Справа № 195/575/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.04.2017 року с-ще Томаківка Дніпропетровської області
Томаківський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Скрипченка Д.М., при секретарі Левкович Н.М.,за участю прокурора Цвєткова А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду сел. Томаківка адміністративну справу за позовом першого заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури до Виводівської сільської ради Томаківського району Дніпропетровської області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Перший заступник керівника Нікопольської місцевої прокуратури звернувся до суду в інтересах держави з позовом до Виводівської сільської ради Томаківського району Дніпропетровської області про визнання незаконною бездіяльність з питань забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків та зобов'язання провести технічну інвентаризацію та паспортизацію дитячих майданчиків по вул. Надії Кулик в с. Виводове, по вул. Центральній в с. Долинське та по вул. Шосейній в с. Стрюківка Томаківського району Дніпропетровської області.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що балансоутримувачем дитячих гральних майданчиків є Виводівська сільська рада Томаківського району Дніпропетровської області.
Паспорти та інвентаризаційні документи об'єкту благоустрою, якими є дитячі майданчики по вул. Надії Кулик в с. Виводове, вул. Центральній в с. Долинське та по вул. Шосейній в с. Струківка, які безпосередньо перебувають на балнсі Виводівської сільської ради, як дитячі майданчики, не складалися.
В судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_1 проти позовних вимог не заперечує.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши учасників провадження, суд дійшов наступного висновку.
Заступник керівника Нікопольської місцевої прокуратури звернувся до суду в інтересах держави, з позовними вимогами, які полягають у забезпеченні гарантованих нею безпечних умов для життя та здорового розвитку дітей-мешканців с. Виводове, с. Долинське, с. Стрюківка.
Згідно інформації Виводівської сільської ради від 28.02.2017 року за №57, балансоутримувачем дитячих гральних майданчиків, які знаходяться на підпорядкованій території, є Виводівська сільська рада.
Відповідно до даної інформації від 28.02.2017 року за №57 паспорта та інвентаризаційні документи об'єкту благоустрою, а саме: дитячих майданчиків, розташованих на території с. Виводове по вул. ім. Н. Кулик, с. Долинське по вул. Центральна, с. Стрюківка по вул. Шосейна, які безпосередньо перебувають на балансі Виводівської сільської ради, як дитячі майданчики, не складались.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» закріплено обов'язок підприємств, установ та організацій проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин).
До об'єктів благоустрою населених пунктів відносяться: парки, сквери, бульвари, вулиці, провулки, узвози, проїзди, шляхи, площі, майдани, набережні, прибудинкові території, пляжі, кладовища, рекреаційні, оздоровчі, навчальні, спортивні, історико-культурні об'єкти, об'єкти промисловості, комунально-складські та інших об'єкти у межах населеного пункту.
Згідно ст. 21 вказаного Закону елементами (частинами) об'єктів благоустрою є: 1) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів; 2) зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях; 3) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів; 4) засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами; 5) технічні засоби регулювання дорожнього руху; 6) будівлі та споруди системи інженерного захисту території; 7) комплекси та об'єкти монументального мистецтва, декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади; 8) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків.
Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації визначений Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №550 від 29.10.2012 року (далі Інструкція).
Пунктом 1.2 Інструкції зазначено, що Інструкція визначає порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації парків (гідропарків, лугопарків, лісопарків, парків культури та відпочинку, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, історичних, національних, меморіальних та інших), рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків, пам'яток культурної та історичної спадщини, майданів, площ, бульварів, проспектів, вулиць, доріг, провулків, узвозів, проїздів, пішохідних та велосипедних доріжок, пляжів, кладовищ, інших територій загального користування; прибудинкових територій; територій будівель та споруд інженерного захисту територій; територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору, а також інших об'єктів благоустрою в межах населеного пункту (крім земельних ділянок, на яких розташовано вказані об'єкти).
Згідно п.1.3 Інструкції, паспортизація об'єктів благоустрою - складання технічних паспортів об'єктів благоустрою за результатами їх інвентаризації; технічна інвентаризація об'єктів благоустрою - сукупність заходів з обстеження, спрямованих на підтвердження наявності об'єктів нерухомого майна, елементів благоустрою та оцінку їх технічного стану, а також наявності інженерних мереж на об'єкті благоустрою.
Пунктами 1.4 та 1.5 Інструкції, технічна інвентаризація та паспортизація об'єктів благоустрою проводяться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно. Технічна інвентаризація об'єктів благоустрою може бути плановою або позаплановою. Планова технічна інвентаризація повинна проводитись згідно з планами, затвердженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Позапланова технічна інвентаризація проводиться у разі: введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта благоустрою; закінчення ремонту об'єкта благоустрою; зміни власника (балансоутримувача) об'єкта благоустрою; протиправного знищення чи пошкодження об'єкта благоустрою; надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру на об'єкті благоустрою; прийняття рішення про її проведення власником (балансоутримувачем) об'єкта благоустрою.
Відповідач після поставлення об'єктів благоустрою (їх частин) на баланс, повинен був провести позапланову технічну інвентаризацію поставленого об'єкту.
Відповідно до пунктів 3.1 та 3.2 Інструкції, на основі проведеної інвентаризації об'єкта благоустрою складається його технічний паспорт за зразком, наведеним у додатку 5 до цієї Інструкції (далі - технічний паспорт), який затверджується власником (балансоутримувачем) цього об'єкта благоустрою та підписується представником виконавця. Технічний паспорт долучається до матеріалів інвентаризаційної справи.
Відповідачем в порушення зазначених норм не вжито заходів щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації прибудинкових дитячих майданчиків, оскільки на дані об'єкти благоустрою відсутні паспорта та технічна інвентаризація.
Згідно ч. 2 ст. 6 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що держава гарантує дитині право на охорону здоров'я, безоплатну кваліфіковану медичну допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров'я, сприяє створенню безпечних умов для життя і здорового розвитку дитини, раціонального харчування, формуванню навичок здорового способу життя.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Бездіяльність Виводівської сільської ради, з питання забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків ставить під загрозу закріплені ст.ст. 3, 27 Конституції України права дітей на життя, охорону здоров'я, грубо порушує вимоги Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
Частиною 2 статті 31 Конвенції про права дитини, прийнятою Резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20.11.1989, яка набула чинності 02.09.1990, ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789X11 (78912) від 27.09.1991 передбачено, що держави-учасниці поважають і заохочують право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті та сприяють наданню їй відповідних і рівних можливостей для культурної і творчої діяльності, дозвілля і відпочинку.
Бездіяльність відповідача з питання забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків, ведення необхідної документації щодо обстеження та перевірки технічного стану конструктивних елементів дитячих майданчиків, розташованих на прибудинковій території, про їх огляд, ремонт, демонтаж, призводить до безконтрольності за технічним станом елементів дитячих майданчиків та може завдати тяжких наслідків здоров'ю дітей населених пунктів, що відповідно порушує визначені чинним законодавством інтереси держави у сфері охорони дитинства.
Керуючись ст.ст. 9, 12, 159, 160 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов першого заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури до Виводівської сільської ради Томаківського району Дніпропетровської області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати незаконною бездіяльність Виводівської сільської ради Томаківського району Дніпропетровської області з питань забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків та зобов'язати Виводівську сільську раду Томаківського району провести технічну інвентаризацію та паспортизацію дитячих майданчиків, розташованих за адресою: с. Виводово вул. Н.Кулик Томаківського району Дніпропетровської області, с. Долинське вул. Центральна Томаківського району Дніпропетровської області, та с. Стрюківка вул. Шосейна Томаківського району Дніпропетровської області.
Стягнути з Виводівської сільської ради Томаківського району Дніпропетровської області на користь прокуратури Дніпропетровської області /49044, М.Дніпропетровськ, пр. Яворницького, 38, МФО 820172, р/р35217020000291 в ДКСУ в м. Київ код за ЄДРПОУ 02909938/ судовий збір у розмірі 3200,00 грн.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до адміністративного апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський районний суд протягом 10 днів з дня її проголошення, а якщо постанова була проголошена без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копії апеляційної скарги до апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області.
Суддя: ОСОБА_2