Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія 6.14
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
05 листопада 2009 року справа № 2а-25753/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Ушакова Т. С.
при секретарі: Юрченко О.М.,
за участю сторін:
прокурор: Нетикша С.М., посвідчення № 771,
представник позивача: не з’явився,
представник відповідача: не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою прокурора Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області до Державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення суми штрафу у сумі 1020 грн. (одна тисяча двадцять гривень), -
В С Т А Н О В И В:
09 вересня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява прокурора Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області до Державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення суми штрафу у сумі 1020 грн., в якій зазначено, що постановою від 15.12.2008 року на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1020 грн. Суму штрафу відповідачем не сплачено.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» та його структурних підрозділів.
Відповідно до п. 1.2 Статуту ДП НЕК «Укренерго» воно засновано на державній власності та підпорядковується Мінпаливенерго відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 №598/2000.
Головною метою діяльності ДП НЕК «Укренерго» є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій у країні (абзаци 1-4 пункту 2.1 Статуту), до основних напрямків діяльності віднесено здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» та Положення (п.п. 2.2.16 п. 2.2. Статуту).
Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд задовольнити позовну заяву у повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про отримання судової повістки, яка знаходиться в матеріалах справи.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 04146218.
Вислухавши прокурора, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що у червні 2008 року позивачем було обстежено Відокремлений підрозділ «Шахта імені 19 з’їзду КПРС» Державного підприємства «Луганськвугілля», за результатами чого відповідача було зобов’язано вжити заходів щодо усунення порушень законодавства з метою безпечного та раціонального використання електроустановок у термін липень-серпень 2008 року.
У листопаді 2008 року інспектором Державної інспекції з енергонагляду проведено перевірку виконання відповідачем вимог припису Інспекції ЛЦ 175 № 248 від 19.06.2008 року про усунення порушень законодавства про електроенергетику.
Згідно акту перевірки від 18.11.2008 року № 2-12-13-64764/Ап/ПП/0140 відповідачем не виконано п.п 1, 2, 6, 7, 15026, 42, 49, 67-69 припису Інспекції від 19.06.2008 року.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем було прийнято постанову ЛЦ 2-12-13-64764/Пш/ПП/0140 від 15.12.2008 року, якою на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1020 грн.
Копію постанови відповідач отримав 18.12.2008 р., що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення № 367240, копія якого знаходиться в матеріалах справи.
До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено.
Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» визначено, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, визначеному законодавством України. Частиною 5 ст. 9 зазначеного Закону Інспекції надано повноваження щодо застосування, у встановленому порядку, санкцій до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів у сфері ПЕК.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу.
Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, передбачено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Відповідно до положення ч. 6 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» визначено, що суми штрафів повинні сплачуватися до Державного бюджету України.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони — суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, оскільки прокурор звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги прокурора Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області до Державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення суми штрафу у сумі 1020 грн. (одна тисяча двадцять гривень) задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства «Луганськвугілля» до Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100, поточний рахунок 31115106700006, МФО 804013, ін. код 24046582, отримувач: УДК Ленінського району м. Луганська) суму штрафу у розмірі 1020 грн. (одна тисяча двадцять гривень).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СУДДЯ Т.С. УШАКОВ