Ухвала суду № 66072033, 13.04.2017, Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
13.04.2017
Номер справи
335/4160/17
Номер документу
66072033
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

1Справа № 335/4160/17 1-кс/335/2836/2017

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2017 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Калюжна В.В., при секретарі Ведмедьовій В.В., за участю слідчого Дмитренко К.В., розглянувши у судовому засіданні у залі суду у м. Запоріжжя клопотання слідчого СГ СУ ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_1 про призначення документальної позапланової перевірки та матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016080000000228 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

З наданих суду матеріалів вбачається, що слідчим управлінням ГУНП в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань під №12016080000000228 від 23.08.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудовим слідством встановлено, що ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» (72373, Запорізька область, Мелітопольський район, с.Лазурне, вул. Студентська 21, код ЄДРПОУ 00489797) на підставі рішення Мелітопольської районної ради № 159 від 09.04.1992 року на праві постійного користування належать земельні ділянки на території Полянівської сільської ради Мелітопольського району загальною площею близько 3071,10 га.

Згідно із статутом ДП «СП «Лазурне» органом управління майном ДП є Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Згідно із відомостями, наданими управлінням Держгеокадастру у Мелітопольському районі Запорізької області за ДП «СП «Лазурне» на території Полянівської сільської ради Мелітопольського району перебувала у постійному користуванні земельна ділянка площею 4411,0 га. Однак, згідно із розпорядженням голови Мелітопольської райдержадміністрації від 26.12.2008 № 1230 «Про затвердження проекту відведення та передачу у постіне користування земельної ділянки Таврійському державному агротехнологічному університету» із користування ДП «СП «Лазурне» вилучено земельну ділянку загальною площею 1339,8934 га та передано у постійне користування Таврійському державному агротехнологічному університету.

Таким чином, на теперішній час у ДП «СП «Лазурне» перебуває на праві постійного користування земельна ділянка площею 3071,1066 га, але відповідні зміни до державного акту внесені не були.

На підтвердження вищенаведеної інформації до матеріалів кримінального провадження долучено відповідь Полянівської сільської ради Мелітопльського району Запорізької області від 25.08.2016 № 280, згідно із якою в користуванні землекористувача ДП «СП «Лазурне» перебуває 3071,1 га сільськогосподарських угідь.

15.03.2016 року до Господарського суду Запорізької області від комітету кредиторів ДП «СП «Лазурне» надійшло клопотання із проханням знову ввести процедуру санації Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» та призначити керуючим санацією ОСОБА_2

Ухвалою від 01.04.2016 року господарським судом Запорізької області введено процедуру санації ДП «СП «Лазурне» строком на пятнадцять місяців і керуючим санацією ДП «СП «Лазурне» призначено ОСОБА_2

Згідно із відповіддю Міністерства аграрної політики та продовольства України від 15.02.2017 № 37-27-1-15/4140 та від 16.01.2017 № 37-27-1-15/608, план санації ДП «СП «Лазурне», який був надісланий листом арбітражного керуючого ОСОБА_3, було відізвано листом ОСОБА_3 від 17.11.2016 № 17/11-05.

Відповідно до ст. 29, ч. 12 ст. 96 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією у випадках, передбачених цим Законом, зобовязаний подати суду розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації боржника. При цьому керуючий санацією зобовязаний попередньо погоджувати план санації державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує пятдесят відсотків, з органом, уповноваженим управляти державним майном. Цей орган у десятиденний строк з дня одержання проекту плану санації зобовязаний його розглянути та надати свій висновок про погодження або відмову у погодженні плану санації.

Згідно із відповіддю Господарського суду Запорізької області від 01.02.2016 №08-13-03/261/2017, протягом 2016 року у справі №25/185/07-21/223/07-19/318/08-12/5009/163/11-26/5009/6509/11 про банкрутство ДП «СП «Лазурне» Господарським судом Запорізької області план санації ДП «СП «Лазурне» не затверджувався.

Таким чином, у період часу з 01.04.2016 та по теперішній час план санації ДП «СП «Лазурне» не було погоджено органом управління та, відповідно, не було затверджено Господарським судом.

30.05.2016 на зборах комітету кредиторів ДП «СП «Лазурне», розглядалась заява керуючого санацією ОСОБА_2 про звільнення її з посади керуючого санацією ДП «СП «Лазурне», яка була прийнята та ОСОБА_2 було усунуто від виконання повноважень керуючого санацією ДП «СП «Лазурне».

10.06.2016 ухвалою Господарського суду Запорізької області новим керуючим санацією була призначена ОСОБА_3

Будучи допитаною в якості свідка ОСОБА_2 пояснила, що в період часу з 01.04.2016 по 30.05.2016, коли вона була керуючим санацією ДП «СП «Лазурне», вона не мала жодних домовленостей (ані усних, ані письмових) із ТОВ «Агротіс» чи «Агротіс Плюс», а також вона не мала усних чи письмових домовленостей з іншими підприємствами про виконання останніми підрядних робіт з обробітку на земельних ділянках, що належать на праві постійного користування ДП «СП «Лазурне». Планом санації тільки передбачалось, що інвестором ДП «СП «Лазурне» буде ТОВ «Агротіс». Також, ОСОБА_2 ніколи не надавали своєї згоди та не укладала жодних договорів на обробіток ґрунту під посів соняшнику врожаю 2016 року дисковою бороною-лущильником, тракторним агрегатом на земельних ділянках, що належать на праві постійного користування ДП «СП «Лазурне», на обробіток ґрунту бороною під врожай соняшнику 2016 року, на хімічний обробіток посівів соняшнику врожаю 2016 року та на обмолот соняшнику врожаю 2016 року зернозбиральним комбайном на земельних ділянках, що належать на праві постійного користування ДП «СП «Лазурне».

В ході проведення додаткового допиту в якості свідка ОСОБА_2 пояснила, що у період часу з 01.04.2016 по 30.05.2016 інвестор, тобто ТОВ «Агротіс», був позбавлений правових підстав вживати будь-яких заходів та вчиняти будь-які дії, спрямовані на відновлення платоспроможності боржника (а саме ДП «СП «Лазурне»), у звязку із тим, що план санації не був погоджений органом управління, а саме Міністерством аграрної політики та продовольства України, та не був затверджений Господарським судом Запорізької області

Згідно із відповіддю ОСОБА_2 від 26.12.2016 № 21/АК, під час виконання нею повноважень керуючого санацією ДП «СП «Лазурне» земельні ділянки, що належать на праві постійного користування ДП «СП «Лазурне» не засівалися, згоди на засівання земельних ділянок ДП «СП «Лазурне» будь-якими сільськогосподарськими культурами вона не надавала, договори ні з ким не підписувала. Під час виконання нею повноважень керуючого санацією ДП «СП «Лазурне» до неї підприємство ТОВ «Агротіс» письмово не зверталось, жодні звернення не розглядались.

25.08.2016 були проведені огляди земельних ділянок, які на праві постійного користування належать ДП «СП «Лазурне», в ході проведення яких було встановлено, що них знаходяться паростки соняшника, а саме:

паростки соняшника загальною площею 53 га на полі № 3 площею 70 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 5 площею 83 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 8 площею 83 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 9 площею 78 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 10 площею 57 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 11 площею 76 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 12 площею 56 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 13 площею 80 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 14 площею 61 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 15 площею 86 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 19 площею 72 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 20 площею 105 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника загальною площею 40 га на полі № 21 площею 73 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 22 площею 107 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 24 площею 106 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне»;

паростки соняшника по всій площі поля № 26 площею 107 га, згідно із схемою розташування полів ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне».

В подальшому, 21.09.2016, на запит слідчого Сорока Н.В. надала сканкопії та оригінали договорів підряду №№ 1-6 від 29.08.2016, укладених між нею як керуючим санацією ДП «СП «Лазурне» та директором ТОВ «Агротіс» ОСОБА_4

При цьому, за умовами вказаних договорів правовідносини між сторонами виникли до укладення цих договорів і до призначення арбітражного керуючого ОСОБА_3 керуючим санацією боржника. Роботи, які є предметом договорів підряду при арбітражному керуючому ОСОБА_3 фактично не виконувалися.

Так, згідно із договором № 1 від 29.08.2016 підрядник виконує роботи на 1220 га земель ДП Лазурне по обробітку ґрунту дисковою бороною-лущильником ДУКАТ, тракторним агрегатом Аксіон. В разі необхідності проводить ці роботи двічі. Вартість робіт 420 грн за 1 га без ПДВ. Загальна вартість робіт 512400 грн без ПДВ. Оплата здійснюється за фактом підписання актів виконаних робіт не пізніше 31.12.2016. Виконавець виконує роботи з 01.04.2016 протягом 2 календарних місяців. Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками. До умов договору застосовані вимоги ч. 3 ст. 631 ЦК України «Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення».

Так, згідно із договором № 2 від 29.08.2016 підрядник знову виконує роботи на 1220 га земель ДП Лазурне по обробітку ґрунту дисковою бороною-лущильником ДУКАТ, тракторним агрегатом Аксіон. В разі необхідності проводить ці роботи двічі. Вартість робіт 420 грн за 1 га без ПДВ. Загальна вартість робіт 512400 грн без ПДВ. Оплата здійснюється за фактом підписання актів виконаних робіт не пізніше 31.12.2016. Виконавець виконує роботи з 01.04.2016 протягом 2 календарних місяців. Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками. До умов договору застосовані вимоги ч. 3 ст. 631 ЦК України «Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення».

Так, згідно із договором № 3 від 29.08.2016 підрядник знову виконує роботи на 1220 га земель ДП Лазурне по передпосівний обробіток ґрунту культиватором, тракторним агрегатом, а в разі необхідності виконати даний вид робіт двічі. Вартість робіт 377,20 грн за 1 га без ПДВ. Загальна вартість робіт 460184 грн без ПДВ. Оплата здійснюється за фактом підписання актів виконаних робіт не пізніше 31.12.2016. Виконавець виконує роботи з 01.04.2016 протягом 2 календарних місяців. Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками. До умов договору застосовані вимоги ч. 3 ст. 631 ЦК України «Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення».

Так, згідно із договором № 4 від 29.08.2016 підрядник знову виконує роботи на 1220 га земель ДП Лазурне по посіву соняшнику сівалкою під врожай 2016 року сівалкою ОСОБА_5 посівним матеріалом та добривами Підрядника. Вартість робіт 950 грн за 1 га без ПДВ. Загальна вартість робіт 1159000 грн без ПДВ, включає в себе винагороду за виконані роботи та відшкодування всіх витрат. Оплата здійснюється за фактом підписання актів виконаних робіт не пізніше 31.12.2016. Виконавець виконує роботи з 01.04.2016 протягом 2 календарних місяців. Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками. До умов договору застосовані вимоги ч. 3 ст. 631 ЦК України «Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення».

Так, згідно із договором № 5 від 29.08.2016 підрядник знову виконує роботи на 1220 га земель ДП Лазурне по обробітку ґрунту бороною до та після сходів врожаю соняшника. Вартість робіт 280 грн за 1 га без ПДВ. Загальна вартість робіт 341 600 грн без ПДВ. Оплата здійснюється за фактом підписання актів виконаних робіт не пізніше 31.12.2016. Виконавець виконує роботи з 01.04.2016 протягом 2 календарних місяців. Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками. До умов договору застосовані вимоги ч. 3 ст. 631 ЦК України «Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення».

Так, згідно із договором № 6 від 29.08.2016 підрядник знову виконує роботи на 1220 га земель ДП Лазурне по хімобробітку посівів соняшника матеріалами Підрядника. Вартість робіт 300 грн за 1 га без ПДВ. Загальна вартість робіт 366000 грн без ПДВ. Оплата здійснюється за фактом підписання актів виконаних робіт не пізніше 31.12.2016. Виконавець виконує роботи з 01.04.2016 протягом 2 календарних місяців. Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками. До умов договору застосовані вимоги ч. 3 ст. 631 ЦК України «Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення».

Згідно із актами здачі-прийняття робіт, в них знаходиться лише підпис директора ТОВ «Агротіс» ОСОБА_4 Підписів ОСОБА_3 в них немає, тобто роботи не були прийняті.

Згідно із актом від 07.06.2016 виконано обробіток ґрунту бороною. Вартість з ПДВ 614880 грн.

Згідно із актом від 27.06.2016 виконано посів соняшнику. Вартість з ПДВ 1390800 грн.

Згідно із актом від 27.06.2016 виконано обробіток ґрунту культиватором. Вартість з ПДВ 552220,80 грн.

Згідно із актом від 27.06.2016 виконано обробіток ґрунту бороною. Вартість з ПДВ 614880 грн.

Згідно із актом від 12.07.2016 виконано обробіток ґрунту бороною. Вартість з ПДВ 409920 грн.

Згідно із актом від 26.07.2016 виконано хімобробіток посіві соняшнику. Вартість з ПДВ 439200 грн.

Загальна вартість робіт по договорам підряду №№1-6 (без ПДВ) 3351584гривень

Загальна вартість робіт по актам (з ПДВ) 4021900,80гривень.

Згідно із вимогами Постанови Кабінету міністрів України від 11.04.2012року №296 «Про затвердження порядку укладення державними підприємства, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном», питання спільної діяльності та користування майном, в тому числі земельними ділянками, повинні бути погоджені з Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, внаслідок самовільного використання земельних ділянок, які на праві постійного користування належать ДП «СП «Лазурне» сторонніми особами наноситься істотна шкода охоронюваним Законом інтересам та не сплачуються значні суми орендних платежів до місцевого бюджету.

У звязку із чим, досудове слідство вважає, що для захисту інтересів держави від кримінального правопорушення, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування по кримінальному провадженню необхідно провести позапланову виїзної перевірку ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» (72373, Запорізька область, Мелітопольський район, с.Лазурне, вул. Студентська 21, код ЄДРПОУ 00489797) представниками Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області по визначенню розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття 1220 га земельних ділянок, які на праві постійного користування належать ДП «СП «Лазурне».

В судовому засіданні слідчий підтримала дане клопотання та наполягала на його задоволенні з підстав, викладених у ньому.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Встановлено, що слідчим управлінням ГУНП в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань під №12016080000000228 від 23.08.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Згідно ст. 2 КПК України, завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 91 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, в тому числі, подія кримінального правопорушення) час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).

Частиною 2 ст. 93 КПК України передбачено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребувати та отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» самовільне зайняття земельної ділянки це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», Державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Відповідно до п. «д» ст. 6 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належить, зокрема, вжиття відповідно до закону заходів щодо повернення самовільно зайнятих земельних ділянок їх власникам або користувачам.

Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі Держгеокадастр) та її територіальні органи (зокрема, й державні інспектори), яким відповідно до статей 244, 253 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статті 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», підпункту 9 пункту 4 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119, а також Інструкції з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.01.2017 №6 надано право:

складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності;

передавати матеріали проведених перевірок прокурору або органу досудового розслідування, якщо при розгляді справи державний інспектор дійде висновку щодо наявності у порушенні ознак кримінального правопорушення (у такому випадку державним інспектором виноситься постанова про закриття справи, яка надсилається до вищезазначених органів разом з матеріалами справи. До органів прокуратури, органів досудового розслідування направляються оригінали документів).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», заходи державного нагляду (контролю) це планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом; державний нагляд (контроль) це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

ОСОБА_5 цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів валютного контролю, митного контролю на кордоні, державного експортного контролю, контролю за дотриманням бюджетного законодавства, банківського нагляду, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, державного нагляду (контролю) в галузі телебачення і радіомовлення.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», у цьому Законі терміни «державний нагляд (контроль)», «заходи державного нагляду (контролю)», «органи державного нагляду (контролю)» вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» до 31 грудня 2017 року позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органами державного нагляду (контролю) за рішенням суду.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 № 963 затверджено Методику визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

З наданого листа Головного Управління Держгеокадастру у Запорізькій області від 13.04.2017 року за вих. № 10-8-0.4-2309/2-17, у відповідності до ст. 3 Закону України „Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, до 31.12.2017 року позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органами державного нагляду (контролю), зокрема, за рішенням суду.

Враховуючи викладені обставини, а також зважаючи на те, що слідчим надано достатньо доказів, що підтверджують викладені у клопотанні обставини і висновки, які будуть викладені у акті позапланової документальної перевірки ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» (72373, Запорізька область, Мелітопольський район, с.Лазурне, вул. Студентська 21, код ЄДРПОУ 00489797) за період з 01.04.2016 по теперішній час з питання визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття ТОВ «Агротіс» в 2016 році 1220 га земельних ділянок, які на праві постійного користування належать ДП «СП «Лазурне», можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, які відповідно до ст. 91 КПК України підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, з огляду на положення ст. ст. 2, 7 КПК України, які визначають завдання та загальні засади кримінального провадження, з метою забезпечення повного та всебічного дослідження обставин кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим, а тому для досягнення мети досудового розслідування по кримінальному провадженню необхідно призначити документальну позапланову перевірку ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» (72373, Запорізька область, Мелітопольський район, с.Лазурне, вул. Студентська 21, код ЄДРПОУ 00489797), проведення якої доручити представникам/державним інспекторам Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області.

Керуючись ст. ст. 2. 7, 93, 309, 371, 372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СГ СУ ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_1 про призначення документальної позапланової перевірки задовольнити.

Призначити документальну позапланову перевірку ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» (72373, Запорізька область, Мелітопольський район, с.Лазурне, вул. Студентська 21, код ЄДРПОУ 00489797) за період з 01.04.2016 по теперішній час, з питання визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття ТОВ «Агротіс» в 2016 році 1220 га земельних ділянок, які на праві постійного користування належать ДП «СП «Лазурне». У разі виявлення порушень, зазначити розмір збитків та осіб, відповідальних за їх допущення.

Проведення документальної позапланової перевірки ДП «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» (72373, Запорізька область, Мелітопольський район, с.Лазурне, вул. Студентська 21, код ЄДРПОУ 00489797) доручити представникам/державним інспекторам Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: В.В. Калюжна