Справа № 635/1661/17
Провадження № 2-а/635/64/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2017 року о 10 годині 00 хвилин Суддя Харківського районного суду Харківської області Панас Н.Л., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківського приміського об»єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення про відмову в перерахунку пенсії державному службовцю та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Харківського приміського обєднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області, в якому просить визнати протиправним рішення Харківського приміського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 02 березня 2017 року №182800/2 щодо відмови в перерахунку пенсії державного службовця, у зв»язку з підвищенням заробітної плати держслужбовцям та зобов'язати Харківське приміське обєднане управління Пенсійного фонду України Харківської області перерахувати їй пенсію державного службовця з 01.12.2015 року, у зв»язку з підвищенням заробітної плати держслужбовця на підставі довідки Управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради №57 від 17 травня 2016 року із збереженням відсотку нарахування пенсії на момент її призначення у розмірі 90% та стягнути з відповідача судовий збір у розмірі 640 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилалася на те, що перебуває на обліку в Харківському приміському обєднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області та отримує пенсію за віком як державний службовець. 17.05.2016 року вона отримала довідку про заробітну плату держслужбовця і 18.05.2016 року звернулась до відповідача з заявою про здійснення перерахунку пенсії, у зв»язку з підвищенням заробітної плати держслужбовця. Але відповідач своїм рішенням №182800/2 від 03.03.2017 року відмовив їй в проведенні такого перерахунку, тому вважає таке рішення протиправним та таким, що не відповідає нормам законодавства.
Відповідач - Харківське приміське обєднане управління Пенсійного Фонду України Харківської області у встановлений строк надав суду заперечення на адміністративний позов, якими просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі та зазначив про наступне. ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» №3723-XII від 23 грудня 1993 року з 15 лютого 2005 року. 18 травня 2016 року ОСОБА_1 звернулася до Управління з письмовою заявою щодо перерахунку призначеної їй пенсії на підставі довідки Управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради №57 від 17 травня 2016 року. Рішенням Управління від 03 березня 2017 року №182800/2 ОСОБА_1 відмовлено в проведенні перерахунку з наступних підстав.
Згідно з Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 41/26486, функції з призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії державою покладено виключно на органи Пенсійного фонду. Частиною 7 статті 21 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або стаж державної служби не менш 10 років, здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про державну службу. З 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначались відповідно до ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 року. Отже, з 01.06.2015 року пенсії в порядку та на умовах, передбачених ЗУ «Про державну службу», не призначаються, а раніш призначені пенсії не перераховуються. А тому вважає, що підстав для задоволення позову не має.
Згідно зі ст.183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню у порядку скороченого провадження. При цьому суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про повне задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в Харківському приміському обєднаному управлінні Пенсійного Фонду України Харківської області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 3723-XII від 23 грудня 1993 року з 15 лютого 2005 року.
Рішенням Харківського приміського об»єднаного Управління Пенсійного фонду України Харківської області від 03 березня 2017 року №182800/2 позивачеві було відмовлено в проведенні перерахунку пенсії держслужбовця.
Таким чином, не погодившись з відмовою відповідача щодо перерахунку пенсії, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Згідно з ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративних судів віднесена перевірка, чи вчинені дії суб'єктом владних повноважень на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
У відповідності до ч.1 ст.6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно з ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов'язком держави.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією та законами України.
Згідно з нормою ст.22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цієюКонституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до ст.46 Конституції Українигромадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Пенсійне забезпечення громадян України, в тому числі порядок призначення та виплати пенсій, визначення розміру пенсії, регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення",Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно зі статтею 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII (у редакції, що діяв на час призначення пенсії Позивачу), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Пенсія державному службовцю виплачується незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцяти мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Відповідно до вимог статті 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII (у редакції, що діяв на час призначення пенсії Позивачу). У разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідно до ст.33 Закону України «Про державну службу» умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії».
Пунктом 4 вищезазначеної постанови (в редакції, що діяла на час призначення пенсії) встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року N 432-IV про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання «заслужений», за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію. За бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацами першим і другим пункту 1 та пунктом 2 цієї постанови.
Відповідно до п.5 зазначеної вище постанови в редакції, що діяла на час призначення пенсії), перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» до Постанови № 865 внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015р., а саме виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».
Згідно з п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено: додатками 1-37, 431, 432, 48-55 до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».
Таким чином, Положеннями Постанови №865 на час звернення позивача до Харківського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області із заявою про перерахунок пенсії не передбачено порядку перерахунку пенсії державного службовця.
На даний час всупереч статті 37-1 Закону № 3723-XII Кабінетом Міністрів України не визначено порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України та Закони України відокремлюють певні; категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.
До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами, в тому числі і Законом України «Про державну службу». Тому, звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст. 22 Конституції України не допускається.
Аналізуючи категорію «звуження змісту прав і свобод», Конституційний Суд України в мотивувальній частині свого рішення від 11.10.2005р. №8-рп/2005 (права про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання) констатував: «Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.
Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами і свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики (абз. 5, 6 пункту 4).
Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні від 22.09.2005р. № 5-рп/2005 роз'яснив своє розуміння словосполучення «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в частині третій статті 22 Конституції України. Так, Конституційний Суд України вважає, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя ). Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними». При цьому Конституційний Суд України зазначив, що «загальновизнаним є правили, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена». Конституційний Суд України вважає, що визнання Законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина є скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.
Таким чином, скасування п.4 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій» є скасуванням права на перерахунок пенсії державного службовця, що порушує норму прямої дії - ст. 22 Конституції України.
Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у п.23 рішення «Кечко проти України» від 08.11.2005р. якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.
Частиною першою статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, суд вважає, що право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню, позивач має право на перерахунок пенсії з 01 грудня 2015 року у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09 грудня 2015 року на підставі довідки Управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради №57 від 17 травня 2016 року.
Що стосується вимог позивача про визнання дій відповідача неправомірними, то суд зазначає наступне.
Частиною 2 ст.11 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки у разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
За частиною 5 статті 45 Закону №1058 документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Згідно п.4.3 Постанови правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. №22-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Отже, дії щодо перерахунку або відмови у здійсненні перерахунку пенсії є способом реалізації наданої суб'єкту владних повноважень компетенції. Виключно результат реалізації повноваження територіального органу Пенсійного фонду (а саме - рішення про перерахунок пенсії або відмову у здійсненні такого перерахунку), а не процес реалізації його повноважень (як то дії щодо відмови у здійсненні перерахунку) безпосередньо впливає на права та обов'язки позивача.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що Позивачем обрано не належний способу захисту порушеного права в цій частині, а тому з метою повного захисту прав, свобод та інтересів Позивача, виходить за межі позовних вимог та скасовує рішення Харківського приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 03 березня 2017 року №182800/2 щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01 грудня 2015 року.
Відповідно до ч.1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Судові витрати, що складаються з судового збору у сумі 640 гривень, суд стягує на користь Позивача з Харківського приміського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 11, ч. 1 ст. 41, ст. 86, 158, 160, 161 - 163, 167 КАС України, ст.ст. 24, 46, 64 Конституції України, ст.ст. 62, 101 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», Постановою Кабінету міністрів України від 11.03.1994р. № 162, Постановою правління Пенсійного фонду України 10.11.2006р. № 18-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2006 року за № 1231/13105, Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року N 637, Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005р. № 383, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Харківського приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 03 берзня 2017 року №182800/2 щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01 грудня 2015 року відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09 грудня 2015 року.
Зобов'язати Харківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області перерахувати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсію державного службовця з 01 грудня 2015 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» № 1013 від 09 грудня 2015 року на підставі довідки Управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради №57 від 17 травня 2016 року із збереженням відсотку нарахування пенсії на момент її призначення у розмірі 90%.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Харківського приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, розташованого за адресою: м.Харків, вул.Євгена Котляра, 4 (код ЄДРПОУ 40386382) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 судовий збір у розмірі 640 (шістсот сорок) грн.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Суддя Н.Л.Панас