ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
УХВАЛА
"11" квітня 2017 р.Справа № 922/538/17
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жельне С.Ч.
при секретарі судового засідання Федоровій Т.О.
розглянувши справу
за позовом Заступника керівника Харківської місцевої прокуратури № 3 Харківської області, м. Харків в інтересах держави в особі Харківської міської ради, м. Харків до ФОП ОСОБА_2., м.Харків про зобов'язання вчинити певні дії за участю представників:
позивача: Настусенко Д.Д. за дов. №08-11/180/2-17 від 12.01.17 року;
Прокурор: Кріцина Н.Г. (посв. №037583 від 24.12.15р.), Горгуль Н.В. (посв. №036152 від 29.10.15р.)
відповідача: ОСОБА_5 за дов. б/н від 22.03.17 року.
ВСТАНОВИВ:
Заступник керівника Харківської місцевої прокуратури №3 звернувся до господарського суду Харківської області з позовом в інтересах держави в особі Харківської міської ради (позивач) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (відповідач) в якому просить суд зобов'язати відповідача протягом 3-х місяців з моменту вступу в законну силу рішення суду забезпечити виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (місцевості), площею 0,1657 га, розташованої по АДРЕСА_2 та вчинити дії щодо реєстрації зазначеної ділянки в Державному земельному кадастрі.
Ухвалою суду від 14 лютого 2017 року було порушено провадження по справі та призначено розгляд справи на 071 березня 2017 року.
Ухвалою суду від 07.03.2017р. за клопотанням відповідача (вх.№7774) розгляд справи було відкладено на 22.03.2017р.
21.03.2017р. від відповідача надійшов нормативно-правовий відзив на позовну заяву (вх.№6661), за змістом якого відповідач не погоджуєтся з позовними вимогами у повному обсязі, вважає їх такими, що суперечать нормам чинного законодавства
У судовому засіданні 22.03.2017 та 04.04.2017 було оголошено перерву до 11.04.2017р. 14:20 год.
30.03.2017р. та 10.04.2017 від представника прокуратури до суду надійшли письмові пояснення (вх.№10668) (вх.№11994) .
Представник позивача позов підтримав у повному обсязі, вказував на те, що відповідачем недодержано процедуру дострокового розірвання договору оренди землі, передбаченого Порядком оформлення договорів оренди землі в м.Харкові (у редакції рішення Харківської міської ради від 03.07.2013 №1191/13), угоди про розірвання договору оренди землі не було укладено та зареєстровано, а тому договір зареєстрований 23.11.1999 виконкомом Харківської міської ради в книзі записів договорів на право тимчасового користування землею №2134 на цей час є діючим.
У судовому засіданні 11.04.2017 р. представники прокуратури підтримали позов, наголосили на тому, що відповідач 20.03.2017р. скористався своїм правом на односторонню відмову від права користування спірною земельною ділянкою за договором оренди землі від 23.11.1999 вже після подачі прокуратурою позову до суду. Окремо зауважили, що при подачі позову до суду прокуратурою було сплачено судовий збір у більшому розмірі, ніж це передбачено чинним законодавством за вимогу немайнового характеру.
Присутній у судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував з підстав викладених у відзиві на позовну заяву (вх.№9661 від 21.03.2017) та додаткових поясненнях до нього (вх.№11249 від 04.04.2017). Наполягав на тому, що договір припинив свою дію відповідно до п.3.2. договору на право тимчасового користування земельною ділянкою №2134 від 23.11.1999 після звернення відповідача з відповідною заявою до позивача про його припинення 20.03.2017 року.
З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно та повно дослідивши надані учасниками судового процесу докази, суд встановив наступне.
На підставі розпорядження виконавчого комітету Харківської міської ради №1640 від 19.08.1999 між Харківською міською радою та ФОП ОСОБА_2 31.08.1999 укладено договір тимчасового користування землею, що був зареєстрований 23.11.1999 за №2134 виконкомом Харківської міської ради, та відповідно до умов якого ФОП ОСОБА_2 надано в тимчасове користування земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_2, строком до 23.10.2020 року для експлуатації та обслуговування складських приміщень.
Рішенням Харківської міської ради від 03.07.2013 №1209/13 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013, відповідно до пункту 1.1 якого затверджено базову вартість 1 кв.м земель міста Харкова у сумі 291, 18 грн.
Рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 №1269/13 «Про затвердження «Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013» встановлено, що плата за землю на підставі даних «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013» вводиться в дію з 01.01.2014. Зміни до договорів оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди землі згідно з Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові (пункти 2. З рішення).
Згідно пункту 2.2 вказаного Порядку, управління Держземагентства у м. Харкові Харківської області надає інформацію про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки згідно з чинним законодавством.
Відповідно до пункту 4 рішення Харківської міської ради від 25.09.2013 №1269/13 зобов'язано орендарів земельних ділянок, які перебувають у їх користуванні на підставі договорів оренди, укладених протягом 1994-1998 років та 1999-2003 років, та які були передані у користування без проведення державної реєстрації цих земельних ділянок:
- укласти із розробниками документації із землеустрою договори на складання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) стосовно земельних ділянок, переданих їм у користування без проведення державної реєстрації таких земельних ділянок (без присвоєння їм кадастрового номеру);
- забезпечити складання та прийняття технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у строк, що не перевищує 2 календарних місяців з дня набрання чинності цим Рішенням;
- не пізніше 31.12.2013 вчинити дії, спрямовані на подання складеної (розробленої) технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) до Управління Держземагентства у м. Харкові для здійснення Державним кадастровим реєстратором державної реєстрації (із присвоєнням кадастрового номеру) земельних ділянок, переданих у користування без проведення їх державної реєстрації (в тому числі, у разі, коли відомості про земельні ділянки, право користування на які виникло до 2004 року, не внесені до державного реєстру земель);
- повідомити Департамент земельних відносин Харківської міської ради про здійснення державної реєстрації відповідної земельної ділянки із зазначенням присвоєного кадастрового номеру та долученням копії витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, який було видано на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки.
Пунктом 5 рішення Харківської міської ради від 25.09.2013 №1269/13 Департамент земельних відносин Харківської міської ради зобов'язано попередити всіх землекористувачів (орендарів) земельних ділянок, реєстрація яких у Державному земельному кадастрі не здійснена, про необхідність приведення розміру плати за землю відповідно до вимог чинного законодавства.
На виконання вказаних вимог рішення Харківської міської ради від 25.09.2013 №1269/13 Департаментом земельних відносин на адресу відповідача був направлений лист-попередження №1600/0/225-13, в якому повідомлено про необхідність в строк до 01.12.2013 забезпечити виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), в строк не пізніше 31.12.2013 подати складену (розроблену) технічну документацію щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) до Управління Держземагенства у м. Харкові для здійснення реєстрації земельної ділянки із присвоєнням кадастрового номеру, в строк до 01.01.2014 повідомити Департамент земельних відносин Харківської міської ради про здійснення державної реєстрації земельної ділянки та надати копію витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження державної реєстрації цієї земельної ділянки та в строк до 01.02.2014 привести розмір плати за землю відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідач залишив вказаний лист-попередження без відповіді.
Договір на право тимчасового користування землею №2134 був укладений 23.11.1999 відповідно до норм законодавства, які діяли на момент його укладення.
Статтею 7 Земельного кодексу України (в редакції, чинній на момент укладення договору на право тимчасового користування землею №2134 від 23.11.1999) користування землею може бути постійним або тимчасовим. Постійним визнається землекористування без заздалегідь установленого строку. Тимчасове користування землею може бути короткостроковим - до трьох років і довгостроковим - від трьох до двадцяти п'яти років. У разі виробничої необхідності ці строки може бути продовжено на період, що не перевищує одного строку відповідно короткострокового або довгострокового тимчасового користування. Користування землею на умовах оренди для сільськогосподарських цілей повинно бути, як правило, довгостроковим.
Відповідно до ч. І ст.24 Земельного кодексу України (1991 року) право тимчасового користування землею, в тому числі на умовах оренди, оформляється договором.
Статтею 36 Земельного кодексу України (1991 року) передбачено, що використання землі на Україні є платним. Власники землі та землекористувачі щорічно сплачують плату за землю у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначаються залежно від якості та місцеположення земельної ділянки виходячи з кадастрової оцінки земель. Орендар сплачує за землю орендну плату, розмір якої встановлюється за угодою сторін у договорі оренди. Порядок оподаткування і середні ставки земельного податку та граничні розміри орендної плати за землю встановлюються Верховною Радою України.
Пунктом 2.1 договору на право тимчасового користування землею №2134 від 23.11.1999 передбачено, що плата за землю вноситься землекористувачем щомісячно у вигляді земельного податку.
Відповідно до підпункту 14.1.72 пункту 1 статті 14 Податкового кодексу України земельний податок - це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Натомість, ФОП ОСОБА_2 не є власником земельної ділянки та не є постійним землекористувачем, оскільки не відноситься до осіб, визначених ст. 92 Земельного кодексу України, а відтак сплата орендарем плати за землю у вигляді земельного податку не відповідає нормам чинного законодавства.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, підставами для виникнення прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Статтями 525, 526 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За приписами ст.93 Земельного кодексу України та ст. 1 Закону України «Про оренду землі» (в редакції, чинній на момент звернення до суду) оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Договір на право тимчасового користування землею, за своїм змістом та з урахуванням норм чинного на теперішній час законодавства, фактично має ознаки договору оренди землі та потребує приведення його умов у відповідність до вимог чинного законодавства.
При цьому, як встановлено, відповідачем використовувулась земельна ділянка по АДРЕСА_2, яка не внесена до Державного реєстру земель.
Відповідно до ст. 79-1 Земельного кодексу України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Згідно зі ст.10 Закону України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки є об'єктами Державного земельного кадастру.
Статтею 15 Закону України «Про Державний земельний кадастр» передбачено, що нормативна грошова оцінка відноситься до відомостей про земельну ділянку, які включаються до Державного земельного кадастру.
Внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру є обов'язковим (ст.20 Закону).
Згідно зі ст. 21 зазначеного Закону відомості про межі земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру на підставі відповідної документації із землеустрою щодо формування земельних ділянок - у випадках, визначених ст.79-1 Земельного кодексу України, при їх формуванні.
Відомості про нормативну грошову оцінку земель вносяться до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації з такої оцінки.
Статтею 38 Закону України «Про Державний земельний кадастр» встановлено, що відомості Державного земельного кадастру надаються державними кадастровими реєстраторами у формі: витягів з Державного земельного кадастру про об'єкт Державного земельного кадастру; довідок, що містять узагальнену інформацію про землі (території) за формою, встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру; викопіювань з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації Державного земельного кадастру.
Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень якого передбачено, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).
Внесення інших змін до відомостей про ці земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок.
Положеннями ст. 22 Закону України «Про землеустрій» визначено, що однією із підстав здійснення землеустрою (виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі) є договори, укладені між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою.
Конституцією України в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування, а п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено, що до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад, належить вирішенні відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ч. І ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
За наявності чинного рішення Харківської міської ради від 25.09.2013 №1269/13 «Про затвердження «Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р.», письмове звернення позивача про необхідність вчинення відповідних дій з метою приведення умов договору на право тимчасового користування земельною ділянкою від 23.11.1999 №2134 до вимог чинного законодавства станом на день подання позову до суду -13.02.2017р., було залишено відповідачем без задоволення.
Згідно з п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно із ст. 15 цього Закону підставою для проведення оцінки земель (бонітування грунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 18 Закону встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Рішенням Харківської міської ради від 03.07.2013 №1209/13 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013.
Згідно з п. 1.1. вказаного рішення затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 291,18 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2013 та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Пунктом 2 рішення встановлено, що це рішення вводиться в дію з моменту оприлюднення в установленому порядку, а нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013 застосовується з 01.01.2014.
Керуючись ст. 18 Закону України «Про оцінку землі», та враховуючи, що попередня вартість 1 кв.м землі у місті Харкові була визначена станом на 01.01.2007 на підставі рішення Харківської міської ради від 25.12.2007 №335/07 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року», рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 №1269/13 «Про затвердження «Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станам на 01.01.2013» встановлено (п.2, п. 3), що плата за землю на підставі даних «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013» вводиться в дію з 01.01.2014. Зміни до договорів оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди землі згідно з Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
На сьогоднішній день, розмір орендної плати за землю, яку має сплачувати Відповідач по зазначеному договору не відповідає положенням п.289.1 ст.289 Податкового кодексу України та вищевказаним рішенням Харківської міської ради.
Проте, досліджуючи матеріали справи, судом встановлено, що п.3.2 спірного договору сторони передбачили умови дострокового припинення договору, а саме - припиняти дію цього договору в разі добровільної відмови приоритетного проводження його на новий строк шляхом подання міськвиконкому відповідного клопотання.
Таким чином, сторони у договорі передбачили можливість добровільної відмови від нього та встановили порядок такої відмови шляхом подання заінтересованою стороною тільки відповідної заяви. При цьому, надання будь-яких додаткових документів для можливості припинення дії договору його умови не містять.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач скористався своїм правом, наданим п.3.2. договору, заявивши 20.03.2017 року про добровільну відмову від договору на право тимчасового користування землею і припинення його дії.
Згідно до ч.3 ст.651 Цивільного кодексу України у разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі, якщо право на таку відмову встановлено договором, договір є розірваним.
Оскільки сторони в договорі передбачили можливість добровільної відмови від нього шляхом подання землекористувачем лише відповідної заяви, суд приходить до висновку, що зобов'язання сторін за спірним договором є припиненим з 20.03.2017 року, відтак у відповідача після припинення договору відсутні зобов'язання з оформлення технічної документації та реєстрації зазначеної земельної ділянки в Державному Земельному кадастрі з метою внесення змін до договору щодо розміру орендної плати.
При цьому припиненя зобов'язань сторін у відносинах землекористування за іншою процедурою, ніж та, що визначена приписами Порядку оформлення договорів оренди землі в м.харкові від 19.12.2012, не спростовує правові підстави припинення спірного договору, оскільки на момент визначення сторонами в умовах пункту 3.2. договору відповідного права землекористувача зазначений Порядок ще не був прийнятий, а отже, враховуючи визначений нормами ст.6, 627 Цивільного кодексу України принцип свободи договору, сторони саме таким чином врегулювали свої відносини.
При цьому, Суд вважає також за необхідне зауважити, що заява про припинення договору на право тимчасового користування землею (а.с.51) була подана відповідачем до Харківської міської ради вже після подання прокуратурою до суду позовної заяви та порушення судом провадження по даній справі.
Пунктом 4.4 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" господарський суд припиняє провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору (пункт 1-1 частини першої статті 80 ГПК), зокрема, у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань.
Припинення провадження у справі на підставі зазначеної норми ГПК можливе в разі, коли предмет спору існував на момент виникнення останнього та припинив існування в процесі розгляду справи.
Відповідно до п. 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі якщо відсутній предмет спору.
Враховуючи те, що відповідач звернувся до Харківської міської ради із заявою про припинення договору на право тимчасового користування землею 20.03.2017 року, тобто після звернення прокуратури до суду з цим позовом, суд вважає за необхідне припинити провадження у справі на підставі п. 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України.
Згідно з ч. 3 ст. 80 ГПК України про припинення провадження у справі виноситься ухвала, в якій мають бути вирішені питання про розподіл між сторонами господарських витрат, про повернення судового збору з бюджету, а також можуть бути розв'язані питання про стягнення штрафів, передбачених у пунктах 4 і 5 частини 2 статті 83 цього Кодексу.
Як було зазначено вище, у судовому засіданні 11.04.2017 року представники прокуратури пояснили, що при подачі позовної заяви до господарського суду Харківської області було зайво сплачено 1600 грн, оскільки позовна заява містить тільки одну вимогу немайнового характеру, проте відповідно до наявних в матеріалах справи платіжних доручень №65 від 25.01.2017 , №3088 від 29.12.2016р. прокуратурою Харківської області було сплачено судовий збір на загальну суму 3200 грн, що є більшою, ніж встановлено законом.
Стаття 7 Закону України "Про судовий збір" передбачає повернення судового збору, за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду, зокрема, у разі внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом
Пленум Вищого господарського суду України у Постанові № 7 від 21.02.2013 року надав роз'яснення стосовно порядку повернення сплачених сум судового збору, з підстав передбачених ст. 7 Закону України.
Суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема, внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом. Таким чином, дане питання про повернення заяво сплаченого судового збору буде розглянуто судом після надходження до суду відповідного клопотання.
Пунктом 4.7. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р. № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" роз'яснено, що частиною 2 ст. 49 ГПК України передбачено, що в разі коли спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору. Зазначена норма виступає процесуальною санкцією, яка застосовується господарським судом незалежно від того, чи виявилось відповідне клопотання заінтересованою стороною.
Враховуючи те, що спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, суд, керуючись ч. 2 ст. 49 ГПК України, покладає судовий збір у розмірі 1600 грн. на відповідача.
Враховуючи викладене та керуючись статтями ст. 22, 32, 33, 43, 44, 49, п.1-1, ч.1 ст.80, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі 922/538/17припинити .
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (61023, АДРЕСА_1, ідент.код НОМЕР_1) на користь прокуратури Харківської області (61050, м. Харків, вул. Богдана Хмельницького, 4, код ЄДРПОУ 02910108, банк отримувач: ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО 851011, рахунок 35217001007171) 1600,00 грн. судового збору.
Видати наказ після набрання ухвалою законної сили.
Суддя С.Ч. Жельне