Ухвала суду № 66080142, 03.04.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.04.2017
Номер справи
826/4126/17
Номер документу
66080142
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 квітня 2017 року справа №826/4126/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом

Головного управління ДФС у місті Києві

до

Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві

про

визнання протиправною та скасування постанови

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДФС у місті Києві (далі по тексту – позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві (далі по тексту – відповідач), в якому просить: 1) визнати дії державного виконавця Гаспаряна Р.Г. щодо винесення постанови від 01 березня 2017 року у ВП №48515607 про стягнення виконавчого збору у розмірі 12 800, 00 грн. протиправними; 2) скасувати постанову від 01 березня 2017 року у ВП №48515607 про стягнення виконавчого збору у розмірі 12 800, 00 грн.

Крім того 30 березня 2017 року та 03 квітня 2017 року від позивача надійшло два аналогічні клопотання про забезпечення позову шляхом зупинення виконання оскаржуваної постанови.

Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління ДФС у місті Києві, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпункт 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлює, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру юридичною особою складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру юридичною особою складає 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України “Про судовий збір” за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, у разі подання до адміністративного суду позову, який має вимоги немайнового характеру та одночасно позовні вимоги майнового характеру, належить сплатити судовий збір за немайнові вимоги та окремо за майнові вимоги.

При цьому суд звертає увагу, що згідно статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” установлено у 2017 році прожитковий мінімум у розмірі 1 600, 00 грн.

Оскільки у позовній заяві поряд із вимогами майнового характеру про скасування постанови про стягнення виконавчого збору заявлено також вимогу немайнового характеру про визнання дій протиправними, в даному випадку позивач має сплатити судовий збір за майнові вимоги від загальної суми зміни майнового стану та за одну вимогу немайнового характеру.

Отже, судовий збір за подання даного адміністративного позову становить 3 200, 00 грн., а за клопотання про забезпечення позову 480, 00 грн. за кожне.

Судом встановлено, що позивачем до позовної заяви не додано документа про сплату судового збору та у тексті позовної заявлено клопотання, в якому позивач просить відстрочити сплату судового збору.

Згідно частини другої статті 8 Закону України “Про судовий збір” суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Частиною першою статті 8 Закону України “Про судовий збір” визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Разом з тим, дане клопотання не містить жодних нормативних посилань та обґрунтувань неможливості сплати судового збору, а тому суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору.

З урахуванням викладеного Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що позовна заява Головного управління ДФС у місті Києві є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки позивач може усунути у дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі, встановленому пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір”.

Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись статтями 106, 108, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Залишити позовну заяву Головного управління ДФС у місті Києві без руху.

2. Встановити Головного управління ДФС у місті Києві дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити Головного управління ДФС у місті Києві про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко