ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" квітня 2017 р.Справа № 922/309/17
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
при секретарі судового засідання Черновій В.О.
розглянувши справу
за позовом Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території" (м. Харків) до Публічного акціонерного товариства "Харківгаз" (м. Харків) 3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (м. Київ) про зобов'язання відновити постачання, за участю представників:
позивача - ОСОБА_1 (довіреність №27 від 27.01.2017 р.),
відповідача - ОСОБА_2 (довіреність №007Др-20-1216 від 29.12.2016 р.),
третьої особи - гол. юрисконсульта Відділу претензійно-позовної роботи Управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту ОСОБА_3 (довіреність №14-88 від 18.04.2014 р.),
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить суд зобовязати відповідача відновити постачання природного газу на котельну по вул. Слобожанській, 28 у місті Люботин Харківської області, що експлуатується підприємством позивача. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 16.01.2017 р. відповідач без попереднього повідомлення позивача, відключив від систем газопостачання, закрив засувки та здійснив механічні роз'єднання на газопроводі, що подає газ на котельну у місті Люботин по вул. Слобожанській, 28, що експлуатується підприємством позивача для надання послуг теплопостачання у м. Люботин.
Відповідач у відзиві на позовну заяву, просить відмовити в задоволенні позовних вимог позивача, посилаючись на те, що він є постачальником природного газу позивачу на підставі укладених між ними договорів на поставку природного газу №2444/1617-ТЕ-32 від 21.09.2016 р. і №2577/1617-БО-32 від 31.10.2016 р. Станом на лютий 2017 р. заборгованість позивача перед відповідачем становить близько 100 млн. грн. (послуги з розподілу природного газу та неврегульований небаланс), що призводить до збитковості відповідача та значних труднощів із забезпеченням у необхідному обсязі технічними засобами та обладнанням для здійснення технічного обслуговування газопроводів і своєчасної виплати заробітної плати спеціалістам та фахівцям ПАТ "Харківгаз". Крім того, відповідач зазначив, що позивач проводить відбір природного газу без номінації на газ, доведеної його постачальником, що має ознаки несанкціонованого відбору природного газу позивачем.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 23.01.2017 р. була частково задоволена заява позивача про вжиття заходів до забезпечення позову.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 01.03.2017 р., зокрема, було залучено до участі у справі Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 15.03.2017 р., зокрема, був продовжений строк розгляду спору, за клопотання представника позивача, за межи строку, встановленого ст. 69 ГПК України, на 15 днів - до 05.04.2017 р., та розгляд справи був відкладений на 29.03.2017 р. о 14:00 год.
Третя особа надала письмові пояснення, в яких зазначає, що позивач не виконує пункт 17 Положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносин у перехідний період), тому підприємству не виділяються номінації щодо обсягів природного газу, які використовуються для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню, релігійним організаціям, бюджетним установам та організаціям. Крім того, станом на 01.01.2017 р. загальна заборгованість позивача за природний газ, спожитий для виробництва теплової енергії, за договорами, укладеними з Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", складала 201,5 млн. грн.
29.03.2017 р. у судовому засіданні була оголошена перерва до 04.04.2017 р. о 14:00 год.
Після перерви позивач надав письмові пояснення по справі стосовно застосування до спірних правовідносин Порядку пооб'єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення.
Відповідач надав письмові пояснення по справі, в яких зазначає, що позовні вимоги позивача безпідставні і не підлягають задоволенню.
Третя особа надала письмові пояснення по справі, в яких повністю заперечує проти позовної заяви позивача та просить в її задоволенні відмовити, посилаючись на те, що оскільки на сьогоднішній день не виконані умови п. 11 та п. 12 Порядку пооб'єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення, затвердженого постановою КМУ №1687 від 08.12.2006 р., підстав для відновлення газопостачання немає.
Зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, всебічно та повно дослідивши матеріали справи та надані учасниками судового процесу докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.
Відповідно до п. 1 розділу 2 Правил постачання природного газу підставою для постачання природного газу споживачу є: наявність у споживача, обєкт якого підключений до газорозподільної системи, договору розподілу природного газу, укладеного в установленому порядку між споживачем та Оператором ГРМ, та присвоєння споживачу Оператором ГРМ персонального ЕІС-коду як субєкту ринку природного газу.
Відповідно до п. 4 глави 1 розділу 1 Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. №2494, договір розподілу природного газу правочин, укладений між оператором газорозподільної системи та споживачем (у тому числі побутовим споживачем) відповідно до вимог цього Кодексу, згідно з яким забезпечується фізична доставка природного газу, належного споживачу, та/або цілодобовий доступ обєкта споживача до газорозподільної системи.
Підтверджений обсяг природного газу - обєм (обсяг) природного газу, виділений постачальником для потреб споживача, з яким укладено договір постачання природного газу на відповідний розрахунковий період, та підтверджений Оператором ГТС (включений до підтвердженої номінації) і доведений Оператору ГРМ у порядку, визначеному Кодексом ГТС.
Позивач у даній справі - Харківське обласне комунальне підприємство "Дирекція розвитку інфраструктури території", відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, є комунальним підприємством, якому надано ліцензію №041759 від 10.08.2012 р. на виробництво теплової енергії (крім діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії) Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.
Відповідно до заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) №094203А1К1SТ016 від 01.01.2016 р., саме підприємство відповідача здійснює розподіл природного газу для задоволення потреб споживачів позивача за Типовим договором розподілу природного газу.
Відповідно до п. 1.1 Типового договору розподілу природного газу, цей Типовий договір розподілу природного газу (далі - Договір) є публічним, регламентує порядок та умови переміщення природного газу з метою фізичної доставки Оператором ГРМ обсягів природного газу, які належать споживачам (їх постачальникам), до об'єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.
В пункті 2.1 договору визначено, що Оператор ГРМ зобов'язується надати Споживачу послугу з розподілу природного газу, а Споживач зобов'язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором.
Згідно з п. 9.1 договору, оператор ГРМ має право припинити/обмежити розподіл природного газу Споживачу в порядку та у випадках, передбачених Кодексом газорозподільних систем, у тому числі у разі несвоєчасної та/або неповної оплати послуг за цим Договором; відсутності підтвердженого обсягу природного газу у Споживача або перевищення його місячного підтвердженого обсягу природного газу.
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України №758 від 01.10.2015 р. затверджено Положення про покладення спеціальних обовязків на субєктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період). Цим Положенням НАК Нафтогаз України покладається обовязок постачати природний газ виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії за цінами, на умовах та у порядку, що визначені пунктами 15-17 цього Положення. Виробник теплової енергії до 01 квітня 2017 р. має право придбати природний газ у НАК Нафтогаз України для виробництва теплової енергії та/або надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню, релігійним організаціям та установам, що фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів, за умови, що такий виробник, на якого станом на 30 вересня 2015 р. поширювалася дія статті 19-1 Закону України Про теплопостачання, виконав обовязок щодо відкриття рахунків із спеціальним режимом використання (пункт 15 Положення). Постачання природного газу НАК Нафтогаз України виробникам теплової енергії здійснюється на підставі договору, що враховує положення примірного договору про постачання природного газу виробникам теплової енергії, який затверджується Кабінетом Міністрів України, та з дотриманням принципу недискримінації (пункт 17 Положення).
При цьому, вказаним нормативно-правовим актом не передбачено обовязку НАК Нафтогаз України постачати природний газ виробникові теплової енергії в залежність від категорій постачання ТКЕ-бюджет, ТКЕ-промисловість, ТКЕ-населення, тощо. Покладений Положенням обов'язок НАК Нафтогаз України постачати природний газ виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії не містить поділу залежно від того, для забезпечення потреб яких споживачів виробляється теплова енергія.
Крім того, з метою забезпечення безперебійного постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії для бюджетних установ, релігійних та інших організацій, надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження від 05.10.2016 р. №742-р Про деякі питання опалювального сезону 2016/17, яким зобовязала НАК Нафтогаз України та постачальників природного газу до початку опалювального сезону 2016/17 року (далі - опалювальний сезон) видати номінації теплогенеруючим і теплопостачальним організаціям відповідно до договорів, які укладені з ними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 р. №357 Про затвердження Примірного договору про постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії (Офіційний вісник України, 2016 р., №46, ст. 1666), та з дотриманням принципу недискримінації, а операторів газорозподільних систем до початку опалювального сезону забезпечити постачання природного газу на джерела теплової енергії теплогенеруючих і теплопостачальних організацій.
Постановою Кабінету Міністрів України №357 від 29.04.2016 р. затверджено Примірний договір про постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії.
З матеріалів справи вбачається, що Публічне акціонерне товариство "Харківгаз" надає послуги з розподілу природного газу, який Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" постачає позивачу на підставі укладених договорів постачання природного газу №2444/1617-ТЕ-32 від 21.09.2016 р. та №2577/1617-БО-32 від 31.10.2016 р.
За вказаними договорами Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" зобов'язалось здійснювати постачання природного газу з 01 жовтня 2016 року по 31 березня 2017 року (включно) у обсягах, визначених пунктами 2.1 цих договорів.
Відповідно до пункту 3.2 договорів постачання природного газу, Харківське обласне комунальне підприємство Дирекція розвитку інфраструктури території подає Публічному акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" до 15 числа місяця, що передує місяцю постачання природного газу, належним чином оформлену заявку на планові обсяги використання природного газу на наступний місяць, підписану уповноваженою особою. Обсяги постачання підтверджуються Публічне акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" шляхом подання оператору газотранспортної системи номінації на відповідний місяць постачання (розрахунковий період) в установленому законодавством порядку.
Враховуючи наведене, ХОКП Дирекція розвитку інфраструктури території природного газу на розрахунковий період, тобто на газовий місяць має право отримувати природний газ виключно від одного постачальника - ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", а розірвати договір тільки за умови виконання своїх обовязків за цим договором
При цьому, планові обсяги постачання природного газу визначені сторонами в п. 2.1 кожного з договорів, і такі обсяги постачання з огляду на умови п.п. 2.1, 2.3, 2.4 цих договорів, для ХОКП "Дирекція розвитку інфраструктури території" є узгодженими.
Суд також враховує, що обсяги спожитого ХОКП "Дирекція розвитку інфраструктури території" відображені в складених між позивачем та відповідачем актах надання послуг з розподілу природного газу №ХА 000017212 від 31.12.2016 р. (щодо грудня 2016 р.) та №ХА00001511 від 31.01.2017 р. (щодо січня 2017 р.) складених в рамках укладеного між договору на розподіл природного газу від 01.01.2016 р.
Таким чином, враховуючи умови договорів поставки, укладених між ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та ХОКП "Дирекція розвитку інфраструктури території", норми наведених вище законодавчих та підзаконних нормативних актів, зокрема постанови Кабінету Міністрів України №758 від 01.10.15 року, розпорядження Кабінет Міністрів України від 05.10.2016 р. №742-р "Про деякі питання опалювального сезону 2016/17", суд вважає, що обсяги споживання природного газу позивачем не можуть бути кваліфіковані як несанкціонований відбір природного газу.
29.12.2016 р. позивачем було отримано від Публічного акціонерного товариства "Харківгаз" повідомлення про припинення (обмеження) газопостачання №36 від 29.12.2016 р. (а.с.23), у зв'язку з відсутністю у споживача (його постачальника) підтверджених обсягів природного газу (лімітів) на січень 2017 р. Позивачу було запропоновано у термін до 08:00 години 01 січня 2017 р. самостійно відключити від газових мереж газоспоживання (обмежити газоспоживання до рівня 0,000 тис. куб. м на добу) і підготувати до пломбування газоспоживне обладнання розташоване у підрозділах Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території", а у разі невиконання цієї вимоги транспортування газу підприємству буде припинено (обмежено) в примусовому порядку.
Як зазначає позивач, 16.01.2017 р. працівниками ПАТ "Харківгаз", без попереднього повідомлення про відключення підприємства позивача від систем газопостачання, закрили засувки та здійснили механічні роз'єднання на газопроводі, що подає газ на котельню у місті Люботин по вул. Слобожанській, 28.
Такі обставини, на думку позивача, свідчать про порушення його прав та охоронюваних законом інтересів і є підставою для їх захисту у судовому порядку.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.
Публічне акціонерне товариство "Харківгаз", як підприємство, що здійснює діяльність з розподілу природного газу на підставі виданої Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ліцензії №789 від 13.03.2015 р. та є Оператором ГРМ.
Порядок обмеження та припинення розподілу природного газу визначений розділом 7 глави VI Кодексу газорозподільних систем згідно з яким:
- оператор ГРМ в установленому законодавством порядку має право припинити/обмежити газопостачання (розподіл природного газу) на об'єкт споживача (у тому числі побутового споживача) з дотриманням ПБСГ та нормативних документів, що визначають порядок обмеження/припинення природного газу, у таких випадках:
1) несвоєчасна та/або неповна оплата послуг згідно з умовами договору розподілу природного газу;
2) відсутність підтвердженого обсягу природного газу по об'єкту споживача та/або його постачальнику;
3) подання споживачем або його постачальником (який уклав з Оператором ГРМ договір на виконання робіт, пов'язаних з припиненням/обмеженням газопостачання споживачам) письмової заяви про припинення газопостачання;
4) відмова споживача від встановлення лічильника газу, що здійснюється за ініціативи та за кошти Оператора ГРМ, з урахуванням Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу";
5) неповернення Оператору ГРМ заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу чи розірвання договору розподілу природного газу;
6) несанкціонований відбір природного газу або втручання в роботу ЗВТ чи ГРМ;
7) несанкціоноване відновлення газоспоживання;
8) визнання в установленому порядку аварійним станом газорозподільної системи та/або ліквідація наслідків аварій, спричинених надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, та проведення ремонтно-відновлювальних робіт;
9) наявність заборгованості за несанкціонований відбір природного газу з ГРМ;
10) необґрунтована відмова від підписання акта наданих послуг та/або акта приймання-передачі природного газу (норма застосовується по об'єкту споживача, що не є побутовим);
11) в інших випадках, передбачених законодавством.
Порядком пооб'єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам (крім населення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2006 р. №1687 (далі Порядок), встановлено, що:
- цей Порядок визначає процедуру припинення (обмеження) газопостачання підприємствам - споживачам природного газу (далі - споживач) у разі порушення ними строку розрахунків за спожитий природний газ або за надані послуги з його транспортування, відмови від зменшення обсягу газоспоживання та переходу на роботу з використанням резервних видів палива згідно з графіками, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, на період різких похолодань (далі - відповідний графік), а також відбору природного газу за відсутності у споживачів планового обсягу поставки природного газу на поточний місяць (далі - ліміт природного газу), який виділяється постачальником згідно з договором на постачання споживачу природного газу (пункт 1);
- газопостачання може бути припинено (обмежено) споживачем або газодобувним, газорозподільним, газотранспортним підприємством, уповноваженим Міненерговугіллям на припинення (обмеження) газопостачання споживачам (пункт 2);
- газодобувне, газорозподільне, газотранспортне підприємство з власної ініціативи у разі порушення споживачем строку розрахунків за спожитий природний газ (коли зазначене підприємство є його постачальником) або за надані послуги з його транспортування припиняє або обмежує газопостачання, а у випадку відсутності у споживача ліміту природного газу припиняє газопостачання згідно з умовами договору на транспортування газу. В іншому разі припинення (обмеження) газопостачання здійснюється за дорученням постачальника на підставі укладеного з ним договору.
29.12.2016 р. позивачем було отримано від Публічного акціонерного товариства "Харківгаз" повідомлення про припинення (обмеження) газопостачання №36 від 29.12.2016 р., у зв'язку з відсутністю у споживача (його постачальника) підтверджених обсягів природного газу (лімітів) на січень 2017 року. Позивачу було запропоновано у термін до 08:00 години 01 січня 2017 року самостійно відключити від газових мереж газоспоживання і підготувати до пломбування газоспоживне обладнання розташоване у підрозділах Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території".
Пунктом 6 Порядку зазначено, що споживач повинен бути повідомлений газодобувним, газорозподільним, газотранспортним підприємством, уповноваженим Міненерговугіллям на припинення (обмеження) газопостачання споживачам (далі - уповноважене підприємство), про припинення (обмеження) газопостачання не менш як за три доби до дати, на яку воно заплановано. На підприємствах металургійної та хімічної промисловості такий строк не може бути менший ніж п'ять діб.
У відповідності до названого повідомлення про припинення (обмеження) газопостачання від 29.12.2016 р. №36 відповідальними працівниками Публічного акціонерного товариства "Харківгаз", було закрито засувки та здійснено механічні роз'єднання на газопроводі, що подає газ на котельню у місті Люботин по вул. Слобожанській, 28.
Як вбачається з наданих позивачем доказів, ним на адресу Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" направлялися заявки на ліміт природного газу на період жовтень 2016 р. - березень 2017 р. у відповідності до вимог пункту 3.2 договорів постачання природного газу №2444/1617-ТЕ-32 від 21.09.2016 р. та №2577/1617-БО-32 від 31.10.2016 р.
Позивач зазначає, що за договорами на постачання природного газу сторони передбачили, що постачальник зобов'язаний підтвердити оператору газотранспортної системи номінацію обсягів на відповідний місяць (розрахунковий період) в установленому законодавством порядку.
Пунктом 17 цього Положення про покладення спеціальних обовязків на субєктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2015 р. №758 передбачено, що обовязок постачати природний газ виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії може бути виконано за таких умов:
- укладення виробником теплової енергії з НАК Нафтогаз України договору постачання природного газу відповідно до законодавства;
- відсутність у виробника теплової енергії заборгованості перед НАК Нафтогаз України за використаний природний газ, або
- відсутність у виробника теплової енергії заборгованості (без урахування штрафних санкцій) перед НАК Нафтогаз України за спожитий до 01 січня 2016 р. природний газ за всіма укладеними з НАК Нафтогаз України договорами постачання природного газу (купівлі-продажу, про закупівлю, відступлення права вимоги тощо), а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ, або
- рівень розрахунків виробника теплової енергії станом на 25 число місяця, що передує місяцю постачання природного газу (без урахування штрафних санкцій), за всіма укладеними з НАК Нафтогаз України договорами постачання природного газу (купівлі-продажу, про закупівлю, відступлення права вимоги тощо) становить не нижче 90 відсотків, або
- надання НАК Нафтогаз України та виконання виробником теплової енергії погодженого виконавчим органом ради графіка погашення заборгованості (рівними частинами до 01 січня 2021 р. з розбивкою за всіма договорами з НАК Нафтогаз України), а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.
В своїх поясненнях Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" зазначає, що станом на 01 січня 2017 року загальна заборгованість Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території" за природний газ, спожитий для виробництва теплової енергії за договорами, складає 201,5 млн. грн., у зв'язку з цим, позивачу не виділяються номінації щодо обсягів природного газу.
Представник позивача не заперечує наявності заборгованості позивача перед НАК "Нафтогаз України" за договорами на поставку газу.
Існування заборгованості у позивача перед відповідачем та третьою особою в свою чергу означає, що дії Публічного акціонерного товариства "Харківгаз" в частині припинення (обмеження) газопостачання на об'єкти Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території" є правомірними.
Згідно з п. 11 Порядку пооб'єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення, відновлення газопостачання здійснюється за умови погашення заборгованості за спожитий природний газ, надані послуги з його транспортування, підтвердженого постачальником, газодобувним, газорозподільним, газотранспортним підприємством, виділення постачальником ліміту природного газу або закінчення строку дії відповідного графіка та компенсації витрат на виконання робіт з примусового припинення газопостачання та оплати наданих послуг з його відновлення.
Позивачем не надано доказів виконання умов п. 11 Порядку пооб'єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення, які є підставою для відновлення газопостачання.
Аналізуючи вищевказані норми, суд приходить до висновку, що будь-які спірні моменти щодо обсягів постачання газу у грудні 2016 р. та січні 2017 р., несвоєчасного оформлення актів приймання-передачі газу, небалансів газу, тощо, є наслідком неналежного виконання сторонами договорів поставок (позивачем та третьою особою) своїх зобовязань, а також вимог нормативно-правових актів. У разі виникнення між ними будь-яких суперечок, в т.ч. не надання номінацій, виникнення небалансів газу, такі обсяги повинні бути врегульовані між ПАТ "НАК "Нафтогаз України" та ХОКП "Дирекція розвитку інфраструктури території", а не з ПАТ "Харківгаз", як газорозподільною організацією.
В даному випадку на час розгляду даної справи, позивачем не було усунуто обставини, які стали підставою для припинення газопостачання відповідачем, а саме НАК "Нафтогаз" не виділено номінації щодо обсягів природного газу (що підтверджується поясненнями НАК "Нафтогаз" від 04.04.2017 р.), а позивачем в свою чергу не погашено наявну у нього заборгованість.
Крім того, суд зазначає, що у відповідності до умов договору №2444/1617-ТЕ-32 та договору №2577/1617-БО-32, строк дії вказаних договорів до 31 березня 2017 року (включно).
Тобто вищезазначені договори було укладено саме на опалювальний період з 01 жовтня 2016 р. по 31 березня 2017 р. та на даний час строк їх дії сплив.
Отже і мета з якою їх було укладено, а саме забезпечення тепловою енергією населення міста Люботин Харківської області та частини районних селищ Харківської області, а також підприємств, установ та організацій в опалювальний період (01 жовтня 2016 р. по 31 березня 2017 р.) відпала.
Враховуючи вищенаведене, та приймаючи до уваги те, що Публічне акціонерне товариство "Харківгаз" діяло в межах наданих йому повноважень, а позивачем не було виконані умови, які є підставою для відновлення газопостачання, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території" щодо зобов'язання відновлення постачання природного газу на котельні по вул. Слобожанській, 28 у м. Люботин Харківської області є такими, що не підлягають задоволенню.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими, недоведеними та не підлягаючими задоволенню в повному обсязі.
Крім того, суд вважає за необхідне скасувати заходи до забезпечення позову, які були накладені ухвалою господарського суду Харківської області від 23.01.2017 р.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір належить покласти на позивача.
Керуючись ст.ст. 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 33-35, 43, 49, 68, 82-85 ГПК України,
ВИРІШИВ:
В позові відмовити повністю.
Скасувати заходи забезпечення позову, застосовані ухвалою господарського суду Харківської області від 23.01.2017 р.
Повне рішення складено 10.04.2017 р.
Суддя ОСОБА_4