ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
12.04.2017 Справа № 904/2246/16
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Новікова Р.Г. при секретарі судового засідання Казаровій А.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали
За позовом Комунального підприємства "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради, м. Дніпро
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Продторгресурс", м. Дніпро
про стягнення суми основного боргу у розмірі 15899грн.70коп., 3% річних у розмірі 923грн.91коп. та інфляційної складової у розмірі 11856грн.60коп.
Представники:
Від позивача: ОСОБА_1, дов. №11/11-14 від 03.01.2017р.
Від відповідача: ОСОБА_2, дов. №б/н від 21.02.2017р.
СУТЬ СПОРУ: Комунальне підприємство «Дніпроводоканал» Дніпропетровської міської ради м. Дніпро звернулось до Товариства з обмеженою відповідальністю «Продторгресурс» м. Дніпро з позовом про стягнення суми боргу в розмірі 15899грн.40коп., 3%річних в розмірі 923грн.91коп., суми інфляційної складової в розмірі 11856грн.60коп.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог чинного законодавства відносно показників допустимих концентрацій забруднюючих речовин в стічних водах, договір надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення №11737 від 03.03.2012р.
Позивач зазначає, що співробітниками КП «Дніпроводоканал» був здійснений разовий відбір проб в каналізаційних мережах абонента та складений акт від 12.12.2013р. В протоколі вимірювань показників складу та властивостей стічних вод зафіксовано, що за результатами аналізу відібраних проб встановлено перевищення допустимих концентрацій сухого залишку, хлоридів, азоту амонійного, нафтопродуктів, заліза, ортофосфатів, жирів, ХПК, БПК.
На підставі норм Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Держбуду України №37 від 19.02.2002р. (Зареєстрований: Мін'юст України, 26.04.2002 за №402/6690), підготовлений розрахунок величини плати за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням за жовтень, листопад та грудень 2013р.
На адресу відповідача 13.03.2014р. разом з супровідним листом від 28.02.2014р. був направлений рахунок №9013 від 31.01.2014р. на суму 15899грн.40коп. В червні 2015р. на адресу відповідача направлено вимогу про сплату заборгованості.
Посилаючись на пункт 4.10 договору №11737 від 03.03.2012р., позивач зазначає, що відповідач мав сплатити нараховану плату не пізніше 10днів з дати отримання листа-повідомлення та рахунку. Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення відповідач отримав рахунок 28.03.2014р., зобовязання з оплати мало бути виконане в строк до 07.04.2014р. включно.
На підставі статті 625 Цивільного кодексу України позивач нарахував та заявив до стягнення суму 3% річних в розмірі 923грн.91коп. та суму інфляційної складової в розмірі 11856грн.60коп.
У відзиві, наданому до суду 17.05.2016р., відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Відповідач вказував на недоведеність обсягу стічних вод, використаного при розрахунку плати. Відбір проб стічних вод здійснений в грудні 2013р., в розрахунку зазначений період жовтень-грудень 2013р. Це не відповідає вимогам пункту 8.5 ОСОБА_3 приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська, затверджених рішенням Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради №1895 від 25.12.2012р.
Положення статті 625 Цивільного кодексу не розповсюджуються на правовідносини між сторонами. Плата за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням це відповідальність за порушення, а не грошове зобовязання.
У поясненнях №1214/2806 від 31.05.2016р. позивач вказав, що розрахунок плати проводився за три місяці на підставі пункту 8.5 ОСОБА_3 приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська, затверджених рішенням Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради №1895 від 25.12.2012р., у звязку з систематичним порушенням відповідачем вказаних ОСОБА_3. Попередні порушення були зафіксовані в січні 2010р. та в травні 2013р.
Обсяг стічних вод був розрахований за допомогою актів-рахунків за надані послуги в жовтні-грудні 2013р., сформованих згідно показників приладів обліку відповідача.
Плата за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням є зобовязанням за договором та ОСОБА_3.
У поясненнях, наданих до суду 07.06.2016р., відповідач не погодився з наявністю систематичного порушення. Також було зазначено, що відповідач безпосередньо не підключений до системи каналізації м. Дніпропетровська.
Додатком №1 до договору №11737 від 03.03.2012р., погодженим з позивачем, визначено точки розподілу надання послуг та розмежування балансової належності водопровідних та каналізаційних мереж. Саме в цьому Додатку зазначено: межа каналізаційних мереж визначається: "по вводу №1 "каналізаційні мережі ТОВ "Весна Електроника".
Відповідно до п.8.5. ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська, встановлено нормативи плати за скид понаднормативних забруднень саме до міської системи каналізації. Відповідач не приєднаний безпосередньо до каналізаційних мереж позивача, тому не має скиду понаднормативних забруднень саме до міської системи каналізації позивача.
Відповідно до п.2.3. Інструкції нормативи плати за скид понаднормативних забруднень у системи каналізації населених пунктів установлюються в місцевих ОСОБА_3 приймання на рівні виробничої собівартості очищення 1 м3 стічних вод з вмістом забруднень у межах установлених в місцевих ОСОБА_3 приймання допустимих концентрацій забруднюючих речовин.
У розрахунку плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями не вказано виробничу собівартість очищення 1 м3 стічних вод. Позивачем не надано доказів, затвердження такої собівартості. Викладене свідчить про відсутність належним чином затвердженого тарифу за послуги позивача виробничої собівартості очищення 1 м3 стічних вод, який є однією із складових частин формули розрахунку додаткової плати за скид понаднормативних забруднень за скид понаднормативних забруднень та повинен дорівнювати виробничій собівартості очищення 1 м3стічних вод.
У поясненнях, наданих до суду 13.06.2016р., позивач наполягав на систематичності порушення відповідачем.
Згідно пункту 7.2.8 договору №11737 від 03.03.2012р. відповідач зобовязаний не перевищувати вмісту забруднюючих речовин у стічних водах та нести відповідальність за якісний склад стічних вод.
Відповідно до постанови Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення КП «Дніпроводоканал» №202 від 30.09.2011р. Дніпропетровською міською радою, встановлено тарифи на очистку стоків для інших споживачів у розмірі 1,21 за 1 м3 (без ПДВ).
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 13.06.2016р., залишеним без змін постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 05.12.2016р., позовні вимоги задоволено частково. Присуджено до стягнення з відповідача на користь позивача суму боргу в розмірі 5183грн.64коп., суму інфляційної складової в розмірі 3865грн.80коп., 3% річних в розмірі 301грн.13коп. та витрати, повязані зі сплатою судового збору, в розмірі 449грн.27коп. В задоволенні решти вимог відмовлено.
Постановою Вищого господарського суду України від 28.02.2017р. касаційну скаргу Комунального підприємства «Дніпроводоканал» Дніпропетровської міської ради м. Дніпро задоволено частково, попередні судові рішення були скасовані, справу направлено на новий розгляд до господарського суду Дніпропетровської області.
Було вказано, що судами попередніх інстанцій не надано належної оцінки обставинам наявності ознак систематичного порушення відповідачем ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України та наявності підстав для задоволення позовних вимог у заявленому розмірі.
За результатами автоматизованого розподілу матеріали справи №904/2246/16 передано на розгляд судді Новіковій Р.Г.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 16.03.2017р. справу №904/2246/16 було прийнято до свого провадження, призначене судове засідання.
В судовому засіданні від 29.03.2017р. представники сторін підтримали правову позицію, викладену раніше.
На підставі статті 77 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні від 29.03.2017р. проголошено перерву до 12.04.2017р.
Заслухавши доводи сторін, дослідивши наявні докази у справі, ознайомившись з правовою позицією сторін, що викладена письмово, наявна у матеріалах справи, господарський суд встановив наступне.
Міським комунальним виробничим підприємством «Дніпроводоканал» (далі водоканал) та товариством з обмеженою відповідальністю «Продторгресурс» (далі абонент) був укладений договір про надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення №11737 від 03.03.2012р. (далі - договір), згідно якого водоканал зобовязався надавати абоненту послуги з централізованого питного водопостачання та водовідведення, а абонент зобовязався оплачувати послуги в порядку і на умовах визначених договором та діючим законодавством.
В пунктах 3.1., 3.19., 4.4., 4.5., 4.9., 4.10. цього договору передбачено, що надання послуг здійснюється позивачем в межах добових, місячних і річних норм централізованого питного водопостачання та водовідведення, визначених в розрахунку обємів послуг (додаток № 8 до договору), норма складає: 3564 м3/рік, 297 м3/місяць, 9,77 м3/добу.
Плата за скид понаднормативних забруднень стягується за весь обєм стічних вод, скинутих абонентом протягом календарного місяця, коли зафіксовано перевищення допустимої концентрації.
Виходячи з даних звітів про контрольні показники приладів і засобів обліку розрахункового місяця, наданих абонентом водоканалу, а також актів обстежень, водоканал визначає обєм наданих абоненту послуг за розрахунковий місяць, розмір плати за скид понаднормативних забруднень та розмір оплати послуг за цей розрахунковий місяць та надає абоненту, не пізніше десятого числа місяця, наступного за розрахунковим місяцем, два примірника акта-рахунку приймання наданих послуг, підписаних уповноваженою особою та скріплених печаткою водоканалу.
Абонент зобовязаний самостійно отримувати від водоканалу два примірника актів-рахунків приймання наданих послуг. Не пізніше 15 числа місяця, наступного за розрахунковим, абонент повертає водоканалу один з двох примірників акта-рахунку приймання наданих послуг за розрахунковий місяць, підписаний уповноваженою особою та скріплений печаткою абонента, отриманий на підставі пункту 4.4. договору.
За споживання питної води та скидання стічних вод понад норм, встановлених пунктом 3.1. договору, абонент додатково оплачує понаднормативне водоспоживання та/або водовідведення у чотирьохкратному розмірі згідно діючих тарифів без ПДВ. Величина плати за скид стічних вод у систему водовідведення водоканалу з понаднормативними забрудненнями розраховується згідно Інструкції №37.
ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затвердженими наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002р. (далі ОСОБА_3), встановлено, що вони поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації, та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів. ОСОБА_3 спрямовані на запобігання порушенням у роботі мереж і споруд каналізації, підвищення ефективності роботи цих споруд і безпеки їх експлуатації та забезпечення охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод підприємств. Зазначеними ОСОБА_3 встановлено загальні вимоги до порядку відбирання проб; методики відбирання передбачено Національними стандартами України.
Відповідно до пунктів 2.1., 2.4. ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, водоканали мають право, зокрема, здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з підприємством заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Порядок та періодичність відбору проб визначаються в місцевих ОСОБА_3 приймання.
Водоканали мають право предявляти підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих ОСОБА_3, так і місцевих ОСОБА_3 приймання, а підприємства зобовязані оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.
Відповідно до пункту 7.8. ОСОБА_3 приймання стічних вод з метою контролю якості стічних вод підприємств водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень.
Працівниками позивача проведено відбір разових проб в каналізаційних мережах відповідача, про що складено акт від 12.12.2013р. в присутності представника останнього, яким ним підписано без зауважень.
За результатами проведеного аналізу встановлено перевищення допустимих концентрацій за показниками сухого залишку, хлоридами, азотом амонійним, нафтопродуктами, залізом, ортофосфатами, жирами, ХПК та БПК, що зафіксовано в протоколі вимірювань показників складу та властивостей стічних вод.
Згідно пункту 7.2.8. договору відповідач зобовязаний не перевищувати рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах та нести відповідальність за якісний склад стічних вод.
Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженою наказом Держбуду України №37 від 19.02.2002р. (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.04.2002р. за №402/6990) (далі Інструкція №37), визначено єдиний на території України порядок встановлення та стягнення плати за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, що поширюється на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації, та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів.
Водоканали здійснюють скиди у водні об'єкти очищених стічних вод з умістом забруднюючих речовин у відповідності до лімітів, що встановлюються органами Мінекоресурсів України, та сплачують збір за забруднення навколишнього природного середовища згідно Порядку та Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки та Державної податкової адміністрації України від 19.07.1999р. № 162/379, із змінами та доповненнями, внесеними наказами Мінекоресурсів та ДПА України від 27.01.2000 № 24/37 та від 28.02.2001 №75/76; підприємства скидають стічні води в системи комунальної чи відомчої каналізації та сплачують їм за послуги водовідведення відповідно до договорів з водоканалами.
Пунктом 3.2 Інструкції №37 встановлено, що при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах підприємств, що скидаються у систему каналізації, порівняно з встановленими місцевими ОСОБА_3 приймання, підприємства сплачують водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб. м. стічних вод з умістом забруднень у межах допустимих концентрацій (Нп), обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод (Vпз) та коефіцієнтом кратності (Кк), який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.
Згідно пункту 1.5 вищезазначених ОСОБА_3 №37 та Інструкції №37 водоканали розробляють місцеві ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, у яких установлюються допустимі концентрації (ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств у міську каналізацію. Місцеві ОСОБА_3 приймання стічних вод згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві ОСОБА_3 приймання є обов'язковими для всіх підприємств, яким водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради.
Відповідно до пунктів 8.4., 8.5. ОСОБА_3 приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровськ, затверджених рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради №1895 від 25.12.2012р., при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах підприємств, що скидаються у міську каналізацію, порівняно з встановленими допустимими концентраціями забруднюючих речовин, підприємства сплачують Водоканалу додаткову плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах допустимих концентрацій, обсягом скинутих понаднормативних стічних вод та коефіцієнтом кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.
Плата за скид понаднормативних забруднень стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих підприємством протягом місяця, коли було зафіксовано перевищення допустимих концентрацій. В окремих випадках (систематичне порушення ОСОБА_3 приймання та скиду, урахування рівня небезпеки скинутих забруднень тощо) - три місяця (місяць, у якому відібрана проба та двох попередніх місяців).
Позивачем підготовлений розрахунок величини плати за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням за жовтень, листопад та грудень 2013р.
На адресу відповідача 13.03.2014р. разом з супровідним листом від 28.02.2014р. був направлений рахунок №9013 від 31.01.2014р. на суму 15899грн.40коп.
Відповідно до п. 4.10. договору величина плати за скид стічних вод у систему водовідведення відповідача з понаднормативним забрудненням розраховується згідно з Інструкцією №37.
В пункті 7.18. Інструкції №37 визначено, що оплата здійснюється споживачем не пізніше 10 днів з дати отримання листа повідомлення та рахунку. Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення рахунок від 31.01.14р. отриманий відповідачем 28.03.14р. Таким чином, рахунок за скид стоків з перевищенням допустимих концентрацій шкідливих речовин підлягав оплаті до 07.04.14р. включно.
За правилом, яке застосовується до визначення ознак систематичності порушення, систематичним є порушення відповідного законодавства юридичною особою після застосування до неї не менш як двох заходів впливу протягом року.
Таким чином, порушення відповідного законодавства втретє юридичною особою після застосування до неї двох заходів впливу протягом року є систематичним порушенням.
В даному випадку, порушення, на які посилається позивач, відбулися - у 2010р. (відбір проб 14.01.2010р.), у травні 2013р. (відбір проб 27.05.13р.) та грудні 2013р. (відбір проб 12.12.13р.) Тобто, протягом 2013р. відбулось лише два порушення відповідачем законодавства у відповідній сфері. З наведеного вбачається відсутність ознак систематичності порушення.
З огляду на викладене вище, плата за скид стічних вод підлягає стягненню за весь обсяг стічних вод, скинутих підприємством протягом місяця, коли було зафіксовано перевищення допустимих концентрацій, а саме в розмірі 5183грн.64коп. В задоволенні вимог про стягнення 10715грн.76коп. слід відмовити через необґрунтованість.
Заперечення відповідача про те, що ним не скидаються стічні води у систему міської каналізації, а до каналізаційні мережі ТОВ «Весна Електроника» судом не приймається. Проби відбиралися у КНС відповідача, стічні води приймає саме позивач через систему міської каналізації.
Також судом не приймаються заперечення відповідача про необґрунтованість застосування позивачем встановлених тарифів, а не собівартість послуг. Постановою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України №202 від 30.09.2011р. встановлено саме тариф на послуги позивача, зокрема, на послуги з очищення стоків для інших споживачів 1,21 грн. за 1 м3 без ПДВ.
На підставі статті 625 Цивільного кодексу України позивач нарахував за період 08.04.2014р. 14.03.2016р. та заявив до стягнення суму 3% річних в розмірі 923грн.91коп. та суму інфляційної складової в розмірі 11856грн.60коп.
Твердження відповідача про нерозповсюдження положень статті 625 Цивільного кодексу України на правовідносини між сторонами є помилковими. Чинне законодавство і договір передбачає саме підвищену плату за зобовязанням, що виникає з договору з оплати за очищення стічних вод з понаднормовим забрудненням, яка не є санкцією.
З огляду на часткове задоволення позовних вимог про стягнення суми боргу, підлягають частковому задоволенню вимоги про стягнення 3% річних в розмірі 301грн.13коп., суми інфляційної складової в розмірі 3865грн.80коп. В задоволенні позовних вимог про стягнення 3% річних в розмірі 622грн.78коп. та суми інфляційної складової в розмірі 7990грн.80коп. слід відмовити.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України.
У випадках скасування рішення господарського суду і передачі справи на новий розгляд розподіл судового збору у справі, в тому числі й сплаченого за подання апеляційної та касаційної скарги, здійснює господарський суд, який приймає рішення за результатами нового розгляду справи, керуючись загальними правилами розподілу судових витрат.
Враховуючи викладене, суд покладає на відповідача витрати позивача повязані зі сплатою судового збору в розмірі 449грн.27коп. за подання позову, в розмірі 494грн.20коп, за подання апеляційної скарги, в розмірі 539грн.13коп. за подання касаційної скарги.
Керуючись нормами ОСОБА_3 прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002р. (зареєстровано в Мінюсті України 26.04.2002р. №403/6691), Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002р. (зареєстровано в Мінюсті України 26.04.2002р. №402/6690), ОСОБА_3 приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська, затверджених рішенням Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради №1895 від 25.12.2012р., статтями 1, 2, 4, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 21, 22, 33, 34, 36, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги «Дніпроводоканал» Дніпропетровської міської ради м. Дніпро до Товариства з обмеженою відповідальністю «Продторгресурс» м. Дніпро про стягнення суми боргу в розмірі 15899грн.40коп., 3%річних в розмірі 923грн.91коп., суми інфляційної складової в розмірі 11856грн.60коп. задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Продторгресурс» м. Дніпро (Ідентифікаційний код 33771045, місцезнаходження: 49022, м. Дніпро, вул. Океанська, б.10) на користь Комунального підприємства «Дніпроводоканал» Дніпропетровської міської ради м. Дніпропетровськ (Ідентифікаційний код 03341305, місцезнаходження 49101, м. Дніпро, вул. Троїцька, буд.21а) плату за перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин в розмірі 5183грн.64коп., 3% річних в розмірі 301грн.13коп., суму інфляційної складової в розмірі 3865грн.80коп., витрати, повязані зі сплатою судового збору в розмірі 449грн.27коп. за подання позову, в розмірі 494грн.20коп, за подання апеляційної скарги, в розмірі 539грн.13коп. за подання касаційної скарги.
В задоволенні решти вимог відмовити.
Видати наказ після набрання чинності рішенням.
В судовому засіданні від 12.04.2017р. проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повний текст підписаний 18.04.2017р.
Суддя ОСОБА_4