Постанова № 66104068, 10.08.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.08.2016
Номер справи
804/2526/16
Номер документу
66104068
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2016 р. Справа № 804/2526/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Гончарової Ірини Анатоліївни,

при секретарі Мединській А.О.,

за участі сторін:

представник позивачаОСОБА_1,

представники відповідачаОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Дніпро адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромхім» до Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромхім» до Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про:

- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001532201 від 28.10.2015 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 365400,00 грн.

В обґрунтування позову зазначено про безпідставність висновків акту перевірки від 13.10.2015 р. № 1054/04-16-22-01/33513430 про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Агропромхім» щодо неподання звіту про контрольовані операції за звітній період 2014 року, оскільки контракт позивачем укладено з Швейцарією, яка відсутня у переліку держав, що є контрольованими. Вказує що норма Податкового кодексу України, у відповідності до якої позивачу нараховані штрафні санкції мала іншу редакцію, отже відповідачем неправомірно нараховано штрафні санкції. У зв'язку з чим податкове повідомлення-рішення №0001532201 від 28.10.2015 року, винесене на підставі вказаного акту, є протиправним та підлягає скасуванню.

Представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позові.

Представники відповідача проти позову заперечували, надано до суду письмові заперечення на позов, що обґрунтовані відсутністю подання звіту про здійснення позивачем контрольованих операцій за 2014 рік з контрагентом NIBULON S. A. (Швейцарія), що зумовило нарахування штрафних санкцій у відповідності до п.120.3 ст.120 Податкового кодексу України.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромхім» (код ЄДРПОУ 35513430) зареєстровано 18.10.2005 р. виконавчим комітетом Жовтоводської міської ради, є платником податків та зборів, та перебуває на обліку в Верхньодніпровській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

У період з 06.10.2015 р. по 12.10.2015 р. Верхньодніпровською обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на підставі наказу від 06.10.2015 р. №282, керуючись п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78, п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України, було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Агропромхім» щодо неподання звіту про контрольовані операції за 2014 рік.

За результатами даної перевірки складено акт від 13.10.2015 р. № 1054/04-16-22-01/33513430, в якому зафіксовано порушення ТОВ «Агропромхім»:

п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України в частині неподання звіту про контрольовані операції за звітній період 2014 рік.

На підставі акту перевірки від 13.10.2015 р. № 1054/04-16-22-01/33513430 Верхньодніпровською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення від 28.10.2015 року №0001532201, яким ТОВ «Агропромхім» збільшено суму грошового зобовязання за адміністративними штрафами та іншими санкціями (надходження, контроль за справлянням яких закріплено за ГУ ДВС) у сумі 365400 грн.

Рішенням Державної фіскальної служби України від 12.04.2016 року №8102/6/99-99-10-01-02-25 залишено без змін податкове повідомлення-рішення від 28.10.2015 року №0001532201.

Правомірність винесеного Верхньодніпровською ОДПІ податкового повідомлення-рішення є предметом розгляду даної адміністративної справи.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає наступне.

З акту перевірки від 13.10.2015 р. № 1054/04-16-22-01/33513430 вбачається, що протягом 2014 року ТОВ «Агропромхім» як постачальником укладено з NIBULON S. A. (Швейцарія) зовнішньоекономічні контракти на експорт продукції: PSA150-MW від 26.03.2014 року (з постачання пшениці насипом врожаю 2013 року), PSA162-MW від 02.04.2014 року (з постачання пшениці насипом врожаю 2013 року), PSA167-MW від 08.04.2014 року (з постачання пшениці насипом врожаю 2013 року), PSA178-MW від 05.05.2014 року (з постачання пшениці насипом врожаю 2013 року), PSA001-FB від 03.06.2014 року (з постачання ячменю насипом врожаю 2014 року), PSA002-RS від 11.06.2014 року (з постачання ріпаку насипом врожаю 2014 року), PSA031-FB від 09.07.2014 року (з постачання ячменю насипом врожаю 2014 року), PSA070-MW від 10.09.2014 року (з постачання пшениці насипом врожаю 2014 року), PSA085-FS від 20.10.2014 року (з постачання кукурудзи насипом врожаю 2014 року), PSA111-FS від 11.11.2014 року (з постачання кукурудзи насипом врожаю 2014 року).

Відповідно до укладених контрактів, ТОВ «Агропромхім» протягом 2014 року здійснено господарські операції з реалізації продукції на загальну суму 136 113 708,47 грн.

Позивачем вказана обставина не спростована.

Підприємство NIBULON S. A. зареєстровано у Швейцарії, яка входить до переліку держав (територій), у яких ставки податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижчі, ніж в Україні, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року №1042-р.

Пунктом 39.2 ст.39 Податкового кодексу України визначено питання контрольованих операцій.

А саме: для цілей нарахування податку на прибуток підприємств:

а) господарські операції, які впливають на обєкт оподаткування сторін (сторони) таких операцій, що здійснюються платниками податків з повязаними особами - нерезидентами;

б) господарські операції з продажу товарів через комісіонерів - нерезидентів.

Для цілей нарахування податку на прибуток підприємств - господарські операції, які впливають на обєкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), яка включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Розпорядженням Кабінету міністрів України № 1042-р від 25.12.2013 року затверджено Перелік держав (територій), у яких ставки податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижчі, ніж в Україні.

Згідно вказаного розпорядження, Швейцарська Конфедерація входить до переліку держав (територій), у яких ставки податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижчі, ніж в Україні.

Відповідно до п.п.п. 39.2.1.4 п.39.2 ст.39 Податкового кодексу України господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на оподатковуваний дохід платника податків, зокрема, але не виключно:

операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо;

операції з надання послуг;

операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими іншими обєктами інтелектуальної власності;

фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо;

операції з капіталом, включаючи купівлю чи продаж акцій або інших інвестицій, купівлю чи продаж довгострокових матеріальних і нематеріальних активів.

Згідно п.п.п.39.2.1.7 п.39.2 ст.39 Податкового кодексу України господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1-39.2.1.3 і 39.2.1.5 підпункту 39.2.1 цього пункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

загальний обсяг доходу платника податків та/або його повязаних осіб від усіх видів діяльності, що враховується під час визначення обєкта обкладення податком на прибуток підприємств, перевищує 20 млн гривень за відповідний податковий (звітний) календарний рік;

обсяг групи таких господарських операцій платника податків та/або його повязаних осіб з одним контрагентом перевищує 1 млн гривень (без урахування податку на додану вартість) або 3 відсотки доходу, що враховується під час визначення обєкта обкладення податком на прибуток підприємств, платника податків за відповідний податковий (звітний) рік.

Пунктом 39.4 ст.39 Податкового кодексу України визначено питання складення та подання звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення для податкового контролю.

Так, для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом є календарний рік.

Платники податків (крім Національного банку України), які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобовязані подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, інформацію про здійснені контрольовані операції одночасно з поданням декларації з податку на прибуток підприємств (додаток до декларації).

Платники податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 млн гривень (без урахування податку на додану вартість), зобовязані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 травня року, що настає за звітним, засобами електронного звязку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Форма звіту про контрольовані операції встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України).

Тобто, враховуючи обсяг постачання товару на адресу нерезидента NIBULON S. A. (Швейцарія), на ТОВ «Агропромхім» покладено зобовязання подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Такий обовязок ТОВ «Агропромхім» станом на 01.05.2015 року не виконано, доказів зворотного останнім не надано.

Пунктом 120.3 ст.120 Податкового кодексу України передбачено, що неподання платником податків звіту та/або обовязкової документації про здійснені ним протягом року контрольовані операції або невключення до такого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, тягне за собою накладення штрафу.

В редакції Податкового кодексу України на час винесення податкового повідомлення-рішення, таке неподання платником податків звіту тягне за собою накладення штрафу у розмірі 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції.

Суд зазначає, що п.11 підрозділу Х Податкового кодексу України визначає, що штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).

Отже в даному випадку правомірним є застосування штрафної санкції, що діяла станом на час винесення податкового повідомленні-рішення, а саме станом на 28.10.2015 року.

Таким чином, висновки перевірки про порушення позивачем п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України в частині неподання звіту про контрольовані операції за звітній період 2014 рік знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду справи, отже податкове повідомлення-рішення від 28.10.2015 року №0001532201 винесене Верхньодніпровською ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетроській області правомірно, а тому не підлягає скасуванню.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги за заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на викладене, суд вважає доводи позивача необґрунтованими, що є підставою для відмови у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромхім».

Керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромхім" до Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, зазначені в ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови складено протягом п'яти днів.

Суддя (підпис) ОСОБА_4