Ухвала суду № 66045331, 18.04.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.04.2017
Номер справи
815/2180/17
Номер документу
66045331
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа № 815/2180/17

УХВАЛА

18 квітня 2017 року місто Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору Гандрабурська сільська рада про визнання протиправною відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, зобов'язання скасувати наказ, зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду звернулись ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 з позовом до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору Гандрабурська сільська рада, в якому просять суд:

- визнати протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру в Одеській області у надані позивачам дозволу на розробку проекту землеустрою, оформлену листами від 04.11.2016 року за № К-15057/0-6198/6-16, № К-15041/0-6199/6-16, № К-15062/06-6202/6-16, № К-15040/0-6200/6-16, № К-15064/0-6201/6-16, № Ч-15044/0-6206/6-16, № Ч-15058/0-6211/6-16, № Т-15045/0-6205/6-16, № Т-15047/0-6207/6-16, № Т-15046/0-6208/6-16, № Т-15055/0-6210/6-16, № Т-15060/0-6204/6-16, №Т-15042/0-6203/6-16, №Т-15060/0-6204/6-16 щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2.0 га в адміністративно-територіальних межах Гандрабурівської сільської ради Ананьївського району Одеської області (за межами населеного пункту);

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру в Одеській області скасувати наказ №163 від 03.11.2016 року «Про доповнення переліку земельних ділянок» в частині доповнення переліку земельних ділянок, права оренди на які виставляється на земельні торти окремими лотами згідно Додатку №1, затвердженого наказом Головного управління Держгеокадастру в Одеській області «Про затвердження переліку земельних ділянок» №77 від 18.09.2016 року, земельною ділянкою площею 32,00 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованою на території Гандрабурівської сільської ради Ананьївського району Одеської області кадастровим номером земельної ділянки 5120281000:01:001 на право оренди терміном 7 років, номер лота 1160 з послідуючим зменшенням орієнтовної площі земельної ділянки на 26 га, на отримання у власність якої претендують позивачі,

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру в Одеській області повторно розглянути клопотання позивачів від 14.09.2016 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Гандрабурівської сільської ради Ананьївського району Одеської області (за межами населеного пункту) та прийняти рішення відповідно до положень ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України;

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру в Одеській області надати кожному з позивачів дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Гандрабурівської сільської ради Ананьївського району Одеської області (за межами населеного пункту) та прийняти рішення відповідно до положень ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України.

Згідно п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суд встановив наявність підстав для залишення позову без руху, оскільки він поданий із порушенням вимог, встановлених ст. 106 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень чи юридичною особою в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, немайнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати, фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною 6 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позову немайнового характеру.

Позивачами, в порушення приписів ч. 3 ст. 106 КАС України, доказів сплати судового збору, окрім ОСОБА_6, яка звільнена від сплати судового збору, не надано.

Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до Одеського окружного адміністративного суду доказів сплати судового збору за кожну вимогу немайнового характеру кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позову немайнового характеру на рахунок Одеського окружного адміністративного суду чи надання доказів звільнення від його сплати.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Позивачами, в порушення ч. 3 ст. 106 КАС України, не надано копій позовних заяв відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Крім того, суддя зазначає, що згідно зі ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень; позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду.

Статтею 6 КАС України встановлено право кожної особи в порядку встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єктом владних повноважень порушені права, свободи або інтереси.

Відповідно до ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи, вирішуються за вибором позивача.

Статтею 21 КАС України визначено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.

Положення вищезазначених норм свідчить про те, що кожен позивач у разі прийняття відносно нього акту індивідуальної дії, вчинення дій чи бездіяльності повинен звернутись до суду з позовом на захист своїх прав та інтересів.

В свою чергу, в поданому позові поєднано позовні вимоги 13 позивачів, наведено узагальнені обставини в якості підстав обґрунтування позовних вимог.

Як вбачається з тексту позовної заяви, звернення до суду одночасно 13 позивачів обумовлено тим, що їх інтереси представляє один представник, проте представництво інтересів позивачів одним представником не є підставою розгляду справи в одному провадженні.

Таким чином, представником позивачів у відповідності до ст. 106 КАС України повинно бути надано до суду належно оформлені позови від кожного позивача окремо, з додатками відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.

Як вбачається з тексту позовної заяви, позивачі просять суд об'єднати поданий позов в одне провадження з позовною заявою ОСОБА_14 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправною відмову, зобов'язання скасувати наказ та вчинити певні дії, що перебуває в провадженні Одеського окружного адміністративного суду, у зв'язку з чим суддя зазначає наступне.

Відповідно до ст. 116 КАС України суд може своєю ухвалою об'єднати в одне провадження кілька однорідних позовних вимог за позовами одного й того ж позивача до того ж відповідача чи до різних відповідачів або за позовними заявами різних позивачів до одного й того самого відповідача, а також роз'єднати одну чи декілька поєднані в одне провадження позовні вимоги у самостійні провадження, якщо їхній спільний розгляд ускладнює чи сповільнює вирішення справи.

При цьому, питання про об'єднання в одне провадження кілька однорідних позовних вимог за позовами одного й того ж позивача до того ж відповідача чи до різних відповідачів або за позовними заявами різних позивачів до одного й того самого відповідача вирішується судом на стадії судового розгляду справи.

Згідно ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачам наданий термін для усунення недоліків шляхом подання належно оформлених адміністративних позовів безпосередньо до канцелярії Одеського окружного адміністративного суду з урахуванням недоліків, викладених в ухвалі суду.

У разі своєчасного виконання ухвали суду та усунення недоліків позовної заяви не шляхом здачі належним чином оформленого позову, документів до канцелярії суду, а шляхом відправки його до суду у встановлений строк засобами поштового зв'язку, для попередження повернення судом позовної заяви з підстав невиконання вимог ухвали суду щодо усунення недоліків у встановлений строк позивачу необхідно про надіслання матеріалів засобами поштового зв'язку повідомити суд на його електрону адресу, телефон, факс.

Згідно з п.1 розділу ІІ Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України від 28.11. 2013року №958, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.01.2014року за №173/24950, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку): місцевої - Д+2; у межах області та між обласними центрами України - Д+3, пріоритетної - Д+1, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 2, 3 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.

У разі неотримання судом позову та матеріалів на виконання ухвали суду з урахуванням встановлених нормативів та відсутності повідомлень іншими засобами зв'язку суддя буде вирішувати питання про повернення позову у вказані строки.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 105, 106, 108, 116, 137 КАС України, суддя,-

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору Гандрабурська сільська рада про об'єднання позову в одне провадження, визнання протиправною відмову, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки шляхом подання належно оформлених адміністративних позовів та доказів сплати судового збору безпосередньо до канцелярії Одеського окружного адміністративного суду (вул. Фонтанська дорога, 14, м. Одеса, 65062, тел./факс 705-57-85, тел./факс суду 705-57-55, е-mail: inbox@adm.od.court.gov.ua) в п'ятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали суду та роз'яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 4 ст. 107 КАС України, позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачам.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Стеценко О.О.