Постанова № 66020485, 20.03.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2017
Номер справи
810/3518/16
Номер документу
66020485
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 березня 2017 року № 810/3518/16

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., при секретарі судового засідання Сіренко Ю.П., за участю представника позивача та представника відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Києві адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Інтер-Кастомс"

до Броварської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0017721502 від 06 листопада 2015 року,

В С Т АН О В И В:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось ТОВ «Компанія Інтер-Кастомс» з позовом до Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 06.11.2015 №0017721502.

У обґрунтування своєї правової позиції вказує, що 12.11.2015 на адресу ТОВ «КОМПАНІЯ ІНТЕР-КАСТОМС» надійшло податкове повідомлення - рішення від 06.11.2015 №0017721502 Броварської ОДПІ (м. Бровари) ГУ ДФС у Київській області, прийняте на підставі акту про результати камеральної перевірки податкової звітності ТОВ «КОМПАНІЯ ІНТЕР-КАСТОМС», від 20.10.2015р. №359/1502/398360002 (далі - Акт перевірки)

Вказує, що позивач не погоджується з висновками Акту перевірки та вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання та прийняв рішення, що суперечить законодавству та виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених законами України.

У судових засіданнях представники позивача підтвердили обставини викладені у позовній заяві, позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити.

Відповідач - Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні. У обґрунтування своєї правової позиції вказує, що Броварською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проведено камеральну перевірку ТОВ «Компанія Інтер-Кастомс» податкової декларації з плати за землю (земельний податок) від 28.08.15 №9179654033 на 2015 рік, за червень-вересень 2015 року, про що Броварською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області складено акт перевірки.

Пояснив, що дані камеральної перевірки свідчать про заниження суми податкових зобов'язань за червень-вересень 2015 року, заявлених у податковій декларації з плати за землю (орендної плати за землю) на 2015 рік, поданої до Броварської ОДПІ ТОВ «Компанія Інтер-Кастомс» 28.08.15 №9179654033 на загальну суму податку 57525,79грн.

На підставі висновків акту, податковим органом винесено оскаржувані податкові повідомлення - рішення.

У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, Броварською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проведено камеральну перевірку ТОВ «Компанія Інтер-Кастомс» податкової декларації з плати за землю (земельний податок) від 28.08.15 №9179654033 на 2015 рік, за червень-вересень 2015 року, за результатами якої складено акт перевірки. Певіркою встановлено, що позивачем занижено суми податкових зобов'язань за червень-вересень 2015 року, заявлених у податковій декларації з плати за землю (орендної плати за землю) на 2015 рік, поданої до Броварської ОДПІ ТОВ «Компанія Інтер-Кастомс» 28.08.15 №9179654033 на загальну суму податку 57525,79грн.

На підставі висновків акту перевірки, Броварською ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області прийнято податкове повідомлення - рішення від 06.11.2015 №0017721502, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання зі сплати земельного податку з юридичних осіб у розмірі 71907,24 грн. ( за основним платежем - 57525,79 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 14381,45 грн.).

Надаючи правову оцінку оскаржуваному податковому повідомленню-рішенню суд вважає за необхідне вказати наступне.

Судом встановлено, що в кінці червня 2015 року ТОВ «КОМПАНІЯ ІНТЕР-КАСТОМС» набуло право власності на земельну ділянку в м. Бровари загальною площею 18,0000 га з кадастровим номером 3210600000:01:058:0029 по вул. Кутузова в м.Бровари.

З придбання у власність вказаної земельної ділянки, у товариства з'явилось зобов'язання щодо сплати плати за землю, яке передбачено положеннями розділу XIII Податкового кодексу України.

Справляння плати за землю здійснювалось Товариством у відповідності до положень розділу XIII Податкового кодексу України.

Відповідно до п.271.1. ст. 271 ПК України, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

Згідно п.271.2 ст.271 ПК України рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Відповідно до п. 284.1. ст. 284 ПК України, органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

Згідно до п. 286.2. ст. 286 ПК України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подасться довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Судом встановлено, що позивач отримав від ТОВ «Кийконсалтингаудит» довідку №03/15, про те, що на земельній ділянці площею 18 га кадастровий номер 3210600000:01:058:0029, що розташована за адресою: Київська область, місто Бровари, вулиця Кутузова, не знаходиться будь-які об'єкти нерухомого майна (будівлі/споруди).

Судом встановлено, що позивач здійснило розрахунок розміру плати за землю виходячи з первинних даних, які були відомі позивачу на момент придбання земельної ділянки. Так ТОВ «КОМПАНІЯ ІНТЕР-КАСТОМС», при поданні 28.08.2015 первинної декларації плати за землю №9179654049, використало у своєму розрахунку до декларації діючу на момент подання декларації нормативно грошову оцінку, встановлену рішенням Броварської міської ради від 30.09.2008 №883-46-05 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Бровари».

Як вбачається з матеріалів справи, податковий орган 03.09.2015р. направив до Держземагенства у м.Бровари запит №1044/9/1502-221/1426, про надання інформації щодо розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка знаходиться в користуванні ТОВ «КОМПАНІЯ ІНТЕР-КАСТОМС» площею 18,0000 га кадастровий номер 3210600000:01:058:0029 по вул. Кутузова в м.Бровари.

На вищезазначений запит Держземагенство у м.Бровари, листом №11-1028-0.3- 1704/2-15 від 11.09.2015 надало інформацію, що розмір нормативно-грошової оцінки земельної ділянки ТОВ «КОМПАНІЯ ІНТЕР-КАСТОМС» становить 41 216 489,00 грн.

Судом встановлено, що отримавши інформацію від Держземагенства що розмір нормативно-грошової оцінки земельної ділянки ТОВ «КОМПАНІЯ ІНТЕР-КАСТОМС» становить значно більше ніж задекларований товариством в декларації №9179654033 від 28.08.2015р. (13 987 800 грн. = 77,71 грн./м2 * 180000 кв.м), податковий орган в наступному звернувся до товариства з листом №13663/10/1502-222/1490 від 25.09.2015, яким повідомив про розбіжності у визначенні податкового зобов'язання плати за землю за період червень-вересень 2015р. та необхідності приведення у відповідність вказаного податкового зобов'язання до даних відділу Держземагенства у м.Бровари.

Як вбачається з матеріалів справи, 29.09.2015 позивач листом №29/09-2015 повідомило Броварську ОДПІ про подання податкової декларації з плати за землю виходячи з нормативно грошової оцінки землі, що була отримана попереднім власником та про те, що після завершення переоформлення дозвільних документів та отримання довідки від Держземагенства про розмір нормативно грошової оцінки земельної ділянки, відкоригує свої зобов'язання та подасть коригуючи декларацію з плати за землю.

Судом встановлено, що податковий орган 20.10.2015 провів камеральну перевірку та встановив, що сума податкового зобов'язання з плати за землю була визначена без врахування нормативної грошової оцінки землі, що згідно витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки №11-1028-0.3-1978/2-15 від 12.10.2015, нормативна грошова оцінка земельної ділянки загальною площею 180000 кв.м складає 35 337 716 грн.

Таким чином судом встановлено, що на момент здійснення камеральної перевірки існували розбіжності між нормативно грошовою оцінкою землі м.Бровари, встановленої Броварською міською радою у рішенні від 30.09.2008 №883-46-05 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Бровари» та нормативно грошовою оцінкою земельної ділянки, яка випливала з витягу Держземагенства у м.Броварах Київської області з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки №11-1028-0.3-1978/2-15 від 12.10.2015. При цьому, на момент складення та подання декларації плати за землю 28.08.2015, так і на день проведення камеральної перевірки, позивачу не було відомо, про наявність нормативно грошової оцінки земельної ділянки, яка випливає з витягу Держземагенства у м.Броварах Київської області з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки №11-1028-0.3-1978/2-15 від 12.10.2015р., оскільки позивачу була невідома а була отримана на запит податкового органу.

Лише 15.04.2016 позивач отримав від Держземагенства у м.Бровари витяг з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки №34-1028-99.3-1135/2-16 від 15.04.2016, згідно якого нормативно грошова оцінка земельної ділянки складає 13 903 200 грн., що у порівнянні з задекларованою товариством в декларації №9179654033 від 28.08.2015р. нормативно грошовою оцінкою 13 987 800 грн. (77,71 грн./м2 * 180000 кв.м = 13 987 800 грн.) не співпадає лише на 84 600 грн.

Судом встановлено, що дана розбіжність вартості, це наслідок того, що остання нормативно грошова оцінка отримана товариством 16.04.2016, базується на рішенні Броварської міської ради від 25.12.2014 №1378-50-06 «Про затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земель м.Бровари», а розмір за яким товариство здійснило розрахунок 28.08.2015 базувалось на рішенні Броварської міської ради від 30.09.2008 №883-46-05 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Бровари».

Порівнюючи усі значення показників, які містяться у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки відділу Держземагенства у м.Броварах від 16 листопада 2013 року №04-з/13-д/625 з витягом відділу Дергеокадастру у м.Броварах з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №34-1028-99.3-1135/2-16 від 15.04.2016 року, то усі локальні кофіцієнти співпадають, фактично земельна ділянка не змінювала свої показники та того, що фактично будівництво на земельній ділянці не розпочалось.

Як вбачається з матеріалів справи, порівнювати значення показників згідно витягу відділу Дергеокадастру у м.Броварах з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №34-1028-99.3-1135/2-16 від 15.04.2016, з витягом отриманим податковим органом №11-1028-0.3-1978/2-15 від 12.10.2015, то в останньому прослідковується використання функціонального коефіцієнту не 0,5 а 1,20, а також не включення такого локального коефіцієнту як «відсутність центрального водовідведення - 0,95».

Таким чином суд вважає, що розмір нормативно грошової оцінки відповідає вартості нормативно грошовій оцінці затверджений рішенням Броварської міської ради від 30.09.2008року №883-46-05 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Бровари» та повністю співпадає з розміром нормативно грошової оцінки, що отримав попередній власник на вказану земельну ділянку.

Отже, висновок податкового органу про заниження позивачем суми податкових зобов'язань за червень-вересень 2015 року, заявлених у податковій декларації з плати за землю (орендної плати за землю) на 2015 рік, поданої до Броварської ОДПІ ТОВ «Компанія Інтер-Кастомс» 28.08.15 №9179654033 на загальну суму податку 57525,79 грн., є необґрунтованим, а податкове повідомлення-рішення 06.11.2015 №0017721502 винесено протиправно, а тому має бути скасовано.

Під час звернення до суду позивачем сплачено судовий збір в сумі 1378,00 грн. згідно платіжного доручення №59 від 31.10.2016, тому понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в розмірі 1378,00 грн. підлягають стягненню з Броварської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача відповідно до положень статті 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 69, 70, 71, 72, 94, 158-163, 167, 2442 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Броварської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області № 0017721502 від 06 листопада 2015 року.

3. Стягнути судовий збір у розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп. на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Інтер-Кастомс" за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Броварської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Щавінський В.Р.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 24 березня 2017 р.