Справа № 461/1890/17
Провадження №2-а/461/236/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.04.2017 року м.Львів
Галицький районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Зубачик Н.Б.,
секретаря судових засідань Пелех О.А.,
за участю:
представника позивача Демяновської Ю.Д.,
представника відповідача Чернобая С.С.,
представника третьої особи Шевченко М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Львові справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» до Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Львівської міської ради про визнання бездіяльності, визнання протиправною відмови та зобов'язання до вчинення дій -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Львівської міської ради, який в судовому засіданні 12.04.2017 року усно уточнив, та в якому просить визнати протиправною бездіяльність Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради щодо невиконання ухвали Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою: пл.А.Міцкевича, 6/7 шляхом не проведення підготовки до приватизації вказаних об'єктів; визнати протиправною відмову Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради від 20.02.2017 року за №2302-963 щодо відмови в проведенні оцінки майна - нежитлових приміщень за адресою: м.Львів, пл. А.Міцкевича, 6/7; зобов'язати Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради виконати ухвалу Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою: пл. А.Міцкевича, 6/7, площею 307 м.кв. шляхом проведення оцінки майна.
В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що 19.03.2015 року Львівська міська рада розглянула питання про затвердження переліку об'єктів, що підлягають приватизації способом викупу і прийняла відповідну ухвалу №4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації способом викупу». Згідно даної ухвали нежитлові приміщення підлягали приватизації способом викупу ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра». Проте, відповідач протиправно не виконує вказаний обов'язок і тим самим порушує права позивача на реалізацію ухвали Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 року. У зв'язку з цим просить позов задоволити.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та надав аналогічні пояснення викладені в позовній заяві. Просив позовні вимоги задоволити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив. Просив відмовити в задоволенні позову.
Представник третьої особи в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечив, просив відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що 26.06.2001 року між Управлінням ресурсів Львівської міської ради (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» (далі ТзОВ ВКЦД «Кассандра») (орендар) укладено договір оренди цілісного майнового комплексу №10, відповідно до п.1.1. якого, орендодавець передає, а орендар приймає у строкове платне користування цілісний майновий комплекс державного комунального підприємства «Кіновідеоцентр «Кассандра», який розташований за адресою: м. Львів, пл. Міцкевича, 6/7.
Пунктом 10.1 вказаного договору встановлено, що договір діє з 1 червня 2001 року до 1 червня 2021 року, тобто строком на двадцять років.
Ухвалою Львівської міської ради від 19.03.2015 року №4434 «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації способом викупу» затверджено перелік об'єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації способом викупу. Зокрема, пунктом 3 цієї ухвали затверджено об'єкт, який підлягає приватизації шляхом викупу - адреса об'єкта приватизації: м. Львів, пл. Міцкевича, 6/7, орендар КВЦД ТзОВ «Кассандра», загальна площа 307,5 кв.м.
Також встановлено, що рішенням Господарського суду Львівської області від 16.10.2015 року в справі №914/2583/15 вирішено розірвати договір оренди цілісного майнового комплексу №10 від 26.06.2001 року та зобов'язано повернути об'єкт оренди. Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 21.01.2016 року рішення Господарського суду Львівської області від 16.10.2015 року у справі №914/2583/15 залишено без змін, апеляційну скаргу залишено без задоволення. Постановою Вищого господарського суду України від 21.03.2016 року постанову Львівського апеляційного господарського суду від 21.01.2016 року та рішення Господарського суду Львівської області від 16.10.2015 року в справі №914/2583/15 залишено без змін, а касаційну скаргу залишено без задоволення.
У зв'язку з цим, відповідач звернувся до Господарського суду Львівської області з позовом про визнання незаконним пункту 3 додатку до ухвали Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації способом викупу» та скасування ухвали №4434 Львівської міської ради від 19.03.2015 року в частині затвердження пункту 3 додатка до ухвали, а саме щодо включення до переліку об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом викупу заявником ТзОВ ВКЦД «Кассандра» приміщення за адресою пл. А.Міцкевича, 6/7, мотивуючи такий тим, що ухвалою сесії Львівської міської ради № 4434 від 19.03.2015 року незаконно включено до переліку об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом викупу заявником ТзОВ ВКЦД «Кассандра» приміщення за адресою пл. А.Міцкевича, 6/7, оскільки ТзОВ ВКЦД «Кассандра» неналежним чином виконувала свої обов'язки орендаря вказаного приміщення, що встановлено рішеннями Господарського суду Львівської області, які набули законної сили і за якими вказаний договір оренди було розірвано, а також порушеннями ЗУ «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)».
За наслідками вищевказаного позову рішенням Господарського суду Львівської області від 26.10.2016 року відмовлено у задоволенні позовних вимог Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради. Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 06.12.2016 року та постановою Вищого господарського суду України від 28.02.2017 року рішення Господарського суду Львівської області від 26.10.2016 року залишено без змін. Даними рішеннями встановлено, що оскаржувана ухвала прийнята компетентним органом з врахуванням вимог закону та фактичних обставин станом на день її прийняття.
Відповідно до ч.1 ст.774 Цивільного кодексу України передання наймачем речі у користування іншій особі (піднайм) можливе лише за згодою наймодавця, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідно до ч.3 цієї ж статті до договору піднайму застосовуються положення про договір найму.
Згідно з ч.2 ст.777 Цивільного кодексу України наймач, який належно виконує свої обов'язки за договором найму, у разі продажу речі, переданої у найм, має переважне право перед іншими особами на її придбання.
Відповідно до п. 3.4, 3.4.9 ухвали Львівської міської ради від 12.07.2012 року «Про затвердження Програми приватизації майна комунальної власності м. Львова на 2012-2014 роки» приватизація об'єктів малої приватизації відповідно до вимог Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» з врахуванням особливостей, визначених цією Програмою, здійснюється способом: викупу. Викуп застосовується щодо об'єктів малої приватизації, які не продано на аукціоні, за конкурсом, а також у разі, якщо право покупця на викуп об'єкта передбачене законодавчими актами з врахуванням переважного права наймача, який належно виконує свої обов'язки за договором найму, на придбання речі, переданої у найм, у разі її продажу, відповідно до ст.777 Цивільного кодексу України.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про приватизацію державного майна» приватизація - це відчуження державного чи комунального майна на користь фізичних та юридичних осіб, які можуть бути покупцями відповідно до цього закону.
Згідно ст.4 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» продавцями об'єктів малої приватизації, що перебувають у комунальній власності, є органи приватизації, створені місцевими Радами. Статтею 3 зазначеного закону передбачено, що приватизація об'єктів малої приватизації здійснюється шляхом: викупу; продажу на аукціоні, за конкурсом.
Відповідно до ст.ст.7, 23 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», процес приватизації комунального майна включає в себе затвердження місцевими радами переліків об'єктів, що підлягають приватизації певним способом та подальше укладення договору купівлі-продажу.
30.01.2017 року ТзОВ ВКЦД «Кассандра» звернулось із заявою до Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради, в якій просило забезпечити проведення оцінки майна цілісного майнового комплексу, що розташований за адресою: м. Львів, пл. Міцкевича, 6/7.
Однак, листом Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради № 2302-963 від 20.02.2017 року відмовлено в проведенні оцінки майна, оскільки відсутній паспорт об'єкта культурної спадщини та зазначено, що суб'єкт оціночної діяльності позбавлений можливості здійснити незалежну оцінку об'єкта.
Суд зазначає, що ухвала Львівської міської ради від 19.03.2015 року №4434 «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в силу вимог ст.11 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» та ч.1 ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», є обов'язковою для виконання відповідачем. Тобто, Львівська міська рада, затвердивши своєю ухвалою перелік об'єктів комунальної власності міста Львова, що підлягають приватизації способом викупу, та визначивши спосіб його приватизації шляхом викупу, відповідно до ст.8 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», поклала на відповідача обов'язок виконати певні дії по підготовці об'єкту малої приватизації до продажу.
Згідно Положення про Управління комунальної власності Львівської міської ради, затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради від 07.12.2007р. №1100 Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради є юридичною особою, одним із завдань та компетенцією якого є, між іншим, виконання повноважень орендодавця, продавця, органу приватизації майна комунальної власності міста; організація та забезпечення проведення приватизації (продажу) майна, що належить до комунальної власності міста.
Підготовка об'єкту малої приватизації до продажу шляхом викупу передбачає вчинення органом приватизації ряду певних дій, передбачених ст.ст. 8, 11, 23 ЗУ «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», зокрема визначення ціни продажу об'єкта, укладення договору купівлі-продажу з підписанням акту приймання-передачі об'єкта, що приватизується.
Згідно ст.8 ЗУ «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» підготовка об'єкта малої приватизації до продажу здійснюється органами приватизації, які: встановлюють ціну продажу об'єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу, або початкову ціну об'єкта на аукціоні, за конкурсом з урахуванням результатів оцінки об'єкта, проведеної відповідно до методики оцінки майна, затвердженої Кабінетом Міністрів України. Строк підготовки об'єкта малої приватизації до продажу не повинен перевищувати двох місяців з дня прийняття рішення про включення його до відповідного переліку об'єктів, що підлягають приватизації.
Пунктами 4.2, 4.1 Програми приватизації майна комунальної власності м. Львова встановлено, що ціна продажу об'єкта, що підлягає приватизації способом викупу та початкова ціна об'єкта малої приватизації на аукціоні або за конкурсом встановлюється на підставі результатів його оцінки. З метою приватизації об'єктів у межах ринкових цін визначення вартості об'єктів здійснюється через незалежну оцінку.
Відповідач протиправно не виконує вказаний обов'язок і тим самим порушує законні права позивача на реалізацію ухвали Львівської міської ради № 4434 від 19.03.2015 року та відповідно на оцінку вказаного майна.
Крім цього, доказів, які б слугували перешкодою для виконання ухвали Львівської міської ради № 4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації способом викупу» відповідачем суду не надано.
Таким чином, вищезазначеною бездіяльністю відповідач не виконує ухвалу Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п. 3 додатку до ухвали, а саме щодо: нежитлових приміщень за адресою: пл. А.Міцкевича, 6/7, площею 307,5 м.кв.
Враховуючи вищевказане, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог.
У зв'язку із повним задоволенням позовних вимог з відповідача на користь позивача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 4800,00 грн., відповідно до ст.94 КАС України.
Керуючись ЗУ «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст.774, 777 ЦК України, ст.ст.2, 71, 94, 158-163, 167 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задоволити .
Визнати протиправною бездіяльність Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради щодо невиконання ухвали Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою: пл.А.Міцкевича, 6/7 шляхом не проведення підготовки до приватизації вказаних об'єктів.
Визнати протиправною відмову Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради від 20.02.2017 року за №2302-963 щодо відмови в проведенні оцінки майна - нежитлових приміщень за адресою: м.Львів, пл. А.Міцкевича, 6/7.
Зобов'язати Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради виконати ухвалу Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою: пл. А.Міцкевича, 6/7, площею 307 м.кв. шляхом проведення оцінки майна.
Стягнути з Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» 4800,00 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду Львівської області через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня його оголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Зубачик Н.Б.