ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
18 квітня 2017 р.м. ОдесаСправа № 821/284/17
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Яковлєва О.В.,
суддів - Бойка А.В., Танасогло Т.М.
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Центральної Військово-лікарської комісії Міністерства оборони України про закриття провадження у справі, під час розгляду апеляційну скаргу Міністерства оборони України на ухвалу Херсонського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2017 року, у справі за позовом Міністерства оборони України до Херсонської міської медико-соціальної експертної комісії №1, Центральної Військово-лікарської комісії Міністерства оборони України, за участі третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Київського міського клінічного бюро судово-медичних експертиз та ОСОБА_1, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2017 року відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі, відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням позивачем подано апеляційну скаргу з якої вбачається про порушення судом першої інстанції норм процесуального права, а тому просить скасувати оскаржувану ухвалу з направленням справи для продовження розгляду до суду першої інстанції.
При цьому, в ході апеляційного розгляду справи, представником Центральної Військово-лікарської комісії Міністерства оборони України подано клопотання про закриття провадження у справі, відповідно до ст.ст. 3, 17, 105, 157, 189 КАС України.
Розглянувши матеріали справи та доводи клопотання, колегія суддів не вбачає підстав для його задоволення, з огляду на наступне.
Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Частиною 4 вказаної статті передбачено, що ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Згідно ч. 2 ст. 189 КАС України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 189 КАС України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі у випадку, якщо справа не підлягає апеляційному розгляду у порядку адміністративного судочинства.
В даному випадку, право на апеляційне оскарження ухвали суду про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі особою, яка подала позовну заяву, прямо передбачене ч. 4 ст. 108 КАС України, а тому отримавши відповідну апеляційну скаргу особи, апеляційний суд не може відмовити їй у відкритті апеляційного провадження на підставі п. 1 ч. 5 ст. 189 КАС України.
При цьому, згідно ч. 1 ст. 203 КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно статтями 155 і 157 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
При цьому, колегія суддів вважає, що необхідною умовою для закриття провадження в адміністративній справі є існування відкритого провадження у відповідній справі.
В даному випадку, судом першої інстанції не відкривалось провадження в даній адміністративній справі, відповідно до положень ч. 2 ст. 107 КАС України, так як оскаржуваною ухвалою суду першої інстанції від 17 лютого 2017 року ним відмовлено у відкритті такого провадження.
Внаслідок чого, заявлене клопотання про закриття провадження у справі, відповідно до вимог ст. 157 КАС України, не підлягає задоволенню.
В свою чергу, є безпідставними посилання відповідача на ст.ст. 3, 17, 105, 189 КАС України, як на підставу для закриття провадження у справі, так як ними не регулюється порядок закриття провадження в адміністративній справі.
Керуючись ст.ст. 108, 157, 189, 197, 206, 254 КАС України, судова колегія, -
У Х В А Л И Л А:
В задоволенні клопотання Центральної Військово-лікарської комісії Міністерства оборони України про закриття провадження в адміністративній справі - відмовити.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту постановлення та окремому оскарженню не підлягає.
Головуючий: О.В. Яковлєв
Судді: А.В. Бойко
Т.М. Танасогло