Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
18 квітня 2017 р. справа № 428/13962/16-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Ханова Р.Ф., розглянувши апеляційну скаргу Луганського обласного військового комісаріату
на постанову Сєвєродонецького міського суду Луганської області
від 17 березня 2017 року
у справі № 428/13962/16-а (суддя Юзефович І.О.)
за позовом ОСОБА_2
до Луганського обласного військового комісаріату
про визнання протиправною бездіяльності щодо неподання розпорядникові бюджетних коштів висновку та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
До Донецького апеляційного адміністративного суду 18 квітня 2017 року надійшла адміністративна справа з апеляційною скаргою Луганського обласного військового комісаріату на постанову Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 17 березня 2017 року по адміністративній справі № 428/13962/16-а за позовом ОСОБА_2 до Луганського обласного військового комісаріату про визнання протиправною бездіяльності щодо неподання розпорядникові бюджетних коштів висновку та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, відповідно до якої суддя постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 8 липня 2011 року (в редакції, чинній на час подання адміністративного позову) (далі - Закон № 3674-VI) встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" з 1 січня 2016 року мінімальна заробітна плата встановлена у місячному розмірі 1378 грн.
Згідно з підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на постанову суду судовий збір сплачується у розмірі 110 відсотків від ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви та скарги.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_2 звернувся до суду з вимогою до Луганського обласного військового комісаріату немайнового характеру, а саме, просить визнати протиправною бездіяльності щодо неподання розпорядникові бюджетних коштів висновку та зобов'язання вчинити певні дії.
Враховуючи викладене, заявник апеляційної скарги повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду в розмірі 606,32 грн. (1378 грн. * 0,4 * 110%).
В апеляційній скарзі відповідач просив звільнити від сплати судового збору на підставі статті 88 КАС України, обґрунтовуючи клопотання відсутністю фінансування. Проте, суд відмовляє у задоволенні клопотання з огляду на його необґрунтованість, жодних доказів в підтвердження обставин, які унеможливлюють сплату судового збору та можуть бути підставою для звільнення від його сплати відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем не надано.
Обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення його сплати.
Наголошуємо на важливості судового збору, як елементу забезпечення незалежності судової влади, що складає основу справедливого і неупередженого правосуддя.
Відповідно до частини 1 статті 108, частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 606,32 грн. за наступними реквізитами для сплати судового збору: рахунок - 31211206781059, код ЄДРПОУ - 37944338, МФО банку - 834016, отримувач - Краматор.УК/м.Краматорськ/22030101, банк - ГУДКСУ у Донецькій обл., призначення платежу - судовий збір, Код класифікації доходів 22030101.
Керуючись ст. 88, ст. 108, ст. 187, ч.3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Відмовити в задоволенні клопотання Луганського обласного військового комісаріату про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Луганського обласного військового комісаріату на постанову Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 17 березня 2017 року по адміністративній справі № 428/13962/16-а залишити без руху.
Надати особі, що подала апеляційну скаргу, п'ятиденний строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.
Суддя Р.Ф. Ханова