Рішення № 66048693, 13.04.2017, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
13.04.2017
Номер справи
906/1069/16
Номер документу
66048693
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

___________

_______________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "13" квітня 2017 р. Справа № 906/1069/16

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Шніт А.В.

секретар судового засідання Антонюк Н.Ю.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 - дов.№02-19/136 від 07.04.2016;

від відповідача: не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом не з'явився;

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Андрушівський елеватор"

про зобов'язання укласти договори про пайову участь у розвитку інфраструктури міста від 27.09.2016 №7 та від 27.09.2016 №8

Андрушівська міська рада Житомирської області звернулась з позовом до суду про зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Андрушівський елеватор" укласти договори про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Андрушівки №7 від 27.09.2016 та №8 від 27.09.2016.

Ухвалою від 20.12.2016, відкладаючи розгляд справи, господарський суд продовжив строк розгляду спору, з посиланням на ст.69 ГПК України, ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 №3477-ІУ, ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, ратифікованої Україною Законом №475/97-ВР від 17.07.1997, п.31 Рішення Європейського суду з прав людини від 1 лютого 2007р. у справі "Макаренко проти України". Суд зауважив, що розгляд даної справи є неможливим без одержання додаткових доказів та пояснень, тому строк розгляду спору необхідно продовжити, внаслідок чого позовна заява підлягає розгляду у строк більший, ніж передбачено ст.69 ГПК України, однак з дотримання критеріїв розумності строку, визначених у практиці Європейського суду з прав людини.

Ухвалою господарського суду Житомирської області від 23.01.2017 провадження у справі №906/1069/16 зупинено до вирішення Андрушівським районним судом Житомирської області справи №272/1212/16-а за позовом ТОВ "Андрушівський елеватор" до виконавчого комітету Андрушівської міської ради про скасування рішення від 27.09.2016 №88 з прийняттям судового рішення та вступом останнього в законну силу.

27.03.2017 до суду від позивача надійшло клопотання за вих.№02-19/111 від 27.03.2017 про поновлення провадження у справі №906/1069/16, оскільки постановою Житомирського адміністративного апеляційного суду від 20.03.2017 у справі №272/1212/16-а задоволено апеляційну скаргу Андрушівської міської ради: скасовано постанову Андрушівського районного суду та прийнято нову постанову якою в задоволенні адміністративного позову ТОВ "Андрушівський елеватор" відмовлено повністю.

За таких обставин, відповідно до ч.3 ст.79 ГПК України, ухвалою від 29.03.2017 поновлено провадження у справі та призначено судове засідання для її розгляду на 13.04.2017.

13.04.2017 через діловодну службу суду надійшли письмові пояснення Андрушівської міської ради Житомирської області за вих.№02-19/141 (вх.№5218) на виконання вимог ухвали суду. В поясненнях позивача зазначено, що з постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 20.03.2017 по справі №272/1212/16-а вбачається, що позовні вимоги "Андрушівський елеватор" про визнання незаконним рішення виконавчого комітету Андрушівської міської ради від 27.09.2016 №88 є необґрунтованими, оскільки дане рішення прийняте згідно вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". При цьому, зміст мотивувальної частини вказаної постанови апеляційного адміністративного суду свідчить про те, що питання обрахування розміру сум, що підлягає до сплати, саме з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єктів згідно поданих позивачем декларацій про готовність до експлуатації об'єкта від 18.10.2014 та від 03.11.2014 було предметом розгляду під час вирішення адміністративного спору у справі №272/1212/16-а між тими ж сторонами, що й у даній справі, тому, встановлені постановою обставини відповідно до ст.35 ГПК України не мають доказуватися при розгляді даної господарської справи.

13.04.2017 через діловодну службу від ТОВ "Андрушівський елеватор" надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку з неможливістю забезпечення присутності нашого представника в судовому засіданні. У клопотанні відповідач додатково повідомив, що на постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 20.03.2017 по адміністративній справі №272/1212/16-а, подано касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України; вказана скарга надійшла до суду та була зареєстрована 10.04.2017.

В судове засідання представник відповідача не з'явився.

Представник позивача в засіданні суду проти задоволення клопотання відповідача про відкладення розгляду справи категорично заперечила, вважає, що клопотання відповідача є безпідставним, а розгляд справи можливо закінчити за відсутності в засіданні представника відповідача.

По суті спору представник позивача підтримала вимоги позовної заяви у повному обсязі та просила їх задовольнити, в т.ч. враховуючи обставини, які є встановленими судом в ході розгляду адміністративної справи №272/1212/16-а, та не потребують повторного доказування у даній господарській справі.

Розглядаючи клопотання відповідача про відкладення розгляду справи, суд враховує, що відповідач був повідомлений про час та місце розгляду справи ухвалою Господарського суду Житомирської області від 29.03.2017.

Правова позиція відповідача по суті спору викладена письмово у наявному в матеріалах справи відзиві на позовну заяву від 23.01.2017 (а.с.95-97). Зокрема, у відзиві відповідач послався на незаконність рішення Андрушівської міської ради №88 від 28.09.2016, на підставі якого встановлено розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста Андрушівки ТОВ "Андрушівський елеватор" в сумі 1308963,60грн, в т.ч. 1118754,00грн від реконструкції виробничих потужностей, 190209,60грн від реконструкції під'їзної колії. Відповідач вважає, що Акт державної фінансової інспекції в Житомирській області №06-08 від 19.08.2016 не є документом, який визначає загальну кошторисну вартість будівництва об'єкта, та оформлений посадовими особами, які не мають відповідної кваліфікації для визначення вищевказаної вартості. В Акт державної фінансової інспекції в Житомирській області №06-08 від 19.08.2016 включено відомості про всі фінансово-господарські угоди та договори, які не стосуються об'єкту реконструкції, а саме, закупівлю запасних частин для машин, проведення технічної інвентаризації, програмне забезпечення та інше. У відзиві зазначено, що відповідач для захисту своїх прав був змушений звернутися до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Виконавчого комітету Андрушівської міської ради Житомирської області від 28.09.2016 за №88. Посилаючись на викладене у відзиві, відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог Андрушівської міської ради про зобов'язання укласти договори про пайову участь у розвитку інфраструктури міста.

У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору (п.3.9.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").

При цьому, у клопотанні про відкладення розгляду справи відповідач не навів причин, які б унеможливлювали розгляд даної справи за відсутності його представника в засіданні, про необхідність надання додаткових доказів по справі, тощо. Відповідачем також не обґрунтовано та не підтверджено поважність причини неявки в засідання представника товариства, водночас, явка представника відповідача в засідання не визнавалась судом обов'язковою. Також, суд зважає на категоричні заперечення позивача проти відкладення розгляду справи за клопотанням відповідача.

Враховуючи викладене, те, що наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення, суд дійшов висновку про можливість закінчення розгляду справи за відсутності в засіданні представника відповідача, а тому відмовив у задоволенні клопотання відповідача про відкладення розгляду справи. В судовому засіданні 31.08.2016р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення, відповідно до ст.85 ГПК України.

Заслухавши пояснення присутнього в засіданні представника позивача, вивчивши письмові пояснення сторін, дослідивши наявні у справі докази, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Рішенням 16 сесії 6 скликання Андрушівської міської ради від 12.03.2012 затверджено Порядок визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Андрушівки (а.с.23-30).

Пунктом 1.3 вказаного Порядку передбачено, що дія цього Порядку поширюється на всіх замовників, незалежно від форми власності, які здійснюють будівництво на території Андрушівської міської ради.

Вказаний Порядок затверджено рішенням ради у відповідності до норми ч.1 ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності'', за якою порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Відповідно до п.1.5 вищеназваного Порядку, пайова участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівка полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до місцевого бюджету коштів для створення і розвитку інфраструктури міста Андрушівка.

Додатком №1 до Порядку визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Андрушівки затверджено проект Договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівка (а.с. 27-30).

На підставі заяв Товариства з обмеженою відповідальністю "Андрушівський елеватор" від 07.05.2014р №5 та від 30.05.2014р №15 (а.с. 32, 33), виконавчим комітетом Андрушівської міської ради прийняті рішення №76 від 28.05.2014 та №98 від 23.06.2014 "Про надання дозволу на збір вихідних даних" (а.с. 34, 35), якими надано дозвіл TOB "Андрушівський елеватор" на збір вихідних даних на проектування та будівництво під'їзної залізничної колії та будівництва сушки за адресою: м.Андрушівка, вул. Лисенка, 22.

Зважаючи, що TOB "Андрушівський елеватор" не звернулось вчасно, а саме, до введення об'єкта в експлуатацію, до Андрушівської міської ради з пропозицією укласти договір, міська рада 09.08.2016р направила лист №02-19/291 підприємству щодо укладення договорів про пайову участь (а.с.36,37).

19 серпня 2016 року Державною фінансовою інспекцією в Житомирській області було проведено позапланову виїзну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Андрушівської міської ради за період з 01.05.2014 по 01.06.2016 (акт №06-08-09/017, а.с.38-44). Ревізією було встановлено, що TOB "Андрушівський елеватор" зареєстрував в Управлінні державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області декларації про готовність об'єкта до експлуатації:

- № ЖТ 143143230769 від 18.11.2014 (з реконструкції виробничих потужностей, а.с.48-50);

- №ЖТ 143143080078 від 03.11.2014 (з реконструкції під'їзної залізничної колії, а.с.45-47).

Всупереч положень п.8 ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" до Андрушівської міської ради TOB "Андрушівський елеватор" з питань укладення договорів про пайову участь не звертався, про що зафіксовано, в т.ч. в акті Державної фінінспекції.

В ході ревізії здійснено розрахунок розміру пайової участі замовника будівництва TOB "Андрушівський елеватор" :

- реконструкція виробничих потужностей (декларація №ЖТ 143143230769 від 18.11.2014, загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта 22197500,00грн) на суму 1118754,00грн;

- реконструкція під'їзної залізничної колії (декларація №ЖТ 143143080078 від 03.11.2014, загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта 3774000,00грн) на суму 190209,60грн.

TOB "Андрушівський елеватор" 23.08.2016 звернулось з листом №93 до Андрушівської міської ради (а.с.51) щодо укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівка згідно декларації про готовність об'єкта до експлуатації з реконструкції виробничих потужностей №ЖТ143143080078 від 03.11.2014, враховуючи тільки вартість будівельно-монтажних робіт з техніко-економічним обґрунтуванням, що становить 518 тис.грн., а не кошторисну вартість 22197500,00грн, як визначено в акті перевірки Державної фінінспекції.

Крім того, згідно викладеної в листі думки товариства, розрахунок пайової участі відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ЖТ 143143080078 від 03.11.2014р щодо закінчення реконструкції під'їзної залізничної колії загальною кошторисною вартістю будівництва об'єкта 3774000,00грн не повинен проводитись, оскільки будівництво під'їзної колії не є підставою для укладення договору про пайову участь. Посилалось товариство в листі на те, що відповідно до ч.9 п.9 ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва об'єктів інженерної, транспортної інфраструктури, зв'язку та дорожнього господарства. До складу транспортної інфраструктури належать залізниці, залізничні вузли й станції...

За результатами розгляду листа TOB "Андрушівський елеватор" №93 від 23.08.2016 та акту Державної фінансової інспекції в Житомирській області позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Андрушівської міської ради за період з 01.05.2014 по 01.06.2016 від 19.08.2016 №06-08-09/017, проекти договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівка, відповідно до ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Порядку визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Андрушівка, затвердженого рішенням 16 сесії 6 скликання Андрушівської міської ради від 12.03.2012, рішенням виконавчого комітету від 27.09.2016 №88 встановлено розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста Андрушівки TOB "Андрушівський елеватор" в сумі 1308963,6грн в т.ч.: 1118754,00грн від реконструкції виробничих потужностей та 190209,60грн від реконструкції під'їзної залізничної колії (а.с.52).

Вказане рішення виконавчого комітету Андрушівської міської ради від 27.09.2016 №88 надіслано 28.09.2016 позивачем на адресу ТОВ "Андрушівський елеватор" разом з договорами про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівки від 27.09.2016 №7, №8 із додатками у 2-х примірниках для підпису та повернення 1 примірника до міської ради, із супровідним листом №02-19/338 (а.с.53), рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення.

Згідно поштового повідомлення та відстеження пересилання поштових відправлень (а.с.54) вищевказане поштове відправлення з проектами договорів було вручене представнику товариства 29.09.2016. Проте, пропозиція щодо укладення договорів на виконання рішення ради та встановлених законодавчих вимог, була залишена товариством без відповіді; у визначений законодавством термін відповідач не направив на адресу міської ради свій протокол узгодження розбіжностей до договорів, примірники договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівки від 27.09.2016 №7, №8 із додатками товариство не підписало і не повернуло.

За наведених обставин, Андрушівська міська рада звернулась до господарського суду з позовом про спонукання до укладення договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівки.

Розглядаючи питання законності заявлених у позові вимог, господарський суд враховує вищевикладені встановлені обставини справи, а також, наступне.

Загальні умови укладення договорів, що породжують господарські зобов'язання, порядок укладення договорів та погодження істотних умов господарського договору регламентовано статтями 179-188 ГК України.

Частиною 3 ст.179 ГК України унормовано, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Частинами 2, 3, 5 ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування.

Таким чином позивач стверджує, що вищенаведені норми Закону є імперативними та визначають обов'язок замовника будівництва на укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту.

Аналогічні положення містяться і в п.п.1.5 - 1.9 Порядку визначення розміру пайової участі у розвитку інфраструктури міста Андрушівки, затвердженому рішенням 16 сесії шостого скликання Андрушівської міської ради від 12.03.2012.

З аналізу наведених норм вбачається, що на замовника забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті покладено зобов'язання взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту шляхом перерахування замовником до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури на підставі договору про пайову участь між замовником та органом місцевого самоврядування, укладення якого є обов'язковим.

Згідно частини 6 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати:

1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Відповідно до частин 8, 9 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками. Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Тобто, граничний (максимально допустимий) розмір пайової участі у відсотковому значенні від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта передбачено Законом. Безпосереднє визначення величини пайової участі для кожного суб'єкта є повноваженням органу місцевого самоврядування та полягає для особи - платника в обрахуванні конкретного розміру суми та означає обсяг грошових коштів, що підлягає сплаті. Величина пайової участі є поняттям, тотожним розміру пайової участі, та не повинна перевищувати граничного розміру останньої. При цьому законодавець не вимагає визначення розміру пайової участі замовника у відсотках до загальної кошторисної вартості будівництва, а лише визначає граничний (максимальний) розмір такої у відсотках та не обмежує право органу місцевого самоврядування на прийняття відповідного рішення.

За змістом розрахунків пайової участі для ТОВ "Андрушівський елеватор" виконавчим комітетом правильно обраховано розмір сум, що підлягає до сплати, саме з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єктів та без перевищення граничного розміру.

В силу вимог статті 144 Конституції України та статті 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Слід зазначити, що питання законності рішення Андрушівської міської ради Житомирської області від 27.09.2016 №88 "Про встановлення розміру пайової участі у розвитку інфраструктури міста Андрушівки", яким було встановлено розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста Андрушівки ТОВ "Андрушівський елеватор" в сумі 1308963,60грн, в т.ч. 1118754,00грн від реконструкції виробничих потужностей та 190209,60грн від будівництва під'їзної залізничної колії, було також предметом розгляду в адміністративній справі №272/1212/16-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Андрушівський елеватор" до Виконавчого комітету Андрушівської міської ради від 28.09.2016 №88.

За результатами розгляду вказаної адміністративної справи Житомирським апеляційним адміністративним судом винесено постанову від 20.03.2017, якою у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю відмовлено повністю, з мотивів прийняття рішення Андрушівської міської ради №88 від 27.09.2016 в межах та у спосіб, визначені чинним законодавством.

Обставини правомірності прийнятого виконкомом Андрушівської міської ради Житомирської області рішення №88 від 27.09.2016, а також, правильності і законності визначених даних рішенням нарахувань - встановлення розміру пайової участі ТОВ "Андрушівський елеватор" у розвитку інфраструктури міста Андрушівка, встановлені в межах судового розгляду адміністративної справи №272/1212/16-а, є преюдиціальними для вирішення даного господарського спору в порядку ст.35 ГПК України та не підлягають повторному доказуванню.

При цьому, доводи відповідача в заперечення позовної заяви не знайшли свого підтвердження, спростовуються встановленими обставинами справи та аналізом норм чинного законодавства.

Згідно положень ст.180 ГК України господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов.

Відповідно до ч.3 ст.181 ГК України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

Спір між позивачем та відповідачем виник при укладанні договору та регулюються нормами ст. ст.648, 649 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 179-187 Господарського Кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст.649 ЦК України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.

У відповідності до ч.3 ст.179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів (ч.7 ст.179 ГК України).

Стаття 181 ГК України визначає порядок укладення господарського договору. Так, за загальним правилом, господарський договір викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками.

При цьому, згідно з ч.1 ст.187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

Таким чином, укладання договору про пайову участь між органом місцевого самоврядування і замовником є обов'язковим на підставі Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", а тому спір про спонукання до укладання такого договору підлягає розгляду судом, на підставі ч.1 ст.187 ГК України.

У відповідності до ч.2 ст.638 ЦК України договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Змістом ч.1, ч.2 ст.641 ЦК України передбачено, що пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.

Згідно з ч.2 ст.181 ГК України проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Як визначено в пп.5 п."а" ч.1 ст.28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

Стаття 18 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" регламентує, що відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на договірній і податковій основі та на засадах підконтрольності у межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування законом.

З питань, віднесених до відання органів місцевого самоврядування, на їх вимогу підприємства, установи та організації, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, надають відповідну інформацію.

Відповідно до підпункту 5 пункту а) ст. 27 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон) до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить: попередній розгляд планів використання природних ресурсів місцевого значення на відповідній території, пропозицій щодо розміщення, спеціалізації та розвитку підприємств і організацій незалежно від форм власності, внесення у разі потреби до відповідних органів виконавчої влади пропозицій з цих питань;

В підпункті 7 п."а" ст.30 Закону закріплено повноваження в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку.

Так, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:

- організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян;

Підпунктами 7, 8 п."а" ст.31 Закону визначено, що до повноважень у галузі будівництва належить:

- встановлення на відповідній території режиму використання та забудови земель, на яких передбачена перспективна містобудівна діяльність;

- координація на відповідній території діяльності суб'єктів містобудування щодо комплексної забудови населених пунктів.

Відповідно до ч.2 ст.11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною 4 вказаної статті передбачено, що у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст.14 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні обов'язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач є особою, на яку Законом покладено обов'язок взяти участь у створенні і розвитку інфраструктури населеного пункту - міста Андрушівки.

Згідно з ч.ч.5, 8, 9 ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін.

Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Таким чином, обов'язок звернутись до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту законом покладено саме на замовника такого будівництва. Ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття об'єкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням зобов'язань та вимог, які прямо передбачені законом та встановленим органом місцевого самоврядування порядком.

Виходячи з приписів Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту є обов'язковою для замовника будівництва у відповідному населеному пункті, що обумовлює право відповідного органу місцевого самоврядування вимагати від замовника будівництва виконання обов'язку щодо пайової участі.

Крім того, листом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №23-11/6294/0/6/11 від 22.07.2011 "Про пайову участь забудовників у створенні та розвитку інфраструктури населених пунктів" визначено, що нормами абзацу першого частини дев'ятої статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено строки, протягом яких укладається договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту - не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника будівництва щодо його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Тобто, замовник будівництва має звернутись до відповідного органу місцевого самоврядування зі зверненням щодо укладення договору про пайову участь не пізніше ніж за 15 робочих днів до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію з тим, щоб протягом зазначеного часу таким органом було підготовлено необхідний розрахунок величини пайової участі та проект договору про пайову участь, який замовник після ознайомлення має підписати з дотриманням вимоги щодо строку - до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Також, згідно з ОСОБА_1 Державної архітектурно будівельної інспекції України №40-12-2518 від 09.04.2012 зазначено, що процедура прийняття об'єктів в експлуатацію носить суто технічний характер і полягає в тому, що саме об'єкт будівництва, його стійкість, міцність, надійність є предметом при перевірці його готовності до експлуатації, а тому перевірка сплати пайової участі суперечить ідеології самої процедури прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Крім того, Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 08.04.2011 №439, не передбачено повноваження щодо здійснення контролю за перерахуванням замовником коштів до відповідного місцевого бюджету для створення і розвитку інфраструктури.

Також, Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" та постановами Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 і № 466 при реєстрації декларації про початок виконання підготовчих робіт/декларації про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об'єкта до експлуатації/ (далі - декларація) не передбачено надання будь-яких інших документів, окрім двох примірників зазначеної декларації. Тобто, при прийнятті об'єкта в експлуатацію Державна архітектурно-будівельна інспекція не перевіряє наявність укладеного договору про пайову участь та факт сплати замовником пайового внеску.

Зважаючи на наведене, господарський суд зазначає, що приписами статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено обов'язок замовника будівництва прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який реалізується шляхом укладення відповідного договору в порядку, визначеному Законом та деталізованому актом органу місцевого самоврядування.

Однак, як уже зазначалося, в матеріалах справи відсутні докази звернення замовника до органу місцевого самоврядування щодо укладення договорів про пайову участь на об'єкти, введені в експлуатацію відповідно до декларацій про готовність об'єктів до експлуатації №ЖТ 143143080078 від 03.11.2014 та №ЖТ 143143230769 від 18.11.2014.

Правовий аналіз частин 8 та 9 ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" у сукупності з іншими положеннями цієї статті Закону дозволяє дійти висновку про те, що обов'язок щодо ініціювання укладення такого договору покладено саме на замовника будівництва, оскільки пов'язується з його зверненням до органу місцевого самоврядування.

Такий договір має бути укладеним в обов'язковому порядку, в межах строку, встановленого ч.9 ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Неукладення договору свідчить про недотримання вимог законодавства і має наслідком порушення прав та інтересів відповідної територіальної громади.

Також, господарський суд зазначає, що органи місцевого самоврядування знаходяться поза межами процедури прийняття об'єктів будівництва в експлуатацію та позбавлені можливості контролювати момент його здійснення, відтак неукладення такого договору з підстав невиконання замовником обов'язку щодо звернення до органу місцевого самоврядування з відповідною пропозицією свідчить про його ухилення від укладення договору та може бути оскаржено в судовому порядку, у тому числі і після прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію (постанова ВГС України від 20.04.2016 у справі №909/946/15).

З матеріалів справи вбачається, що не зважаючи на готовність об'єктів до експлуатації, в порушення вимог законодавства, ТОВ "Андрушівський елеватор" не взяло участь у розвитку інфраструктури м.Андрушівка шляхом укладення відповідних договорів.

При цьому, з огляду на вищевикладені обставини і положення чинного законодавства, укладення договору про пайову участь між Андрушівською міською радою і ТОВ "Андрушівський елеватор" в силу прямої вказівки закону є обов'язком останнього, від виконання якого він ухиляється. Строк, визначений законом для укладення договору пайової участі - протягом 15 днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, - встановлено саме для добровільного виконання стороною такого обов'язку, невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору, адже невиконання замовником обов'язку, передбаченого законом, не може надавати йому переваг перед замовником, який виконав обов'язок (аналогічна правова позиція Верховного Суду України наведена у постанові від 01.02.2017 по справі №922/753/16).

Згідно з частиною третьою статті 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору.

Разом із тим, частиною першою статті 648 ЦК України встановлено, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.

Враховуючи вищенаведене, в т.ч. встановлені обставини невиконання відповідачем обов'язку щодо укладення договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту, позовні вимоги Андрушівської міської ради Житомирської області підлягають задоволенню.

Як визначає ст.32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.

Відповідно до ст.34 Господарського процесуального кодексу України oбставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За змістом статті 33 Господарського процесуального кодексу України докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Oбов'язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги і заперечення.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства, підтверджуються належними доказами, які є в матеріалах справи, та підлягають задоволенню.

Судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівки від 27 вересня 2016 року № 7 у наступній редакції:

"Договір №7

про пайову участь у розвитку

інфраструктури міста Андрушівки

м.Андрушівка "27" вересня 2016р.

Андрушівська міська рада, в особі міського голови ОСОБА_2, що діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Статуту територіальної громади міста Андрушівка, в подальшому - "Сторона 1", з одного боку, та ТОВ "Андрушівський елеватор", далі - "Сторона 2", з другого боку, які разом за текстом Договору іменуються "Сторони", уклали цей Договір про таке:

1. Предмет Договору

1.1. Відповідно до цього Договору Сторона-2 зобов'язується прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури м.Андрушівка та перерахувати до спеціального цільового фонду м.Андрушівка на рахунок, відкритий в Управлінні Державної казначейської служби України в Андрушівському районі Житомирської області, грошові кошти в розмірі, визначеному у Розрахунку пайової участі в розвитку інфраструктури м.Андрушівка (додаток №1), що є невід'ємною частиною цього Договору.

1.2. Грошові кошти за цим Договором перераховуються Стороною-2 за такими реквізитами: рахунок №31510931700009, код_24706710_,МФО_811039_,ККД 50110000 , банк одержувача: ГУДКСУ в Андрушівському районі Житомирської області.

1.3. При перерахуванні коштів Сторона-2 повинна вказати у платіжному документі у рядку призначення платежу: "Пайова участь у розвитку інфраструктури м.Андрушівка згідно з договором №7 від "27" вересня 2016 року".

1.4. Кошти, отримані за цим Договором як пайова участь Сторони-2, можуть використовуватися виключно для розвитку інфраструктури м.Андрушівка.

2. Права та зобов'язання сторін

2.1. Сторона-1 зобов'язана:

- прийняти пайову участь Сторони-2 у створенні і розвитку інфраструктури міста;

- використати пайову участь Сторони-2 згідно з цільовим призначенням.

2.2. Сторона-1 має право:

- здійснювати контроль за виконанням умов цього договору Стороною-2;

- вимагати від Сторони-2 своєчасного та повного виконання умов цього договору;

- на власний розсуд розподіляти пайову участь Сторони-2 за напрямками використання.

2.3. Сторона-2 зобов'язана:

- сплатити пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівка у повному обсязі визначеному у п.1 та згідно з графіком оплати (додаток №2), що є невід'ємною частиною цього Договору;

- в повному обсязі виконувати умови договору;

- на вимогу Сторони-1 надати всі документи, що підтверджують правильність розрахунків пайової участі Сторони-2 у розвитку інфраструктури міста.

2.4. Сторона-2 має право :

- отримувати інформацію від Сторони-1 про цільове використання пайової участі Сторони-2 у розвитку інфраструктури міста Андрушівка.

- на зменшення розміру пайової участі на суму загальної кошторисної вартості будівництва інженерних мереж або об'єктів поза межами земельної ділянки в разі якщо технічними умовами та проектно-кошторисною документацією передбачена необхідність будівництва Стороною-2 інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури поза межами його земельної ділянки.

2.5 Зменшення проводиться на основі проектно-кошторисної документації Сторони-2 тільки після безоплатної передачі інженерних мереж та/або об'єктів, побудованих за межами її земельної ділянки у комунальну власність територіальної громади м.Андрушівка, про що при необхідності складається додаткова угода з відповідним розрахунком розміру пайової участі та сумою, яка підлягає зменшенню або поверненню.

3. Особливі умови

3.1. З моменту зарахування на рахунок цільового фонду міста Андрушівка коштів, передбачених цим Договором, Сторона-2 передає право володіння, користування та розпорядження вказаними коштами Андрушівській міський раді відповідно до їх цільового призначення, і ці кошти стають комунальною власністю територіальної громади м.Андрушівка.

3.2. Об'єкти, майно та інші активи, придбані та/або створені за рахунок коштів, внесених Стороною-2 як пайова участь у розвитку інфраструктури м.Андрушівка за цим Договором, є комунальною власністю територіальної громади міста Андрушівка.

4. Відповідальність Сторін

4.1. У разі невиконання або несвоєчасного виконання Стороною-2 зобов'язань щодо перерахування в повному обсязі коштів, визначених цим Договором, Андрушівська міська рада здійснює необхідні заходи щодо примусового стягнення вказаних коштів.

4.2. У випадку несвоєчасного внесення коштів як пайової участі в розвитку інфраструктури м.Андрушівка Сторона-2 сплачує пеню в розмірі 0,1 % від загальної суми недоплати пайової участі, визначеної п.1 розділу І цього Договору, за кожний день прострочення платежу, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діє на момент прострочення виконання зобов'язання.

5. Форс-мажор

5.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов'язань за договором, якщо воно сталося внаслідок обставин непереборної сили, як-то: пожежа, повінь, землетрус, втручання з боку органів влади, воєнні дії тощо, якщо ці обставини безпосередню впливають на виконання умов Договору. При цьому строк виконання Договору відтерміновується пропорційно часу, протягом якого діяли такі обставини. Якщо ці обставини триватимуть понад 6 (шість) місяців, Сторони можуть переглянути умови цього Договору.

5.2. Наявність та період дії форс-мажорних обставин має бути підтверджено Торгово-промисловою палатою за місцем знаходження Сторони, яка заявляє про настання таких обставин.

6. Строк дії договору

6. Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань.

7. Інші умови

7.1. Зміни до цього Договору вносяться в установленому законодавством порядку за взаємною згодою Сторін шляхом укладання відповідних угод, які є невід'ємною частиною цього Договору, або в судовому порядку.

7.2. Сума розміру пайового внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста має змінюватись в разі коригування проекту будівництва (реконструкції), збільшення площі забудови (реконструкції), збільшення загальної кошторисної вартості будівництва об'єкту, змін чинного законодавства, про що сторони мають укласти додаткову угоду.

7.6. У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, вартість будівництва визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності або опосередкованої вартості будівництва (затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на дату укладання договору про пайову участь (внесок).

7.4. Одностороння зміна умов або одностороння відмова від цього Договору не допускається.

7.5. У разі виникнення розбіжностей між Сторонами, щодо яких вони не можуть дійти згоди мирним шляхом, спір передається на розгляд суду відповідно до територіальної підсудності та підвідомчості справи.

7.6. Питання, не врегульовані цим Договором, вирішуються Сторонами згідно з чинним законодавством України.

7.7. Визнання одного або кількох пунктів цього Договору не чинними або скасування його окремих положень не тягне за собою визнання договору не чинним у цілому.

7.8. Цей Договір складено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається у Сторони-1, другий у Сторони-2.

V. ОСОБА_3 СТОРІН

СТОРОНА-1 СТОРОНА-2

13400, Україна, Житомирська обл., 13400, Україна, Житомирська обл.,

м.Андрушівка, пл.Т.Г.Шевченка,7 м.Андрушівка, вул.Лисенка,22,

Місцевий бюджет: р/р №31510931700009 код ЄДРПОУ 33168036

в ГУДКСУ в Андрушівському районі

Житомирської області, МФО 811039,

код 24706710

Міський голова _____ ОСОБА_2 Директор ____

Договір на пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівка складений у місті Андрушівка і зареєстрований у Андрушівській міській раді за №7 від 27.09.2016р.

Додаток №1

до договору про пайову участь у

розвитку інфраструктури міста Андрушівка №7

від "27" вересня 2016 року.

Розрахунок пайової участі

TOB "Андрушівський елеватор"

(інвестор (юридична особа, фізична особа)

Реконструкція виробничих потужностей по вул.Лисенка,22 в м.Андрушівка,

Житомирської області

(адреса об'єкту по якому проводиться розрахунок)

___________

(види робіт)

1. Формула розрахунку розміру пайової участі на розвиток інфраструктури міста Андрушівка (А) при будівництві (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) нежитлових будівель та споруд:

А= П х 3 х О х 10% х С -1, де:

п - коефіцієнт, що враховує функціональне призначення об'єкту будівництва 0,8

(таблиця 1);

3 - зональний коефіцієнт (таблиця 2); 0,9

0 - коефіцієнт, що враховує обсяг інвестицій на будівництво об'єкту 0,7

(таблиця 3);

10% - граничний розмір пайової участі у розвиток інфраструктури міста; 10%

С - загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта 22197500,00

І - загальна кошторисна вартість будівництва інженерних мереж або об'єктів -

поза межами земельної ділянки

______________

Розміру пайової участі на розвиток інфраструктури, грн. 1118754,00

2. Розрахунок розміру пайової участі на розвиток інфраструктури міста Андрушівка (А) при будівництві житлових будинків з необхідними господарськими будівлями:

- для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею понад 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках:

А = П х S х З х 4% х С - І, де:

П - коефіцієнт, що враховує вид об'єкту будівництва (таблиця 4);

S - коефіцієнт, що враховує площу об'єкта (таблиця 5);

З - зональний коефіцієнт (таблиця 2);

4 % - граничний розмір пайової участі у розвиток інфраструктури міста;

С - загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта

І - загальна кошторисна вартість будівництва інженерних мереж або об'єктів

поза межами земельної ділянки

Розміру пайової участі на розвиток інфраструктури, грн.

- для багатоквартирних будинків:

А = П х З х 4% х С - І, де:

П - коефіцієнт, що враховує вид об'єкту будівництва (таблиця 4);

3 - зональний коефіцієнт (таблиця 2);

4 % - граничний розмір пайової участі у розвиток інфраструктури міста;

С - загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта;

І - загальна кошторисна вартість будівництва інженерних мереж або об'єктів

поза межами земельної ділянки

Розміру пайової участі на розвиток інфраструктури, грн.

Розмір пайової участі на розвиток інфраструктури міста Андрушівка складає 1118754,00 грн (Один мільйон сто вісімнадцять тисяч сімсот п'ятдесят чотири гривні 00 копійок).

Розрахунок проведено відповідно до Порядку затвердженого рішенням 16 сесії

Андрушівської міської ради 6 скликання від 12 березня 2012 р.

СТОРОНА-1 СТОРОНА-2

13400, Україна, Житомирська обл., 13400, Україна, Житомирська обл.,

м.Андрушівка, пл.Т.Г.Шевченка,7 м.Андрушівка, вул.Лисенка,22,

Місцевий бюджет: р/р №31510931700009 в код ЄДРПОУ 33168036

ГУДКСУ в Житомирської області

Андрушівському районі, МФО 811039, код

24706710

Міський голова ___ ОСОБА_2 Директор ____

Додаток №2

до договору про пайову участь у

розвитку інфраструктури міста Андрушівка №7

від "27" вересня 2016 року.

Графік сплати коштів пайової участі

ТОВ "Андрушівський елеватор"

(інвестор (юридична особа, фізична особа)

Реконструкція виробничих потужностей по вул. Лисенка,22 в м.Андрушівка,

Житомирської області

(адреса об'єкту по якому проводиться розрахунок)

_____________

(види робіт)

1118754,00 грн.

(загальна сума коштів, що підлягає сплаті та кінцевий термін сплати)

Термін сплати Сума до сплати, грн.

До 27 жовтня 2016 року 1118754,00 грн.

(Один мільйон сто вісімнадцять тисяч

сімсот п'ятдесят чотири гривні 00 копійок)

СТОРОНА-1 СТОРОНА-2

13400, Україна, Житомирська обл., 13400, Україна, Житомирська обл.,

м.Андрушівка, пл.Т.Г.Шевченка,7 м.Андрушівка, вул.Лисенка,22,

Місцевий бюджет: р/р №31510931700009 в код ЄДРПОУ 33168036

ГУДКСУ в Житомирської області,

МФО 811039, код 24706710

Міський голова___ ОСОБА_2 Директор ____

3. Визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівки від 27 вересня 2016 року №8 у наступній редакції:

"Договір №8

про пайову участь у розвитку

інфраструктури міста Андрушівки

м.Андрушівка "27" вересня 2016р.

Андрушівська міська рада, в особі міського голови ОСОБА_2, що діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Статуту територіальної громади міста Андрушівка, в подальшому - "Сторона 1", з одного боку, та ТОВ "Андрушівський елеватор", далі - "Сторона 2", з другого боку, які разом за текстом Договору іменуються "Сторони", уклали цей Договір про таке:

1. Предмет Договору

1.1. Відповідно до цього Договору Сторона-2 зобов'язується прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури м.Андрушівка та перерахувати до спеціального цільового фонду м.Андрушівка на рахунок, відкритий в Управлінні Державної казначейської служби України в Андрушівському районі Житомирської області, грошові кошти в розмірі, визначеному у Розрахунку пайової участі в розвитку інфраструктури м.Андрушівка (додаток №1), що є невід'ємною частиною цього Договору.

1.2. Грошові кошти за цим Договором перераховуються Стороною-2 за такими реквізитами: рахунок №31510931700009, код_24706710_,МФО_811039_, ККД 50110000, банк одержувача: ГУДКСУ в Андрушівському районі Житомирської області.

1.3. При перерахуванні коштів Сторона-2 повинна вказати у платіжному документі у рядку призначення платежу: "Пайова участь у розвитку інфраструктури м.Андрушівка згідно з договором №8 від "27" вересня 2016 року".

1.4. Кошти, отримані за цим Договором як пайова участь Сторони-2, можуть використовуватися виключно для розвитку інфраструктури м.Андрушівка.

2. Права та зобов'язання сторін

2.1. Сторона-1 зобов'язана:

- прийняти пайову участь Сторони-2 у створенні і розвитку інфраструктури міста;

- використати пайову участь Сторони-2 згідно з цільовим призначенням.

2.2. Сторона-1 має право:

- здійснювати контроль за виконанням умов цього договору Стороною-2;

- вимагати від Сторони-2 своєчасного та повного виконання умов цього договору;

- на власний розсуд розподіляти пайову участь Сторони-2 за напрямками використання.

2.3. Сторона-2 зобов'язана:

- сплатити пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівка у повному обсязі визначеному у п.1 та згідно з графіком оплати (додаток №2), що є невід'ємною частиною цього Договору;

- в повному обсязі виконувати умови договору;

- на вимогу Сторони-1 надати всі документи, що підтверджують правильність розрахунків пайової участі Сторони-2 у розвитку інфраструктури міста.

2.4. Сторона-2 має право:

- отримувати інформацію від Сторони-1 про цільове використання пайової участі Сторони-2 у розвитку інфраструктури міста Андрушівка;

- на зменшення розміру пайової участі на суму загальної кошторисної вартості будівництва інженерних мереж або об'єктів поза межами земельної ділянки в разі якщо технічними умовами та проектно-кошторисною документацією передбачена необхідність будівництва Стороною-2 інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури поза межами його земельної ділянки.

2.5 Зменшення проводиться на основі проектно-кошторисної документації Сторони-2 тільки після безоплатної передачі інженерних мереж та/або об'єктів, побудованих за межами її земельної ділянки у комунальну власність територіальної громади м.Андрушівка, про що при необхідності складається додаткова угода з відповідним розрахунком розміру пайової участі та сумою, яка підлягає зменшенню або поверненню.

3. Особливі умови

3.1. З моменту зарахування на рахунок цільового фонду міста Андрушівка коштів, передбачених цим Договором, Сторона-2 передає право володіння, користування та розпорядження вказаними коштами Андрушівській міський раді відповідно до їх цільового призначення, і ці кошти стають комунальною власністю територіальної громади м.Андрушівка.

3.2. Об'єкти, майно та інші активи, придбані та/або створені за рахунок коштів, внесених Стороною-2 як пайова участь у розвитку інфраструктури м.Андрушівка за цим Договором, є комунальною власністю територіальної громади міста Андрушівка.

4. Відповідальність Сторін

4.1. У разі невиконання або несвоєчасного виконання Стороною-2 зобов'язань щодо перерахування в повному обсязі коштів, визначених цим Договором, Андрушівська міська рада здійснює необхідні заходи щодо примусового стягнення вказаних коштів.

4.2. У випадку несвоєчасного внесення коштів як пайової участі в розвитку інфраструктури м.Андрушівка Сторона-2 сплачує пеню в розмірі 0,1% від загальної суми недоплати пайової участі, визначеної п.1 розділу І цього Договору, за кожний день прострочення платежу, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діє на момент прострочення виконання зобов'язання.

5. Форс-мажор

5.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов'язань за договором, якщо воно сталося внаслідок обставин непереборної сили, як-то: пожежа, повінь, землетрус, втручання з боку органів влади, воєнні дії тощо, якщо ці обставини безпосередню впливають на виконання умов Договору. При цьому строк виконання Договору відтерміновується пропорційно часу, протягом якого діяли такі обставини. Якщо ці обставини триватимуть понад 6 (шість) місяців, Сторони можуть переглянути умови цього Договору.

5.2. Наявність та період дії форс-мажорних обставин має бути підтверджено Торгово-промисловою палатою за місцем знаходження Сторони, яка заявляє про настання таких обставин.

6. Строк дії договору

6. Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань.

7. Інші умови

7.1. Зміни до цього Договору вносяться в установленому законодавством порядку за взаємною згодою Сторін шляхом укладання відповідних угод, які є невід'ємною частиною цього Договору, або в судовому порядку.

7.2. Сума розміру пайового внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста має змінюватись в разі коригування проекту будівництва (реконструкції), збільшення площі забудови (реконструкції), збільшення загальної кошторисної вартості будівництва об'єкту, змін чинного законодавства, про що сторони мають укласти додаткову угоду.

7.3. У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, вартість будівництва визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності або опосередкованої вартості будівництва (затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на дату укладання договору про пайову участь (внесок).

7.4. Одностороння зміна умов або одностороння відмова від цього Договору не допускається.

7.5. У разі виникнення розбіжностей між Сторонами, щодо яких вони не можуть дійти згоди мирним шляхом, спір передається на розгляд суду відповідно до територіальної підсудності та підвідомчості справи.

7.6. Питання, не врегульовані цим Договором, вирішуються Сторонами згідно з чинним законодавством України.

7.7. Визнання одного або кількох пунктів цього Договору не чинними або скасування його окремих положень не тягне за собою визнання договору не чинним у цілому.

7.8. Цей Договір складено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається у Сторони-1, другий у Сторони-2.

V. ОСОБА_3 СТОРІН

СТОРОНА-1 СТОРОНА-2

13400, Україна, Житомирська обл., 13400, Україна, Житомирська обл.,

м.Андрушівка, пл.Т.Г.Шевченка,7 м.Андрушівка, вул.Лисенка,22,

Місцевий бюджет: р/р №31510931700009 в код ЄДРПОУ 33168036

ГУДКСУ в Житомирської області

Андрушівському районі, МФО 811039,

код 24706710

Міський голова ___ ОСОБА_2 Директор ____

Договір на пайову участь у розвитку інфраструктури міста Андрушівка складений у місті Андрушівка і зареєстрований у Андрушівській міській раді за №8 від 27.09.2016р.

Додаток №1

до договору про пайову участь у

розвитку інфраструктури міста Андрушівка №8

від "27" вересня 2016 року.

Розрахунок пайової участі

ТОВ "Андрушівський елеватор"

(інвестор (юридична особа, фізична особа)

Будівництво під'їзної залізничної колії по вул.Лисенка,22

в м.Андрушівка, Житомирської області

(адреса об'єкту по якому проводиться розрахунок)

_______________

(види робіт)

1. Формула розрахунку розміру пайової участі на розвиток інфраструктури міста Андрушівка (А) при будівництві (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) нежитлових будівель та споруд:

А= П х З х О х 10% х С - І, де:

П - коефіцієнт, що враховує функціональне призначення об'єкту будівництва 0,8

(таблиця 1);

З - зональний коефіцієнт (таблиця 2); 0,9

О - коефіцієнт, що враховує обсяг інвестицій на будівництво об'єкту 0,7

(таблиця 3);

10% - граничний розмір пайової участі у розвиток інфраструктури міста; 10%

С - загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта 3774000,00

І - загальна кошторисна вартість будівництва інженерних мереж або об'єктів

поза межами земельної ділянки -

______________

Розміру пайової участі на розвиток інфраструктури, грн. 190209,60

2. Розрахунок розміру пайової участі на розвиток інфраструктури міста Андрушівка (А) при будівництві житлових будинків з необхідними господарськими будівлями:

- для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею понад 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках:

А = П х S х З х 4% х С - І, де:

П - коефіцієнт, що враховує вид об'єкту будівництва (таблиця 4);

S - коефіцієнт, що враховує площу об'єкта (таблиця 5);

З - зональний коефіцієнт (таблиця 2);

4 % - граничний розмір пайової участі у розвиток інфраструктури міста;

С - загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта

І - загальна кошторисна вартість будівництва інженерних мереж або об'єктів

поза межами земельної ділянки

Розміру пайової участі на розвиток інфраструктури, грн.

- для багатоквартирних будинків:

А = П х З х 4% х С - І, де:

П - коефіцієнт, що враховує вид об'єкту будівництва (таблиця 4);

З - зональний коефіцієнт (таблиця 2);

4% - граничний розмір пайової участі у розвиток інфраструктури міста;

С - загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта;

І - загальна кошторисна вартість будівництва інженерних мереж або об'єктів

поза межами земельної ділянки

Розміру пайової участі на розвиток інфраструктури, грн.

Розмір пайової участі на розвиток інфраструктури міста Андрушівка складає 190209,60 грн. (Сто дев'яносто тисяч двісті дев'ять гривень 60 копійок.)

Розрахунок проведено відповідно до Порядку затвердженого рішенням 16 сесії

Андрушівської міської ради 6 скликання від 12 березня 2012 р.

СТОРОНА-1 СТОРОНА-2

13400, Україна, Житомирська обл., 13400, Україна, Житомирська обл.,

м.Андрушівка, пл.Т.Г.Шевченка,7 м.Андрушівка, вул.Лисенка,22,

Місцевий бюджет: р/р №31510931700009 в код ЄДРПОУ 33168036

ГУДКСУ в Житомирської області

Андрушівському районі, МФО 811039, код

24706710

Міський голова ___ ОСОБА_2 Директор ____

Додаток №2

до договору про пайову участь у

розвитку інфраструктури міста Андрушівка №8

від "27" вересня 2016 року.

Графік сплати коштів пайової участі

ТОВ "Андрушівський елеватор"

(інвестор (юридична особа, фізична особа)

Будівництво під'їзної залізничної колії по вул.Лисенка,22

в м.Андрушівка, Житомирської області

(адреса об'єкту по якому проводиться розрахунок)

_____________

(види робіт)

190209,60 грн.

(загальна сума коштів, що підлягає сплаті та кінцевий термін сплати)

Термін сплати Сума до сплати, грн.

До 27 жовтня 2016 року 190209,60 грн.

(Сто дев'яносто тисяч двісті

дев'ять гривень 60 копійок.)

СТОРОНА-1 СТОРОНА-2

13400, Україна, Житомирська обл., 13400, Україна, Житомирська обл.,

м.Андрушівка, пл.Т.Г.Шевченка,7 м.Андрушівка, вул.Лисенка,22,

Місцевий бюджет: р/р №31510931700009 в код ЄДРПОУ 33168036

ГУДКСУ в Житомирської області

Андрушівському районі, МФО 811039, код

24706710

Міський голова ___ ОСОБА_2 Директор ____.

4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Андрушівський елеватор" (13400, Житомирська обл., м.Андрушівка вул.Лисенка,22, ідентифікаційний код 33168036) на користь Андрушівської міської ради (13400, Житомирська обл., м.Андрушівка, пл.Т.Г.Шевченка,7, ідентифікаційний код 24706710):

- 2756,00 грн витрат по сплаті судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено: 19.04.17

Суддя Шніт А.В.

Віддрукувати:

1- в справу

2,3 - сторонам рек. з пов.