Справа № 444/474/17
Провадження № 3/444/258/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 квітня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., розглянувши матеріали адміністративної справи в залі суду в м.Жовкві, які надійшли від Управління патрульної поліції у м.Львові ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, індивідуальний ідентифікаційний № НОМЕР_1 ,
- за ст.130 ч.1 КпАП України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1. 18.02.2017 року о 02 год. 00 хв. на автодорозі Львів-Рава-Руська 30 км.+200 м., Жовківського району Львівської області , керував автомобілем НОМЕР_2, з ознаками алкогольного сп"яніння , зокрема запах алкоголю з порожнини рота, порушена вимова, почервоніння очей. Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку на стан сп"яніння відмовився в присутності двох свідків, чим своїми діями порушив п.2.5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст.130 ч.1 КпАП України .
ОСОБА_1 в судові засідання, які призначались на 30.03.2017 року, 11.04.2017 року, та 21.04.2017 року жодного разу не прибув , хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що стверджується розпискою про одержання судової повістки з поміткою про дату вручення .
Однак, ОСОБА_1 тричі звертався із письмовими заявами про відкладення розглядом даної справи на іншу дату у зв"язку із його хворобою. Проте 20.04.2017 року ОСОБА_1 подав письмову заяву про відкладення розглядом справи у зв"язку із його хворобою та додав виписку із медичної карти стаціонарного хворого з якої вбачається, що останній хворів із 29.03.2017 року по 14.04.2017 року. Тобто станом на 21.04.2017 року останній мав змогу прибути в судове засідання.
Відповідно до ст.268 КпАП України, при розгляді справи про адміністративне правопорушення передбачене ст.130 ч.1 КпАП України, присутність особи , яка притягається до адміністративної відповідальності не обов"язкова.
З врахуванням того, що ст.38 КпАП України, передбачені стислі строки розгляду категорії таких справ, суд не може призначити розгляд даної справи на іншу дату оскільки таке призведе до порушення строків розгляду справи , тому вважаю за можливе розглянути справу у відсутності ОСОБА_1
Факт вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.130 ч.1 КпАП України ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами, які містяться в матеріалах даної справи зокрема :
- протоколом про адміністративне правопорушення серії БР2 № 260995 від 18.02.2017 року,
- письмовими поясненнями правопорушника ОСОБА_1, згідно яких останній від дачі письмових поснень відмовився ,
- письмовими поясненнями свідків гр. ОСОБА_2, гр.ОСОБА_3 від 18.02.2017 року, згідно яких вбачається що гр.ОСОБА_1 від проходження медогляду на стан алкогольного сп"яніння відмовився ,
- довідкою УПП м.Львові ДПП про те, що гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 згідно бази даних НАІС підсистема "Пошук посвідчення водія" отримав посвідчення водія серії ВАН №022375 категорії "В".
Так, ч.1 ст.130 КпАП України передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції .
Згідно п.2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КпАП України є вірною .
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, його майновий стан.
Обставин, які б пом»якшували або обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 не встановлено.
Санкція ст.130 ч.1 КпАП України , передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік .
З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин місця, способу вчинення правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами приходжу до переконання, оскільки правопорушник вчинив правопорушення на транспорті, що за своєю природою несе високий рівень суспільної небезпеки, так як транспорт є підвищеним джерелом небезпеки, з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника ОСОБА_1 з врахуванням вищеперелічених обставин, слід застосувати стягнення, у вигляді штрафу в розмірі 10 200 грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України ст.4 ч.2 п.5 Закону України Про судовий збір з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст.ст.30,40-1,130 ч.1,280,283-285,307, 308, 317-321 КпАП України, суддя ,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч.1 КпАП України, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік .
Стягнути з ОСОБА_1 , (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, індивідуальний ідентифікаційний № НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України , та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р 31212206700286 , МФО - 825014 , ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195 , призначення платежу : судовий збір.
Строк позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів обчислювати з дня винесення постанови про позбавлення права керування транспортними засобами .
Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.