Постанова № 66067101, 30.03.2017, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
30.03.2017
Номер справи
712/13478/16-а
Номер документу
66067101
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 712/13478/16а

Провадження № 2а/712/70/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 березня 2017 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого судді ТОКОВОЇ С.Є.

при секретарі ТКАЧ А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси справу за адміністративним позовом СПД фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до виконавчого комітету Черкаської міської ради про скасування рішення,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до відповідача про скасування рішення, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що він є приватним підприємцем, власником як рухомого так і не рухомого майна, що використовує у своїй підприємницькій діяльності. В Центрі надання адміністративних послух він отримав рішення Виконавчого комітету Черкаської ради № 1377 від 20.10.2016 р. про відмову у погодженні заяви щодо можливості розміщення ТС на розі вул. Гоголя та вул. Остафія Дашковича в м. Черкаси. Відповідач обгрунтовує свою відмову у розміщенні ТС тим, що відповідно до вимог рішення Черкаської міської ради від 05.04.2012 № 3-753 «Про затвердження схеми розміщення тимчасових споруд та внесення змін до рішень Черкаської міської ради» забороняється розміщення ТС блище ніж за 5 м. до проїжджої частини вулиць і доріг. Його не було повідомлено належним чином про розгляд заяви від 02.06.2016 р. № 13905 - ТС1 щодо можливості розміщення пересувної тимчасової споруди (авто трейлера з продажу продовольчих товарів) на розі вул. Гоголя та вул. ОСОБА_2, чим безпосередньо відповідачем було порушено п. 4.10. Регламенту Виконавчого комітету Черкаської міської ради. Вважає вище зазначене рішення Черкаської міської ради протиправним і таким, що підлягає скасуванню.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд скасувати рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради № 1377 від 20 жовтня 2016 року про відмову у погодженні заяви позивачу щодо можливості розміщення ТС на розі вул. Гоголя та вул. Остафія Дашковича в м. Черкаси.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позову, оскільки міська рада діяла на підставі в спосіб та в межах повноважень, передбачених чинним законодавством.

Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази у справі, встановив наступне.

Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради № 1377 від 20.10.2016 позивачу відмовлено у погодженні заяви від 02.06.2016 р. № 13905 - ТС1 щодо можливості розміщення пересувної тимчасової споруди (авто трейлеру з продажу продовольчих товарів) на розі вул. Гоголя та вул. Остафія Дашковича в м. Черкаси.

Відповідач обгрунтовує свою відмову у розміщенні ТС тим, що відповідно до вимог рішення Черкаської міської ради від 05.04.2012 № 3-753 «Про затвердження схеми розміщення тимчасових споруд та внесення змін до рішень Черкаської міської ради» забороняється розміщення ТС ближче ніж за 5 м. до проїжджої частини вулиць і доріг.

Звертаючись до суду з даним позовом, позивач вважає,що посадові особи відповідача не з'ясували всебічно, повно і об'єктивно обставини справи і винесли рішення про відмову у розміщенні автотрейлеру з продажу продовольчих товарів на розі вул. Гоголя та вул. ОСОБА_2 без дотримання вимог законодавства.

Згідно зіст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбаченіКонституцієюта законами України.Статтею 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дії чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових та службових осіб.

Частиною 2ст. 71 КАС Українивстановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Статтею 28 Закону України від 17.02.2011 № 3038-VI«Про регулювання містобудівної діяльності» надано визначення тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, згідно з яким - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.

Такий порядок затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244«Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності" (далі - Порядок) підставою для розміщення тимчасової споруди є Паспорт прив'язки тимчасової споруди.

В той же час, приймаючи оскаржуване рішення виконавчий комітет Черкаської міської ради посилався на рішення Черкаської міської ради від 05.04.2012 року № 3-753 «Про затвердження схеми розміщення тимчасових споруд та внесення змін до рішення Черкаської міської ради» в частині встановлення заборони розміщення тимчасових споруд ближче ніж за 5 м. до проїзної частини вулиць і доріг.

Між тим, як встановлено в ході розгляду справи, Постановою Соснівського районного суду м. Черкаси від 26 липня 2016 року рішення Черкаської міської ради від 05.04.2012 року № 3-753 на яке посилався виконавчий комітет Черкаської міської ради і яким затверджено схему розміщення тимчасових споруд у м. Черкаси скасовано. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 лютого 2017 року постанова суду першої інстанції залишена без змін.

Аналізуючи зміст оскаржуваного рішення вбачається, що виконавчий комітет при його прийнятті керувався лише вищевказаним Положенням, затвердженим рішенням Черкаської міської ради № 3-753 та не врахував вимоги статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у відповідності з якою розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, в встановленому Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Аналізуючи наведене, суд вважає, що позивачем вжиті всі передбачені законом заходи щодо вирішення питання по розміщенню та функціонуванню існуючої ТС. Оскаржуване рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради № 1377 від 20.10.2016 «Про відмову у погодженні заяви щодо можливості розміщення ТС ФОП ОСОБА_1 на розі вул. Гоголя та вул. ОСОБА_2 необґрунтоване і підлягає до скасування.

З огляду на викладене, суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства, повністю знайшли своє обєктивне підтвердження в ході розгляду справи, а тому підлягають до задоволення.

Керуючись ст. ст.2,4,7,10,11,69-71,86,158-164 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задоволити.

Скасувати рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради № 1377 від 20 жовтня 2016 року про відмову у погодженні заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 щодо можливості розміщення ТС на розі вул. Гоголя та вул. Остафія Дашковича в м. Черкаси.

Постанова може бути оскаржена через суд першої інстанції до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення в порядку, передбаченому ст. 186 КАС України. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

ГОЛОВУЮЧИЙ: