УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
13 квітня 2017 року№ 876/4866/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Большакова О. О., перевіривши апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2016 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування припису,
встановила:
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2016 р. задоволено повністю адміністративний позов.
Не погодившись із даною постановою, апелянт подав апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Із матеріалів справи вбачається, що 14.12.2016 року судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні проголошено короткий текст оскаржуваної постанови, копію якої апелянт отримав 26.12.2016 року, що підтверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення, а апеляційна скарга подана до суду першої інстанції 11.01.2017 року.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.01.2017 року апеляційну скаргу залишено без руху у звязку з тим, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом та надано 30-денний строк для усунення недоліків з моменту отримання копії цієї ухвали. Копію зазначеної ухвали апелянтом отримано згідно повідомлення про вручення поштового відправлення 01.02.2017 року (а.с. 190).
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.03.2017 року апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України повернуто апелянту.
30 березня 2017 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією України повторно подано апеляційну скаргу на оскаржувану постанову суду першої інстанції, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. При цьому, разом із апеляційною скаргою апелянт заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. В обґрунтування поважності причин його пропуску апелянт зазначає, що у нього була відсутня можливість оплатити судовий збір у зв'язку з відсутністю коштів та було надано недостатній строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
Вказані обставини не є належним доказом поважності пропуску строку на апеляційне оскарження та неможливості вчасної сплати судового збору, оскільки не відображають реальне матеріальне становище апелянта станом на час подання апеляційної скарги. Крім того, в апелянта було достатньо часу на усунення недоліків апеляційної скарги, а саме з 01.02.2017 року до 09.03.2017 року. А в разі незгоди із вимогою апеляційного суду щодо сплати судового збору, Державна архітектурно-будівельна інспекція України мала можливість оскаржити ухвалу в касаційному порядку.
Необхідно зазначити, що відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Така правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права була висловлена колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України в ухвалі від 28 вересня 2015 року (справа № 21-5496а15).
Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи те, що особа, яка подала апеляційну скаргу пропустила строк на апеляційне оскарження, та подала клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження без обґрунтуваних причин його пропуску, таку апеляційну скаргу слід залишити без руху, для подання апелянтом протягом 30 днів, з моменту отримання копії цієї ухвали, заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній поважних причин пропуску цього строку.
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід розяснити, що у разі неподання у визначений строк заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження, у відповідності до абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України за даною апеляційною скаргою буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 186, 189, 212, 254 КАС України,
ухвалила:
апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.12.2016 р. у справі № 809/1114/16 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України визнання протиправним та скасування припису - залишити без руху.
Надати особі, яка подала апеляційну скаргу 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали, для звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній поважних причин пропуску цього строку.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
СуддяБольшакова О. О.