Постанова № 66044589, 16.08.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2016
Номер справи
804/4483/16
Номер документу
66044589
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2016 р. Справа № 804/4483/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гончарової І.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Орджонікідзевського міського комунального підприємства «Орджонікідзетеплоенерго» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Орджонікідзевського міського комунального підприємства «Орджонікідзетеплоенерго», в якому просить суд:

- стягнути з Орджонікідзевського міського комунального підприємства «Орджонікідзетеплоенерго» (РНОКПП 02128106) кошти з рахунків підприємства, відкритих у банківських установах, в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 1043704,24 грн. ( у тому числі пеня - 170204,90 грн.).

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має податковий борг на загальну суму 1043704,24 грн., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань, визначених податковими деклараціями, податковими повідомленнями-рішеннями та нарахованою пенею. Відповідачем сума податкового боргу у добровільному порядку не сплачена, у зв'язку із чим позивач змушений звернутись до суду.

Представник позивача в судове засідання не прибув, до суду надав клопотання про здійснення розгляду справи без участі представника.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідолмений належним чином, що підтверджено рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Правом на подання письмових заперечень або пояснень не скористався.

На підставі частини 4 статті 128 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.

Дослідивши письмові докази по справі та проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Орджонікідзевське міське комунальне підприємство «Орджонікідзетеплоенерго» (РНОКПП 02128106) зареєстровано у встановленому законом порядку виконавчим комітетом Орджонікідзевської міської ради у встановленому законом порядку та перебуває на обліку як платник податків у Нікопольській ОДПІ.

Згідно довідки Нікопольської ОДПІ відповідач має відкриті розрахункові рахунки в установі банку.

Нікопольською ОДПІ, згідно п.п.19.1.1 п.19.1 ст.19, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 Податкового Кодексу України, проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у податкових деклараціях з податку на прибуток підприємства ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» за 1 півріччя 2013 року, перевірки своєчасності сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємства, нарахованих в жовтні 2014 року, за результатами якої складений акт №993/0409-1510/03341351 від 03.09.2015 року.

Перевіркою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України - несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на прибуток згідно уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 1 півріччя 2013 року по терміну сплати 05.09.2013 р. та щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, нарахованих в жовтні 2014 року по терміну сплати 30.10.2014 р.

На підставі акту перевірки №993/0409-1510/03341351 від 03.09.2015 року Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 11.09.2015 року №000329409, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток за штрафними санкціями у сумі 1084,96 грн. (20% грошового зобов'язання погашеного з затримкою) та №000328409, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання за авансовими внесками з податку на прибуток за штрафними санкціями у сумі 30,00 грн. (10% грошового зобов'язання погашеного з затримкою)

Вказані податкові повідомлення-рішення отримано ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» 11.09.2015 р., що підтверджено матеріалами справи. Доказів оскарження вказаного рішення матеріали справи не містять.

Нікопольською ОДПІ, згідно п.п.19.1.1 п.19.1 ст.19, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 Податкового Кодексу України, проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» щодо несвоєчасної сплати, за результатами якої складений акт №1028/0409-1510/02128106 від 04.09.2015 року.

Перевіркою встановлено порушення п.57.1 ст.57, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України - несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість згідно: декларації з податку на додану вартість за червень 2013 року, рішення про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання №3 від 01.03.2013 р., рішення про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання №5 від 29.03.2013р., рішення про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №8 від 29.03.2013р., декларації з податку на додану вартість за серпень 2013 року, уточнюючий розрахунок з податку на додану вартість за липень 2014 року, декларації з податку на додану вартість за вересень 2013 року, декларації з податку на додану вартість за жовтень 2013 року.

На підставі акту перевірки №1028/0409-1510/02128106 від 04.09.2015 року Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 15.09.2015 року №000330409, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями у сумі 42802,53 грн. (10% грошового зобов'язання погашеного з затримкою) та №000331409, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями у сумі 42796,19 грн. (20% грошового зобов'язання погашеного з затримкою)

Вказані податкові повідомлення-рішення отримано ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» 16.09.2015 р., що підтверджено матеріалами справи. Доказів оскарження вказаного рішення матеріали справи не містять.

Нікопольською ОДПІ, згідно п.п.19.1.1 п.19.1 ст.19, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 Податкового Кодексу України, проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» щодо несвоєчасної сплати, за результатами якої складений акт №2381/0409-1530/02128106 від 30.12.2015 року.

Перевіркою встановлено порушення п.57.1 ст.57, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України - несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість згідно: декларації з податку на додану вартість за жовтень 2013 року, декларації з податку на додану вартість за листопад 2013 року, уточнюючий розрахунок з податку на додану вартість за листопад 2013 року, уточнюючий розрахунок з податку на додану вартість за грудень 2013 року, декларації з податку на додану вартість за січень 2014 року, декларації з податку на додану вартість за січень 2014 року, що розстрочена згідно рішення про розстрочення податкового боргу №3 від 31.03.2014 р., декларації з податку на додану вартість за березень 2014 року.

На підставі акту перевірки №2381/0409-1530/02128106 від 30.12.2015 року Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 12.01.2016 року №000008409, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями у сумі 23921,80 грн. (10% грошового зобов'язання погашеного з затримкою) та №000007409, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями у сумі 59268,78 грн. (20% грошового зобов'язання погашеного з затримкою)

Вказані податкові повідомлення-рішення отримано ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» 12.01.2016 р., що підтверджено матеріалами справи. Доказів оскарження вказаного рішення матеріали справи не містять.

Нікопольською ОДПІ, згідно п.п.19.1.1 п.19.1 ст.19, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 Податкового Кодексу України, проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» щодо несвоєчасної сплати, за результатами якої складений акт №161/0409-1530/02128106 від 02.02.2016 року.

Перевіркою встановлено порушення п.57.1 ст.57, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України - несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість згідно: декларації з податку на додану вартість за січень 2014 року, що розстрочена згідно рішення про розстрочення податкового боргу №3 від 31.03.2014 р., та скасовано розстрочення податкового боргу згідно рішення про скасування розстрочення №1 від 29.05.2014 р.

На підставі акту перевірки №161/0409-1530/02128106 від 02.02.2016 року Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 10.02.2016 року №000030409, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями у сумі 4290,52 грн. (10% грошового зобов'язання погашеного з затримкою).

Вказане податкове повідомлення-рішення отримано ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» 10.02.2016 р., що підтверджено матеріалами справи. Доказів оскарження вказаного рішення матеріали справи не містять.

30.03.2016 р. Нікопольською ОДПІ, згідно п.п.19.1.1 п.19.1 ст.19, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 Податкового Кодексу України, проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість за лютий 2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго», за результатами якої складений акт №560/0409-1530/02128106 від 30.03.2016 року.

Перевіркою встановлено порушення п.п.49.18.1 п.49.18 ст.49 та п.203. ст.203 Податкового кодексу України - несвоєчасне подання податкової звітності з ПДВ за лютий 2016 року.

На підставі акту перевірки №560/0409-1530/02128106 від 30.03.2016 року Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 06.04.2016 року №000102409, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями у сумі 170,00 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення отримано ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» 06.04.2016 р., що підтверджено матеріалами справи. Доказів оскарження вказаного рішення матеріали справи не містять.

10.09.2015 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за липень 2015 року, якою відкоригована сума зобов'язань у бік збільшення на 151 грн., та нараховано суму штрафу - 5 грн.

20.08.2015 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2015 року, якою задекларовано податку до сплати у сумі 3801 грн.

21.09.2015 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2015 року, якою задекларовано податку до сплати у сумі 20507 грн.

19.10.2015 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2015 року, якою задекларовано податку до сплати у сумі 11268 грн.

19.01.2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2015 року, якою задекларовано податку до сплати у сумі 46014 грн.

01.02.2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за грудень 2015 року, якою відкоригована сума зобов'язань у бік збільшення на 1321 грн., та нараховано суму штрафу - 40 грн.

18.02.2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за січня 2016 року, якою задекларовано податку до сплати у сумі 110974 грн.

19.03.2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2016 року, якою задекларовано податку до сплати у сумі 84624 грн.

20.04.2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2016 року, якою задекларовано податку до сплати у сумі 44042 грн.

26.05.2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за квітень 2016 року, якою відкоригована сума зобов'язань у бік збільшення на 472 грн., та нараховано суму штрафу - 14 грн.

19.05.2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2016 року, якою задекларовано податку до сплати у сумі 321224 грн.

02.06.2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за січень 2016 року, якою відкоригована сума зобов'язань у бік збільшення на 204 грн.

03.06.2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за грудень 2015 року, якою відкоригована сума зобов'язань у бік збільшення на 2266 грн.

10.06.2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за грудень 2016 року, якою визначено суму штрафу - 68 грн.

10.06.2016 року ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за січень 2015 року, якою визначено суму штрафу - 6 грн.

27.08.2015 р. Нікопольською ОДПІ, згідно п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 Податкового Кодексу України, проведена камеральна перевірка ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго»твоноти та своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобов'язання по екологічному податку за 4 квартал 2011 року, за результатами якої складений акт №946/0409-1540/02128106 від 27.08.2015 року.

Перевіркою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України - порушення граничних термінів сплати узгоджених сум за податкової декларацією з екологічного податку №9014690585 від 31.01.2012 р.

На підставі акту перевірки №946/0409-1540/02128106 від 27.08.2015 року Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 04.09.2015 р. №000326409, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення» за штрафними санкціями у сумі 20,48 грн. (20% грошового зобов'язання погашеного з затримкою).

Вказане податкове повідомлення-рішення отримано ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» 04.09.2016 р., що підтверджено матеріалами справи. Доказів оскарження вказаного рішення матеріали справи не містять.

07.02.2016 р. ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію екологічного податку за 4 квартал 2015 року, якою задекларовано податку до сплати у сумі 7444,61 грн.

09.02.2016 р. ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з рентної плати за 4 квартал 2015 року, якою задекларовано податку (спеціальне використання води) до сплати у сумі 26742,54 грн.

ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію зі збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за 3 квартали 2015 року, якою задекларовано податку зі спеціального використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами у сумі 39462,52 грн.

10.08.2015 р. ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію зі збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за півріччя 2015 року, якою задекларовано податку зі спеціального використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами у сумі 39442,17 грн.

26.02.2016 р. ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2015 рік, якою задекларовано податку у сумі 100,00 грн.

23.02.2015 р. ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2014 рік, якою задекларовано суму авансових внесків з податку на прибуток, що підлягатиме сплаті щомісячно, 3290 грн.

По термінам сплати задекларовані зобов'язання відповідачем у встановлений строк у повному обсязі не сплачені.

Також відповідно до ст.129 Податкового кодексу України відповідачу, у зв'язку з порушенням строків погашення узгодженого грошового зобов'язання, нарахована пеня з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря у розмірі 3857,38 грн., за збором за спеціальне використання води у розмірі 267,61 грн., по податку на додану вартість у розмірі 166079,91 грн..

Отже, загальна сума податкового боргу ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» складає 1043704,24 грн., що підтверджено довідкою про розрахунок суми боргу станом на 15.08.2016 року.

Згідно з пунктом 36.1, пункту 36.2 статті 36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Відповідно до пункту 46.1 статті 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п.п.49.18.1, п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 ПК України).

Згідно п.57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п.203.1 ст.203 ПК України).

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження. (пункту 57.3 статті 57 ПК України).

Пунктом 120.1 ст. 120 ПК України вказано, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Згідно ст.126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до п.129.1 ст.129 ПК України нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.

Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Оскільки податковий борг ОМКП «Орджонікідзетеплоенерго» виник до 2011 року, відповідно до норм Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем сформовано першу податкову вимогу форми «Ю2» № 1/13 від 03.09.2003 р. та другу податкову вимогу форми «Ю2» № 2/20 від 05.05.2003 р. про обов'язок відповідача сплатити податковий борг за узгодженим грошовим зобов'язанням у розмірі 739,13 грн.. та 8101,37 відповідно.

Доказів оскарження податкових вимог форми «Ю2» № 1/13 від 03.09.2003 р. та форми «Ю2» № 2/20 від 05.05.2003 р. відповідачем не надано.

Згідно з пунктом 59.5 статті 59 ПК України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Відповідно до пункту 60.6 статті 60 ПК України, якщо нарахована сума грошового зобов'язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане (вручене) податкове повідомлення-рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов'язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається (не вручається).

При досліджені матеріалів справи, в судовому засіданні встановлено, що на день розгляду справи судом, відповідачем податковий борг на загальну суму 1043704,24 грн. - не сплачено.

Згідно з частиною 1 статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.

Відповідно до статті 16 ПК України, платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законом терміни.

Згідно з пунктом 95.1 статті 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з пунктом 95.2 статті 95 ПК України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з пунктом 95.3 статті 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

На підставі викладеного, враховуючи відсутність заперечень, суд приходить до висновку, що вимоги Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Орджонікідзевського міського комунального підприємства «Орджонікідзетеплоенерго» про стягнення заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Орджонікідзевського міського комунального підприємства «Орджонікідзетеплоенерго» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути з Орджонікідзевського міського комунального підприємства «Орджонікідзетеплоенерго» (РНОКПП 02128106) кошти з рахунків підприємства, відкритих у банківських установах, в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 1043704,24 грн. ( у тому числі пеня - 170204,90 грн.).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 16 серпня 2016 року Суддя З оригіналом згідно Суддя І.А. Гончарова І.А. Гончарова І.А. Гончарова