ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" квітня 2017 р. Справа № 370/395/17
03 квітня 2017 рокусуддя Макарівського районного суду Київської області Мазка Н.Б., за участі прокурора Макарівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_1,розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту захисту економіки управління захисту економіки в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
За ч.1 ст.1727 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, будучи депутатом ОСОБА_3 сільської ради,являючись суб'єктом правопорушення за ч.1ст.1727 КупАПу відповідності з положеннями п.п.«б» п.1 ч.1ст.3Закону України «Про запобігання корупції»та приміткою 1 дост.1727 КУпАП, в порушення вимогст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив будь-якихзаходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів тане повідомив колегіальний орган - ОСОБА_3 сільську раду Макарівського району Київської області чи її посадових осіб у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у нього на передодні 12-ї сесії ОСОБА_3 сільської ради Макарівського району 12 жовтня 2016 рокууприміщенні даної сільської ради по вул. Київська, 48, в с. Бишів Макарівського району Київської області, при розгляді його заяви про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в с. Бишів по вул. Польова, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1ст.1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення«Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».
Відомості про місце, час вчинення, суть адміністративного корупційного правопорушення.
За результатами проведення місцевих виборів у 2015 році рішенням першої сесії ОСОБА_3 сільської ради від 17 листопада 2015 року ОСОБА_2 визнано обраним депутатом ОСОБА_3 сільської ради Макарівського району VIІ скликання.
Відповідно до вимогст.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно доКонституції Україниі закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановленийКонституцією України.
Згідно з ч.1ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися правил депутатської етики, зокрема:
1) керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано;
2) не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях.
Відповідно до частини 3 цієї статті на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановленіЗаконом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Згідно з п.п.«б» п.1 ч.1ст.3 Закону України «Про запобігання корупції»та примітки 1 дост.1727 КУпАП, депутати місцевих рад є субєктами правопорушень, передбаченихст.1727 КУпАП«Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».
Статтею 28 Закону України «Про запобігання корупції»визначено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першоїстатті 3 цього Закону(в тому числі депутати місцевих рад), зобовязані:
1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.
Згідно зіст.15 Закону України «Про правила етичної поведінки», особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, незважаючи на особисті інтереси, вживають вичерпних заходів щодо недопущення конфлікту інтересів, а також не допускають вчинення дій чи бездіяльності, що можуть спричинити виникнення конфлікту інтересів або створити враження його наявності.
Вивченням рішень сесій ОСОБА_3 сільської ради Макарівського району та протоколів до них, встановлено порушення вищевказаних вимог закону депутатом ОСОБА_3 сільської ради Макарівського району сьомого скликання ОСОБА_2 під час прийняття сесією відповідної сільської ради рішення №62-12-VIІ від 12 жовтня 2016 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо передачі у власність громадянам земельних ділянок для ОЖБ, ОСГ, для ведення індивідуального садівництва, будівництва індивідуальних гаражів, зокрема і депутату ОСОБА_2 у с. Бишів по вул. Польовій».
Так, відповідно до вимог п.34 ч.1ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.
Згідно з ч.6ст.118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, подають клопотання (заяву) до відповідного органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначенихстаттею 122 цього Кодексу.
ОСОБА_2 30 вересня 2016 року звернувся до ОСОБА_3 сільської ради Макарівського району із заявою про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для особистого селянського господарства в с. Бишів по вул. Польова, 73, (навпроти двору).
Того ж дня вказану заяву зареєстровано в Журналі заяв ОСОБА_3 сільської ради.
Зазначену заяву розглянуто та задоволено 12 жовтня 2016 року на 12-й сесії ОСОБА_3 сільської ради Макарівського району, у звязку з чим сесією прийнято рішення №62-12-VIІ від 12 жовтня 2016 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо передачі у власність громадянам земельних ділянок для ОЖБ, ОСГ, для ведення індивідуального садівництва, будівництва індивідуальних гаражів, зокрема і депутату ОСОБА_2 у с. Бишів по вул. Польовій».
ОСОБА_2 як депутат ОСОБА_3 сільської ради VII скликання був присутнім на засіданні відповідної сесії сільської ради та брав участь у голосуванні по своїй заяві, а саме проголосував «за», чим порушив вимогист.28 Закону України «Про запобігання корупції», так як з моменту подання до сільської ради відповідної заяви від 30 вересня 2016 року до часу голосування по цій заяві (12 жовтня 2016 року), він як депутат місцевої ради письмово чи у будь-який інший спосіб не повідомив ОСОБА_3 сільську раду (колегіальний орган, в якому здійснював представницькі повноваження), її депутатів чи по посадових осіб (ОСОБА_3 сільського голову, секретаря сільської ради тощо) про наявний у нього реальний конфлікт інтересів, який виник під час розгляду на сесії сільської ради вищевказаної його заяви, тобто про наявну суперечність між його приватними інтересами та представницькими повноваженнями як депутата сільської ради, що могло вплинути на обєктивність та неупередженість прийняття ОСОБА_3 сільською радою відповідного рішення по його заяві (ст.1 Закону України «Про запобігання корупції»та примітка 2 дост.1727 КУпАП).
Час вчинення правопорушенняу невстановлений час 12 жовтня 2016 року, дата виявлення правопорушення 24 січня 2017 року.
Прокурор Шабанов Е.С. вважає, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.1727 КУпАП, тому просить притягнути його до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на користь держави.
Дії ОСОБА_2 кваліфіковані за ч.1ст.1727 КУпАП.
При розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративного правопорушеннявизнав.
Його вина також підтверджується письмовими матеріалами справи, а саме:
Протоколом 12 сесії VII скликання ОСОБА_3 сільської ради Макарівського району Київської області від 12 жовтня 2016 року; копією рішення 12 сесії VII скликання ОСОБА_3 сільської ради Макарівського району Київської області від 12 жовтня 2016 року (з додатком) «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо передачі у власність громадянам земельних ділянок для ОЖБ, ОСГ, для ведення індивідуального садівництва, будівництва індивідуальних гаражів, зокрема і депутату ОСОБА_2 у с. Бишів по вул. Польовій»; поясненнями ОСОБА_2; поясненнями ОСОБА_4; поясненнями ОСОБА_5; поясненнями ОСОБА_6; поясненнями ОСОБА_7; копією журналу реєстрації пропозицій, заяв та скарг громадян ОСОБА_3 сільської ради; копією журналу реєстрації вхідних документів ОСОБА_3 сільської ради.
У відповідності до вимог ст.ст.33,34,35 КУпАПпри накладення стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, які помякшують відповідальність є щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника не встановлено.
Враховуючи особу правопорушника, помякшуючі обставини, суд вважає, що ОСОБА_2 слідпризначити адміністративне стягнення у межах санкції ч.1ст. 1727 КУпАП, у вигляді штрафу.
Згідност.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
Керуючись вимогами ст.40-1, ч.1 ст.1727 КУпАП,
П о с т а н о в и в:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.1727 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700.00гривень (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір на користь держави (УДКСУ Макарівський район 22030001, код отримувача 38007165, на рахунок 31214206700385, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області м. Київ, код банку отримувача 821018) в сумі 320 (триста двадцять) гривень00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Макарівський районний суд Київської області.
Суддя Мазка Н.Б.