Дата документу 18.04.2017
Справа № 501/250/17
3/501/266/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2017 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Вергопуло К.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадяники України, яка працює головним бухгалтером ПП "КТІ", проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КупАП,
ВСТАНОВИВ:
До Іллічівського міського суду Одеської області надійшли зазначені матеріали.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, яка обіймає посаду головного бухгалтера ПП "КТІ", за місцем розташування зазначеного підприємства: Одеська область, м.Чорноморськ, вул.Транспортна, 10, порушивши вимоги п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.198.3, п.198.5 ст.198, п.п.141.4.1, 141.4.2 п.141.4 ст.141, п.103.9 ст.109 Податкового кодексу України, допустила порушення порядку ведення бухгалтерського обліку.
Діяння ОСОБА_1 кваліфіковано за ст.163-1 ч.1 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, суд доходить таких висновків.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено суть правопорушення (конкретні дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності).
Податковий орган зазначених вимог закону не дотримав.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено суть та обставини вчиненого правопорушення, конкретні дії ОСОБА_1, за вчинення яких вона мала би бути притягнута до адміністративної відповідальності.
Натомість податкова інспекція обмежилась посиланням на порушені ОСОБА_1 статті Податкового кодексу України та висновком про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП.
Частиною 1 статті 163-1 КУпАП передбачено відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Суд наголошує, що ст.163-1 ч.1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку та не встановлює відповідальності за порушення порядку ведення бухгалтерського обліку та порушення податкового законодавства.
Вищезазначене слугувало підставою для повернення Іллічівським міським судом Одеської області матеріалів до податкового органу для належного оформлення (а.с.11), однакп одатковим органом недоліки дотепер не усунуті.
Водночас, відповідно до ст.38 ч.2 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, які відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до протоколу правопорушення, поставлене ОСОБА_1 за провину, виявлене 16 грудня 2016 року і не є триваючим відповідно до вищезазначених законодавчих положень.
Справа надійшла до Іллічівського міського суду Одеської області 12 квітня 2017 року (а.с.13), тобто після спливу передбачених ст.38 ч.2 КУпАП строків накладення адміністративного стягнення.
За таких обставин провадження у справі має бути закрите на підставі ст.247 п.7 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст.38, 247, 283-284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, закрити на підставі ст.247 ч.1 п.7 КУпАП у звязку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Іллічівський міський суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення особою, щодо якої винесено постанову, її представником, захисником та потерпілим.
У випадку пропуску зазначеного строку з поважних причин (в тому числі через несвоєчасне отримання копії постанови особою, яка не була присутня в судовому засіданні під час винесення постанови) цей строк за заявою особи може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором лише у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 та ч.2 ст. 250 цього Кодексу.
Суддя
Постанова набрала законної сили «__»______2017 р.