ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
14 квітня 2017 року м. Київ К/800/11814/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Іваненко Я.Л., перевіривши касаційну скаргу Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 січня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и л а :
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 січня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2017 року, позовні вимоги задоволено.
10 квітня 2017 року відповідач звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 січня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2017 року.
Як вбачається з доданої до касаційної скарги копії ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2017 року, суд апеляційної інстанції розглянув апеляційну скаргу в порядку письмового провадження. Згідно супровідного листа Київського апеляційного адміністративного суду №825/2381/16/654223/2017 копію оскаржуваної ухвали на адресу відповідача направлено 13 березня 2017 року.
Згідно з частиною 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Відповідно до частини 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Згідно частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскільки відповідачем не порушується питання про поновлення строку на касаційне оскарження, а з наявних матеріалів касаційної скарги неможливо з'ясувати питання щодо дотримання відповідачем встановленого статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України строку на касаційне оскарження, касаційну скаргу необхідно залишити без руху з метою надання відповідачу часу для подання заяви про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням причин його пропуску (якщо таке мало місце) та доказів, з яких вбачається дата направлення відповідачу Київським апеляційним адміністративним судом копії оскаржуваного судового рішення (конверт, в якому надійшла ухвала суду апеляційної інстанції).
Статтею 213 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до касаційної скарги.
Як вбачається з касаційної скарги та доданих до неї матеріалів, вона не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки в порушення положень частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до неї не додано документ про сплату судового збору у розмірі ставки цього збору, передбаченої Законом України "Про судовий збір" у редакції зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 22 травня 2015 року № 484-VIІІ, яка за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду складає 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви. Судовий збір сплачується за реквізитами: отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)".
Відповідно до частини 4 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Згідно частини 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Частиною 2 статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, зокрема, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.
Проте, в порушення наведених вимог закону до касаційної скарги відповідача, яка підписана виконуючим обов'язків директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації ОСОБА_3, не додано документ на підтвердження повноважень особи, що підписала касаційну скаргу.
Додане до касаційної скарги розпорядження від 24 лютого 2017 року №33-в про надання відпустки не є належним доказом покладення виконання обов'язків директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації на ОСОБА_3 станом на дату підписання касаційної скарги, тобто 06 квітня 2017 року, оскільки період відпустки директора Департаменту тривав з 03 березня 2017 року по 06 березня 2017 року.
Крім того, в порушення вимог частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додано копії оскаржуваних судових рішень, не завірені відповідно до вимог Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України № 174 від 17 грудня 2013 року.
Згідно частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, а тому касаційна скарга повинна бути залишена без руху до усунення скаржником зазначених вище недоліків.
Керуючись статтями 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 січня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Роз'яснити відповідачу право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням поважних причин його пропуску та належним підтвердженням цього протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали, а також виправити інші недоліки касаційної скарги, зазначені в мотивувальній частині ухвали.
Попередити, що невиконання вимог статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження, а невиконання вимог статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для повернення касаційної скарги особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.Л. Іваненко