ун. № 759/13033/14-а
пр. № 2-а/759/27/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2017 року Святошинський районний суд м. Києва
в складі: головуючого-судді Петренко Н. О.
при секретарі Рагімовій Т.О.
розглянувши у відритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання неправомірною бездіяльність, визнання рішення незаконним, зобов'язання здійснити перерахунок призначеної державної соціальної допомоги
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому просить визнати неправомірною бездіяльність, яка полягає у тому, що відповідач не здійснив дії щодо направлення йому рішення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 1 лютого 2014 року по 31 липня 2014 року наступного дня після прийняття відповідачем цього рішення. Визнати рішення про призначення йому державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 1 лютого 2014 року по 31 липня 2014 року у розмірі, меншому ніж розмір прожиткового мінімуму, встановленому законом, таким, що не відповідає частині 3 статті 46 Конституції. Визнати неправомірною бездіяльність відповідача, яка полягає у тому, що він не забезпечив виконання положень ч.3 ст. 46, ст. 48 Конституції України на території Святошинського району м. Києва для категорії малозабезпечених громадян України працездатного віку. Визнати неправомірними дії відповідача, які в порушення ст. 64 Конституції України полягають у обмеженні конституційного права позивача на соціальний захист, а саме права на забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму. Зобов'язати відповідача здійснити перерахунок призначеної державної соціальної допомоги за період з 1 лютого 2014 р. по 31 липня 2014 р. до рівня, визначеного в частині 3 статті 46 Конституції України з подальшою виплатою недоотриманої суми за вказаний період.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову, мотивуючи тим, що рішення про призначення позивачу на підставі його заяви державної соціальної допомоги за період з 01.02.2014р. по 31.07.2014р. в розмірі 191,84 грн. було прийнято 03.02.2014р. Управлінням праці та соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації. Також позивач сам зазначає в позовній заяві про те, що його заява та додані до неї документи зареєстровані 03.02.2014р. саме органом праці та соціального захисту. Таким чином районна в м. Києві державна адміністрація безпосередньо не приймає рішення щодо призначення чи відмову в призначенні соціальної допомоги, а вказані питання належать до компетенції Управління праці та соціального захисту населення районної в м. Києві державна адміністрації, яка є самостійним структурним підрозділом державної адміністрації з правом юридичної особи. Оскільки позивач до Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації не звертався, права позивача Святошинською районною в місті Києві державною адміністрацією порушені не були, а тому позовні вимоги позивача необґрунтовані та такі, що не підлягають задоволенню.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 17, п.1 ч .1 ст. 18 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
Згідно довідки Святошинського РУПСЗН № 2400/37-02/12 від 22.07.2014р. ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Святошинському РУПСЗН та отримує державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям з лютого 2014р. по липень 2014р. в розмірі 191,84 грн.
Згідно довідки Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації № 2703/37-02/12 від 20.08.2014р. ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації та йому з 01.08.2014р. по 31.01.2015р. призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям в розмірі 191,84 грн. щомісячно.
Суд вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи дійшов висновку про відмову в задоволенні позову, оскільки позивачем пред`явлено позов до Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, тоді як спірні правовідносини у нього виникли з Управлінням праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 17, 18, ч.3 ст.160, ст.ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
постановив:
Відмовити в задоволенні позову.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: