.28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Згідно Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 №376, тимчасовою спорудою - малою архітектурною формою для здійснення підприємницької діяльності є невелика споруда для здійснення підприємницької діяльності торговельно-побутового призначення, що виконується з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без влаштування заглиблених у грунт фундаментів з розмірами, визначеними діючими нормативними документами.

Згідно п.1.3. Положення та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Львові, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015р.( в редакції, чинній станом на момент подання позову та винесення розпорядження голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради № 14 від 19.01.2016р.) тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з врахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без влаштування фундаменту. Самовільно встановлена тимчасова споруда - тимчасова споруда, яка встановлена за відсутності одного із документів, передбачених цим положенням: ухвали міської ради, договору оренди земельної ділянки чи договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорту прив'язки тимчасової споруди.

Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності визначений Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011р. (далі - Порядок).

Відповідно до пунктів 2.1., 2.20, 2.21, 2.30 та 2.31 Порядку, підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив'язки тимчасової споруди; встановлення тимчасової споруди здійснюється відповідно до паспорта прив'язки; відхилення від паспорта прив'язки тимчасової споруди не допускається, у разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки, самовільного встановлення тимчасової споруди така тимчасова споруда підлягає демонтажу; розміщення тимчасової споруди самовільно забороняється.

Аналогічні приписи закріплені і в Положенні про порядок розміщення тимчасових споруд і підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженому ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 №4526 (надалі - Положення).

Так, згідно п. 2.1 зазначеного Положення (в редакції, чинній станом на момент подання позову та винесення розпорядження голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради № 14 від 19.01.2016р.), розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки або договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив'язки, та плану земельної ділянки або схемі прив'язки.

Відповідно до п.7.1.2. Положення демонтажу підлягають тимчасові споруди самовільно встановлені.

Пунктом 4.1.9 Положення про Галицьку районну адміністрацію Львівської міської ради та її структури, наділено районну адміністрацію повноваженням розглядати та вживати заходів у встановленому виконавчим комітетом Львівської міської ради порядку щодо фактів порушення розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності.

Як вбачається з матеріалів справи та стверджує позивач, 15.01.2016 року в результаті проведеного обстеження, комісією у складі начальника відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, головним спеціалістом відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації, інженером КП «Адміністративно-технічне управління» та головним спеціалістом - районним архітектором Львівської міської ради зафіксовано, що розміщення тимчасової споруди суб'єктом підприємницької діяльності Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1.

Однак, відповідно до Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженого Ухвалою Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015року ( в редакції, чинній станом на момент подання позову та винесення розпорядження голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради № 14 від 19.01.2016р.) суб'єктом підприємницької діяльності Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 не приведено необхідну документацію на розміщення тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1 у відповідність до законодавства, а саме: відсутні паспорт прив'язки, договір оренди земельної ділянки.

19.01.2016 року головою Галицької районної адміністрації Львівської міської ради винесено розпорядження №14 «Про демонтаж тимчасової споруди СПД ФОП ОСОБА_2 на АДРЕСА_1», яким зобов'язано СПД ФОП ОСОБА_2 в добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми) за адресою: АДРЕСА_1 до 25.01.2016р.

Відповідно до ст.144 Конституції України та ч.1 ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають (ч.4 ст.20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).

28.01.2016 року та 04.04.2017 року, в результаті проведеного обстеження на предмет функціонування спірної тимчасової споруди, комісією у складі начальника відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, головного спеціаліста відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації, провідним спеціалістом відділу комунального господарства зафіксовано, що вимоги розпорядження голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №14 від 19.01.2016р. вищевказаним суб'єктом не виконано.

Відповідач доказів демонтажу спірної малої архітектурної форми не надав.

Враховуючи те, що мала архітектурна форма на АДРЕСА_1 встановлена відповідачем без відповідних дозвільних документів, а відтак, є самовільно встановленою, вимоги позивача про демонтаж самочинно встановленої тимчасової споруди є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно статті 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Відповідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.

З огляду на викладене, виходячи з положень чинного законодавства України, матеріалів та обставин справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Згідно вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України, при задоволенні позову витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 3, 4, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 12, 22, 32, 33, 34, 35, 36, 43, 49, 69, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задоволити.

2.Зобов'язати Суб'єкта підприємницької діяльності Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідент.номер: НОМЕР_1 ) демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду на АДРЕСА_1, м. Львів.

Стягувач: Галицька районна адміністрація Львівської міської ради (вул. Ференца Ліста, 1, Львів, Львівська, 79000; Код ЄДРПОУ 20847537).

3. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідент.номер: НОМЕР_1 ) на користь Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (вул. Ференца Ліста, 1, Львів, Львівська, 79000; код ЄДРПОУ 20847537) 1378 грн. 00 коп. - судового збору.

4. Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку та строки, передбачені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Накази видати у відповідності до статті 116 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 20.04.2017 р.

Головуючий суддя Галамай О. З.

Суддя Березяк Н.Є.

Суддя Синчук М.М.