Справа № 815/2197/17
У Х В А Л А
18 квітня 2017 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Гусев О.Г., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради, третіх осіб на стороні відповідачів - ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт та визнання протиправними і скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради, третіх осіб на стороні відповідачів - ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт та визнання протиправними і скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Пред'явлення адміністративного позову має відбуватися з додержанням положень ст. ст. 105, 106 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків коли його не належить сплачувати.
Однак, всупереч вимогам ст. 106 КАС України позивачем не надано до суду документ про сплату судового збору.
Також, відповідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте, позивачем, не надано доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги та не зазначено причини неможливості їх надання.
Крім того, відповідно ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Проте, позивачем, не надано копій позовної заяви відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Крім того, згідно пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві, у тому числі, зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Водночас, судом встановлено, що позивачем - ОСОБА_1 в якості відповідача по справі, у тому числі, зазначено Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області однак позивачем не заявлено позовних вимог до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області.
Зазначені недоліки, позивач повинен усунути шляхом надання документу про сплату судового збору у розмірі встановленому законом, надання копії позовної заяви та копій документів, всіх доказів в обґрунтування позовних вимог, у примірниках для суду та відповідачів, третіх осіб, а також зазначенням позовних вимог до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Також, дослідивши матеріали адміністративного позову, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги в частині зобов'язання Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради скасувати реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД082152040423 від 23.07.2015 року за правилами предметної підсудності підлягають розгляду у місцевому загальному суді як адміністративному суді, з огляду на наступне.
Згідно вимог п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа органу місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Позовні вимоги ОСОБА_1 у справі звернені (крім інших) до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
Рішенням Одеської міської ради від 27.04.2016 року № 579-VII затверджено Положення про Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, відповідно до якого Управління є виконавчим органом Одеської міської ради та створено відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про архітектурну діяльність" та інших нормативно-правових актів з метою здійснення архітектурно-будівельного контролю на території м. Одеси.
Тобто, одним з відповідачів у справі є виконавчий орган Одеської міської ради.
В свою чергу, система місцевого самоврядування, згідно ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 року № 280/97-ВР включає, зокрема міську раду.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Таким чином, одним з відповідачів у справі є орган місцевого самоврядування, отже спір в частині зобов'язання Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради скасувати реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД082152040423 від 23.07.2015року за правилами предметної підсудності, визначеними п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду за місцезнаходженням відповідача, а саме Приморському районному суду м. Одеси.
Відповідно до вимог п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 18, 22, 106, 108, 160, 165, 186 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Повернути адміністративний позов ОСОБА_1 в частині позовних вимог до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про зобов'язання скасувати реєстрацію декларації про початок будівельних робіт №ОД082152040423 від 23.07.2015 року.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради, третіх осіб на стороні відповідачів - ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання протиправними дії, визнання протиправними і скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки - залишити без руху і надати строк для усунення недоліків до 11.05.2017 року.
Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя: Гусев О.Г.