ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
13.04.2017 Справа № 5021/321/12
Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Данілової Т.А., розглянувши у відкритому судовому матеріали справи № 5021/321/12, порушеної за заявою кредитора - Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі про банкрутство публічного акціонерного товариства «Нафтопроммаш» (Сумська область, м. Охтирка, вул. Червоноармійська, 1; ід. код 00378454),
Представники сторін:
Від кредитора - Охтирське ОУПФУ Сумської області - Іваницька А.С. (довіреність № 298/10-37 від 12.01.2017);
Представник ліквідатора - Пяткова О.С.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 06.03.2012 судом порушено провадження у даній справі.
Постановою від 20.09.2012 господарським судом боржника було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором було призначено арбітражного керуючого Пересадька Р.І.
25.08.2016 до суду надійшло клопотання № 02-01/1479 від 25.08.2016 ліквідатора Пересадька Р.І., в якому просить суд зобов'язати Охтирську міську раду прийняти у комунальну власність територіальної громади м. Охтирка безоплатно, без додаткових умов захисну споруду цивільного захисту (протирадіаційне укриття) № 68398, яка є власністю та знаходиться на балансі ПАТ «Нафтопроммаш» та електросирену типу «С-40», що забезпечувала оповіщення населення міста у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також в особливий період, що перебувала у користуванні боржника.
Ухвалою суду від 13.10.2016 розгляд справи призначено в судове засідання та залучено до участі у справі для розгляду клопотання ліквідатора Охтирську міську раду, Департамент цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.
21.10.2016 до господарського суду Сумської області надійшли пояснення Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, в яких зазначає, що до їх компетенції не відноситься вирішення питання щодо подальшого використання захисної споруди у разі банкрутства (ліквідації) підприємства. Відповідно до п.6, 7 ч.2 ст. 19 Кодексу цивільного захисту України, органи місцевого самоврядування відповідають за створення та підтримання у постійній готовності місцевої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, здійснюють її модернізації, забезпечують функціонування та оповіщення і інформування населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.
Пунктом 1-1 Розділу Х Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції чинній з 19.01.2013) передбачено, що положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Постановою від 20.09.2012 господарським судом боржника було визнано банкрутом. Отже до процедури банкрутства боржника підлягають застосуванню норми Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції чинній до 19.01.2013) (далі Закон).
13.02.2017 арбітражний керуючий подав до суду письмові пояснення від 10.02.2017 № 02-01/1648, в яких зазначає, що процес приймання-передачі захисної споруди по вул. Червоноармійська, 4, яка належала на праві власності ПАТ «Нафтопроммаш» завершився, залишилося лише вирішити питання щодо передачі до комунальної власності територіальної громади м. Охтирка електросирени типу «С-40», що забезпечувала оповіщення населення міста у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, тому просить суд зобов'язати Охтирську міську раду прийняти вищезазначену електросирену.
Як вбачається з поданих документів, рішенням виконавчого комітету Охтирської міської ради від 18.01.2017 № 06 «Про затвердження актів приймання-передачі об'єктів та засобів цивільного захисту по вул. Армійська, 4» затверджено акт приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади м. Охтирка захисної споруди цивільної оборони - підвального приміщення будівлі по вул. Армійській (Червоноармійській), 4 в м. Охтирка.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про припинення провадження в частині розгляду клопотання ліквідатора щодо зобов'язання Охтирську міську раду прийняти у комунальну власність без додаткових умов захисну споруду цивільного захисту (протирадіаційне укриття) відповідно до п. 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України за відсутності предмету спору.
На виконання вимог ухвали суду від 13.02.2017 Охтирська міська рада надала письмові пояснення № 01-22/551 від 23.02.2017, в яких зазначила, що у разі надання арбітражним керуючим укомплектованої електросирени типу «С-40», яка буде знаходитись у працездатному стані, виконавчим комітетом Охтирської міської ради буде винесено розгляд даного питання на засідання з метою прийняття її до комунальної власності міста.
01.03.2017 до суду надійшли пояснення № 02-01/1672 від 28.02.2017 ліквідатора Пересадька Р.І., в яких зазначив, що ПАТ «Нафтопроммаш» не володіє документами, які характеризують електросирену та документами, на підставі яких вона знаходилася у користуванні банкрута у зв'язку з чим, ним було направлено лист № 02-01/1668 від 22.02.2017 на адресу Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА з проханням надати необхідні документи.
23.02.2017 до господарського суду Сумської області надійшли пояснення Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, в яких зазначає, що до їх компетенції не відноситься вирішення питання щодо подальшого використання електросирени типу «С-40» у разі банкрутства (ліквідації) підприємства. Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 19, п. 3 ст. 30 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень органів місцевого самоврядування належить забезпечення оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій. Встановлення сигнально-гучномовних пристроїв покладається на органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання. Місця встановлення сигнально-гучномовних пристроїв визначаються органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання.
На виконання вимог ухвали суду від 27.03.2017 Департамент цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації надав суду письмові пояснення № 03.01./421 від 07.04.2017, в яких зазначив, що процедура списання електросирени «С-40» чинним законодавством не передбачена, тому електросирена централізованого запуску потребує відновлення або заміни на нову за рахунок підприємства ПАТ «Нафтопроммаш».
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлення в ході ліквідаційної процедури, включається до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
Ліквідатор неодноразово звертався до Охтирської міської ради з проханням прийняти до комунальної власності територіальної громади м. Охтирка у відповідності до ст. 26 Закону об'єкти та засоби цивільного захисту.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 19 Кодексу цивільного захисту України до повноважень органів місцевого самоврядування належить забезпечення оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій.
Пунктом 26 частини 2 статті 19 Кодексу цивільного захисту України до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту належить прийняття рішень про подальше використання захисних споруд цивільного захисту державної та комунальної власності у разі банкрутства (ліквідації) суб'єкта господарювання, на балансі якого вони перебувають, та безхазяйних захисних споруд.
Охтирська міська рада вказує що прийняти до комунальної власності електросирену може лише за умови надання ліквідатором укомплектованої електросирени типу «С-40», яка буде знаходитись у працездатному стані.
Ліквідатор зазначає, що не володіє документами, які характеризують електросирену та документами, на підставі яких вона знаходилась у користуванні банкрута.
До матеріалів справи долучено лист № 03.01/325 від 20.03.2017 Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, в якому зазначено, що на даний час апаратура оповіщення знаходиться на балансі Охтирського міського виконавчого комітету.
Отже враховуючи викладене, суд дійшов висновку про задоволення клопотання ліквідатора в частині передачі до комунальної власності електросирени типу «С-40», оскільки ліквідатор не має джерел для фінансування ремонту електросирени, напрямки використання коштів, що надходять на рахунок підприємства-банкрута чітко визначені ст. 31 Закону.
Керуючись ст. 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, діючій до набрання чинності змінами, внесеними Законом №4212-VI від 22.12.2011р.), статтями 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Провадження в частині розгляду клопотання ліквідатора щодо зобов'язання Охтирську міську раду прийняти у комунальну власність без додаткових умов захисну споруду цивільного захисту (протирадіаційне укриття) припинити.
2. Зобов'язати Охтирську міську раду (42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Незалежності, 11, код 36467402) прийняти до комунальної власності територіальної громади м. Охтирка безоплатно, без додаткових умов електросирену типу «С-40», що забезпечувала оповіщення населення міста у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також в особливий період, що перебувала у користуванні ПАТ «Нафтопроммаш» (Сумська область, м. Охтирка, вул. Червоноармійська, 1; ід. код 00378454).
3. Копію даної ухвали надіслати кредиторам, ліквідатору, Охтирській міській раді, Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.
Суддя В.В.Яковенко