Постанова № 6608237, 01.10.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2009
Номер справи
2а-24689/09/1270
Номер документу
6608237
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія № 6.6.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 жовтня 2009 року Справа № 2а-24689/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ірметової О.В.,

при секретарі Бондарі Є.М.,

в присутності сторін

представник позивача: Назаренко Н.О.,

представник відповідача : не зявився,

третьої особи: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Ленінської міжрайонної державної інспекції у м.Луганську до приватного підприємства «ТПК «Тріос-Інтех», третя особа: державний реєстратор Луганської міської ради про визнання недійсним запису про державну перереєстрацію, -

В С Т А Н О В И В:

03 серпня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Ленінської міжрайонної державної інспекції у м.Луганську до приватного підприємства «ТПК «Тріос-Інтех», третя особа: державний реєстратор Луганської міської ради про визнання недійсним запису про державну перереєстрацію.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічно позову, зазначив, що ПП «ТПК «Тріос-Інтех» є «фіктивним» підприємством, за юридичною адресою не знаходиться, ніякої діяльності не здійснює.

Таким чином, вважає, що діяльність ПП «ТПК «Тріос-Інтех» відбувалася з порушенням вимог діючого законодавства, просив суд визнати недійсним запис про проведення державної реєстрації відповідача з моменту реєстрації.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, згідно довідки ЄДР ПП «ТПК «Тріос-Інтех» за юридичною адресою підприємство відсутнє. Про зміну адреси відповідач не повідомив державного реєстратора виконавчого комітету Луганської міської ради.

Відповідно до ч.1 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, зобовязані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою, у звязку з чим суд розглядає справу за відсутності представника відповідача.

Представник третьої особи у судове засідання не зявився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд дійшов до наступного.

У судовому засіданні встановлено, що 05.06.2006 року державним реєстратором виконавчого комітету Луганської міської ради зареєстровано в якості юридичної особи ПП «ТПК «Тріос-Інтех» про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 13821020000008739 та включено до Єдиного державного реєстру підприємству з присвоєнням ідентифікаційного коду 34387053 та взято на облік до Ленінської МДПІ в м. Луганська.

05.11.2008 року державним реєстратором виконавчого комітету Луганської міської ради проведена реєстраційна дія про внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою (а.с.№5).

Засновником та керівником товариства є ОСОБА_3, з письмових пояснень якого встановлено, що на початку 2009 р. малознайомий гр. на ім'я «ОСОБА_4» (інші анкетні дані невідомі), запропонував йому перереєструвати приватне підприємство на своє ім'я за матеріальну винагороду на що він погодився. Разом із «ОСОБА_4» вони почали займатися реєстрацією підприємства. ОСОБА_3 підписував всі документи, які у подальшому «ОСОБА_4» забрав собі. Більш «ОСОБА_4» ОСОБА_3 не бачив, де знаходяться установчі документи, штамп та печатка підприємства йому невідомо. Як зазначає ОСОБА_3, фінансово-господарською діяльністю він ніколи не займався, податкову звітність до інспекції не надавав, угод не укладав та роботи нікому не доручав (а.с.№7,8).

Відповідно до статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» від 15 травня 2003 року №755-IV для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:

- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи;

- примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної

- два примірники установчих документів;

- документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи.

Статтею 25 Закону № 755-IV передбачений порядок проведення державної реєстрації юридичної особи, згідно якого, державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду зобовязаний перевірити ці документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені частиною першою статті 27 цього Закону.

Згідно части 3 статті 25 Закону № 755-IV за відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи державний реєстратор повинен внести до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи ідентифікаційний код відповідно до вимог Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації юридичної особи на підставі відомостей цієї реєстраційної картки.

Аналізуючи норми Господарського кодексу України (далі ГК України) слід зазначити, що згідно з частиною 1 ст. 216 учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбаченому цим Кодексом, іншими законами та договором.

Частиною 1 ст. 238 ГК України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно з частиною 1 ст. 247 ГК України у разі здійснення субєктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього субєкта та його ліквідації

Частиною 1 ст. 59 ГК України передбачено, що припинення діяльності субєкта господарювання здійснюється у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду. Частиною 6 цієї ж статті, зокрема, визначено, що субєкт господарювання ліквідується у разі скасування його державної реєстрації у випадках передбачених законом.

Статтею 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади.

Із зазначеного суд приходить до висновку, що позивач не належить до кола осіб, визначених частиною 2 статті 110 Цивільного кодексу України, які мають право вимоги про визнання запису недійсним, а також зазначає, що позивач не належить і до кола осіб, визначених статтею 239 ГК України, яким надано право на застосування адміністративно-господарської санкції у вигляді визнання запису недійсним.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Крім того, позивач Ленінська МДПІ у м. Луганську в позовній заяві зазначив, що не вбачає наявності порушень при здійсненні державної реєстрації ПП «ТПК «Тріос-Інтех» з боку Управління Державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради, всі дії реєструючого органу здійсненні відповідно до вимог, передбачених Законом № 755.

У звязку з цим суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо визнання недійсним запису про державну реєстрацію відповідача не обґрунтовані та задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем не були здійснені документально підтверджені судові витрати, п итання про розподіл судових витратах не вирішується.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», ст.. 110 Цивільного кодексу України, статтями 59, 216, 238239 Цивільно-процесуального кодексу України, Законом України «Про державну податкову службу», суд -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позовних вимог Ленінської міжрайонної державної інспекції у м.Луганську до приватного підприємства «ТПК «Тріос-Інтех», третя особа: державний реєстратор Луганської міської ради про визнання недійсним запису про державну перереєстрацію відмовити за необґрунтованістю.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

СУДДЯ О.В.Ірметова